Polecane posty

Xeon    4

@BobasMF

z wykształceniem wyższym rolniczym i podwójną średnią wojewódzka się nie załapałem

 

Bajki opowiadasz...

Gdybyś miał jak napisałeś, to za zmienię masz 16pkt + za wykształcenie 5pkt = daje w sumie 21pkt.

Bez problemu łapałbyś się na żółta listę - także coś ściemniasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
guex1    1

freetaxi mam pytanie.

Jakie dokumenty musi mieś używany ciągnik rolniczy którego kupie na młodygo rolnika. chcę byc pewny ze jak kupie nie okarze się że nie uznają go w agencji. słyszałem że musi byc nie dofinansowywany jak to sprawdzić? słyszałem że tez nie mogę kupić go od prywatnego rolnika jak to jest?

jeszcze jedno. czy muszę płacić podatek za dzierzawiony grunt? czy może robic to właściciel

Edytowano przez guex1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Xeon za podwójną krajową w lubelskim dostałby 16 pkt. A za podwójną wojewódzką troszkę mniej. Guex1 sprzedający musi Ci dać oświadczenie o danej maszynie, że w dniu sprzedaży nie była starsza niż 5 lat. Od rolnika prywatnie nie możesz kupić. Podatek może płacić właściciel aczkolwiek jeśli jest taka możliwość to żeby płacił dzierżawca.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
guex1    1

Xeon za podwójną krajową w lubelskim dostałby 16 pkt. A za podwójną wojewódzką troszkę mniej. Guex1 sprzedający musi Ci dać oświadczenie o danej maszynie, że w dniu sprzedaży nie była starsza niż 5 lat. Od rolnika prywatnie nie możesz kupić. Podatek może płacić właściciel aczkolwiek jeśli jest taka możliwość to żeby płacił dzierżawca.

 

a jeżeli ciągnik sprzeda mi handlarz który ten sprzęt kupił z niemiec to on wystawia oswiadczenie?

handlarz musi miec zarejestrowaną działalność tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

Standart życia nie jest zły ale jak ktoś jest pracocholikiem to zawsze można dorobić wiadomo grosza zawsze mało he he:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Jeżeli ojciec przekazał Ci gospodarstwo notarialnie, to notariusz informuje gminę o nowym właścicielu i nakaz płatniczy przyjdzie już na Ciebie. I z podatku nie będziesz zwolniony. Bynajmniej ja nie jestem.

Gmina sama z siebie nie zwolni Cię z podatku, trzeba napisać odpowiednią prośbę do wójta. Mi ojciec przepisał 2 gospodarstwa które kupił 2 lata temu i miał zwolnienie z podatku i to zwolnienie przeszło automatycznie na mnie i zapłaciłem tylko 175 zł co za dom, a ojczulek za swoje marne kilkadziesiąt ha (bo nie ma nawet 50 lat i trochę zostawił sobie) zapłacił dużo więcej.

może mieć 220 ha ale wszystko w drogiej dzierżawie u nas to ludzie za głowę się łapią ile wołają sobie za 1 ha dzierżawy jedynie się idzie utrzymać jak się osiąga wysokie plony na poziomie 10 ton pszenicy i 5 ton rzepaku z 1ha wtedy można brać te horrendalnie wysoko cenione dzierżawy :D

U mnie jak ktoś nie da połowy dopłat to niech nawet nie liczy na to że ktoś te pole będzie uprawiał

Witam mam pytanie, póki sie uczę biorę rentę po zmarłym ojcu czy to nie wyklucza mnie z MR?

Sprawdź czy nie masz po ojcu współwłasności w gospodarstwie i za wczasu się jej zrzeknij, bo jak skończysz naukę to będziesz rolnik dla KRUSU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel5314    1

U nas tak samo ciężko z kursami chemizacyjnymi. W zeszłym roku jeździli po wsiach i u sołtysów organizowali, ale dla tych którzy mają tylko przedłużyć, więc nas młodych (było ok 15 osó B) odprawili bez niczego, miał być później organizowany i wszystko ucichło.

 

Gdzie się domagać żeby coś ruszyło, Izba rolnicza czy ODR?? Można ewentualnie zebrać podpisy chętnych i dostarczyć...

 

miałem tak samo, w ODR był organizowany kurs chemizacyjny ( 2 dniowy, Białystok, pod koniec listopada 2014), wiedziałem o tym juz w październiku i zapisałem się bez prroblemów, w miedzyczasie byl kurs na przedłuzenie uprawnień, więc ojciec skorzystał z tego- rowniez prowadzili go z ODRu, a tu nagle 2 dni przed kursem na który sie zapisałem telefon, że proszę nie przyjeżdżać bo Pana ojciec przeszedł kurs i i ''popryska pole'' i tyle, proszę dać szanse uzyskac kwalifikacje innym ktorzy sa w gorszej sytuacji i nie posiadają uprawnień ( jak sie pozniej dowiedzialem to w tym gronie bylo kilka osob calkowicie niezwiazanych z rolnictwem - tylko KRUS i darmowe uzyskanie i tak nie potrzebnych im uprawnień)

co gorsze to w biznesplanie mam zakup opryskiwacza i z tego wynika, że takie uprawnienia byłyby wskazane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Byłyby wskazane ale w razie czego ojciec napisze Ci oświadczenie, że posiada uprawnienia i wykonuje opryski w Twoim gospodarstwie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ropsonok u nas w kuj-pom dzierżawę ciężko uzyskać a jak jest już coś do wydzierżawienia to cena jest dopłaty bezpośrednie + 1200 za ha i ci co mają po 500 ha biorą takie dzierżawy i nadrabiają sobie te koszta uprawami bezorkowymi i tym podobne bo tak to się nie opłaca normalnemu rolnikowi brać takiej drogiej dzierżawy bo by wychodził na koniec roku na 0 z tego interesu

A jak chcesz kupić hektar to ceny są w granicach 1 klasa 120 tyś 2 klasa 100 tyś 3 klasa 75 tyś i teraz weź coś kup z 10 ha ziemi to twoi potomkowie jeszcze będą to spłacać do śmierci jak jesteś mały gospodarz  :D

Edytowano przez rolnik1992-1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

A jeśli ojciec będzie na rencie chorobowej to już takiego oświadczenia nie napisze, bo nie może pracować...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

No to poprawka  :lol: na pytanie jak to skoro wszystko było już ok? Padła odpowiedź:

Bo ja tak na szybko sprawdzałem w ostatniej chwili, przenoszą mnie do innego działu...  Teraz już ktoś inny się tym zajmie, proszę czekać na pismo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luka11    0

jak tam forumowicze  otrzymał ktoś dzisiaj jakis przelew czy cisza narazie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u nas też jest gość co ma około 100ha i musi pracować dodatkowo ale za bardzo nie dba o zasiewy. Siew jeden oprysk orka na raz i znowu siew. Tak jak dba tak mu sypie. Żadnych magazynów wszystko sprzedaje prosto z pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

@freetaxi a orientujesz się może jak jest w nowym naborze z pracą po za gospodarstwem. Czy po roku w krusie można pracować na umowę zlecenie? Czy tylko o dzieło. I jak to jest z tymi umowami, bo coś głośno było o uzusowieniu. 

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Masz być ubezpieczony w krus rok od wypłaty premii. Potem możesz sobie pracować nawet na umowę o pracę. Od 1 stycznia zmieniła się kwestia umowy zlecenia a ubezpieczenia w krus. Szczegóły tutaj http://prow2014-2020.pl/2015/01/03/zusowskie-umowy-latwiej-traktowane-przez-krus/

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    71

mam pytanie mam wpisane we wniosku ciagnik 90km i ładowacz chce zmienic na kosiarke i mini ładowarke i tu moje pytanie czy wystarczy wpisać szerokość kosiarki i udzwig tej ładowarki czy jeszcze moc silnika tej ładowarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wpisz te dane o których myślisz. Im więcej podasz informacji, tym lepiej.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil021    3

A jak jest z dzierżawami kiedy się podpisuje umowę dopiero jak się dostanie decyzje? Czy może przed złożeniem wniosku jeszcze i jakie dokumenty dotyczące ziemi się składa razem z wnioskiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A jak spiszesz umowę dzierżawy, zarejestrujesz ją i nie dostaniesz pozytywnej decyzji? Chodzi Ci o dokumenty do wniosku o przyznanie pomocy czy o płatność?

Edytowano przez freetaxi
  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil021    3

Tak chodzi mi o dokumenty składane razem z wnioskiem o pomoc jak jest nabór, co jest potrzebne oprócz wniosku i biznesplanu znaczy PRG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Podstawowe dokumenty: dowód osobisty, świadectwo ukończenia szkoły/dokument stwierdzający staż (o ile masz), zaświadczanie z krus, US. Zależy też czy masz już gospodarstwo czy dopiero je przejmiesz. Jak dobrze pójdzie to wszystko ogarniesz sobie w ciągu paru dni.

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil021    3

Czyli tak naprawdę to składając wniosek nie trzeba żadnych dokumentów dotyczących działek czy przejmowanego gospodarstwa tylko wszystko składa się razem z wnioskiem o płatność dopiero?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolego po kolei. Do przygotowania wniosku potrzebne są jeszcze wniosek o dopłaty bezpośrednie na działki, które będziesz przejmował, wypisy z rejestru gruntów, lista maszyn, budynków, etc. Uprzednio przygotowany wniosek składasz w Agencji i czekasz na decyzję o przyznaniu pomocy. O ile decyzja jest pozytywna to masz wyznaczony czas na przejęcie ziemi, ubezpieczenie się w krus jako rolnik. I wtedy składasz wniosek o płatność, do którego załączasz dokumenty stwierdzające tytuł prawny do działek (czyli akt własności czy umowę dzierżawy), zaświadczenie z krus o podleganiu ubezpieczeniu jako rolnik. Potem już tylko czekasz na przelew. 

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil021    3

Dzięki o taką odpowiedz mi chodziło. A co do wniosku o dopłaty bezpośrednie, w roku naboru jak to jest przewidywane czyli może na wiosnę 2015 to i tak o dopłaty na pola musi składać wniosek właściciel czyli tata i osoba od której bym dzierżawił pole? A dopiero w 2016r jak już powiedzmy dostał bym MR ja będę składał wniosek na te wszystkie grunty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj