Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Hoaming    0

niestety w Polsce widze mnóstwo "bylejakości" - jest kasa którą tzreba wydać, wydajmy ją bylejak.

 

Tu nawet nie chodzi o to że ja czy @Hoaming nie dostaliśmy kasy z MR bo jesteśmy z zachodniopomorskiego - trudno się mówi, trzeba iść dalej. Chodzi raczej o podejście do tematu rozdziału środków. Niestety (nikogo nie urażając) większość kasy z tego naboru trafi do ludzi którzy z rolnictwem nie mają wiele wspólnego - ale nie można się im dziwić skoro rząd tak skonstruował zasady.

 

po 2020 roku dopłat nie będzie albo będą znacznie zredukowane i wtedy przyjdzie refleksja gdzie te miliardy poszły...

 

dokładnie

Nie można mieć pretensji do ludzi że wykorzystują okazje do zdobycia pieniędzy jak tylko mogą, to zasady powinny być tak skonstruowane żeby to minimalizować(+rygorystyczne kontrole)

Znajomy wziął sporo ha, których nie widział na oczy w dzierżawę i dostał MR - na jego miejscu też nie miałbym żadnych oporów.

Pretensję mam do tych którzy dopuścili uznawanie wszystkich dzierżaw, to trwonienie pieniędzy, które mogłyby trafić to ludzi faktycznie związanych z rolnictwem i na poprawę kondycji polskiego rolnictwa + wiele profitów.

 

Również łatwa do przewidzenia była OGROMNA dysproporcja w ilości przyznanych premii w poszczególnych województwach - nikt nie interweniował

 

Punkty za bezrobocie - w oczywisty sposób neutralny system, bo w każdym województwie przyznawanych jest średnio 2.5 pkt, niezależnie od tego czy województwo ma 23% czy 10% bezrobocia. Gdzie jest premiowanie regionów z większym bezrobociem?

 

W poprzednich naborach można było robić przekręty ze stażem, za to ludzie(z wiadomej instytucji) powinni siedzieć w więzieniach, sprawa nadaję się do prokuratury, ale musiałyby najpierw zainterweniować media.

Edytowano przez Hoaming

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyher    27

te działanie nosi w nazwie "Młody rolnik", a nie zasiłek dla mikrogospodarstw, czy biednych. Dlaczego ktoś z 20 ha gdzieś w Polsce miałby nie dostać(przy takich samych innych warunkach), a Ty ze swoimi 11 ha tak? bo masz mniej i jest tobie trudniej? to może oddaj połowę komuś kto ma 2 ha, jemu jest przecież jeszcze gorzej.

 

są inne programy i oczywiście zasiłki socjalne.

 

 

 

to nie korea północna i na szczęście mamy nie tylko prawo, ale obowiązek kwestionować(co nie musi niczego zmienić) jak pieniądze z naszych podatków są wydawane(bo przecież nie pochodzą z magicznego kapelusza), czego widzę nie rozumiesz. Traktujesz zasady z taką świętością jakby zostały ustalone przez twojego nieomylnego "Pana", to taka... jakby to powiedział Sikorski "murzyńskość".

 

 

 

co nie znaczy że nie trzeba cały czas próbować do takiego systemu dążyć.

 

Pisałem to już kiedyś, ale się powtórzę (w końcu Ty powtarzasz się 3 razy dziennie z tym samym postem) - myślisz, że pisząc na forum ciągle o tym samym cokolwiek zmienisz? Myślisz, że ktoś z tego forum ustalał te warunki? Pytania retoryczne, ale już ciężko czytać Twoje zrzędzenie. Wiem i rozumiem, że możesz czuć się pokrzywdzonym, ale z jakiegoś powodu tam w zachodniopomorskim jest średnia wojewódzka jaka jest i może gdybyś dobił to średniej wojewódzkiej to byś MR dostał. To tak jakbym ja stękał, że mam w kujawsko-pomorskim 10 ha i nie dostałem MR. Chcesz to zmienić to weź widły w dłonie i do boju. Pozdrawiam i nie spinaj się, dostaniesz kasę w następnym rozdaniu (albo jeszcze w tym jeśli przesuną środki z innych programów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

te działanie nosi w nazwie "Młody rolnik", a nie zasiłek dla mikrogospodarstw, czy biednych. Dlaczego ktoś z 20 ha gdzieś w Polsce miałby nie dostać(przy takich samych innych warunkach), a Ty ze swoimi 11 ha tak? bo masz mniej i jest tobie trudniej? to może oddaj połowę komuś kto ma 2 ha, jemu jest przecież jeszcze gorzej.

 

są inne programy i oczywiście zasiłki socjalne.

Bawi mnie twój opór.

Wolał byś aby nazywał się ,,zasiłek dla gigagospodarstw''. Ojciec w pomorskim z 300 ha odpisuje synkowi 60 ha, dalej wprowadzamy twoje pomysły czyli brak podziału na średnie powierzchnie wojewódzkie cały kraj do jednego worka i to wystarczy aby kasa ominęła lubelskie, podkarpackie, mazowieckie.

 

W takim mazowieckim czy lubelskim aby dostać się na żółtą listę trzeba przejąć całe gospodarstwo od rodziców + kupić lub chociaż wydzierżawić na 10 lat od sąsiada. A tymi twoimi pomysłami podzielił byś duże gospodarstwa, na dwa mniejsze. Polityka rządu dąży do scalania gospodarstw nie ich dzielenia. Więc w następnym naborze, także nie licz na numery z fikcyjnym dzieleniem gospodarstwa dla wyłudzenia stówki. Jeżeli masz mleko pod nosem to siedź i czekaj na swoje 5 min, jeżeli go już nie masz to wysyłaj ojca na emeryturę, przejmuj gospodarstwo w całości i nie będziesz miał powodów do spiny.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

Jeżeli masz mleko pod nosem to siedź i czekaj na swoje 5 min, jeżeli go już nie masz to wysyłaj ojca na emeryturę, przejmuj gospodarstwo w całości i nie będziesz miał powodów do spiny.

 

Widzisz, próbowaliśmy to zrobić - niestety ty za 21 ha masz 16 pkt a my 8

nic to - z przejmowaniem trzeba czekać do 2015:)

 

szkoda tylko że rynek i tak zmusi te małe niewyspecjalizowane gospodarstwa do rezygnacji z uprawy ziemi - to tylko kwestia czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

niektórzy się dziwią że ze sporą ilością ha nie załapali się mieszkając np w zachodniopomorskim, czy kujawsko-pomorskim itd. podpowiadam im tyko żeby się nie dziwili, bo zasady tego naboru były tak skonstruowane, żeby większość przyznanych premii trafiło do wybranych województw. Temat ma 744 stron, i jak widać nie każdy czytał to co napisałem 15 stron temu.

 

nawet zasada naliczania punktów za bezrobocie w odniesieniu do powiatów w województwie, a nie w kraju działa na niekorzyść województw o wysokiej średniej powierzchni gospodarstwa(tam bezrobocie jest zwykle dużo wyższe). Mam 25% bezrobocie i tylko ok 3 pkt za to, w takim mazowieckim miałbym spokojnie 5 pkt.

 

bezrobocie w zachodniopomorskim: 18,7%, - przyznanych premii - 90

bezrobocie w mazowieckim: 11,4% - przyznanych premii 1100

bezrobocie w kraju: 13.5%

 

jeżeli w kwestii bezrobocia konkuruje punktowo wewnątrz województwa, ot dlaczego konsekwentnie również nie pod względem powierzchni gospodarstwa? - w tym przypadku powinna być koperta na każde województwo.

 

i analogicznie, jeżeli konkuruje w skali kraju pod względem powierzchni, to dlaczego nie jest tak z bezrobociem?

 

Bezrobocie jest tak samo liczone w każdym województwie. Co z tego, że masz 25% jak są powiaty o bez. załóżmy 30%. Liczy się miejsce i wys. bezrobocia i to przeliczają tak samo na cały kraj. W moim powiecie bezrobocie to ponad 25%, miejsce bodajże 4 czy 5 na ok. 42 powiaty i co? nie mam nawet 3pkt. 2 z hakiem, więc gdzie jest moje 5pkt?

A co do założeń to może chodzi właśnie, aby wspierać te małe gospodarstwa po 5 czy 10ha tak aby i one były konkurencyjne.

Edytowano przez k0b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoaming    0

Bezrobocie jest tak samo liczone w każdym województwie. Co z tego, że masz 25% jak są powiaty o bez. załóżmy 30%. Liczy się miejsce i wys. bezrobocia i to przeliczają tak samo na cały kraj.

jeszcze raz wytłumaczę...

jeżeli są województwa takie jak mazowieckie z 11.5 % bezrobocia i 22.5% w kujawsko-pomorskim i w każdym z województw średnia puntów to 2.5pkt to gdzie jest tutaj premiowanie regionów o wyższym bezrobociu?

 

W moim powiecie bezrobocie to ponad 25%, miejsce bodajże 4 czy 5 na ok. 42 powiaty i co? nie mam nawet 3pkt. 2 z hakiem, więc gdzie jest moje 5pkt?

 

w jakim województwie? bo nie chce mi się wierzyć

 

A co do założeń to może chodzi właśnie, aby wspierać te małe gospodarstwa po 5 czy 10ha tak aby i one były konkurencyjne.

 

konkurencyjne wobec kogo? francja i niemcy to gospodarstwa ok 40 ha, całą unia europejska to też daleko od 10 ha. Te gospodarstwa 15-25 mają jeszcze jaką szansę na konkurencyjność, ale nie jeżeli zamiast nich mikrogospodarstwa po 10ha będą konsumowały środki unijne przeznaczone na rozwój.

 

traktowanie MR jako zasiłku socjalnego to jakieś nieporozumienie.

Edytowano przez Hoaming

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

Widzisz, próbowaliśmy to zrobić - niestety ty za 21 ha masz 16 pkt a my 8

nic to - z przejmowaniem trzeba czekać do 2015:)

 

szkoda tylko że rynek i tak zmusi te małe niewyspecjalizowane gospodarstwa do rezygnacji z uprawy ziemi - to tylko kwestia czasu

Pisanie ty czy my jest nie poprawne zwłaszcza że rozmawiamy o kraju w którym różnica między poszczególnymi regionami wynosi 180 stopni.

W województwie gospodarstwo poniżej średniej nie ma perspektyw do rozwoju przez co nie podejmuje takiej próby i nie skorzysta z MR. Ta definicja na ogół pasuje do każdego województwa. Wspomniałeś o sobie kilka słów, przez co wnioskuję że odstajesz od tej definicji bo mimo przeciwwskazań próbujesz się rozwijać. Oczywiście w każdym regionie są wyjątki i znajdzie się ktoś kto będzie rwał się z motyką na słońce lub ma jakieś inne ukryte zaplecze. Ale nie w tym rzecz, tak jak pisałem dążą do unifikacji gospodarstw i nie pozwolą aby bonusy dostawał potomek gospodarza który ma więcej niż średnią powierzchnię tylko dlatego że fikcyjnie podzielą gospodarstwo, z tego samego powodu nie będą płacić socjalu dla ludzi którzy nie są w stanie osiągnąć wzrostu powierzchni do powyżej średniej.

 

I to jest pierwsza kwestia, można rzec hasło przewodnie rządu - chwała rolnikom, pomoc dla nich.

Natomiast sprawa z możliwością dobrowolnego regulowania pt. jest oddzielnym aspektem, z którego mogłeś skorzystać i nikt nie miałby o to do ciebie pretensji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

mówię wam

 

agencja tak ustawiła warunki żeby było dużo chętnych - w przeciwnym razie by jeszcze kasa została i to dopiero byłby problem

 

analogocznie będzie w PROW 2014-2020 - przez pierwsze lata będą dawać nielicznym a na koniec będą dawać każdemu kto będzie umiał narysować krowę, byle tylko wydać całą kasę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

1.Już odpowiadam. Odnośnie bezrobocia tak racja patrząc na całościowo np. war-maz ma większe bezrobocie od np. mazowieckiego, ale... W mazowieckim jest warszawa i daleko nic, są powiaty po 35% bezrobocia i chodzi o to, żeby wspierać te bardziej dotknięte. Co do bezrobocia, to np. zach czy war-maz ma duże ale już np. w pomorskim to się zmienia.

2.Mazowieckie, nie znalazłem tej tabelki, ale mam 2 z hakiem za bezrobocie.

3. Francja i Niemcy to nie tylko gospodarstwa 40ha, są takie państwa gdzie większość to gosp. w okolicy 15-16ha większość nie średnia! Nie, oczywiście nie socjal, masz racje sam znam dużo przypadków, ba setki gdzie dopłaty są tylko rentą a ziemia lokatą kapitału, a nawet takie gdzie nie ziemia nie jest użytkowana ale i tak jej nie kupisz. Ale 100tys. na te 10 czy 15 to więcej niż na te 30 czy 40 ha. Tu się chyba zgodzisz? A czy to będzie renta to kwestia podejścia samego rolnika, jego umiejętności wykorzystania. Można jeszcze zwiększyć wymogi, tak aby to nie był socjal ale wtedy też utrudniamy tym którzy na prawdę chcą się rozwijać, bo mogą wydać pieniądzę tylko tak ja eu chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoaming    0

Wolał byś aby nazywał się ,,zasiłek dla gigagospodarstw''.

 

jak dla ciebie 15ha - 25ha to giganty to współczuję.

 

Ojciec w pomorskim z 300 ha odpisuje synkowi 60 ha, dalej wprowadzamy twoje pomysły czyli brak podziału na średnie powierzchnie wojewódzkie cały kraj do jednego worka i to wystarczy aby kasa ominęła lubelskie, podkarpackie, mazowieckie.

 

piszesz bez jakiejkolwiek wcześniejszej analizy.

Zachodniopomorskie: 90 przyznanych premii

Mazowieckie: 1100 przyznanych premii

Lubelskie 1050 przyznanych premii

myślę że jeden worek to absolutna konieczność która tylko częściowo zniweluje tę przepaść stworzoną przez obecne zasady.

 

aktualnie premie trafiają do gospodarstw ok 10ha-15ha, gdyby worek był ogólnokrajowy ta średnia wzrosłaby do 15ha-25ha i do takich gospodarstw powinny trafić(mają szansę aby konkurować w UE)

 

podziału gospodarstw się nie uniknie, ale przy wymaganych 15ha-25ha powstanie mniej gospodarstw niż powstało obecnie przy tych 10ha-15ha(jest to chyba oczywiste)

z dwóch możliwości, ta jest bardziej korzystna.

 

W takim mazowieckim czy lubelskim aby dostać się na żółtą listę trzeba przejąć całe gospodarstwo od rodziców + kupić lub chociaż wydzierżawić na 10 lat od sąsiada.

 

trzeba być bardzo naiwnym żeby sądzić że 1100 premii dostaną gospodarstwa stworzone w ten sposób. Ciekawe skąd ta ziemia się tam nagle pojawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

panowie fajnie się dyskutuje ale nie wpadajmy w nieuprzejmy ton:)

 

jak dla mnie to jeszcze te prawie 600 MPLN mozna uratować - wpompujcie to w rodzimy przemysł

 

ps. @damianzbr na Ciebie nie liczę bo polska motoryzacja już nie istnieje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoaming    0

Pisanie ty czy my jest nie poprawne zwłaszcza że rozmawiamy o kraju w którym różnica między poszczególnymi regionami wynosi 180 stopni.

W województwie gospodarstwo poniżej średniej nie ma perspektyw do rozwoju przez co nie podejmuje takiej próby i nie skorzysta z MR. Ta definicja na ogół pasuje do każdego województwa. . Oczywiście w każdym regionie są wyjątki i znajdzie się ktoś kto będzie rwał się z motyką na słońce lub ma jakieś inne ukryte zaplecze.

 

Żartujesz ?

Nie ma kompletnie żadnej różnicy między 2 gospodarstwami o takiej samej produkcji w Polsce (wyłączając 10% o niekorzystnym położeniu/najsłabszych gruntach).

Zapominasz też że to nie socjalizm i nie chodzi o "unifikację" gospodarstw tylko poprawienie ich konkurencyjności na wspólnym rynku, którym jest... uwaga... w najmniejszej skali Unia !

Ciekawe ile gospodarstw zostało podzielonych w mazowieckim i lubelskim dla uzyskania tych 2150(!) premii - notariusze będą sobie domy za to stawiali. Bez podziału na województwa jeżeli chodzi o punktację za powierzchnię na pewno w kraju powstałoby mniej sztucznych gospodarstw, a przez to średnia powierzchnia gruntów by efektywniej wzrosła.

 

10ha to w perspektywie 20 lat trupy do przejęcia, chyba że się konkretnie wyspecjalizują i zintensyfikują produkcję, ale nie zawsze uda się przeskoczyć niski potencjał.

Edytowano przez Hoaming

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

nadal nic niewiadomo o przesunięciu środków z melioracji na MR ciekawe czy jeszcze dołążą czy" koniec balu panno lalu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoaming    0

sprawdzaj stronę agencji, tak najszybciej się o tym dowiesz.

strzelam że dołożą jeszcze ponad 300mln :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

10ha to w perspektywie 20 lat trupy do przejęcia, chyba że się konkretnie wyspecjalizują i zintensyfikują produkcję, ale nie zawsze uda się przeskoczyć niski potencjał.

 

10 ha i c360 - po godzinach można obskoczyć temat i iść do pracy kolego. 50% gospodarstw u mnie tak funkcjonuje i mają się lepiej niż ten co ma 30 krów bo kasy troche mniej ale codziennie pod ogon krowie nie zaglądają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

sprawdzaj stronę agencji, tak najszybciej się o tym dowiesz.

strzelam że dołożą jeszcze ponad 300mln :P

oby twoje słowa były prorocze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

10 ha i c360 - po godzinach można obskoczyć temat i iść do pracy kolego. 50% gospodarstw u mnie tak funkcjonuje i mają się lepiej niż ten co ma 30 krów bo kasy troche mniej ale codziennie pod ogon krowie nie zaglądają.

 

bo są dopłaty - komu się bedzie chciało robić za koszty środków produkcji?

 

Panowie ciekawa sytuacja była w Szwecji zanim ta wstapiła do UE. Jak gruchneła wieść o tym że Szwecja będzie w uni i będą dopłaty do ziemi to sie wszyscy rzucili na ziemię - cena skoczyła o kilkaset %.

Jak Szwecja była już w UE i sie okazało że te dopłaty to jakieś marne grosze to ludzie na gwałt zaczeli się pozbywać ziemii za pół darmo (jak na tamte warunki) bo przecież za takie marne grosze nikt nie będzie siedział na gospodarstwie - lepsza ciepła posadka w mieście.

 

podobnie będzie u nas, teraz ludzie płacą jakieś chore pieniądze za ha ziemi bo liczą na dopłaty - dla nich to inwestycja. Jak dopłat nie będzie to wszscy ci "bananowi rolnicy" zaczną ją wyprzedawać bo po co im coś co nie przynosi dochodu za nic nie robienie. Cenę będzie zawyżać tylko konkurencja rolników z UE którzy już wtedy będa mogli kupić polską ziemię - ale nikt nie zapłaci za ziemię więcej niż może ona wyprodukować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dostał już ktoś decyzje panowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdyby nie było się do czego czepiać to bym tego nie robił... a jest tego bardzo dużo, na tyle że nie nazwałbym już tego "czepianiem"

przyznam, że gdybym dostał oczywiście również bym odpuścił :)

 

ciekawe czy unia może nałożyć jakąś karę za złe rozdysponowanie środków(ktoś to na 100% kontroluje) i jakie byłoby tłumaczenie że w jednym województwie przyznano 90 premii, a w innym 1100?

 

 

Kolego, wysłałeś maila w sparwie konsultacji PROW 2014-2020? A może zgłaszałeś swoje zastrzeżenia do Izby Rolniczej w tej sprawie? jeśli nie to daj spokój bo w tym momencie płaczesz nad rozlanym mlekiem. Próbuj poruszyć sprawę w nowym PROW, skoro uważasz że zostałeś pokrzywdzony. Pozdrawiam


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wernicjusz    0

Ten lament będzie trwał do czasu zwiększenia puli na MR.

Ale potem będą inni... .

Zrzędzący tak czy siak będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek098    0

Wlasnie przeczytalem, ze Sawicki dolozyl 120mln. Prawda ?

http://www.agrofoto.pl/fakty/polska/sawicki-dodatkowe-120-mln-zl-dla-mlodych-rolnikow,51836.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wernicjusz    0

Doczytaj przeznaczy czytaj może dołoży (możliwe, że troochę więcej) ale jeszcze nie pokusił się o jakieś formalności... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoaming    0

10 ha i c360 - po godzinach można obskoczyć temat i iść do pracy kolego. 50% gospodarstw u mnie tak funkcjonuje i mają się lepiej niż ten co ma 30 krów bo kasy troche mniej ale codziennie pod ogon krowie nie zaglądają.

 

 

No właśnie.. z 10ha-15ha nie sposób się utrzymać. Pieniądze z tego naboru trafiły w dużej części do dwuzawodowców, co nie powinno mieć miejsca, bo pozajmowali miejsca gospodarstwom z 15ha-25ha.

Gdyby gospodarstwa były w jednym worku w całym kraju(pod względem powierzchni) nie byłoby to tak dotkliwe.

Co więcej, teraz gospodarstwa, które powinny się scalać i być wykupowane przez inne w celu stworzenia większych są obarczone umowami MR i zablokowane przez co najmniej 5 lat... co doprowadzi do efektu odwrotnego do zamierzonego.

 

Kolego, wysłałeś maila w sparwie konsultacji PROW 2014-2020? A może zgłaszałeś swoje zastrzeżenia do Izby Rolniczej w tej sprawie? jeśli nie to daj spokój bo w tym momencie płaczesz nad rozlanym mlekiem. Próbuj poruszyć sprawę w nowym PROW, skoro uważasz że zostałeś pokrzywdzony. Pozdrawiam

 

zgłosiłem na 2 czy 3 etapie konsultacji, niestety moje województwo nie dostało realnej szansy w tym naborze, tylko pozorną, bo składać można było ale szansa była tak marna że dostało tylko 90 osób.

nie twierdzę, że moje postulaty nie zostały wysłuchane, ale efekt finalny jak wszyscy wiemy jest daleki od ideału.

Edytowano przez Hoaming

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj