Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

 

 

Co do punktu 2, to podobno mają być dopłaty podwyższone o 25% i dodatkowo Młodzi rolnicy będą mieli pierwszeństwo przy następnym PROWie w Modernizacji.

 

Ale póki co mamy PROW 2007-2013 a nowy na razie w ramach projektu. Pożyjemy, zobaczymy. Najpierw niech kolega dostanie 100 000 PLN a co potem będzie to czas pokaże. Nie ma co się na wyrost martwić.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonek80    1

Startując na MR z wykształceniem licencjackim nie związanym z rolnictwem (krus jako domownik opłacany od 5lat) po załapaniu się na tą dotację trzeba jakieś wykształcenie rolnicze zdobyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekratko    0

Mam pytanie odnośnie wpisywania w PRG posiadanych maszyn rolniczych:

-Mianowicie czy wpisane teraz maszyny mógłbym w czasie realizacji biznes planu dowolnie sprzedawać i zastępować innymi, czy wiąże się to ze wprowadzaniem korekt?

-Czy maszyny podane w roku bazowym muszę mieć na stanie w roku docelowym. Czym by skutkowało jeśli nie wpiszę teraz w PRG maszyn, które posiadam w gospodarstwie i których będę używał?

-Czy jeśli w trakcie realizacji biznes planu dokupię jakąś używaną maszynę do gospodarstwa to muszę wprowadzać w związku z tym korektę w PRG?

-O co chodzi z umowami użyczenia maszyn? Nie można nie mieć ciągnika, żeby ubiegać się o pomoc?

 

 

Kolego freetaxi, pomożesz?

Czy ktoś sprawdza w roku docelowym, czy posiadam maszyny z roku bazowego?

Edytowano przez slawekratko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Startując na MR z wykształceniem licencjackim nie związanym z rolnictwem (krus jako domownik opłacany od 5lat) po załapaniu się na tą dotację trzeba jakieś wykształcenie rolnicze zdobyć ?

 

Nie. Wystarczy staż.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVBOL    0

no tak ale jak np cena w gus jest np 30 tys a jak za 30 tys to mozna pomarzyc a trzeba placic za ha ok 50 tysi wzwyz no to jak by to trzeba zrobic jak za cene gusowska nic nie kupi ?

podpinam sie pod pytanie, freetaxi wiesz moze jak wyglada ta sprawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

podpinam sie pod pytanie, freetaxi wiesz moze jak wyglada ta sprawa?

 

Drydnę do ministerstwa jak skończę pisać wniosek. Podpytam tu i ówdzie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek0    3

Witam!

Jestem w trakcie składania wniosku, ojciec wydzierżawił mi 15 ha i jestem po technikum rolniczym (agrobiznes).

Takie pytanie... czy po otrzymaniu premii na MR mogę podjąć pracę zawodową w jakiejś firmie o charakterze rolniczym i prowadzić godpodarstwo rolne? Czy są jakieś przeciwwskazania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Witam!

Jestem w trakcie składania wniosku, ojciec wydzierżawił mi 15 ha i jestem po technikum rolniczym (agrobiznes).

Takie pytanie... czy po otrzymaniu premii na MR mogę podjąć pracę zawodową w jakiejś firmie o charakterze rolniczym i prowadzić godpodarstwo rolne? Czy są jakieś przeciwwskazania?

 

Nie. Musisz być ubezpieczony w KRUS przez 12 miesięcy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek0    3

Zacznę być ubezpieczony za miesiąc, a we wrześniu chciałbym podjąć pracę. Czyli nie będę mógł tego zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zacznę być ubezpieczony za miesiąc, a we wrześniu chciałbym podjąć pracę. Czyli nie będę mógł tego zrobić?

 

W momencie gdy będziesz składał wniosek o płatność musisz być ubezpieczony w KRUS.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj1201    0

jeżeli jest się w trakcie nauki wykształcenia wyższego i takie wykształcenie deklaruje się do wniosku to czy są przyznawane za nie punkty. słyszałem różne wersje i chciałbym się dowiedzieć. A mam wykształcenie średnie nierolnicze bez wymaganych 3 lat stażu. czy otrzymam więc za wykształcenie jakieś punkty Z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

jeżeli jest się w trakcie nauki wykształcenia wyższego i takie wykształcenie deklaruje się do wniosku to czy są przyznawane za nie punkty. słyszałem różne wersje i chciałbym się dowiedzieć. A mam wykształcenie średnie nierolnicze bez wymaganych 3 lat stażu. czy otrzymam więc za wykształcenie jakieś punkty Z góry dziękuje

 

Nie bo liczy się stan faktyczny na dzień składania wniosku. Jeśli zaznaczysz, że masz wyższe a nie dołączysz wymaganego dokumentu stwierdzającego wykształcenie to wyskoczy to w trakcie weryfikacji wniosku.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Freetaxi - zajmujesz się doradztwem tylko w przypadku Młodego Rolnika, czy konstruujesz wnioski wszelkiego typu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Freetaxi - zajmujesz się doradztwem tylko w przypadku Młodego Rolnika, czy konstruujesz wnioski wszelkiego typu?

 

Wszystko z PROW 2007-2013 i RPO.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaKul    1

A jeśli ja skończyłem i posiadam dokument potwierdzający tj. dyplom inż. Mechaniki i Budowy Maszyn to czy dostanę dodatkowe punkty dodam, że od ponad 3 lat jestem ubezpieczony w krusie jako domownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek0    3

Poprawka.

Skończyłem w tym roku Agrobiznes. Rodzice są ubezpieczenie w KRUS, a ja do tej pory byłem ubezpieczony jako uczeń, no ale jeżeli rodzicę są w KRUS to ja podlegałem pod nich?

Od poździernika chce podjąć studia rolnicze (zaocznie)

Od września iść do pracy.

W miedzyczasie prowadzić gosp. rolne z chodowlą.

Czego nie mogę robić jeżeli otrzymam premię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

Albo praca albo gospodarstwo a nie kombinowanie...

 

 

Czy lasy są użytkami rolnymi nie użytkowanymi rolniczo ?

Edytowano przez pit17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Kombinować może każdy. Do pracy możesz iść ale umowa o dzieło bądź umowa zlecenie. Rok ubezpieczony na krusie musisz być a potem możesz pracować gdzie chcesz i jak chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

A jeśli ja skończyłem i posiadam dokument potwierdzający tj. dyplom inż. Mechaniki i Budowy Maszyn to czy dostanę dodatkowe punkty dodam, że od ponad 3 lat jestem ubezpieczony w krusie jako domownik.

Dostaniesz najprawdopodobniej 4pkt na 5 za wykształcenie, bo to inne niż rolnicze i 3 lata doświadczenia w gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

pytanie za 100pkt do freetaxi, jestem z woj. lubelskiego pow. gruntów ornych wychodzi mi ok 7,7ha ale jedną działkę nisko położoną o pow. 30arów zarosła olszyna. Bez niej nie łapie się z powierzchnią, a tak na szybko chyba nie uda mi się załatwić jakiejś dzierżawy. Co z tym fantem zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

A czy załóżmy ja po ukończeniu na Politechnice Inżynierii Ochrony Środowiska kwalifikuję się?

Było związane z rolnictwem np: Gleboznawstwo, Ochrona gleb, Geobotanika, Inżynieria (urządzenia rozdrabniające i rozdrabnianie, mieszalniki mieszanie, suszenie suszarki, transport przenośniki, odpylacze itd), Ekologizacja rolnictwa, Leśnictwo(ochrona lasu, gospodarka leśna) itd.

Nawet pracę dyplomową pisałem o produkcji ekologicznych brykietów opałowych z materiałów pochodzenia roślinnego jak słoma itp ;)

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekratko    0

Mam pytanie odnośnie wpisywania w PRG posiadanych maszyn rolniczych:

-Mianowicie czy wpisane teraz maszyny mógłbym w czasie realizacji biznes planu dowolnie sprzedawać i zastępować innymi, czy wiąże się to ze wprowadzaniem korekt?

-Czy maszyny podane w roku bazowym muszę mieć na stanie w roku docelowym?

-Czym by skutkowało jeśli nie wpiszę teraz w PRG maszyn, które posiadam w gospodarstwie i których będę używał?

-Czy jeśli w trakcie realizacji biznes planu dokupię jakąś używaną maszynę do gospodarstwa to muszę wprowadzać w związku z tym korektę w PRG?

-O co chodzi z umowami użyczenia maszyn? Nie można nie mieć ciągnika, żeby ubiegać się o pomoc?

 

 

Kolego freetaxi, pomożesz?

Czy ktoś sprawdza w roku docelowym, czy posiadam maszyny z roku bazowego?

Edytowano przez slawekratko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

pytanie za 100pkt do freetaxi, jestem z woj. lubelskiego pow. gruntów ornych wychodzi mi ok 7,7ha ale jedną działkę nisko położoną o pow. 30arów zarosła olszyna. Bez niej nie łapie się z powierzchnią, a tak na szybko chyba nie uda mi się załatwić jakiejś dzierżawy. Co z tym fantem zrobić?

 

Wpisać ją i doprowadzić do dobrej kultury rolnej.

 

Mam pytanie odnośnie wpisywania w PRG posiadanych maszyn rolniczych:

-Mianowicie czy wpisane teraz maszyny mógłbym w czasie realizacji biznes planu dowolnie sprzedawać i zastępować innymi, czy wiąże się to ze wprowadzaniem korekt?

-Czy maszyny podane w roku bazowym muszę mieć na stanie w roku docelowym?

-Czym by skutkowało jeśli nie wpiszę teraz w PRG maszyn, które posiadam w gospodarstwie i których będę używał?

-Czy jeśli w trakcie realizacji biznes planu dokupię jakąś używaną maszynę do gospodarstwa to muszę wprowadzać w związku z tym korektę w PRG?

-O co chodzi z umowami użyczenia maszyn? Nie można nie mieć ciągnika, żeby ubiegać się o pomoc?

 

 

Kolego freetaxi, pomożesz?

Czy ktoś sprawdza w roku docelowym, czy posiadam maszyny z roku bazowego?

 

Nie. Zawsze na kontroli sprawdzają tylko te z inwestycji.

 

Jadę do Łukowa pisać wniosek :) W trasę :) Na pytania do mnie odpowiem w godzinach wieczornych. Miłego dzionka :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamber912    4

Do 3 czerwca 5159 wniosków. Ciekawe ile stuknie na koniec....

pewnie 9500 wniosków do konca naboru bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj