Polecane posty

pit17    185

Pit nie wiem, pierwszy raz się z tym spotykam. Proponuję skontaktować się z osobą prowadzącą wniosek. Warchest zmianę możesz zrobić kiedy chcesz po pisemnej zgodzie z Arimr oczywiście.

Mam do Ciebie jeszcze jedną pytanie prowadze produkcje zwierzęcą zarówno w cyklu zamkniętym jak i otwartym i Pani która prowadzi mój wniosek twierdzi że nie moge napisać cieląt z zakupu w cyklu otwartym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zadzwoń do Pani i sobie wszystko wyjaśnisz. Tak będzie lepiej i szybciej.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

Cytuje jej słowa proszę się kogoś poradzić bo jej się wydaje że tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A sam pisałeś wniosek czy ktoś to robił?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

Sam pisałem. Przez to że podawałem jej argumenty że ja mam racje to nareszcie mi tak powiedziała ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To zostaw tak jak uważasz i powiedz, że się kogoś radziłeś. Po osobie weryfikującej i tak jeszcze jedna osoba sprawdza więc jak się czegoś dopatrzy to będą dzwonić.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Wszystkie wnioski są już w systemie - info z dzisiaj z Agencji oddział terenowy w Wawie. Teraz trwa poprawianie pierdółek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

też cos podobnego powiedział mi mój prowadzący, ale nie chciał nic powiedzieć o punktach .:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Poczekajcie jeszcze te ponad 2 tygodnie i wszystko się wyjaśni.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    71

dziś poprawka w Wawie jakeiś głupotki około 18.5-19pkt prowadzacy wniosek kazał spać spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Każdy mówi co innego. Wcześniej ktoś pisał o 16 czy nawet 17 punktach. Pożyjemy, zobaczymy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jakie bajery byś chciał w siewniku 3m których nie może mieć siewnik 1,8m?

Krótka piłka, moim zdaniem nie powinieneś otrzymać zgody na agregat 3m, bo widocznie 2,5m jak agencja zauważyła powinien wystarczyć. Do tego powinieneś skakać z radości że i taki chcą dać za darmo maszyn o wartości 100 tys, a gdybyś pisał jakieś odwołania i uargumentowania cała dotacja powinna być ci cofnięta gdyż zachowujesz się jak nie pokorny, bezczelny typ który zagląda w zęby darowanemu koniowi.

 

Buahahaha leżę i kwiczę na sprzęcie to ty się ładnie znasz wiesz co kończę z Tobą dyskusję bo do Ciebie chyba po polsku nie dociera i nie potrafisz czytać ze zrozumieniem mniejsza o to lata mi to koło... Po drugie jak nie dostanę premii to świat mi się nie zawali nie będę płakał wzdychał itp.ani się nie wzbogacę ani nie zbiednieję i nic złego się nie stanie. Raz juz otrzymałem pozytywną decyzję ale zrezygnowałem to czemu nie miałbym teraz dostać pozytywnej decyzji??? Ty to byś po trupach lazł na górę żebyś tylko capnął tą kaskę no nie :D żal mi Ciebie i Twojego podejścia do ludzi. Mimo wszystko i tak życzę Ci pozytywnej decyzji bo nikomu źle nie życzę... NARTY.

Edytowano przez Frytek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

damianek jak wczesniej pisales z sensem tak teraz pier

agencja posluguje sie ta kretynska ekspertyza doboru maszyn

i np na 15 ha wystarczy opryskiwacz 400 l.

400 l starczy mi na 2 ha. to ile razy musze zjezdzac , nalewac wode zeby obleciec cale pole?

uprawiam intensywnie, 5-6 opryskow minimum na uprawe robie

nie ma to zadnego sensu ani ekonomicznego ani praktycznego

pozatym w tej chwili skladam wniosek, deklaruje ilosc ha, ale mam w planie rozwoj. tego agencja tez juz nie bierze pod uwage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

w piątek składałem poprawkę do wniosku w BP Kraśnik i był chłopak przede mną, we wniosku miał wpisane 15ha, a ciągnik użyczony od ojca (75km) i Pani się nie zgodziła na przyczepę 12t ponieważ młody nie miałby czym jej ciągać, stwierdziła nawet że "w takie mokre żniwa to po asfalcie jeszcze może by pociągnął ale w polu siądzie od razu" -jej słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

co kobieta w Agencji może wiedzieć o przyczepach załadowanych zbożem oraz ich "ściąganiu z pola" ja swoim MF255 jestem w staniem 2x5t pociagnąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niektórych w tych agencjach to by trzeba wysłać na przymusowe roboty na gospodarstwie to by im może trochę oczy otworzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

szczerze to miała racje:D pozatym na 15 ha to moim zdaniem 6-8 ton wystarcza spokojnie

młodemu pewnie by starczyło ale ojciec ma chyba sporo więcej bo coś mówiła że gdyby ocjciec mu użyczył drugi ciągnik (chyba 150km) to i z tą przyczepą by nie było problemu.

14pkt chyba nie ma co się łudzić :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

co kobieta w Agencji może wiedzieć o przyczepach załadowanych zbożem oraz ich "ściąganiu z pola" ja swoim MF255 jestem w staniem 2x5t pociagnąc

troszke lżejszej ziemi ;jakaś górka mała ; po deszczu i stoisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Jakieś ograniczenia muszą być. W przeciwnym razie przestali by produkować ciągniki poniżej 90KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

co ma 75km do uciągu 12t, bardziej o masę chodzi, ale wszystko jest tak zrobione by Polska nie była krajem rolników tylko tanią siłą roboczą na zachodzie.

 

Mi wypełniali wniosek na MR za 2500zł i już po poprawkach, z Agencji trzeci raz dzwonili że coś jest źle, sami nawet poprawiali. Wszyscy tylko chcą zarobić na rolniku a miała być taka dobra i rzetelna firma doradcza.


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

2500 ?? niektórzy to chyba za dużo pieniędzy mają :lol: Ale w sumie to się nie dziwię że niektórzy dają się kroić, kobitka która odemnie przyjmowała wniosek mówiła ,że są tacy co nie wiedzą , że jest takie coś jak strona www agencji...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

2500? Ostatnio robiłem poprawki po firmie za 4500 PLN. To rekord jeśli chodzi o ceny o jakich słyszałem. Śmiałem się z klientem, że za te 4500 PLN to mu pół nowego PROW-u napiszę :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

wolałem dać te 2% ze 100tyś które miałem dostać jak to oni mówili na 100%, same dobre opinie o nich słyszałem więc się skusiłem. Ale to i tak pikuś w naszym ODR jest znacznie gorzej.


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj