Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

C360 ;/ ale w planach za kilka lat jest nowy pomocnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

21,25 wniosek już zatwierdzony/w systemie, pozostaje czekać na listę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

21,25 wniosek już zatwierdzony/w systemie, pozostaje czekać na listę :)

 

 

dzwonili do Ciebie? czy sam sie dowiadywałeś i do nich dzwoniles?? bo do mnie nic sie nie odzywaja dlatego pytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie dzwonią bo wniosek jest kompletny albo czeka w kolejce do weryfikacji. W każdym bądź razie jeśli masz potwierdzenie złożenia wniosku albo przyszła Ci zwrotka (jeśli wysyłałeś poleconym za potwierdzeniem odbioru) to śpij spokojnie. Czasy kiedy wnioski ginęły w Agencji to już przeszłość.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

Nie dzwonią bo wniosek jest kompletny albo czeka w kolejce do weryfikacji. W każdym bądź razie jeśli masz potwierdzenie złożenia wniosku albo przyszła Ci zwrotka (jeśli wysyłałeś poleconym za potwierdzeniem odbioru) to śpij spokojnie. Czasy kiedy wnioski ginęły w Agencji to już przeszłość.

 

 

dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

czy ktoś moze podpowiedziec mi ile mam punktów za 11.41 ziemi w moj.mazowieckim i bezrobocie w pow.sierpeckim dziękuje z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Będziesz poprawiał do skutku, nic go nie zdyskwalifikuje.

A swoją drogą ci którzy dostają te poprawki ile szacunkowo pt. sobie wyliczyli? Zastanawiam się czy dogłębnie sprawdzają każdy wniosek nawet taki dla którego kasy nie starczy czy mają swoje szacunki i starają się sprawdzać i dzwonić z poprawkami do wnioskodawców dla których liczą że kasy starczy.

Więc może zacznę od siebie. Były poprawki, pt. 18 z hakiem.

 

Wszystkie lecą, składałem wniosek 04.06 razem ze znajomym, a dokładniej on jakieś 20-30min po mnie, u mnie cisza mam niecałe 18pkt, on jakieś 13-14pkt i 4 czy 5 lipca dzwonili do niego z poprawkami. Wniosek pisała ta sama osoba, wydatkowanie premii praktycznie takie same, a poprawki(właściwie wyjaśnienia) dotyczyły szkoły bo ma aby 1,5roku ubezpieczenia w krus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

C360 ;/ ale w planach za kilka lat jest nowy pomocnik

Ja jeszcze do niedawna 400 litrów 12m. ciągałem T-25 :) ale jak się zawiesił w rzepaku to zastąpił go MTZ TS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wino36    4

czy ktoś moze podpowiedziec mi ile mam punktów za 11.41 ziemi w moj.mazowieckim i bezrobocie w pow.sierpeckim dziękuje z góry

Za ziemie masz 10,48pkt. A za bezrobocie 2.98pkt.

Edytowano przez wino36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    89

Do mnie dziś dzwonili w sprawie drobnych poprawek i coś tam z działką na której stoją budynki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myciu    24

a mi ile pkt wyjdzie w woj.małopolskim 11.41 ziemi powiat nowotarski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian1025    56

Mam znajomego, który najpierw pokupił maszyny a na końcu naniósł poprawki, bo miał cos innego kupić, i wszystko mu przeszło bez problemów, zreszta wg mnie najpierw powinny zajść zmiany żeby później moc je nanosic w papiery. Bardziej byłoby to logiczne, zreszta w rolnictwie planować dokładnie co sie kupi to jak wróżyc z fusów..

Co do zgody to wiadome jest że chodzi tylko o potwierdzenie a nie zgode, bo co oni maja do zgadzania sie czy nie, wkońcu chyba ja najlepiej wiem co jest mi potrzebne w danej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wino36    4

a mi ile pkt wyjdzie w woj.małopolskim 11.41 ziemi powiat nowotarski

Za ziemię tak samo jak kolega czyli 10,48pkt a za bezrobocie 3,13pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

dzisiaj miałem tel z ARiMR w Zamościu. muszę donieść wypis z rej. gruntów na 2 działki zeby sprawdzić czy są rolno budowlane bo stoja na niej budynki Jeszcze okazało sie że Urząd Skarbowy w Zamościu dał ciała i wszyscy muszą nowe zaswiadczenia donieść.W Zamościu wszystkie wnioski juz sa w systemie a lista ogolnopolska istnieje ale nie jest jeszcze wiarygodna. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

20,84 ha - 16 punktów.

 

20,83 ha - 15 punktów.

 

Dalej analogicznie

 

20,83 - 15

17,62 - x

 

20,83x - 264,3 / 20,83

x = 12,68

 

Zatem za 17,62 ha w województwie mazowieckim otrzymuje się za powierzchnię 12,68 punktów.

:ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orkidea    0

Witam,

 

Proszę o pomoc, bo mam problem z tabelami 3.1 i 3.4. Zakładam, że w gospodarstwie stan zwierząt na koniec lub początek roku odbiega od średniego stanu zwierząt w ciągu roku o więcej niż 30% i wypełniam tabelę 3.4 i w tej tabeli w kolumnie stan początkowy w wierszu Razem ilość zwierząt musi się zgadzać z danymi w IRZ, tak? Dopiero wtedy po zrobieniu tabeli 3.4 i ustaleniu stanów średniorocznych przepisuję je do tabeli 3.1 w kolumnie 2014 i ten stan już nie musi się zgadzać z IRZ? Bo Pani z agenci zaznaczyła mi w tabeli 3.1 kolumnę 2014 i napisała, że nie zgadza się ze stanem na 01.01.2014, a w tabeli 3.4, żeby dokonać zmian w zależności od zmian w tabeli 3.1. Mi się wydaje, że to raczej tabela 3.1 powinna wynikać z tabeli 3.4 czy możę się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

@dexter00 a co tam w US w Zamościu nakombinowali?

na zaswiadczeniu US pisał że " w dniu składania wniosku osoba nie figuruje w rejestrze....." a nic o wczesniejszym czasie powinno być do dnia .......osoba nie figuruje itd . podobno wczesniej juz proszono o poprawne wpisywanie ale oleli sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1091    2

Widzisz, nie doprecyzowałem. Zaorać pole to żaden problem. Zasiać też chociaż z jakością i orki i siewu można przyświrować jak się nie ma pojęcia. Chodzi o takie sytuacje: posiał w mokre, poszło zimno i sucho - zabetonowało. Dowalił saletry na siłę - poszło sucho i skasowało plon, poszło mokro - żyto wywaliło się zanim wykłosiło. Tu są możliwości w każdą stronę i na polach widać co się dzieje....

Mogę się zgodzić z pierwszą częścią wypowiedzi. Siew mniej ale orkę można schrzanić. W drugiej części piszesz o efektach spowodowanych przez pogodę czyli przez coś na co nie mamy wpływu. Każdy może się przejechać.

 

Co do wypowiedzi innych, że ktoś w arimr powiedział im na którym są miejscu na liście. Dzisiaj zapytałem o sytuację na Podlasiu, miła pani odpowiedziała, że nie tworzy się żadna lista wojewódzka tylko wszystko zapisują i z tego utworzą listę krajową. Średnia liczba pktów, które ona sprawdzała to 16-17. Pracy mają multum, każdy pokój sprawdza MR, nawet niechętnie przyjmowali ludzi z MGR

 

a czy ktoś wie jak narazie kształtuje się próg załapania się?

Nie i pewnie nie będzie wiadomo. Chyba, że ktoś z forum będzie 9200 osobą na liście i poda swoje punkty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

A jak bedzie wyglądał sytuacja jesli z tej listy powiedzmy 1000 osób nie złoży wnoisku o płatność? bedzie jakaś aktualizacja listy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wino36    4

20,84 ha - 16 punktów.

 

20,83 ha - 15 punktów.

 

Dalej analogicznie

 

 

20,83 - 15

17,62 - x

 

20,83x - 264,3 / 20,83

x = 12,68

 

Zatem za 17,62 ha w województwie mazowieckim otrzymuje się za powierzchnię 12,68 punktów.

:ph34r:

Kolego źle liczysz ponieważ za średnią krajową, czyli 10,42ha jest 10pkt (chodzi mi o woj. poniżej średniej) więc za trochę więcej niż podwójna średnia czyli doķładnie 20,85ha jest 16pkt. Odejmujemy 20,85-10,42=10,43, czyli w przedziale 10,43 możemy otrzymać 6pkt. Więc dzielimy 10,43/6=1,74ha jest 1pkt powyżej średniej krajowej.

Czyli 17,62-10,42= 7,2

7,2 - x

1,74 - 1

7,2/1,74= 4,14pkt +10pkt(za średnią krajową) = 14,14PKT

Edytowano przez wino36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

@wino36 bezrobocie w sierpeckim 2.98 jak to policzyłeś? Liczy się miejsce powiatu czy procent bezrobocia w stosunku do innych powiatów? Bo jeśli chodzi o miejsce to 5/42 więc raczej więcej pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj