Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kaczus    12

Osobiście ja wolę że dołożą  :D  a kolejny nabór, niech robią i niech wszyscy dostaną  ;) tylko teraz będzie dylemat jak prędzej zrobią nabór to bedą wątpliwości czy dołożą tym z majowego naboru czy lepiej będzie składać drugi raz wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

rozmawiałem, z osobą z ARIMR i ona sobie nie wyobrażała jak można zacząć nowy MR, nie zakończając starego, 6 miesięczny okres na złożenie wniosku o płatność jeszcze się nie skończył, część ludzi co jest na liście z różnych powodów na pewno jeszcze zrezygnuje i lista, nawet nie licząc tych 900 osób z przesunięcia na pewno się jeszcze zmieni, więc niezbyt jest to realne jak dla mnie, tak samo Sawicki kilka razy mówił, ze miał ruszyć nabór wniosków na rekompensaty a ruszył dużo później niż on twierdził, więc nie ma co tego brać poważnie co on mówi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

i tak powinno być w tym naborze co był..nie było by tyle wniosków i kłótni na forum.

co nie którzy nabrali dzierżaw,aby dostać tylko kasę.są tacy co teraz płaczą bo ktoś nie chce się zgodzić na dzierżawy.

i co teraz wypadasz z listy.

 

Sawicki dużo gada gdyż wybory się zbliżają.trzeba wyborców przyciągnąć.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agricolus   
Gość agricolus

drodzy młodzi rolnicy nie kombinujcie z tymi postanowieniami o wypowiedzeniu, bo to nie przejdzie. Nie warto zapisywać jakichkolwiek wzmianek w tym zakresie w umowach dzierżawy. Po pierwsze-dlatego, że zostaniecie wezwani do zmiany umowy przez ARiMR. Po drugie- dlatego, że i tak w tym zakresie w braku odmiennych postanowień umowy rozstrzygają przepisy art. 704 KC. Czynsz dzierżawny też musi być (chociażby w symbolicznej kwocie pieniężnej) albo świadczeniu innego rodzaju. Bez tego tego umowa nie jest umową dzierżawy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slepy78    0

Pisz aneks i potwierdzaj podpisy w gminie bo szkoda Twojej drogi do agencji. 

 

 

drodzy młodzi rolnicy nie kombinujcie z tymi postanowieniami o wypowiedzeniu, bo to nie przejdzie. Nie warto zapisywać jakichkolwiek wzmianek w tym zakresie w umowach dzierżawy. Po pierwsze-dlatego, że zostaniecie wezwani do zmiany umowy przez ARiMR. Po drugie- dlatego, że i tak w tym zakresie w braku odmiennych postanowień umowy rozstrzygają przepisy art. 704 KC. Czynsz dzierżawny też musi być (chociażby w symbolicznej kwocie pieniężnej) albo świadczeniu innego rodzaju. Bez tego tego umowa nie jest umową dzierżawy.

 

To co mam teraz robić?

 

Jeszcze aneks mógłbym napisać żę rozumiem aby było napisane że nie można rozwiązać umowy przed datą 10 lat

Tylko problem z potwierdzaniem podpisów w gminie bo ludzie właściciele działek pracują i niebardzo mogą się zwalniać  aby jechać do gminy

Da się ominąć te potwierdzanie podpisów albo skreślić na umowie możliwość wypowiedzenia umowy i wstawić parafkę moją i właściciela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Najlepiej to nic nie pisz odnośnie wypowiedzenia umowy. Z tym skreślaniem nie przejdzie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumis_rs50    0

Witam bardzo proszę niech ktoś wrzuci wzór najlepszej umowy dzierżawy zawieranej w gminie bo szukam i nie mogę znaleść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam agrofotowiczów

Poszukuje wzoru umowy dzierżawy szczegółowej potrzebnej do Młodego rolnika czy ktoś mógł by mi to podesłać bedę wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Popatrz kolego dwa posty wyżej.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Ja w umowie nie mam nic o czynszu i nikt się o nic nie przyczepił... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To ci się poszczęściło :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a teraz jak to jest jak pojedzie sie do agencji zlozyc ten wniosek z umowami to pozniej jakies potwierdzenie poczta przychodzi czy cos takeigo ? i czy jak teraz dostane np tego mr 100 tys to juz nie bede mogl korzystac z zadnych innych programow podobno ? i 3 pytanie niby trzeba wpisac dzierzawe na 10 lat u notariusza i teraz tak sprawa wyglada ze ktos cie podkupi duzo wiecej da i co wtedy np po 5 laatch cie podkupi to co dalej z tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Składasz wniosek z dokumentami i otrzymujesz od ręki papierek na którym napiszą co przyniosłeś. Po 5 latach otrzymasz z agencji weksel że już zobowiązań nie masz. Jak Cię podkupi po 5 latach to nic się nie stanie ale jak wcześniej to musisz szukać działki takiej samej wielkości lub większej bo premia poleci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ale umowa notarialna tez do czegos zobowiazuje u nas jak od starostwa koles kupil ziemie to przez 3 lata jej nie mogl obrabiac bo dzierzawca to obrabal bo mial jeszcze umowe i jak mu sie skonczyla to dopiero wszedl nowy wlasciciel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slepy78    0

Najlepiej to nic nie pisz odnośnie wypowiedzenia umowy. Z tym skreślaniem nie przejdzie.

Jak mam nic nie pisać jak juz umowę ze wzmianką o rozwiązaniu już dałem do potwierdzenia w gminie?

Nie wykreśliłem tej linijki

teraz ciężko będzie mi zebrać znowu ludzi w gminie bo pracują

 

Co radzicie ?

pojechać do właścicieli i skreślić linijkę i wstawić parafki moją i właściciela?

 

Może jakiś prawnik na forum by pomógł

Edytowano przez slepy78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A może prościej zadzwonić do osoby prowadzącej wniosek w swoim OR i zapytać, tak aby uniknąć potem poprawek. Nie wiem czy skreślenia przejdą. Nie praktykowałem.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agricolus   
Gość agricolus

zrób zmianę, potocznie tzw. aneks. W internecie jest sporo wzorów, które można odpowiednio zaadaptować. Teoretycznie nie trzeba tego potwierdzać w gminie.Data pewna umowy a forma umowy( czynności prawnej) to dwa różne zagadnienia. Forma pisemna jest zachowana jeśli są na umowie własnoręczne podpisy stron, zmiana takiej umowy wymaga formy takiej, jaka została przewidziana do jej zawarcia. Muszą być własnoręczne podpisy wydzierżawiającego i dzierżawcy na aneksie.

Moim zdaniem nie musisz tego potwierdzać w gminie, ale dla pewności zadzwoń do osoby prowadzącej twój wniosek i spytaj, co w takiej sytuacji należy zrobić, żeby później nie bawić w prawnicze wywody:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

sprzedaż plonów prosto z pola, gdzie to wpisać panowie bo nie chce się bawić w żadne budynki jak sobie poczytałem o kontrolach itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tabela 1.2 w PRG.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
Tabela 1.2 Opis planowanych zmian w gospodarstwie (w nawiązaniu do powyżej wybranych opcji).          

 

tutaj?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek19992    0

witam ile mniej wiecej czekaliscie za krusem ? ja dzis byłem i babka mi powiedziała ze w ciagu mieisca przyjdzie do domu jakas kartka i ze dopiero jak ja dostane to moge przyjsc po zaswiadczenie i wy az miesiac czekaliscie ??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj