Polecane posty

Hoaming    0

Nie zrozumiałeś mnie. Nie twierdzę, że jest łatwo tylko, że nie uogólniaj tak całego, bo nie znasz realiów jakie tam występują. Dlatego idąc Twoim tokiem myślenia ja czy ktoś z tych uprzywilejowanych woj może twierdzić, że u Cb ziemia jest tania i można ją nabyć bez problemu. A tak być nie musi. Daj już spokój, ile masz tych pkt i które miejsce, że tak rozpaczasz? Może dorzucą jeszcze na kilka tysięcy chętnych.

 

jestem na 14000-15000 :) więc szanse oceniam na 1%

nie jestem rozczarowany, bo przewidywałem że tak to będzie wyglądało znając zasady punktacji.

mam tylko nadzieję że MR w następnym naborze zostanie udoskonalony w taki sposób, żeby ilość beneficjentów w poszczególnych województwach się tak bardzo nie różniła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fioletowy    0

W przyszłym tylko 30% dzierżaw. Nie uogólniałbym tak z tymi województwami, fakt może jest łatwiej ale jest też duży problem z ziemią, w niektórych rejonach kupić ziemię to duży problem a ceny są horendalnie wysokie. Np. w moich okolic nikt mi nie da dzierżawy bo nie ma ziemi i nie podpisze umowy na te 10lat. A jak się trafi kawałek to kilkanaście km od gospodarstwa i to 40tys. w górę. A z tego co się orientuję w zach jest łatwiej. Rozumując Twoim tokiem myślenia ja też mogę powiedzieć a w zachodniopomorskim to ziemi w bród i za grosze.

 

pozdrawiam

 

od przyszłego roku do MR liczy się tylko 30% ze wszystkich dzierżaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoaming    0

od przyszłego roku do MR liczy się tylko 30% ze wszystkich dzierżaw?

 

nie

 

z tego co pamiętam, to w zadeklarowanej powierzchni może być tylko 30 % dzierżaw

bardzo dobra zasada.

Edytowano przez Hoaming

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

PS1 jak na ironię znam przypadek troszkę podobny tyle, kolega chciał wydzierżawić właśnie w tym województwie w którym odgórnie nakazali żeby nie dawać, a sęk w tym że ma znajomego i mógł dzierżawić praktycznie ile chciał a że był z maz i miał tylko 14ha to czemu nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0

 

wydaje mi się że to nie konkurs kto więcej zakombinuje żeby podwyższyć punktację, czy może twoim zdaniem jest inaczej?

 

 

A mnie się wydaje że to był jednak konkurs o z góry określonych zasadach i jak w każdym konkursie wygrali Ci co najlepiej dostosowali się do obowiązujących w nim zasad .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0

PS1 jak na ironię znam przypadek troszkę podobny tyle, kolega chciał wydzierżawić właśnie w tym województwie w którym odgórnie nakazali żeby nie dawać, a sęk w tym że ma znajomego i mógł dzierżawić praktycznie ile chciał a że był z maz i miał tylko 14ha to czemu nie.

 

No widzisz w mazowieckim też są cwaniacy :)

 

nie

 

z tego co pamiętam, to w zadeklarowanej powierzchni może być tylko 30 % dzierżaw

bardzo dobra zasada.

 

Bardzo dobra. Zamiast bawić się w dzierżawę sprzedam Ci hektary z prawem odkupu po 6 latach i będzie OK . :D

 

Trochę notariusze zarobią .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoaming    0

Bardzo dobra. Zamiast bawić się w dzierżawę sprzedam Ci hektary z prawem odkupu po 6 latach i będzie OK . :D

Trochę notariusze zarobią .

 

a ja tobie jej nie odsprzedam bo mi się spodoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

panowie pamiętajcie ze to nie jest 100 tys do łapy tylko na sprzęt fakt faktem 30 tys do kieszeni, po prostu wszyscy powinni dostać, każdy by kupił maszyny i zobaczcie ile firmy więcej zarobią ludzie z miasta etc, niektórym się wydaje że łoooo rolnicy to mają dobrze, bo dostają za nic pieniądze i się wożą fantami NIE!!! prawda jest taka gospodarz dostaje pieniądze i dzięki temu wszyscy zarobią fakt faktem że głównie zachód zarobi bo mało kto kupuje polski sprzęt ale mimo wszystko coś Polskiego jeszcze jest, po prostu musimy się pogodzić panowie że dążą od wejścia do uni do intensyfikacji gospodarstw i tyle albo rękawy zakasać albo wydzierżawiać grunty i do roboty do miasta, zobaczcie przez 10 lat ile gospodarstw na waszych poszczególnych wsiach zostało wydzierżawionych albo ilu zlikwidowało świnie lub krowy, frustracja się zaczyna jak się rozwijasz małymi kroczkami, a tu nie dostaniesz MR ale co zrobić trzeba żyć dalej...... biadolenie nic nie zdziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0

a ja tobie jej nie odsprzedam bo mi się spodoba :)

 

są i na to sposoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoaming    0

są i na to sposoby

 

wszystkie ryzykowne

 

lepiej napisz zamiast udawać że znasz tajemnice, której nie ma

Edytowano przez Hoaming

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fioletowy    0

nie

 

z tego co pamiętam, to w zadeklarowanej powierzchni może być tylko 30 % dzierżaw

bardzo dobra zasada.

 

czyli można mieć więcej dzierżaw, ale zadeklarowanych dzierżaw musi być co najwyżej 30%

dla mnie to oznacza d*pe bladą, ale pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0

wszystkie ryzykowne

 

lepiej napisz zamiast udawać że znasz tajemnice, której nie ma

 

a co nie jest ryzykowne ? dzierżawy których Wam tak żal nie są ryzykowne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoaming    0

 

a co nie jest ryzykowne ? dzierżawy których Wam tak żal nie są ryzykowne ?

 

ta dyskusja nie ma sensu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

@Hoaming więc ponawiam propozycję, oddaj mi te 5ha które mi brakuje do twojej powiechni a ja jeśli dostane te 100tysi chętnie ci je oddam, piszę to któryś raz ale narazie żaden cfaniak co biadoli że ma za dużo pola w złym miejscu w kraju się nie odezwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoaming    0

@Hoaming więc ponawiam propozycję, oddaj mi te 5ha które mi brakuje do twojej powiechni a ja jeśli dostane te 100tysi chętnie ci je oddam, piszę to któryś raz ale narazie żaden cfaniak co biadoli że ma za dużo pola w złym miejscu w kraju się nie odezwie.

 

skąd pomysł żeby ktoś tobie oddawał swoją ziemię za premię? co ten wywód ma udowodnić?

brak jakiejkolwiek logiki.

 

chyba traktujesz MR jako zasiłek.

jeżeli lubisz dobroczynność i w duchu jesteś zagorzałym socjalistą/komunistą to może oddaj tym, którzy mają 5 ha swoją ziemię razem z premią? bo przecież im jest jeszcze gorzej niż tobie?? nie... zaraz, zaraz, przecież nie o to tu chodzi!

Edytowano przez Hoaming

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przestańcie pisać mi PW wiadomości z prośbami o ujawnienie zabiegów powodujących zwiększenie pt. które nie nazywają się oszustwem a kreatywnością, bo po pierwsze nic już wam to nie zmieni po drugie wszystko zostało powiedziane w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

dzwoniłem dziś do agencji, nic nie wiedzą i nie powiedzą o żadnych przesunięciach, kazali czekać na info na stronie

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoaming    0

dzwoniłem dziś do agencji, nic nie wiedzą i nie powiedzą o żadnych przesunięciach, kazali czekać na info na stronie

 

to było oczywiste :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

tez pisalem o kreatywnym mysleniu to mnie wysmiano

a ja na starcie nei majac praktycznie szans w tym rozdaniu na premie mr, po dwoch zabiegach jestem na liscie i licze juz kasiore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wernicjusz    0

bedzie kasy na 12tys. wniosków tylko poczekajcie na decyzje ministra. Jak Putin nic nie nabroi na dniach to powinni spokojnie dołożyć na tą ilość wniosków. Nie pytajcie tylko skąd info. Uspokajam, iż cierpliwość będzie nagrodzona.... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jeśli nabroi to co, zamiast na traktory przeznaczą na czołgi? To ja już wolę traktory...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoaming    0

bedzie kasy na 12tys. wniosków tylko poczekajcie na decyzje ministra. Jak Putin nic nie nabroi na dniach to powinni spokojnie dołożyć na tą ilość wniosków. Nie pytajcie tylko skąd info. Uspokajam, iż cierpliwość będzie nagrodzona.... .

 

też mi się tak wydaję....

chociaż myślę że do moich 15tys zabraknie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj