Polecane posty

Nie oszukujmy się,duźa część wnioskodawców to niby rolnicy którzy mają dźierźawe od znajomych chcących wyłudzić tylko pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

Nie oszukujmy się,duźa część wnioskodawców to niby rolnicy którzy mają dźierźawe od znajomych chcących wyłudzić tylko pieniądze

 

a no w dzisiejszych czasach tylko o pieniądze chodzi o nic innego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Może jeszcze mi ktoś napisze dokładnie z punktami za pow. Jeżeli za 10,42ha jest 10pkt. np. w Lub. a za 20,84 16pkt. czyli za 10,42 jest 6pkt. więc 6/10,42 jest 0,5758 za każdy ha powyżej średniej krajowej?? Czy tak to należy liczyć?

 

Ja mam we wniosku 13,5344 ha. za 10,42 dostanę 10pkt a za 3,1144 ha 1,79pkt.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

podejrzewam, że spora część nawet 7 punktów nie będzie miała

 

a ci cwaniacy co chcą wyłudzić na dzierżawę nie mając nic wspólnego z rolnictwem, mam nadzieje, nie spełnią któregoś z wymagań i będą zwracali z odsetkami

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porzeczka    2

To samo może być z gruntami na własnośc, fikcyjnie sprzedać co za problem, (większe zaufanie tylko potrzebne)

a co, że niby jak ojciec da synowi darowizne to jest bardziej sprawiedliwe?

Też można by powiedziec tylko po to by wyłudzić kasę, wiadomo, że często dalej ojciec robi na polu, a synek za granicą pracuje ;) malo takich znam...

 

TAk już jest nie da się ustrzec przed wszystkimi słabościami programu, poza tym ten program jest również dla kandydatów na rolników ("grupa I (kandydaci na młodych rolników) - to osoby, które dopiero planują przejęcie gospodarstwa i rozpoczęcie (po raz pierwszy) prowadzenia działalności rolniczej,), ktoś ma ochote rzucić prace w wielkim mieście i zając się rolnictwem, bo ma nadzieję, że będzie lepiej to dlaczego nie ? Ten program jest również dla takich.

 

Nikt rolnikowi nie zakazuje sprzedać pola i szukać pracy w mieście i byc na zusie , tak samo w drugą stronę... miastowemu rzucić robote, wziąć 100k i zamieszkać na wsi i zająć się rolnictwem.

Ten program jest dla każdego, kto ma ochotę sporóbować

 

Poza tym na pewno będą przenosić środki z innych programów i pewnie wszyscy się załapią, tak samo zrobili w poprzednich edycjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

Krótkie tłumaczenie dla wszystkich mających problem z liczeniem punktów za bezrobocie.

 

Za bezrobocie w waszym powiecie dostaniecie punkty według wzoru - (pow-min)/(max-min)*5 i wynik zaokrąglamy do dwóch miejsc po przecinku, gdzie:

- max - maksymalne bezrobocie w województwie (%)

- pow - bezrobocie w twoim powiecie (%)

- min - minimalne bezrobocie w województwie (%)

Wartości bezrobocia są brane z tabeli GUSu z marca, czyli stan na koniec lutego. Do wyliczeń liczą się wszystkie powiaty, miejskie też.

Dokładnie według tego algorytmu punkty liczy Agencja.

 

Poniżej plik z obliczonymi punktami ze wszystkich powiatów. W tabeli powiaty z 5 pkt. to max ze wzoru, a powiaty z 0 pkt. to min ze wzoru.

Dz.112_punkty(kraj)-2014.pdf

 

Skąd masz ten algorytm? Ja się z nim nie zgadzam.

Przykład:

warmińsko-mazurskie Braniewski 33,3 4,98

 

Jak to 4,98 pkt skoro w tym woj jest 21 powiatów czyli 5/21= 0,24

Skoro powiat jest na drugim miejscu pod względem wysokości bezrobocia to znaczy, że pierwszy ma 5pkt a następny 5-0,24=4,76pkt

Wg instrukcji pkty mają być rozdzielone równomiernie między powiaty w województwie a nie w całej Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

Witam dzis złozylem wniosek na MR i wyliczyło mi cos kolo 3 pkt esu w bieżacym okresie i napisane jest ze w ciagu 3 lat zgodnie z biznesplanem esu wzrosnie do 4,75 esu jakie szanse mam na dostanie premi dodam ze powierzchnia gospodarki to ok. 25 h z góry dziekuję za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wino36    4

No właśnie ja też wcześniej czytałem inny sposób liczenia. Poza tym u mnie w województwie mój powiat jest na drugim miejscu pod względem największego bezrobocia a ma tylko 3,66pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Witam dzis złozylem wniosek na MR i wyliczyło mi cos kolo 3 pkt esu w bieżacym okresie i napisane jest ze w ciagu 3 lat zgodnie z biznesplanem esu wzrosnie do 4,75 esu jakie szanse mam na dostanie premi dodam ze powierzchnia gospodarki to ok. 25 h z góry dziekuję za odpowiedzi

 

Żywotność nie ma znaczeniu w punktacji. Policz sobie pkt na podstawie powierzchni, kwalifikacji zawodowych oraz stopy bezrobocia. Szczegóły tutaj http://www.arimr.gov...m-rolnikom.html oraz tutaj http://stat.gov.pl/o...opa-bezrobocia/

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nobeq    6

Doszły mnie słuchy od wielu ludzi że premię dostanie każdy kto złoży wniosek :D Podobno mają przenieść pieniądze z innych działań. Czy ktoś coś podobnego słyszał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Doszły mnie słuchy od wielu ludzi że premię dostanie każdy kto złoży wniosek :D Podobno mają przenieść pieniądze z innych działań. Czy ktoś coś podobnego słyszał?

 

Na tą chwilę to nic pewnego. Jeśli nawet tak się stanie to nie dowiemy się wcześniej niż po zakończeniu naboru.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby tak było jak mówi kolega nobeq to bym był bardzo szczęśliwy ponieważ nie ukrywam ale ta premia by pomogła mi gdyż bym sobie wymienił większość sprzętu i lżej by mi było pracować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jakby tak było jak mówi kolega nobeq to bym był bardzo szczęśliwy ponieważ nie ukrywam ale ta premia by pomogła mi gdyż bym sobie wymienił większość sprzętu i lżej by mi było pracować ;)

 

Wszystkim Wam tego serdecznie życzę :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feniks    0

Koledzy, jak wypełniacie kartę weryfikacji spełnienia standardów na podstawie której trzeba wypełnić "oświadczenie w sprawie spełnienia standardów w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt w gospodarstwie". Jak zakładam tylko produkcje roślinną to tabela "higiena" - nie dotyczy, "utrzymanie zwierząt" - nie dotyczy, dobrze to rozumiem?

 

Co do ochrony środowiska to raczej nie spełniam, bo np. brak 2 letniej dokumentacji zabiegów, choć to bez sensu skoro dopiero rozpoczynam prowadzenie gospodarstwa. Czyli w oświadczeniu mam zaznaczyć że nie spełniam, a gdzieś trzeba wpisać do kiedy spełnię wszystkie warunki ochrony środowiska?

 

Czy kupując opryskiwacz z MR mogę w biznesplanie zaznaczyć "poprawę sytuacji w zakresie ochrony środowiska"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Koledzy, jak wypełniacie kartę weryfikacji spełnienia standardów na podstawie której trzeba wypełnić "oświadczenie w sprawie spełnienia standardów w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt w gospodarstwie". Jak zakładam tylko produkcje roślinną to tabela "higiena" - nie dotyczy, "utrzymanie zwierząt" - nie dotyczy, dobrze to rozumiem?

 

Co do ochrony środowiska to raczej nie spełniam, bo np. brak 2 letniej dokumentacji zabiegów, choć to bez sensu skoro dopiero rozpoczynam prowadzenie gospodarstwa. Czyli w oświadczeniu mam zaznaczyć że nie spełniam, a gdzieś trzeba wpisać do kiedy spełnię wszystkie warunki ochrony środowiska?

 

Czy kupując opryskiwacz z MR mogę w biznesplanie zaznaczyć "poprawę sytuacji w zakresie ochrony środowiska"?

 

Jeśli nie ma zwierząt to wypełniasz ochronę środowiska i higienę. Termin dosotowania wpisujesz w PRG w tabeli 5.4. Co do opryskiwacza to zaznaczasz poprawę warunków higieny i bezpieczeństwa pracy (zależy od pracownika weryfikującego wniosek ponieważ nie ma jednolitego systemu werfikacji wniosków w kraju).

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Algorytm jest zgodny z rozporządzeniem:

 

"a )najwyższe w województwie – przyznaje się 5 punktów,

b ) niższe niż bezrobocie, o którym mowa w lit. a – przyznaje się proporcjonalnie mniej punktów, do 0 punktów w

przypadku, gdy bezrobocie w powiecie było najniższe w województwie."

 

Nie ma tu mowy o sposobie przez was prezentowanym, a o proporcji i wzór dokładnie to obrazuje.

 

W twoim przykładzie:

warmińsko-mazurskie

Braniewski 33,3 %

maks w województwie Piski 33,4 %, a minimum m. Olsztyn 8,7 %

Układasz proporcję z tym że trzeba pamiętać o tym minimum nie jest 0 %, a 8,7 %. Dlatego w mianowniku masz różnicę między maksimum a minimum tu 33,4 - 8,7 = 24,7 % W liczniku natomiast różnicę pomiędzy wybranym powiatem a minimum tu 33,3 - 8,7 = 24,6 %, czyli 24,6/24,7 = 0,995951 i wynik mnożymy przez 5 i zaokrąglamy do w dwóch miejsc po przecinku = 4,98

Edytowano przez Dlok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

 

XTRO było trzeba się nie opier..... nos w ksiazki i do nauki a nie narzekać :P ja mam z wykształcenia 5/5 a jeszcze się uczę :D

 

mam skończony kurs rolniczy, ale egzamin mam dopiero we wrześniu, i tu mi uciekło 4 pkt... a wykształcenie mam wyższe nierolnicze, także się nie opierdzielałem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzio    11

Witam wszystkich przyszłych młodych rolników. Chy ktoś z zainteresowanych posiada Wzór pisma przewodniego do ARIMR? Z góry wielkie dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Witam wszystkich przyszłych młodych rolników. Chy ktoś z zainteresowanych posiada Wzór pisma przewodniego do ARIMR? Z góry wielkie dzięki :)

 

W piśmie przewodnim wpisz swoje imię i nazwisko, numer (znak) sprawy, nazwisko i imię osoby prowadzącej sprawę a następnie załącznikach i liczbę stron jakie załączałeś. Nie zapomnij o dacie i podpisie :)

 

pytanko łąki tez zalicza się by zwiększyć areał do MR czy nie?

 

Pewnie, że tak.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

A tak pozatym to przecieź miało być źe, 70% powierzchni gospodarstawa miały stanowić grunty własne,a nie same dźierźawy które moźe wziąć kaźdy glupii

 

Wymagane grunty własne mają być w nowym naborze.

 

Ciekaw jestem dalszego rozwoju tych owych wniosków na dzierżawy które jak koleżanka wyżej oceniła każdy głupi może wziąć.. Klocki się zaczną kiedy okaże się że dopłaty muszą wpływać na konto dzierżawcy a nie właściciela bo domniemam że przynajmniej połowa wnioskodawców nie jest tego świadoma!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wymagane grunty własne mają być w nowym naborze.

 

Ciekaw jestem dalszego rozwoju tych owych wniosków na dzierżawy które jak koleżanka wyżej oceniła każdy głupi może wziąć.. Klocki się zaczną kiedy okaże się że dopłaty muszą wpływać na konto dzierżawcy a nie właściciela bo domniemam że przynajmniej połowa wnioskodawców nie jest tego świadoma!

 

Wziąć każdy może ale pytanie czy każdy z głową bo trafiło mi się kilkunastu klientów, którzy twierdzili, że wniosku o dopłatę na te działki dzierżawione składać nie zamierza.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Witam,

mam pytanie dotyczące bezrobocia. Jezeli mam wiecej gruntow w powiecie innym niz w ktorym mam gospodarstwo to bezrobocie jest z ktorego powiatu liczone? W ktorym mam wiecej gruntow czy w ktorym mam gospodarstwo?

 

A drugie pytanie to:

Mam gospodarstwo w lodzkiim i mam 20.13ha. Mam rozumiec ze w liczeniu powierzchni tez obowiazuje proporcja tj:

20.13=x pkt

20.84=16pkt

czyli: x = 15.44

 

?

Edytowano przez marjanmeme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj