Polecane posty

Kamilek1    52

instas, dzięki za odpowiedź.

 

Dobra , a teraz pytanie: wie ktoś na pewno jak to jest z tym bezrobociem>? Wg tej tabelki kilka postów wcześniej czy jednak bezrobocie w województwie się liczy? Bo już nie ogarniam i nie wiem jak te punkty sobie liczyć.

 

 

na 100 % tak jak w tabeli podanej wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arti17cf    1

Dzwoniłem dziś do ARiMR, koleś który rozpatruje mój wniosek powiedział że nie ma dostępu do listy ogólnopolskiej, powiedział mi jedynie że mój wniosek jest mniej więcej w polowie listy W ŁUKOWSKIM (nawet nie Lubelskim) oddziale, a do kupy będą to zaczynali składać za 2-3 tygodnie, tak więc mamy sprzeczne informacje.

 

a ile pkt masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

Za wykształcenie 0pkt :)

 

Koledzy, pomoże ktoś sprawdzic stope bezrobocia w woj. Lubuskim, powiat Wschowski ? ile pkt za niego ? Nie ogarniam tej strony Urzedu Statystycznego...

 

lubuskie Wschowski 2,57pkt wg tabelki

 

Witam kochani czy ktoś z was orientuje się ile pkt mogę otrzymać za wykształcenie średnie (technik pszczelarz) szkoła policealna 2 letnia i tytuł kwalfikacyjny z tejże szkoły w zawodzie technik pszczelarz oraz za 13,87 h ziemi (woj. mazowieckie). Z góry wielkie dzięki za wyliczenie.

 

Za wykształcenie - nie mam pojęcia, za ziemię masz 11,65pkt, napisz jeszcze jaki powiat to Ci sprawdzę ile za bezrobocie

 

Bezrobocie oblicza się na podstawie średniej z województwa.

A jak jest w tabelce niech powie ten kto ją zrobił. Bo raz rzuciłem na nią okiem i akurat mojego powiatu nie znalazłem ale był inny sąsiedni którym też się interesowałem i pt. mi się nie zgadzały więc śmiem podejrzewać że jest wyciągnięta średnia krajowa.

  1. jeżeli bezrobocie w powiecie, na obszarze którego jest położone gospodarstwo wskazane w biznesplanie, według danych publikowanych przez Główny Urząd Statystyczny w miesiącu poprzedzającym miesiąc podania do publicznej wiadomości informacji o terminie naboru wniosków, było:

    1. najwyższe w województwie - przyznaje się 5 punktów,
       
    2. niższe niż bezrobocie, o którym mowa wyżej - przyznaje się proporcjonalnie mniej punktów, do 0 punktów w przypadku, gdy bezrobocie w powiecie było najniższe w województwie.

http://www.arimr.gov...m-rolnikom.html

 

W tej tabelce wciśnij CRTL+F i w otwartej rubryce wpisz nazwę twojego powiatu i ci samo znajdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1091    2

Ludzie, nie przeżywajcie tak tego MR, wnioski złożone i nie ma już odwrotu. Co ma być to będzie. Prośba do tych co ciągle pytają ile zdobyli pktów za wykształcenie, ziemię i bezrobocie: pofatygujcie się do swojego OR z wnioskiem, w którym na początku krzyżyk stoi w polu "wycofanie wniosku". To jest przykre i nie wiem jeszcze jakie żeby złożyć i się nie zainteresować ile zdobyło się pktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinCiesz    0

dziś dzwoniłem do OR i rozmawiałem z panem co mi wniosek sprawdzał. Powiedział mi że w śląskim ok 400 wniosków złożonych a lista rankingowa 14 sierpnia i że kasy dla 8000 MR jest widać że jest na bieżąco-:/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

Do Instans

 

,,Nie. Wręcz przeciwnie, usłyszałem że jak bym się wstrzymał z zakupami to żebym wszystko brał na modernizację.''

 

załóżmy ze dostaniesz MR ale jaka masz pewność, ze na MGR sie zalapiesz?czy jak sobie w bieznespalaie wpisales MR jako wklad na MGR to zwieksza to Twoja szanse w naborze na MRG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W żaden sposób nie zwiększą się szanse na MGR.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek255    1

Przyszło dziś do mnie pismo z poprawkami. Sytuacja wygląda tak, że muszę wykazać budowle na której składowany jest nawóz naturalny. U mnie natomiast zbiornik jak i płyta nie były zgłaszane i nie ma ich na planach. Da się coś zrobić w tej sytuacji?

 

Nikt nie był w podobnej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mark93    0

Wiem jak to policzyć, ale nie wiem w jakiej skali - wojewódzkiej, czy krajowej...

W wojewódzkiej każde następne miejsce to skok o 0,36pkt (świętokrzyskie), w krajowej 0,013pkt

Czyli wg skali wojewódzkiej mam 4,32pkt (powiat ostrowiecki), a wg krajowej 3,64 (tabelka)

 

 

Porównując w tabelce np powiat ostrowiecki i chełmski

bezrobocie 22,9% (ost) i 21,4% (cheł)

pkty 3,64 i 3,66

W ostrowieckim większe bezrobocie niż w chełmskim a mniej pktow.

 

Tabelka ni w pięć ni w dziewięć

Tabelka posiada nie poprawne dane, gdyż ja w powiecie konińskim w woj. wielkopolskim mam 4,87 pkt a nie jak w tabelce jest 4,59. Więc radze aby sobie każdy sam policzył, ponieważ wyliczenie jest bardzo proste. Ja mam za ziemie 10.13 pkt, wykształcenie 4 pkt a za bezrobocie 4.87 pkt. RAZEM 19 pkt. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

Tabelka posiada nie poprawne dane, gdyż ja w powiecie konińskim w woj. wielkopolskim mam 4,87 pkt a nie jak w tabelce jest 4,59. Więc radze aby sobie każdy sam policzył, ponieważ wyliczenie jest bardzo proste. Ja mam za ziemie 10.13 pkt, wykształcenie 4 pkt a za bezrobocie 4.87 pkt. RAZEM 19 pkt. Pozdro

 

Tylko skąd wiesz czy twoje liczenie jest poprawne, czy tabelka? Masz jakieś potwierdzenie ilości pktów z arimr? Tabelka bierze pod uwagę bezrobocie z końca lutego, czyli z tego okresu, wg rozporządzenia. Też wolałbym, żeby moje liczenie się sprawdziło a nie tabelka, bo różnica jest można powiedzieć kolosalna. Wg mnie mam 20,32pkt, wg tabelki 19,64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

w powiacie jarocinskim rowniez tabelka sie zgadza co do jednej dziesiatej i jak w przypadku przedmowcy wg moich wyliczen mialem 0,5 pkt wiecej za bezrobocie... a wg tabelki mam mniej, ale co najważniejsze tabelka zgadza sie z punktacja jaka otrzymalem potem z ARIMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1091    2

tabelka poprawna bynajmniej u mnie mazowieckie powiat makowski

Bynajmniej to nie przynajmniej. Taki tam OT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mark93    0

Na pewno dobrze obliczyłem, a w tabelce jest źle. Może to tylko w moim powiecie jest błąd nie wiem jak w innych powiatach. W Wielkopolsce jest w sumie 35 powiatów. Mój powiat jest na drugim miejscu pod względem o największym bezrobociu. Więc policzyłem tak 5*34/35=4,86 :D 5-oznacza punktów ile mozna dostac 35-oznacza ilość powiatów w województwie wlkp a 34 oznacza miejsce na którym jest dane w województwie pod względem bezrobocia. A w tabelce było że niby 4,59. Wiec każdy sam może sobie policzyć. Wystarczy wejść na strone GUSU i dowiedziec sie na którym miejscu pod wzgledem bezrobocia jest dany powiat w skali województwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

ale tez liczy sie proporcja miedzy tym ile dany powiat stracil % do tego co ma największe bezrobocie... i stad u Ciebie ta roznica bo licza sie procenty od powiadu o najmniejszym bezrobociu i najwiekszym.. a nie ze liczysz od tylko miejsce powiatu w woj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyher    27

Tak tak, na pewno dobrze policzyłeś... System i tak podliczy Ci 4,59 pkt a wtedy idź im tłumacz jak się liczy POPRAWNIE i NA PEWNO dobrze punkty za bezrobocie. Raptem 3 strony wcześniej było o tym pisane, ale co tam - piszmy w kółko o tym samym, a Ty żyj w świadomości, że dobrze policzyłeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Mam pytanie do "młodych rolników" z naboru 2008. Który rok był u was rokiem docelowym? Bo wg dokumentów to rok 2013, a dziś sie dowiedziełm ze rok 2014 którego nawet nie można było uwzględnić w tabeli 2.2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wernicjusz    0

I nastała cisza u pana Sawickiego o dołoźeniu po puli

 

Właśnie dzisiaj byłem w Agencji dostarczyć brakujące pisemka i wiem na pewno, że wspomniany minister znalazł jeszcze trochę grosza (na dodatkowe około 2-3tys. wniosków) a ogłosi tą radosną nowinę na dniach. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiarygodna pewnie bo mówił wcześniej , ze z wszystkich działań niewykorzystane pieniądze będzie przesuwał na MR tak jak mówiłem wcześniej pieniędzy będzie na około 16 tyś osób takie informacje nieoficjalne miałem już przed zakończeniem naboru a informacje z ostatnich dni tylko to potwierdzają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

wątpię, żeby znalazł prawie 700mln zł, do tych 16tys wniosków, aczkolwiek w tym kraju nic mnie nie zaskoczy,. tym bardziej PSL przed wyborami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Do Instans

 

,,Nie. Wręcz przeciwnie, usłyszałem że jak bym się wstrzymał z zakupami to żebym wszystko brał na modernizację.''

 

załóżmy ze dostaniesz MR ale jaka masz pewność, ze na MGR sie zalapiesz?czy jak sobie w bieznespalaie wpisales MR jako wklad na MGR to zwieksza to Twoja szanse w naborze na MRG?

podzielam zdanie freetaxi, raczej niema to wpływu na MGR. Jedynie jak się nie uda z MGR to zrobię zmianę wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

Tutaj ktoś wspominał wcześniej, że docelowo mają uzbierać środki na 11-12 tyś wniosków.

 

Wczoraj dowiedziałem się(źródło to osoba z agencji) iż, mają na zabierać właśnie na tą ilość wniosków.

 

Mimo tego podchodzę do tego z zaciekawieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj