Polecane posty

jimmy871    27

ja jestem z kuj-pom , dostane 20, 36 ha, ile będe miał punktów za to?

 

Jakieś 11.5 pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

 

 

5/14*3

 

Właśnie tak liczyłem wcześniej i coś mi nie pasuje 1.07 pkt za 3 miejsce??


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

a tak przy okazji, żeby dołożyć ognia ( :D) np w lubelskim też mamy np PPUH PRO-HAND Parczew, mające 500ha, GR Hutcze 870ha, GR Koroszczyn 850ha, mam wymieniać dalej? A mimo to w lubelskim mamy średnią wielkość gospodarstwa na poziomie 8ha (mimo nabijania średniej przez molochy). Więc ile ziemi może mieć przeciętny Lubelski rolnik? Tak wiec śmiać mi się chce, jak ktoś pisze że ma problem, że ma mało punktów do MR bo ma tylko 20ha ziemi...

 

Więc Szymon0 - Zamień się ze mną, albo z moim sąsiadem. On na pewno odda Ci premię MR (jeżeli ją dostanie), ale zamień swoje 20+ha gospodarstwo na jego 9ha, 4/5 klasa ziemi + 100 tys zł :)

 

 

A teraz całkiem serio. Wierzcie lub nie, ale w Ministerstwie pracują ludzie rozumni, myślący, wykształceni. Dodatkowo posiadają oni statystyki, wyniki badań i analiz. Operując tymi danymi stworzyli program, który zasili w środki rolników, którzy ich zdaniem najbardziej jakiej pomocy potrzebują. I na nic się zda nasze gdybanie czy wylewanie żali. Ten program został skonstruowany tak a nie inaczej, gdyż taki był cel ministerstwa rolnictwa. Być może następne programy będą ułożone inaczej, aby udzielić pomocy rolnikom z poza tych 7 województw o których mowa była w tej zażartej dyskusji prowadzonej przez ostatnie kilka dni, może punkty będą przydzielane na podstawie innych kryteriów, ale jeżeli chodzi o obecny nabór - nic nie zmienimy :) I należy się z tym pogodzić.

 

Kalinka 2000 ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

 

Właśnie tak liczyłem wcześniej i coś mi nie pasuje 1.07 pkt za 3 miejsce??

 

3 miejsce od najniższego bezrobocia ? czy najwyższego?

jeżeli najwyższego, to 5/14*12 = 4,285714285714286

 

Kalinka 2000 ha ;)

 

fajnie by było gdyby na potrzeby takich programów średnia woj byłaby obliczana bez gospodarstw powyżęj 300ha i poniżej 2 ha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

A widzisz @szymon tu był pies pogrzebany :P 3 miejsce od najwyższego ;) Dzięki za pomoc ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
supermichal13    366

Jesli mam lekko ponad 12 ha mieszkam w Woj Lubelskim gdzie srednia wynosi 10,42 ha. w przyszłym roku bede miał egzamin zawodowy i będę miał wykształcenie zawodowe bede miał jakies szanse ? bo czytałem punktacje i zwątpiłem trochę :(

 

Jeszcze jedno pytanie 100tys jest bruto czy netto ?

 

Kalinka 2000 ha ;)

 

Agro-Farm Zaczopki 1300ha

 

Koles który ma koło Międzyrzeca Podlaskiego biogazownie ma 200ha kukurydzy i na 2 gospodarstwie koło Włodawy 400ha razem daje 600ha

 

Moi znajomi jeden ma 270 ha a drugi 200.

 

Koło Kodnia jest jakis Hiszpan który ma z 1000ha

Edytowano przez supermichal13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buyko    0

Szanowni Koledzy i Koleżanki jako, że jestem żywo zainteresowany premią MR i śledzę dyskusję trwającą w tym wątku postanowiłem w znany mi najprostszy sposób przeliczyć sumę zdobytych punktów i co chyba ważniejsze liczbę złożonych wniosków na prawdopodobieństwo uzyskania premii.

 

Założyłem, że jeśli ktoś pokusił się o złożenie wniosku to posiada te minimum 7 pkt. Maksymalna możliwa do uzyskania liczba punktów również jest znana, to 26 pkt. Mediana z tego zakresu wynosi 16,5 pkt. Zakładając, że prawdopodobieństwo przyznania premii związane jest z rozkładem normalnym bądź nijako to obrazując (choć chodzi o to samo) krzywą Gaussa to posiadając 16,5 pkt. i przy 16 tyś. wniosków powinno się premię MR otrzymać.

 

Tak więc reasumując ważniejsze od liczby punktów jest liczba wniosków, które zostaną złożone. Do 11 czerwca złożono 9275 wniosków i oby ta cyfra powiększyła jak najmniej :mellow:

 

Sam uzyskam ok. 15,6 pkt. - zakładając powyższe przy 12 380 wnioskach premie powinienem uzyskać.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

średnia wielkość gospodarstw psują ci którzy mają kupiony hektar na krus. Mam rodzinę na wschodnim mazowszu to tam 1/4ziemi to własność warszawiaków. U nas na kujawach nie mają czego szukać bo ziemia zawsze droga była a tam 15lat temu można było kupić hektar łąki za 500zł. A takich małych kawałków było tam pełno. Do tej pory trzymają ta ziemię a ktoś inny to obrabia.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231

Bambry z Lubelszczyzny nie macie czym sie chwalic :) Widocznie bardzo mało tych "duzych" u Was jest... ja z Lubuskiego, JEDEN PGR ma 4000ha i co Wy na to ? :) to Wasze kilka/kilkanascie "duzych" .... brak słów :) a takich ludzi u nas o wiele wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Płaczcie i narzekajcie może na następny nabór się załapiecie :P Agroinwestycja 2k, Hopkie 2k, a takich co mają po ~500 to ciężko zliczyć Zamojski, Bojar

itp.

 

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/mlody-rolnik-w-nowym-prow-2014-2020,51440.html Nie chce nic mówić ale w przyszłym naborze będą uprzywilejowane województwa te, które teraz są "pokrzywdzone" bo łatwiej będzie im SO wyciągnąć. W przyrodzie nic nie ginie :P

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buyko    0

Obawiam się, że przekroczy 14 tyś. i to z dużym kawałem tym bardziej, że będą przyjmowane również w sobotę 21 czerwca. Pytanie tylko ile z nich będzie poprawnych pod względem formalnym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcajs9    6

najgorzej ma taki który jest właścicielem gospodarstwa i w takim przypadku już nie ma odwrotu bo jak się teraz nie załapie to już pozamiatane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

Witam.

Mam takie pytanko, z takimi predyspozycjami jak oceniacie szanse na dostanie dofinansowania ?

 

20,8 h w Lubelskim (powiat Chełmski)

wyksztalcenie średnie nierolnicze

 

Bo tam sam liczę te punkty, i niby wychodzi koło 16 za powierzchnię, 3 za wykształcenie ? No i z tym bezrobociem chyba coś też będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Tak za powierzchnię 16, może nie całe bo brakuje 4 arów. za wykształcenie 0 bo przecież nierolnicze. bezrobocie jak obliczyć to poczytaj bo setki razy wałkowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

za powierzchnię ok 15 pkt. Wyraźnie napisali że jak masz poniżej 2 krotności średniej krajowej to masz od 10 do 15 a jak masz powyżej to 16 pkt. nie można za ziemię mieć między 15 a 16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Dosłownie przed chwilą był reportaż w radiu "Jedynka" o MR i facetka na wstępie powiedziała że agencja właśnie zakończyła nabór wniosków :rolleyes: Możliwe?? Niech ktoś zadzwoni do ARiMR :P


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj