Polecane posty

marcin1832    3

7820 wniosków to stan na 9.06.2014r.

Przestancie pisać o kryteriach bo na ten nabór nic nie zmienicie,można sobie pogdybać,ja chciałbym program rent strukturalnych ale to już nie w tym PROW-ie nie bedzie i co mam płakać?nie,bo to i tak nic nie zmieni,jedynie trzeba próbować wnioskować o co można MR czy MGR.a do wielkich gospodarstw po co ma trafiać kasa skoro one sa niezykle rentowne?przykład gospodarstwo 100ha i dzielone na 3osoby?tu dopiero pachnie kobinowaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1832    3

raczej nigdzie nie znajdziesz z podziałem na województwa,jedynie jak będziesz składał wniosek/bądz znajomy/a to na potwierdzeniu bedzie numer na województwo :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

ja z warmińsko-mazurskiego wpisałem 42,36 ha - czyli ponad 4 średnie krajowe... 14,xx pkt.

 

za niemal 23% bezrobocie tylko 1,2 pkt, ale za wykształcenie na szczęście 5. razem ok. 20,5 pkt, ale i tak nie jestem pewien...

 

z ESU nie chciałem przesadzać - z ok. 3 w bazowym do ok. 6 w docelowym - choć mogłem mieć i kilkanaście. nie chciałem bata kręcić na siebie.

 

no właśnie... patologiczna sytuacja, chociaż ponad 20 pkt to już coś, może powalczysz z drobnicą z południa, bo ja ze swoimi 23 ha i 16 pkt chyba straciłem czas udając się to arimr.

 

 

pozdrawiam

Edytowano przez szymon0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Ile mogę dostać PKT za bezrobocie w powiecie Bydgoskim Kuj- Pom w necie gdzieś widziałem że wynosi 13,2-14,2%

Edytowano przez Slomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

no właśnie... patologiczna sytuacja, chociaż ponad 20 pkt to już coś, może powalczysz z drobnicą z południa, bo ja ze swoimi 23 ha i 16 pkt chyba straciłem czas udając się to arimr.

myślę że za bezrobocie dostaniesz trochę więcej, im wyższe, tym więcej pkt, jak można sprawdzić ile dokładnie?

 

u mnie bezrobocie to ok 25% ile to pkt?

 

pozdrawiam

 

Taki oświecony a bezrobocia nie policzy. Dzielisz 5pkt na liczbę powiatów. Wychodzi ile dostajesz za miejsce. Jak jesteś powiedzmy 10 od końca to mnożysz 10x to co wyjdzie z dzielenia 5/liczba powiatów w województwie i mniej więcej masz.

 

16 pkt to bardzo dużo. Drobnica ma po 10-13.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd takie informacje że po 10-13?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

Taki oświecony a bezrobocia nie policzy. Dzielisz 5pkt na liczbę powiatów. Wychodzi ile dostajesz za miejsce. Jak jesteś powiedzmy 10 od końca to mnożysz 10x to co wyjdzie z dzielenia 5/liczba powiatów w województwie i mniej więcej masz.

 

16 pkt to bardzo dużo. Drobnica ma po 10-13.

 

dzieki za pomoc :)

ile masz ha i pkt jeżeli mogę wiedzieć ?

 

muszę zrobić korektę wyliczeń - mam 15.55 pkt

 

a w 7 z 16 województwach z 10 ha(drobnica) mają po 10 pkt + min 4 pkt za kwalifikacje(raczej każdy ma) + śreednie bezrobocie + 2.5 pkt = min 16.5 pkt

przy czy w tych województwach będzie najwięcej złożonych wniosków - i to jak się domyślam miażdżąco.

tam pójdą wszystkie środki

 

czy warto było z moimi 23 ha udawać się to ARIMR?

czy mój wniosek tylko zawraca tym miłym paniom głowę :)

 

Skąd takie informacje że po 10-13?

 

też jestem ciekawy :)

Edytowano przez szymon0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

dziś złożyłem wniosek w Zamościu, ogólnie w lubelskim wpłyneło około 1000szt.

 

tak jak pisałem - 5 razy więcej niż w zachodniopomorskim - lubelskie to jedno z 7 województw gdzie zostaną ulokowane wszystkie środki z MR

 

niestety w mikrogospodarstwa, a chyba są dla nich programy w nowym PROW.

Edytowano przez szymon0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fryciol    7

Ile mogę dostać PKT za bezrobocie w powiecie Bydgoskim Kuj- Pom w necie gdzieś widziałem że wynosi 13,2-14,2%

 

wydaje mi się, że będziemy mieli 0punktów, też jestem z bydgoskiego. Powiat bydgoski ma najniższa stopę bezrobocia w kuj-pom. a więc 0punktów. dobrze mówię czy się mylę? niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę.

 

a ile punktów będziesz miał za ziemię i ile za wykształcenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

dopiero zauważyłem że przy punktacji liczy się bezrobocie powiatu w województwie, a nie w kraju (wcześniej było dla mnie oczywiste że kraju)

 

katastrofa - to daje mi 14 pkt

 

to jakaś farsa - pytanie powinno brzmieć dlaczego nie kraju? pewnie przypadkowo dlatego że województwa o najwyższej średniej powierzchni są najbiedniejsze i maja najwyższą stopę bezrobocia, a przecież pieniądze mają trafić tylko do wybranych województw...

 

sporo założeń tego programu jest skonstruowanych tak, żeby pieniądze trafiły do znajomków, a jak wiadomo 10 ha jakoś da się skręcić dla cwaniaków

 

więc... mam 23 ha spokojnie 2x wymagane ESU, BARDZO wysokie bezrobocie w skali kraju i tylko 14 pkt(!!!) - więc żadnych szans na premie

 

tym powinna zająć się telewizja... coś tu śmierdzi... z daleka

 

wydaje mi się że nie opublikują szczegółowych danych co do rankingowych wyników, bo to będzie kompromitacja na całego.

 

gdyby to był pierwszy tego typu program, to można by było to zrozumieć, ale doświadczeni błędami z przeszłości nie powinni dopuszczać do takich zwyrodnień.

 

pomyślicie, że nie wszystkim można dogodzić, zgoda, ale to co się dzieje jest nie do zaakceptowania.

Edytowano przez szymon0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

kolego nie liczą bezrobocia w kraju bo po co to? Wszyscy mieszkamy w jednym kraju to mielibyśmy tyle samo punktów więc gdzie tu sens? :P

a jakie Ty masz bezrobocie że się tak wyróżniasz na tle kraju? Co to za powiat?

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

szymon0

 

Człowieku nie panikuj. Robisz w gacie jakbyś miał 7 pkt. Właśnie o to chodzi że kwalifikacje rolnicze ma garść osób. Skąd to wiem? W latach ubiegłych po naborach w technikach zaocznych przybywało chętnych - w Siedlcach w TWP roczniki miały 50-60 osób. Wtedy kiedy ja zaczynałem - 2012 w lutym. W 2014 w styczniu egzamin. Było nas 18 osób z czego 3 albo 4 już miały premię.

 

Żeby mieć 16 pkt w województwach które mają poniżej średniej krajowej trzeba mieć 20,85ha. Myślisz że raptem się zbierze każdemu taka liczba w rejonach gdzie jest średnio 4-6ha? Oni ledwo na 10,42 wskoczą. Dlatego nie ma co panikować. Tam gdzie dużo wniosków tam duże rozdrobnienie.

 

Dodatkowo liczysz średnie bezrobocie na 2,5 pkt - też bzdety. Jedni dostaną 4 inni poniżej 1. Wrzuć na luz.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
holeryk    0

Mam 3 pytanka.

 

1. Zna ktoś firmy które piszą biznesplan i zajmują się dokumentacją MR z Warszawy i okolic ?

2. W programie który wylicza ESU znajduje się pozycja "Warzywa w uprawie polowej" czy dynia lub groch wchodzą bez żadnych wyłączeń w ten dział ?

3. Czy porzeczki, truskawki też można uprawiać i są doliczane do ESU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

Mam 3 pytanka.

 

1. Zna ktoś firmy które piszą biznesplan i zajmują się dokumentacją MR z Warszawy i okolic ?

2. W programie który wylicza ESU znajduje się pozycja "Warzywa w uprawie polowej" czy dynia lub groch wchodzą bez żadnych wyłączeń w ten dział ?

3. Czy porzeczki, truskawki też można uprawiać i są doliczane do ESU

 

1. jest osoba na forum, która to robi, i pewnie będziesz zadowolony( ma w stopce ofertę, jak zaczynasz poszukiwania to napisz do niego).

Ja zapłaciłem 500zł(u kogoś innego), po czym sam znalazłem 2 błędy, i miałem 2 kolejne po weryfikacji.

generalnie nie jest to trudne jeżeli się zainteresujesz (na początek przeczytasz ostatnie 100 stron)

jak składałem wniosek w ARIMR, dowiedziałem się że kompleksowo pomagają tam w wypełnianiu wniosku, spytaj o to.

3. tak są tam wyszczególnione.

 

kolego nie liczą bezrobocia w kraju bo po co to? Wszyscy mieszkamy w jednym kraju to mielibyśmy tyle samo punktów więc gdzie tu sens? :P

a jakie Ty masz bezrobocie że się tak wyróżniasz na tle kraju? Co to za powiat?

 

chyba źle mnie zrozumiałeś, źle się wyraziłem, lub nie rozumiesz o co chodzi w naliczaniu pkt za bezrobocie.

  • jeżeli bezrobocie w powiecie, na obszarze którego jest położone gospodarstwo wskazane w biznesplanie, według danych publikowanych przez Główny Urząd Statystyczny w miesiącu poprzedzającym miesiąc podania do publicznej wiadomości informacji o terminie naboru wniosków, było:
    • najwyższe w województwie - przyznaje się 5 punktów,
       
    • niższe niż bezrobocie, o którym mowa wyżej - przyznaje się proporcjonalnie mniej punktów, do 0 punktów w przypadku, gdy bezrobocie w powiecie było najniższe w województwie

Moje zaniepokojenie wynika z tego że pkt są przyznawane na podstawie rankingu danego województwa, a nie całego kraju, co oznacza że województwa gdzie bezrobocie jest większe, nie są premiowane(jest to iluzja), a nawet przeciwnie, ponieważ tam średnia powierzchnia gospodarstwa jest najwyższa.

 

ktoś wie, co to miało na celu?

Edytowano przez szymon0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj