Polecane posty

WITAJCIE MAM PYTANIE CZY GDY CHCE WYKORZYSTAĆ DOTACJE NA ZAKUP CIĄGNIKA TO CZY MUSZĘ PRZEDSTAWIC OFERTĘ CZY MOGE TYLKO NAPISAC MARKĘ CENĘ MOC CZY TRZEBA OFERTE OD DILERC CIĄGNIKÓW ROLNICZYCH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzio    11

ja dzisiaj dostałem wniosek do korekty:(

 

A kiedy składałeś wniosek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

Witam, mam do Was kilka pytań a mianowicie czy mogę wziąć 100tyś zł na młodego rolnika nie mając wykształcenia rolniczego ale je uzupełnię oraz ile bym musiał mieć hektarów przepisanych aby mieć wystarczającą ilość punktów. Dlatego czy mam szanse dostać na MR mając ok 15ha w woj mazowieckim?

Edytowano przez lokser

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris-str    0

czyli średnia dzienna 352 złożone wnioski. z każdym dniem coraz większa niestety...

 

Średnia to mało obiektywne narzędzie. W piątek wpłynęło około 600 wniosków. Przy takim tempie to spokojnie przekroczymy 10 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris-str    0

Witam, mam do Was kilka pytań a mianowicie czy mogę wziąć 100tyś zł na młodego rolnika nie mając wykształcenia rolniczego ale je uzupełnię oraz ile bym musiał mieć hektarów przepisanych aby mieć wystarczającą ilość punktów. Dlatego czy mam szanse dostać na MR mając ok 15ha w woj mazowieckim?

 

Tak. Masz szansę. Wykształcenie musisz uzupełnić w ciągu 3 lat od dnia wypłaty pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

A mam taki problem ile hektrów wziąć na siebie aby mieć pewne że dostanę czy 12-20ha wystarczy orientujecie się? z góry dzięki za odpowiedz

 

ile jest punktów za bezrobocie jak i gdzie mogę to sprawdzić?

Edytowano przez lokser

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

w przypadku 0 punktów za wykształcenie, i 15h ziemi, zależy ile będzie za bezrobocie, bo może okazać za mało punktów, aczkolwiek to tylko gdybanie bo nie wiadomo na ile wniosków wystarczy pieniędzy i ile będzie wniosków, musiał byś mieć ze 20 punktów, żeby być w miarę spokojnym

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

w przypadku 0 punktów za wykształcenie, i 15h ziemi, zależy ile będzie za bezrobocie, bo może okazać za mało punktów, aczkolwiek to tylko gdybanie bo nie wiadomo na ile wniosków wystarczy pieniędzy i ile będzie wniosków, musiał byś mieć ze 20 punktów, żeby być w miarę spokojnym

 

 

kolego a gdzie mogę obliczyć ilość pkt za bezrobocie w mazowieckim jak to się wylicza bo nie wiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

WITAJCIE MAM PYTANIE CZY GDY CHCE WYKORZYSTAĆ DOTACJE NA ZAKUP CIĄGNIKA TO CZY MUSZĘ PRZEDSTAWIC OFERTĘ CZY MOGE TYLKO NAPISAC MARKĘ CENĘ MOC CZY TRZEBA OFERTE OD DILERC CIĄGNIKÓW ROLNICZYCH

 

W tym działaniu nie składamy ofert cenowych.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

witam czy można robić jednocześnie zaocznie technik rolnik i chodzić do 3 klasy liceum (ukończone już 18 lat)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

witam czy można robić jednocześnie zaocznie technik rolnik i chodzić do 3 klasy liceum (ukończone już 18 lat)??

 

Nikt Ci się nie zabrania uczyć :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

 

Nikt Ci się nie zabrania uczyć :)

 

wiem że nikt mi nie zabroni ale pytam się czy jest taka możliwość, czy też trzeba skończyć liceum i dopiero policealna zaoczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj1201    0

jeżeli jest się w trakcie nauki wykształcenia wyższego i takie wykształcenie deklaruje się do wniosku to czy są przyznawane za nie punkty. słyszałem różne wersje i chciałbym się dowiedzieć. Z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Jestem w takiej sytuacji jak Ty i powiem ci tyle - nie liczy się te, które będziesz miał, tylko obecne. Ja za wykształcenie mam 0 punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Dziś byłem złożyć wniosek w Toruniu. Gdy zobaczyłem ilu ludzi stoi w kolejce nieco się rozczarowałem :D Choć ogromny szacun należy się dla pracowników agencji bo obsługa idzie bardzo sprawnie. Nie pozostaje nic innego jak czekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

 

 

kolego a gdzie mogę obliczyć ilość pkt za bezrobocie w mazowieckim jak to się wylicza bo nie wiem?

Sory bardzo ale jak na to że ty chodzisz do 3klasy liceum to cos słabo myslisz, znalazłes ten temat to chyba nic trudnego wpisać w google odpowiednie hasło i poszukać o bezrobociu i innych informacjach, a jak wyliczyć punkty to podstawa, wklepujesz najlepiej na strone ARiMR a tam wszystko napisane jest za co i ile punktów.

Co do szkoly to mozesz jednoczesnie chodzic, skladajac papiery przedstawiasz swiadectwo ostatniej ukonczonej klasy liceum, a pozatym szkola policealna to przeszlosc, teraz jest zmieniony program nauczania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaKul    1

Witam wszystkich:) Chciałbym się dowiedzieć czy wykształcenie wyższe na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn ukończone tytułem inż. specjalnośc konstrukcja i eksploatacja maszyn i pojazdów będzie dodatkowo punktowane przy rozpatrywaniu wniosku? Dodam, że od razu po uzyskaniu tytułu inż. zostałem ubezpieczony w krusie jako domownik i właśnie mineły 3 lata od kąd jestem na krusie. Interesuje mnie również jak wygląda sprawa z okresem po jakim można podjąć pracę by nie było trzeba zwracać pomocy i w przyszłosći np. po roku nie byłoby zastrzeżeń bym otworzył warsztat samochodowy? Właśnie borykam się z tym problemem czy warto wziąśc te 100tys jesli nie mogłbym niczym innym się zajmować i jak wygląda przyjęcie tej premi z tej perspektywy. Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj1201    0

jeżeli jest się w trakcie nauki wykształcenia wyższego i takie wykształcenie deklaruje się do wniosku to czy są przyznawane za nie punkty. słyszałem różne wersje i chciałbym się dowiedzieć. A mam wykształcenie średnie nierolnicze bez wymaganych 3 lat stażu. zy otrzymam więc za wykształcenie jakieś punktyZ góry dziękuje

Edytowano przez mj1201

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeżeli z dotacji chcemy kupić grunty to w wniosku trzeba wskazać które to grunty dokładnie muszą być?

Czy te same grunty można najpierw wpisać do wniosku jako dzierżawa, bo żona ma możliwość je dzierżawić od samego początku od przyznania decyzji a zamierza kupić dopiero wtedy gdy kasa przejdzie na konto.

Jeżeli wpisze jako dzierżawa to co w przyszłości kupi to będzie miała więcej pt. za powierzchnię użytków rolnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

konkretna dzialke trzeba ale jak to dzierzawi to nie moze tego kupic hyba ze ty bys to dzierzawil a ona kupila a zreszta ile kupi 2 ha jak dobrze trafi hyba ze masz tania ziemie a i po ile na ha mozna maksymanie przeznaczyc z tego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

mam pytanie odnośnie umowy dzierżawy w formie aktu notarialnego na 10 lat

 

a mianowicie czy duzo z tym związanych jest formalności w jakim czasie taka umowa może zostać sporządzona w jeden dzień? u notariusza? jaki koszt? Trzeba wziąć ze sobą daną osobę (właściciela danej działki) i załatwimy to od ręki?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1999    0

Mam pytanie skonczyłem technikum rolnicze ale nie mam zdanego egzaminu zawodowego czy musze go zdac zeby otrzymac 100 tyś czy zdane technikum rolnicze wystarczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj