Polecane posty

Krassus    97

Kolega chciał się pochwalić żoną, że pracuje, że z miasta a ty go problemami straszysz. To, że moża wyszła za niego to zasługa MR właśnie a nie jego więc nie psuj mu bajki.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

A wam co? Zazdrościcie? Czy samotność wam doskwiera? Ja zadałem pytanie: Czy jeżeli składałem papiery jako kawaler to czy żona musi teraz swoje papiery przedłożyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

W poprzednich naborach trzeba bylo zrobic aktualizacje danych a w zalaczniku kopia aktu malzenstwa i po sprawie


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

A wam co? Zazdrościcie? Czy samotność wam doskwiera? Ja zadałem pytanie: Czy jeżeli składałem papiery jako kawaler to czy żona musi teraz swoje papiery przedłożyć?

na Twoim miejscu kazałbym żonie nie pracować w mieście bo damianzbr już się czai żeby ją Ci ją odebrać. I myślę, że na nowy samochód za 100tys ma większe szanse niż ty na sprzęt rolniczy. Taka dobra rada z mojej strony.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

dobra Panowie ;D przestanie już kręcić bekę na forum bo jak ktoś tu wchodzi raz na jakiś czas a nie regularnie to myśli ze to forum obłąkanych ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kark24    0

Jakiej firmy wybrać przeczasarke ,zgrabiarke oraz dyskówke?aha i jeszcze rozrzutnik 6t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaulinaS    0

Słyszałam, że prowadzone jest wewnętrzne dochodzenie które ma ustalić dlaczego dopuszczono do aktualnego rozdysponowania środków. Podobno nowe fundusze mają być skierowane w regiony Polski gdzie mało kto dostał, żeby chociaż trochę zniwelować fakt, że ktoś celowo ułożył zasady tak, aby trafiły tylko w sprecyzowane miejsca, a nie na równych zasadach dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@kark24 Z takim pytaniem kieruję wprost do proboszcza lub rady parafialnej, a w każdym bądź razie nie w tym temacie.

 

@Krassus zgadzam się z tobą w pełni, bo ciągnik rolniczy który dla lajków przebija wyglądem auto za 100 tys zł musiał by kosztować co najmniej 400 tys zł.

W owym rozdaniu jest do do uzyskania max 100 tys i ci którzy kierowali się kryteriami moralnymi wybierali dobra doczesne, natomiast pozostali postawili na praktyczność i kupią narzędzia do produkcji mięsa, mleka i zboża.

Jak zauważamy w temacie o ,,cenach zboża,, być może to był jeden z największych ich błędów w życiu. W przeciwieństwie do tej pierwszej grupy którą czeka prestiż, poważanie znajomych, uchodzenie za zamożnego człowieka z ekskluzywnym autem, no i komfort jazdy, bezpieczeństwo w podróży oraz niezależność.

 

@PaulinaS Gdy będziesz miała kolejne info to niezwłocznie pisz bo co niektórzy chcą wiedzieć zawczasu czy muszą dobierać więcej fikcyjnych ha, a może rezygnować z tych co już są od szwagra z krzynkę wódki.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

 

15 ha nie jest docelową wielkością gospodarstwa, które będę miał w przyszłości, ale tylko tyle mogłem wpisać we wniosku. Jeśli więc ktoś ma zamiar pisać na "15 ha to ciapka, bruna, kragiel i wio" to niech nie pisze nic. Chciałbym po prostu sensownie i z myślą o przyszłości wydać pieniądze na sprzęt rolniczy.

Ja na 13 ha :D wpisałem rozrzutnik 10 ton i talerzówke 4 m na kołach i przeszło bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Masz rację damianzbr. Zamiast inwestować w siebie, inwestują w rolnictwo i może mają poważanie wśród sąsiadów ale zero życia towarzyskiego czy intymnego. I mamy przypadki jak teraz, że user z dumy musiał się pochwalić tym, że ma żonę i to z miasta. Jakby tego było mało, ona jeszcze pracuje. Takiej kumulucji szczęscia w życiu towarzyskim rolnika jeszcze nie widziałem. Ale już wiemy, że ów rolnik popełni błąd jak reszta i pieniądze wyda na jakieś niepotrzebne graty. A później będzie lament i prośba do Ciebie o ratunek bo żona nocami do domu nie wraca i czuć od niej męskie wody po goleniu.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Kupi maszyny to w polu będzie miał lżej i szybciej obrobi, i więcej będzie miał czasu i sił na żone

 

A po paru latach i tak lepiej w polu robić niż z żoną siedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Sorki że nie odebrałem tego z humorem ale ostatnio mam spory nawał roboty i nie mam wizji do śmiechu... A szczerze? Miesiąc po ślubie a żona już się czepiam że nie mam w ogóle czasu dla niej... Nawet w żadną podróż poślubną nie pojechaliśmy bo nie mam na to czasu bo jak nie żniwa, to coś przy mućkach, i coś przy maszynach trzeba pogrzebać... Ale wiedziała na co się pisze i szczerze jak znam z okolicy (na mojej wiosce same dziewczyny) to 95% dziewczyn ze wsi nie pracuje w tych gospodarstwach rodziców... A Ci co sobie pobrali dziewczyny z miasta to aż miło popatrzeć jak pracują.... Z resztą moja żona jak wróci z pracy to też nie siedzi lecz idzie do obory i się tego nie wstydzi i nie boi, najprawdopodobniej każdy z was się kiedyś ożeni i będziecie te żony mieć z miasta czy ze wsi a wtedy zrozumiecie pewne rzeczy że nie tylko trzeba będzie poświecić czas gospodarstwu ale i żonie a później dzieciom może i młody jestem ale sporo już w swoim życiu przeżyłem ;) ... Wiadomo jak każdy wie w gospodarstwie czasu wolnego jest mało... Dla mnie 100 tys zł jest to bardzo dużo i każda ta złotówka zostanie w nie zainwestowana bo potrzeba nowej przyczepy czy budynku po spalonej stodole bo nie ma gdzie maszyn czy siana trzymać nawet, czy założyć wyciąg w oborze bo każdemu ręce padają jak trzeba wywozić wszystko taczką od ponad 30 sztuk bydła... Dlatego bardzo się cieszę że udało mi się w końcu "coś" dostać z dofinansowań bo w końcu będzie się można troszkę rozwinąć.... Popełniliśmy błąd tylko z ciągnikiem że wzięliśmy go bez dofinansowań ale cóż nie wszystko musi się udawać...

 

Ale nie ukrywam że słusznie ktoś zauważył w tym temacie że dużo osób pobrało kase tylko po to żeby się dorobić, Mi się nóż w kieszeni otwiera jak usłyszałem że z pierwszego PROWu gościu wziął 2 nowe ciągniki NH postawił na 5 lat w garażu (mają przepracowane po 100mth) i sprzeda zyskując kupe kasy... Albo że ktoś ma 10ha i ma 3 nowe ciągniki a drugi który ma 50ha nie dostał nic... Dla mnie to były układy i układziki 23 tys wniosków? Ale skąd tyle nagle wszyscy się obudzili? Sorki ale patrzę po mojej okolicy i z dofinansowań można policzyć maszyny na palcach jednej reki a jadę w rejony powiedzmy Łęczycy i prawie na każdym podwórku stoi nowy ciągnik, i nagle zapala się lampka w głowie czemu oni dostali a ja (wcześniej mój ojciec) nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GUTO91    0

co do zakupu drogich aut. opowiem Wam nie uniwersalną i nikomu personalnie nie dedykowaną anegdotę. otóż do mojej 'ekipy' chciał się wkupić jakiś czas temu pewien klient. auto za 80k - BMW335d. polatał z nami troszkę, po pewnym czasie miał awarię silnika. naprawa ok. 15k. okazało się, że auto nabył za spadek. kwit się rozpłynął, a za 2,5k miesięcznie które zarabia za szybko tej gabloty od mechanika nie wyprowadzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris_21    0

Witam chciałbym się zapytać co lepiej zrobić szkołę policealną technik turystyki wiejskiej czy kwalifikacyjny kurs techik rolnik. Chce przejąć gospodarstwo rolne i korzystać ze środków Unijnych np. Młody rolnik. Dodam że mam wykształcenie średnie. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

Kris_21 podstawa żeby korzystać do dopłat unijnych to głowa na karku i umiejętność korzystania z google.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam. Czy posiadając jedynie wykształcenie gimnazjalne, po 5 latach oplacania skladki jako domownik bede mial szanse starac sie o MR ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam. Czy posiadając jedynie wykształcenie gimnazjalne, po 5 latach oplacania skladki jako domownik bede mial szanse starac sie o MR ??

nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to w takim razie czy ktos moglby mi wytlumaczyc ten punkt??

 

"• wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub zasadnicze zawodowe inne niż rolnicze

i co najmniej 5 – letni staż pracy w rolnictwie,"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wystarczy 5 lat domownika i ma zaliczony staż


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czyli jest szansa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

czyli jest szansa?

tak masz szanse jeliśli chodzi o wykształcenie

 

Sorki że nie odebrałem tego z humorem ale ostatnio mam spory nawał roboty i nie mam wizji do śmiechu... A szczerze? Miesiąc po ślubie a żona już się czepiam że nie mam w ogóle czasu dla niej... Nawet w żadną podróż poślubną nie pojechaliśmy bo nie mam na to czasu bo jak nie żniwa, to coś przy mućkach, i coś przy maszynach trzeba pogrzebać... Ale wiedziała na co się pisze i szczerze jak znam z okolicy (na mojej wiosce same dziewczyny) to 95% dziewczyn ze wsi nie pracuje w tych gospodarstwach rodziców... A Ci co sobie pobrali dziewczyny z miasta to aż miło popatrzeć jak pracują.... Z resztą moja żona jak wróci z pracy to też nie siedzi lecz idzie do obory i się tego nie wstydzi i nie boi, najprawdopodobniej każdy z was się kiedyś ożeni i będziecie te żony mieć z miasta czy ze wsi a wtedy zrozumiecie pewne rzeczy że nie tylko trzeba będzie poświecić czas gospodarstwu ale i żonie a później dzieciom może i młody jestem ale sporo już w swoim życiu przeżyłem ;) ... Wiadomo jak każdy wie w gospodarstwie czasu wolnego jest mało... Dla mnie 100 tys zł jest to bardzo dużo i każda ta złotówka zostanie w nie zainwestowana bo potrzeba nowej przyczepy czy budynku po spalonej stodole bo nie ma gdzie maszyn czy siana trzymać nawet, czy założyć wyciąg w oborze bo każdemu ręce padają jak trzeba wywozić wszystko taczką od ponad 30 sztuk bydła... Dlatego bardzo się cieszę że udało mi się w końcu "coś" dostać z dofinansowań bo w końcu będzie się można troszkę rozwinąć.... Popełniliśmy błąd tylko z ciągnikiem że wzięliśmy go bez dofinansowań ale cóż nie wszystko musi się udawać...

 

Ale nie ukrywam że słusznie ktoś zauważył w tym temacie że dużo osób pobrało kase tylko po to żeby się dorobić, Mi się nóż w kieszeni otwiera jak usłyszałem że z pierwszego PROWu gościu wziął 2 nowe ciągniki NH postawił na 5 lat w garażu (mają przepracowane po 100mth) i sprzeda zyskując kupe kasy... Albo że ktoś ma 10ha i ma 3 nowe ciągniki a drugi który ma 50ha nie dostał nic... Dla mnie to były układy i układziki 23 tys wniosków? Ale skąd tyle nagle wszyscy się obudzili? Sorki ale patrzę po mojej okolicy i z dofinansowań można policzyć maszyny na palcach jednej reki a jadę w rejony powiedzmy Łęczycy i prawie na każdym podwórku stoi nowy ciągnik, i nagle zapala się lampka w głowie czemu oni dostali a ja (wcześniej mój ojciec) nie?

popieram

 

ciekawe jak potocza się sprawy dodatkowych srodków kiedy chaos wywoła się w polityce teraz po odejsciu Tuska na inne stanowisko

 

ciekawe jak potocza się sprawy dodatkowych srodków kiedy chaos wywoła się w polityce teraz po odejsciu Tuska na inne stanowisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam pytanie odnośnie wykształcenia. Czy przy wykształceniu gimnazjalnym i ukończonym kursie kwalifikacyjnym w zawodzie rolnik jest wymagany staż w KRUS? Bo nie wiem czy dobrze rozumię, że konieczne są 3 lata stażu. A jeśli tak jest faktycznie to czy w przypadku przyznania pomocy ten warunek spełni się samoistnie, ponieważ są 3 lata na uzupełnienie wykształcenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj