Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DEVBOL    0

Z daleka bylo widac zart, a Ty sie oburzasz. Moze troche przesadne ktos ma poczucie humoru ale troche wiecej luzu :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

I po co te ironie PS1? Serio pytam.

 

moje pyt.czy agencja w razie kontroli ma coś do tego że mogę być w pracy akurat wtedy(przecież nie będę cały czas pracował w polu np.)

bo straszą mnie że będę musiał oddać dotacje

co robić?

 

Nie bój żaby, ARiMR może cię pocałować w cztery litery, tylko żeby przypadkiem nie wlepili ci innej umowy niż o dzieło, bo wtedy to ty będziesz musiał ich tam całować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arbiter29    0

tak mi się napisało że w pracy to będzie o dzieło ale czy agencja ma coś do tego?bo krus nie ,można przecież dorobić

 

tak mi się napisało że w pracy to będzie o dzieło ale czy agencja ma coś do tego?bo krus nie ,można przecież dorobić

 

no właśnie mlodyhef też myślę że agencji nic do tego to naprawdę jest umowa o dzieło

przecież inaczej bym wyleciał z krus a tego nie chcę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elviss12    0

Mój znajomy już dziś przyprowadził maszyne na MR ,dziś dostał przelew tak mi się chwalił...czy to możliwe? bo jakoś nie chce mi sie wierzyć w to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0

I po co te ironie PS1? Serio pytam.

 

 

 

Nie bój żaby, ARiMR może cię pocałować w cztery litery, tylko żeby przypadkiem nie wlepili ci innej umowy niż o dzieło, bo wtedy to ty będziesz musiał ich tam całować.

 

 

Które ironie ?

 

Na pytanie kolegi arbiter29 odpowiedziałem jak najbardziej rzeczowo i bez ironii .

Ty napisałeś dokładnie to samo ("żeby przypadkiem nie wlepili ci innej umowy niż o dzieło") a ja się grzecznie /bez ironii / zapytałem czy to praca czy dzieło .... bo jak będzie kontrola i ktoś w jego domu powie że "on jest w pacy " to z tego może być tylko kłopot .

 

I najważniejsze nie ważne jak umowa jest NAZWANA tylko jaki ma charakter .

Edytowano przez PS1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buyko    0

Miałem podobnie, ślub 14.06.2014, wniosek oddałem chyba 12.06, czyli składałem jako kawaler- tak mi doradziła znajoma, która pisze wnioski zawodowo. Po paru tygodniach,miałem we wniosku poprawkę i osobiście udałem się do oddziału ARMiR z dokumentami. Wszystko oddałem, żegnam się z doradcą i wtedy Pani zobaczyła na moim ręku obrączkę :). Okazało się, że moja żona musi złożyc praktycznie te same dokumenty co ja: zaświadczenie z Krusu, US, wnisoek też musiałem złożyć jako żonaty. Żona była przez krótki okres ubezpieczona w Krus jako domownik. Ostatecznie i tak się nie załapałem :)

 

 

OBWIESZCZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 14 sierpnia 2013 r.:

"7.7) Pomoc może być przyznana osobie fizycznej także w przypadku, gdy jej małżonek, przed dniem złożenia przez nią

wniosku o przyznanie pomocy, prowadził działalność rolniczą – pod warunkiem że...."

 

To nie wiem czy zważywszy na ten punkt obwieszczenia Pani prawnie zrobiła wymagając dokumentów żony...przed dniem złożenia wniosku nie miałeś małżonki a tylko w takim wypadku konieczne byłoby złożenie dokumentów żony. Chyba, że złożenie poprawki jest nijako złożeniem wniosku na nowo ale to też wątpliwe.

 

Tak więc jeśli przesunął środki i się załapiesz to będziesz miał ból głowy :mellow:

Edytowano przez buyko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0

 

 

tak mi się napisało że w pracy to będzie o dzieło ale czy agencja ma coś do tego?bo krus nie ,można przecież dorobić

 

no właśnie mlodyhef też myślę że agencji nic do tego to naprawdę jest umowa o dzieło

przecież inaczej bym wyleciał z krus a tego nie chcę

 

Sprawdź dokładnie czy na pewno jest to umowa o dzieło czy "inna" , często się zdarza że pracodawcy zamiast umów zleceń piszą umowy o dzieło. I gdyby nie MR dla Ciebie nie ma to negatywnych skutków jeśli ktoś taką umowę "przekwalifikuje" .

 

W przypadku gdy bierzesz premię sprawdź to dokładnie z prawnikiem / nie z pracodawcą !!!! /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy już dziś przyprowadził maszyne na MR ,dziś dostał przelew tak mi się chwalił...czy to możliwe? bo jakoś nie chce mi sie wierzyć w to

 

 

Maszyny ma juz na placu a zapłaci jak dostanie kasę. Popularna praktyka.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli chodzi o umowę o dzieło to najważniejsze, żeby ZUS w trakcie ewentualnej kontroli nie zakwestionował przedmiotu takowej umowy (nie zrobił z tego umowy-zlecenia). Bo wtedy będzie problem. Jeśli macie jakieś umowy o dzieło koniecznie przeanalizujcie dokładnie zakres. Rok na krusie moment zleci ale najważniejsze, żeby nie było problemów z MR.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0

 

Sorki ale to co przeczytałem to jest chore!!! PS1 ty na pewno masz wszystko w porządku z głową? To co mialem się nie żenić?? Nie wiem żal Ci tyłek ściska że ja dostałem? Co Cię to obchodzi skąd mam żonę ? Ja chce prowadzić gospodarstwo i tyle!! A żona będzie sobie pracowała gdzie indziej i po fakcie jak jest u wielu osób...

 

OR łódzki...

 

 

Widzisz ja też się zastanawiam czy z moją głową jest coś nie tak czy może z głowami innych .

Jak na razie problem ten jest z medycznego punktu widzenia nie rozstrzygnięty dlatego możesz mieć rację .

 

Pozdrawiam .

 

P.S.

 

Gdyby ktoś jednak miał podobne wątpliwości co Ty , informuję tylko że byłem pod wpływem ... postu dextera00 z godziny 11.57 .

Nic nie jest dla mnie dzisiaj bardziej chore od tego co przeczytałem w zamieszczonym przez niego linku .

Zresztą myślę że dawno nic równie głupiego nie czytałem ....szkoda tylko że sąd myśli inaczej .

 

Jeśli chodzi o umowę o dzieło to najważniejsze, żeby ZUS w trakcie ewentualnej kontroli nie zakwestionował przedmiotu takowej umowy (nie zrobił z tego umowy-zlecenia). Bo wtedy będzie problem. Jeśli macie jakieś umowy o dzieło koniecznie przeanalizujcie dokładnie zakres. Rok na krusie moment zleci ale najważniejsze, żeby nie było problemów z MR.

 

 

 

Naprawdę potraktujcie rady kolegi BARDZO POWAŻNIE .

Dodam tylko że nie tylko ZUS ... równie dobrze może to być PIP lub sąd pracy .

Nawet jak Wam się taka umowa o dzieło podoba koledzy z "pracy" mogą być innego zdania i również Wam mogą nieźle zaszkodzić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa ze zgłaszaniem do dopłat działek których nie ma w biznesplanie - np. właściciel nie chce na 10 lat podpisać i dzierżawa załóżmy na rok czy 2.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elviss12    0

 

 

Maszyny ma juz na placu a zapłaci jak dostanie kasę. Popularna praktyka.

 

Co masz na myśli pisząc maszyny ma juz na placu a zapłaci jak bedzie miał kase? kto da maszyne bez pieniędzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

25% ceny jako zaliczka i masz sprzęt na placu.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elviss12    0

25% ceny jako zaliczka i masz sprzęt na placu.

 

Nawet nie wiedziałem o takiej opcji. 25 % to i dużo i mało, zależy na jaką kwote maszyna i czy wszędzie na składnicach maszynach idą na takie coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

OBWIESZCZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 14 sierpnia 2013 r.:

"7.7) Pomoc może być przyznana osobie fizycznej także w przypadku, gdy jej małżonek, przed dniem złożenia przez nią

wniosku o przyznanie pomocy, prowadził działalność rolniczą – pod warunkiem że...."

 

To nie wiem czy zważywszy na ten punkt obwieszczenia Pani prawnie zrobiła wymagając dokumentów żony...przed dniem złożenia wniosku nie miałeś małżonki a tylko w takim wypadku konieczne byłoby złożenie dokumentów żony. Chyba, że złożenie poprawki jest nijako złożeniem wniosku na nowo ale to też wątpliwe.

 

Tak więc jeśli przesunął środki i się załapiesz to będziesz miał ból głowy :mellow:

 

Czyli? Bo wg. tego obwieszczenia to nie wiem czy papiery żony też muszę w końcu łatwić czy nie?? Bo decyzja jest ale bez żony uwzględniona bo ślub był po poprawkach i przede wszystkim po złożonym wniosku... Bo szczerze zaoszczędziło by mi sporo to czasu... W końcu sam to załatwiałem jako kawaler i wtedy żadnych pozwoleń żony jeszcze nie potrzebowałem...

 

 

A co do pracy innej niż gospodarstwo to ja miecha temu zrezygnowałem z pracy i jednocześnie ZUSu bo albo KRUS albo ZUS... Po roku czasu na KRUSie można otworzyć własną działalność i wtedy płaci się KRUS x 2

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Luke16 po 3 latach na krusie ;) i to będąc w KRUS nieprzerwanie, jak przewiesz Krus choćby na 1 dzień to lipa i kolejne 3 lata czekania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0

Po roku czasu na KRUSie można otworzyć własną działalność i wtedy płaci się KRUS x 2

 

A to się zdziwisz jeśli tak zrobisz ! B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Mikruss Pani z KRUSu jak się pytałem to od przyszłego roku ma być że po roku czasu można będzie firme założyć, nawet gdzieś mam taką broszurkę z KRUSu że 12 miechów, tłumaczyła mi że ludzie się bardzo burzyli o te 3 lata i zmienili...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris_21    0

Witam, mam pytanie jaką szkołę lepiej skaczyć technik rolnik czy technik turystyki wiejskiej żeby dostać dotację na młodego rolnika i wogóle korzystać z programów unijnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabaczek89    4

Witam, mam pytanie jaką szkołę lepiej skaczyć technik rolnik czy 9 turystyki wiejskiej żeby dostać dotację na młodego rolnika i wogóle korzystać z programów unijnych?

do trgo czasu jak skonczysz tego swojego technika dziecko to juz unii nie bedzie. Wiec obojetnie co skonczysz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyher    27

Technik turystyki wiejskiej - dwuletnia szkoła zaoczna, nie musisz znać ortografii żeby zdać, więc dla Ciebie jak znalazł.

 

Mam pytanie - czy w tym rozdaniu MR da się jakąś "magiczną furtką" na powierzchnię 15 ha dostać pług chociażby 3 skibowy obrotowy(w opcji 3+1)? albo zwiększyć we wniosku wymiary jakiejś maszyny uprawowej do sensownych wymiarów? Pisząc jakieś uzasadnienie czy coś tam (w sumie jedno już kazano mi pisać - że dla 100 konnego ciągnika "idealnym" rozwiązaniem będzie 2 skibowy pług obrotowy.. głupio było mi się pod tym podpisać nawet, ale...), ale nie gwarantując im, że w danym roku doprowadzę areał do powiedzmy 30 ha, bo nie jestem w stanie tego przewidzieć.Wpisałem w biznesplanie co wpisałem, żeby tylko przeszło, ale przyjdzie czas, żeby pieniądze wydać i nie chciałbym kupić sprzętu, który po upływie wymaganego czasu sprzedam, bo dalsze użytkowanie będzie nieekonomiczne.

 

Uprzedzając spinaczy - 15 ha nie jest docelową wielkością gospodarstwa, które będę miał w przyszłości, ale tylko tyle mogłem wpisać we wniosku. Jeśli więc ktoś ma zamiar pisać na "15 ha to ciapka, bruna, kragiel i wio" to niech nie pisze nic. Chciałbym po prostu sensownie i z myślą o przyszłości wydać pieniądze na sprzęt rolniczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

 

 

Maszyny ma juz na placu a zapłaci jak dostanie kasę. Popularna praktyka.

 

Ja w maju jak jeździłem zorientować się mniej więcej w cenach dostałem na dzień dobry propozycję, że wpłacam kwotę netto i dostaję maszynę, a kiedy będzie trzeba wystawią fakturę i dopłacam resztę... Także są różne sposoby, trzeba tylko rozmawiać i trochę kombinować ;)

Np. nie wypłacą mi premii przed końcem roku, a w pronarze zawsze są promocje w grudniu na przyczepy - jadę zamawiam, wpłacam tak jak mówisz 25% i maszyna stoi na placu po cenie promocyjnej, taką propozycję też dostałem ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mój znajomy już dziś przyprowadził maszyne na MR ,dziś dostał przelew tak mi się chwalił...czy to możliwe? bo jakoś nie chce mi sie wierzyć w to

Bardzo możliwe, ja już też w poniedziałek mam mieć przelew na konto, dlatego w niedzielę jadę na giełdę wybierać autko za około 100 tys zł. Później biorę tydzień urlopu i wyruszam z miasta na wieś aby pooglądać pola których rzekomo jestem dzierżawcą, a no i krzynkę wódki szwagrowi postawić za użyczenie działek.

 

 

Sorki ale to co przeczytałem to jest chore!!! PS1 ty na pewno masz wszystko w porządku z głową? To co mialem się nie żenić?? Nie wiem żal Ci tyłek ściska że ja dostałem? Co Cię to obchodzi skąd mam żonę ? Ja chce prowadzić gospodarstwo i tyle!! A żona będzie sobie pracowała gdzie indziej i po fakcie jak jest u wielu osób...

 

OR łódzki...

Tak to jest z babami, problemy już na samym początku.

U mnie to samo, cały czas trwa batalia kolor nowego autka za 100 tys zł z premii MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj