Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Mam do użytkowników AF pewne zapytanie. Mam 15 lat narazie uczę się w gimnazjum, potem chcę iść do Technikum Agrobiznesu. Ojciec chce przepisać za 3 lata gospodarkę i pójść na rentę strukturalną. Czy ja załapię się na MR.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Mam do użytkowników AF pewne zapytanie. Mam 15 lat narazie uczę się w gimnazjum, potem chcę iść do Technikum Agrobiznesu. Ojciec chce przepisać za 3 lata gospodarkę i pójść na rentę strukturalną. Czy ja załapię się na MR.

 

jeśli spełnisz wszystkie wymagania to nie ma żadnych przeciwwskazań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    2

te przepisy są do bani jak całe prawo w naszym kraju ja mam identycznie te same przedmioty co mają na akademi rolniczej w znacznie większej liczbie godzin a niby sie niekfalifikuje ci po AR to niemieli połowy tego co my

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w załączniku do rozporządzenia jest taki zapis:

 

W przypadku ukończenia studiów na kierunku innym niż wymieniony w ust. 1, za kierunek, którego ukończenie uznaje się za posiadanie wykształcenia wyższego rolniczego, uznaje się kierunki studiów, na których w zakres kształcenia wchodziły przedmioty dotyczące technologii produkcji roślinnej, zwierzęcej lub melioracji wodnych w wymiarze co najmniej 120 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro81    2

czy wie ktoś czy przez te 3 lata co musi byc opłacany KRUS to musi być opłacany w pełnym zakresie? czy np może być częsciowo i do tego ZUS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Chyba raczej w pełnym zakresie.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

brat własnie wrocił ze szkolenia z gminy na MR i pozamiatane.trzeba miec 30h na własnosc (bez dzierzaw) zeby zostac MR.przegieli troche...50 tys. poszło koło nosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

no tak jestes z zachodniopomorskiego i srednia u was to niecałe 30ha
a z województw w których średnia jest niższa od krajowej obowiązuje średnia krajowa czyli 9.91 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobertN    1

Może bedzie ktoś wiedzial: mam zamiar zostac rolnikiem i rodzice przepiszą na mnie 12ha to dostane premie, a czy mogą przepisac jeszcze na brata który studiuje i nie ma zamiaru gospodarowac tylko w tym celu żeby dostać kolejne 50tys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobertN    1

Z podlaskiego, ale chodzi mi o to czy mogą przepisac na nas dwóch i czy wtedy dostaniemy po 50tys. , czy brat po 5 latach będzie mógł ziemie przepisac znów na mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To mogą przepisać tylko na jedną osobę. We 2 nie dostaniecie po 50 tys. tylko jedna osoba może.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

brat własnie wrocił ze szkolenia z gminy na MR i pozamiatane.trzeba miec 30h na własnosc (bez dzierzaw) zeby zostac MR.przegieli troche...50 tys. poszło koło nosa.

 

to coś sie słabo szkolił bo ja też byłem i trzeba mieć trochę własności(ponad 1ha) a reszta to dzierżawa z ANR lub z gminy na co najmniej 5l od przyznania premii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w planie rozwoju gospodarstwa w tabeli "planowane etapy rozwoju gospodarstwa" trzeba dzielić ten rozwój na etapy? nie mógłbym wszystkiego zapisać w jednym etapie? pytam bo będę kupował jednorazowo sprzęt za ponad 250tys zł i nie chcę pchać się w jakieś niepotrzebne deklaracje, że póżniej jeszcze coś dokupię czy coś, a jak nie wyjdzie to będę miał kłopot...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    54
w planie rozwoju gospodarstwa w tabeli "planowane etapy rozwoju gospodarstwa" trzeba dzielić ten rozwój na etapy? nie mógłbym wszystkiego zapisać w jednym etapie? pytam bo będę kupował jednorazowo sprzęt za ponad 250tys zł i nie chcę pchać się w jakieś niepotrzebne deklaracje, że póżniej jeszcze coś dokupię czy coś, a jak nie wyjdzie to będę miał kłopot...

 

od Ciebie zależy albo robisz w jednym etapie, albo w kilku,

możesz w jednym etapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
Może bedzie ktoś wiedzial: mam zamiar zostac rolnikiem i rodzice przepiszą na mnie 12ha to dostane premie, a czy mogą przepisac jeszcze na brata który studiuje i nie ma zamiaru gospodarowac tylko w tym celu żeby dostać kolejne 50tys?

 

 

To jest bardzo dobre pytanie tylko moze troche zle sformulowane.

 

Czy np 100 ha gospodarstwo "rodziców" moze zostac podzielone na 2 braci kazdy odzielnie po 50 ha na glowe i czy wtedy przyslyguje pomoc? Zakładamy ze to nie jest renta strukturalna tylko zwykle przekazanie ziemi. Przeciez oboje będą rolnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Czy np 100 ha gospodarstwo "rodziców" moze zostac podzielone na 2 braci kazdy odzielnie po 50 ha na glowe i czy wtedy przyslyguje pomoc? Zakładamy ze to nie jest renta strukturalna tylko zwykle przekazanie ziemi. Przeciez oboje będą rolnikami.

 

tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

ja mam pytanko

Jak to wyglada z tym młodym rolnikiem bo z tego co sie orietuje to od 3 marca przyjmuja wnioski od rolnikow ktorzy maja juz ziemie a od lipca maja przyjmowac od tych ktorzy dopiero ziemie pozyskaja. Prawda to bo przynajmniej tak jest napisane na stronie arimr to oficjalne oswiadczenie ale czy starczy kasy?? I jeszcze jedno. Dochodza mnie słuchy ze od przyszłego roku ma byc tak ze mlodego moge dostac tylko w tedy gdy np starszy odejdzie na rente strukturalna prawda to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

mam skonczone 18 lat moj ojciec ma gospodarstwo 30 ha swinie i troche bydla. co trzebaby bylo zrobic zebym dostal te kase mlody rolnik? czy jak dostane kase to nie bede mial z tego powodu zadnych konsekwencji np. w doplatach bezposrednich?co zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Licencjat daje zawód oraz uprawnienia według UE-'wykształcenie rolnicze' potrzebne do otrzymania MR i innych środków?

 

jeśli miałeś 120 godzin zajęć z przedmiotów związanych z rolnictwem to możliwe, iż tak (zasięgnij do rozporządzenia tam na końcu jest załącznik)

 

 

a ja mam takie oto pytanie skąd wziąć elektroniczną wersję wniosku? wg strony ARiMR gdzieś jest lecz mam nadzieję, iż nie rozchodzi się o tego PDF`a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Witam..... mam pytanko aktualnie uczę sie w techniku ale o całkiem inny profilu niż rolnicze i mam zamiar przejąć gosp od rodziców to jeśli przejmę gosp a 1nie będę miał rolniczego to mogę sie ubiegać o tą kase ??


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj