Polecane posty

Krassus    97

Nie jak chcą tylko wszystko jest zgodnie z obowiązującym prawem. Jeżeli ostatnim dniem składania jest dzień wolny od pracy, to zgodnie z kpa, ostatnim dniem do składania wniosków jest najbliższy dzień roboczy. Więc dalej słuchajcie plotek urzędników najniższego szczebla to daleko zajdziecie na tym.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Za 19.70 w kujawsko pomorskim to ile tych puktów wyjdzie bo mi tu lik podali ale zamotałem się w tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

czytam te niektore posty i naprawde nie dziwie sie ze rolnik jest postrzegany jako glab

wybaczcie ale kto jest troche bardziej rozgarniety i przegladal ten temat to widzi jakie pytania zadaja ludzie

np mam wyksztalcenie wyzsze, policzcie mi punkty. no w morde. to te wyzsze za opasy rozdawali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dziwne bo pracownicy ARiMR to ludzie z wykształceniem wyższym a wygląda na to, że nie posiadają podstawowej wiedzy na tematy związane z ich codzienna pracą, mówiąc petentom takie bzdury.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wernicjusz    0

myslenie nie boli

to nie jest widzimisie soltysa korsz

tylko ministerialne rozporzadzenie z jasno ustalonymi kryteriami oraz zasadami punktacji

pozatym 70% pracownikow armir to niestety glaby

wiec albo kretyn chwali sie swoimi wtykami

albo drugi kretyn piszacy tu na forum wymysla swoje teorie

przestancie co chwila liczyc na dodatkowa pule pieniedzy albo zmiane zasad bo pasuja wam inne

sa jasno okreslone kryteria i wg tego premia zostanie przydzielona, ktos dostanie a ktos nie. zycie

 

Nie rozumiem po co się spinasz???

Jak na razie moje źródło już kilkukrotnie się sprawdziło. Nie są to ploty z powiatowego - na szczęście... .

Kasiory miało byc 12-13tys. wniosków. W tym momencie w ministerstwie jest "sajgon". Chcą dać tyle, że nie bardzo mają z czego przesunąć tak aby terminów nie zawalić.

Burza móżgów czy bezmózgów - @masa24 sorry ale każdy mierzy włąsną miarą - trawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Napisz nam, na jakiej podstawie teraz, po zakończeniu naboru będą różnicowanie gospodarstwa na dzierżawione i własnościowe? Ale konkretny przepis a nie plotki.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Gdzie tam. To tak jakby teraz powiedzieli, że dają w końcu po 50 000 PLN każdemu bo za dużo wniosków jest złożonych.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Na co czekać? Na rozporządzenie? Już zmienić nie mogą bo już po zawodach. Według swojego widzimisię też nie zrobią bo sądy administracyjne byłyby zawalone pozwamy i ARiMR każdy przegra. Więc jak to zrobią?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

Nie rozumiem po co się spinasz???

Jak na razie moje źródło już kilkukrotnie się sprawdziło. Nie są to ploty z powiatowego - na szczęście... .

Kasiory miało byc 12-13tys. wniosków. W tym momencie w ministerstwie jest "sajgon". Chcą dać tyle, że nie bardzo mają z czego przesunąć tak aby terminów nie zawalić.

Burza móżgów czy bezmózgów - @masa24 sorry ale każdy mierzy włąsną miarą - trawa.

Człowieku jakie źródło? Jedyny źródłem są rozporządzenia. Jeśli nie umiałeś sam przeczytać a twój znajomy z agencji przytoczył ci konkretne słowa z konkretnego dokumentu to się sprawdziło. Ostatnia informacja którą od niego usłyszałeś to wróżenie z fusów.

 

Myślisz że ja nie znam różnych dziwnych zdań na tematy PROW? I to od kogo, pracownicy ARiMR regionalni, Dyrektor ODR regionalny, Pracownik ODR powiatowy, biuro wypełniające wnioski. Jak bym przytoczył co niektóre zdania byście z krzeseł pospadali ze śmiechu, a jak bym powiedział że padło z ust dyrektora ODR z niedowierzania nie mogli byście podnieść się aby z powrotem usiąść na tym krześle.

 

Ale ja się wcale nie dziwię tym ludziom przepisów jest multum, ciągle się zmieniają. Zadałem pytanie a że ktoś musiał udawać że z dziedziny PROW wie wszystko bo stanowisko zobowiązuje wynikły sytuacje jakie wynikły. W twoim wypadku prawdopodobnie jest tak samo, lub znajomy nie chce brać winy na siebie bo zamiast przed złożeniem wniosku poinstruować cię abyś wpisał byle jakie działki jako dzierżawa tak tylko aby przekroczyć podwójną krajową, to był na tyle nie kompetentny i tego nie wiedział a teraz jak rozpatrują wnioski dopatrzyli się że ludzie tak porobili ale nic im nie można zrobić bo jest to zgodne z prawem. I abyś ty nie miał do niego pretensji puścił ci bajeczkę że ludzi którzy kombinowali odsuną na drugi plan. Pytam na jakiej podstawie?

 

Mam sąsiada ,,wariata'' którego pole leży odłogiem. Gadam z nim że składam wniosek na MR i chcę wydzierżawić pole od niego, umowa na 10 lat warunki takie i takie. On się zgadza. Przychodzi jesień, czas zakładania młodych gospodarstw podpisywania 10 letnich umów dzierżawy. Idę do sąsiada a temu coś odbija i jednak rozmyśla się kwitując to słowami: ty nie będziesz się dorabiał na moim polu, ono będzie leżeć dalej odłogiem nic ci nie podpisuje. I co moja to wina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Czyste wariactwo. Nowe teorie na temat podziału pieniędzy rodzą się niczym grzyby po deszczu a przecież "reguły" dawno temu zostały ustalone. Proponuje się wyluzować i czekać cierpliwie do 14 sierpnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

A czyja?? Masz być pewien na 100% (jakaś umowa wstępna), a na "gębę" to można co najwyżej wydzierżawić ogródek od sąsiadki...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie. Ty byś chciał aby była moja wina, ja bym chciał aby była moja wina (w ten sposób część kombinatorów by odpadło). Teraz tylko przytocz rozporządzenie które wskaże że jest to moja wina.

Widzisz rozporządzenia takiego nie ma i jak się okazuje na gębę możesz wydzierżawiać nie tylko ogródek sąsiadki.

A nawet i 21 ha od sąsiada wariata. Po czym wpisać te 21 ha do wniosku, aby na jesieni z nich zrezygnować (przez sąsiada wariata który się rozmyślił) następnie po otrzymaniu decyzji w przeciągu 180 dni skombinować sobie 1 ha aby zarejestrować się w KRUS. Następnie przed upływem 3 lat ogarnąć sobie średnią krajową +/- 11 ha po to by utrzymać ją do upłynięcia 5 lat od otrzymania dofinansowania i na koniec w razie czego zasadzić 0,3 ha truskawek na wypadek gdyby ESU nie zwiększyło się wobec roku bazowego.

 

Co przepis na uzyskanie 100 tys premii banalny. A czemu banalny ano temu że jest to socjal w czystej postaci dla każdego. A dlaczego socjal bo liczą się głosy wyborcze.

 

Więc nie rozumiem skąd te wasze insynuacje że rząd będzie rzucał ludziom kłody pod nogi, będzie utrudniał życie swoim przyszłym wyborcom dlaczego miał by bronić rolników i eliminować cwaniaków? Nie jest to im na rękę i przestańcie wierzyć że w przyszłości aby otrzymać MR trzeba będzie przedstawić akty zgonów przodków do 5 pokoleń wstecz wydane tylko i wyłącznie na terenach wiejskich co by żaden w którym płynie choćby kropelka krwi z miasta nie sięgnął łapska po pieniądze przeznaczone dla rolników z krwi i kości.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Rozporządzenia może i nie ma, ale to nie zabawa w piaskownicy, ani nie jesteś dzieckiem, w dzisiejszych czasach dzierżawa "na gębę" to bardzo ryzykowna sprawa. Sam miałem okazję się o tym przekonać już dwa razy, z resztą nie tylko ja, trzeci raz się nie dam albo umowa, albo papa, wolę kupić ziemię albo paszę dla zwierząt niż tyrać na kogoś, kto pewnego dnia Ci mówi "wypierr...."


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Człowieku ty o jednym ja o drugim.

Jakiego cwaniaka który pod stosował się do przepisów aby uzyskać darmowe 100 tys obchodzi czy dzierżawa na gębę jest ryzykowna czy nie? Miał taką furtkę to z niej korzysta i berze kasiorę która miała być dla rolników.

Tylko spojrzeć na to z drugiej str. to wcale nie musi być jakiś cwaniak miastowy tylko zwykły pospolity syn rolnika który miał 10 ha. I aby uzyskać max liczbę pkt. wpisał pole sąsiada z którego i tak zrezygnuje na jesieni.

I akurat tu nie wolno mieć takich pretensji do nikogo jak samego siebie. Przed wypełnianiem wniosku było przeczytać rozporządzenia teraz nie było by płaczu że wpisałem 11ha a mogłem 21ha. Każdy mógł tak zrobić więc było korzystać a nie płacić po 2000 tys za wpisanie przygotowanych cyferek z zasiewami w rubryczki wniosku.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko cacy ale na każda zmianę zasiewów potrzebujesz zgody ARIMR. Jak w ARIMR ktoś dojrzy że wpisałeś w biznesplanie 20ha a uprawiasz 10 to mogą nie wyrazić zgody na zmiany w biznesplanie a wtedy różnie może być.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A od czego są poprawki przed podpisaniem umowy? Bo ja myślałem że od nanoszenia wszelakich zmian.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No widzisz i na Twoich życzeniach się kończy.

Mam nadzieję że nie wielu i nie prześcigną mnie na liście z powodu lepiej punktowanego wykształcenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A od czego są poprawki przed podpisaniem umowy? Bo ja myślałem że od nanoszenia wszelakich zmian.

 

 

A jaką Ty umowę chcesz podpisywać? To nie MGR, tu jest decyzja administracyjna wydawana na podstawie złożonego wniosku o pomoc zawiera biznesplan, który musisz zrealizować.

 

" Dyrektor oddziału regionalnego Agencji wydaje decyzję w sprawie przyznania pomocy w terminie 150 dni od dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy. Możliwe jest wydanie decyzji przyznającej pomoc z zastrzeżeniem dopełnienia w terminie 180 dni od jej doręczenia, następujących warunków:

 

nabycia gospodarstwa wskazanego w biznesplanie"


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wnikaj w szczegóły czy będzie to podpisanie umowy czy decyzja tylko skup się na ,,nanoszenia wszelakich zmian''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niby co na to wskazuje że tak uważam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

damianzbr - pięknie wypunktowałeś bzdurne teorie, domysły, niczym faktycznie nie potwierdzone vs zapisy w rozporządzaniu.

 

Teraz dopiero zrozumiałem, dlaczego tak bardzo kobietka z firmy przygotowującej mi wniosek ,tak strasznie naciskała bym wpisał jak największą możliwą ilość działek, podpierając się sugestywnie tymi właśnie "poprawkami przed podpisaniem umowy". Zamiast podejść do tego racjonalnie, wygrał u mnie strach przed kombinatorstwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wernicjusz    0

Wg. Twojej dość specyficznej teorii na temat przyznawania punktów można by się pokusić także o max'a za wykształcenie. Zgłasza KTOŚ, iż skończy szkołę do jesieni i powinni przyznać mu max'a po czym wg. harmonogramu "nanoszenia wszelakich zmian" zgłasza, że szkoła się rozmyśliła i jednak nie da MU wykształcenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj