Polecane posty

PS1    0

przejdzie ciągnik zakupiony na fakturę w kwietniu tego roku?

 

A dlaczego miałby "przejść" ?

 

No faktycznie PS1. Sprawa z głowy. Dobrze wiedzieć na przyszłość :)

 

 

O ile w przyszłości te zasady się nie zmienią

A w tym naborze rzeczywiście można było wpisać więcej a teraz "dostosować" sobie wielkość gospodarstwa do koniecznego minimum . :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja na szczęście takich rzeczy nie musiałem nigdy praktykować :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    71

Czy ciągnik może być większej mocy niż podany w BP? np. podałem inwestycje zakup ciągnika o mocy 100 KM a chciałbym kupić 110KM. Musze robić korektę BP czy jeśli zachowałem różnice 10% mocy to nic nie zmieniam?

super pytanie ja wpisałem do 90km a chce kupić 95 jest jakiś margines?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elviss12    0

Kolego freetaxi ile z reguły czeka się na wypłate premii? Wiem że w teorii jest to 60 dni od złóżenia wniosku o płatność a jak to wygląda w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

 

A dlaczego miałby "przejść" ?

 

 

 

 

O ile w przyszłości te zasady się nie zmienią

A w tym naborze rzeczywiście można było wpisać więcej a teraz "dostosować" sobie wielkość gospodarstwa do koniecznego minimum . :unsure:

 

Także już wcześniej pisałem jak był ten bum na forum z tymi hektarami że wpisać można na ,,maksa a przejąć ile się chce''. Potrzebna zgoda na zmianę i tak aby nie wypaść.

 

Kolego freetaxi ile z reguły czeka się na wypłate premii? Wiem że w teorii jest to 60 dni od złóżenia wniosku o płatność a jak to wygląda w praktyce?

W praktyce to wygląda tak jak z dopłatami bezpośrednimi, jest określony termin, ktoś dostanie po tygodniu ktoś po 7tygodniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GUTO91    0

mam pytanie do freetaxi

czy będąc ubezpieczonym w Krus jako rolnik można sobie dorobić na umowę o dzieło

 

tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0

 

Także już wcześniej pisałem jak był ten bum na forum z tymi hektarami że wpisać można na ,,maksa a przejąć ile się chce''. Potrzebna zgoda na zmianę i tak aby nie wypaść.

 

 

Trochę przesadziłeś <_< prawidłowo powinno być "a przejąć tyle ile konieczne " ...

 

czy będąc ubezpieczonym w Krus jako rolnik można sobie dorobić na umowę o dzieło

 

Tak , ale pod warunkiem że będzie to faktycznie dzieło a nie zlecenie nazwane tylko umową o dzieło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

W odpowiedzi na Pana zapytanie, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi uprzejmie informuje, że obecnie trwają prace zmierzające do przesunięcia części środków ok. 23 mln euro z działania 125 Poprawianie i rozwijanie infrastruktury związanej z rozwojem i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa, Schemat II gospodarowanie rolniczymi zasobami wodnymi objętego PROW 2007-2013 na działanie Ułatwianie startu młodym rolnikom PROW 2007-2013. Przedmiotowa propozycja zmiany budżetu PROW 2007-2013 wymaga uzgodnień na poziomie krajowym oraz Komisji Europejskiej.

 

Odpowiedź na moje zapytanie mailowe.


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

decyzji nadal brak, choć w warmińsko-mazurskim coś koło 300 osób załapało się (są gdzieś dokładne dane? bo liczyłem "ręcznie" ale przy 220 pomyliłem się, a z 1/4 listy zostało do końca...) i niektórzy już w zeszłym tyg. dostali ją.

 

dawno nie atakowałem tak skrzynki na listy :)

 

aha, jestem w pierwszej ćwiartce.

Edytowano przez jaroWM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buyko    0

Więc gdzieś ok. 1000 miejsc w dół, nie za dużo....

 

Dobre i tyle. W sumie razem z melioracją daje to ok. 2200 pozycji w dół czyli jak ktoś wcześniej pisał 10 tys. dostanie. Oby nie było to ostatnie słowo ministerstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

moim zdaniem to jest wlasnie ta kasa z mielioracji


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slepy78    0

Witam

1.Czy ARimr uzna mi kurs kwalifikacyjny rolnik zamiast technika rolnika którego wpisałem w bizmes planie?(jestem po technikum budowlanym)

2.Czy można w umowie dzierżawy wyodrębnić 30 arów gdzie stoją budynki z działki 2,5ha a te 30 arów zastąpić inną dzierżawą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

3 pytania: Długo czeka się na ubezpieczenie w KRUS?

Długo czeka się na numer z agencji?

Ktoś z was ma konto w Mbanku? Jeśli tak to jaki adres oddziału podajecie skoro to bank internetowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

 

 

Przeczytałem sobie jeszcze raz rozporządzenie ministra rolnictwa i jest podstawa prawna takiej odpowiedzi jaką uzyskał kolega od "Pani" z agencji , podstawa prawna to &21.5 pkt.2 )

(Strona 19)

 

Dla pewności wysłałem wczoraj pismo do OR ARIMR z prośbą o wytyczne dalszego postępowania w moim przypadku. Jak będę miał odpowiedź to się podzielę informacjami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

Witam

1.Czy ARimr uzna mi kurs kwalifikacyjny rolnik zamiast technika rolnika którego wpisałem w bizmes planie?(jestem po technikum budowlanym)

2.Czy można w umowie dzierżawy wyodrębnić 30 arów gdzie stoją budynki z działki 2,5ha a te 30 arów zastąpić inną dzierżawą?

 

1. wydaje mi się, że ten pierwszy kurs to jest jak zawodówka, a drugi jak technikum więc może być problem

2. można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Paweł zanosisz dokumenty do krusu i Cię ubezpieczają. Numer w Agencji to kwestia BP. W jednych dają decyzję od ręki, w drugich przyślą pocztą po tygodniu. Wpisz Mbank i tyle. Po co pisać oddział :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

Witam

Słysze że dużo osób już dostało decyzje a ja mam 3xx miejsce i jeszcze nie mam. Jestem już rolnikiem i bedzie to prawdopodobnie decyzja ostateczna. Czy to ma jakiś wpływ? Do kiedy mają być dostarczone decyzje i ile czasu od złożenia wniosku o płatność trzeba czekać na kaskę? z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Miejsce na liście nie ma żadnego wpływu na kolejność wysyłania decyzji. Od momentu złożenia wniosku o płatność. W praktyce nie po złożeniu wniosku o płatność nie powinieneś czekać dłużej niż miesiąc na pieniążki.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabaczek89    4

3 pytania: Długo czeka się na ubezpieczenie w KRUS?

Długo czeka się na numer z agencji?

Ktoś z was ma konto w Mbanku? Jeśli tak to jaki adres oddziału podajecie skoro to bank internetowy?

Jaki internetowy, ty jestes internetowy? To jest normalny bank. Ostatnio polaczyl sie z mulibankiem. Mam tam konto z 7lat i nie zmieniam na nic innego;). A co sie tak spieszysz czlowieku? Nr gospodarstwa okolo 2tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kubaczek a na co czekać? Pozałatwiać wszystko i składać wniosek o płatność.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

Dzięki kolego. No więc od czego zależy kolejność przysyłania decyzji? Mam znajomego z sąsiedniej wioski który już dostał a ja nie. Też bym już chciał złożyć ten wniosek o płątność bo nie ma na co czekać i im szybciej będą pieniądze tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj