Polecane posty

Sztuk    3

Mam takie małe pytanko. Mam już wniosek i jutro jadę go złożyć ale mam takie pytanie. Wpisałem maszyny rolnicze i pare ich tam wymieniłem aby uzbierało się te 70 tyś i moje pytanie czy można w trakcie np po roku zmienić przeznaczenie inwestycji? chodzi o korektę we wniosku na co chce przeznaczyć pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Tak kolego możesz jeszcze zmienić niemal wszystko. Koledzy poda ktoś link gdzie można kontrolować ilośc przyjętych wniosków ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak kolego możesz jeszcze zmienić niemal wszystko. Koledzy poda ktoś link gdzie można kontrolować ilośc przyjętych wniosków ?

 

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/arimr-rozpoczela-przyjmowanie-wnioskow-o-przyznanie-premii-mlodym-rolnikom-kopiuj-1.html

 

Pod zdjęciem sympatycznej Pani Agnieszki.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

w tym naborze wpłynie 9.367 wniosków, także niestety nie wszyscy otrzymają premię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

A skąd Ty masz takie dokładne info kolego?? :ph34r: Jesteś jasnowidzem, gratuluję daru :D


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W roku bazowym wymagane jest osiągniecie 4 esu?

 

W docelowym.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    71

Mam takie pytanie złożyłem wniosek na MR wpisałem wszystkie budynki (BO przejmuje całe gosp) a teraz zaczynamy stawiać nową obore czy po jej zakończeniu musze składać korekte do wniosku ze ten budynek też przejmuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Mam takie pytanie złożyłem wniosek na MR wpisałem wszystkie budynki (BO przejmuje całe gosp) a teraz zaczynamy stawiać nową obore czy po jej zakończeniu musze składać korekte do wniosku ze ten budynek też przejmuje ?

 

Budynku jeszcze nie ma. Liczy się stan faktyczny. Możesz potem zmianę zrobić.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    71

a jeśli napisałem we wniosku ze kupie ciągnik z ładowaczem 70-90km a kupił bym 95km to przejdzie sa jakieś odchylenia od tego czy musze zrobić korektę a jeśli musze to jak ona wyglada to jest korekta całego biznesplanu czy tylko wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

a jeśli napisałem we wniosku ze kupie ciągnik z ładowaczem 70-90km a kupił bym 95km to przejdzie sa jakieś odchylenia od tego czy musze zrobić korektę a jeśli musze to jak ona wyglada to jest korekta całego biznesplanu czy tylko wniosku?

 

Nie powinno się nic dziać ale zawsze aneks warto dla świętego spokoju zrobić.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo w arimr powiedzieli mi źe,przy skladaniu wniosku musze mieć 4 esu

 

Bo w arimr powiedzieli mi źe,przy skladaniu wniosku musze mieć 4 esu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Bo w arimr powiedzieli mi źe,przy skladaniu wniosku musze mieć 4 esu

 

Bo w arimr powiedzieli mi źe,przy skladaniu wniosku musze mieć 4 esu

 

To Ci źle powiedzieli.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

To Ci źle powiedzieli.

Jeżeli z dotacji chcemy kupić grunty to w wniosku trzeba wskazać które to grunty dokładnie muszą być? Czy te same grunty można najpierw wpisać do wniosku jako dzierżawa. Bo zainteresowana może je dzierżawić od samego początku od przyznania decyzji a kupi dopiero wtedy gdy kasa przejdzie na konto.

Jeżeli wpisze jako dzierżawa od samego początku będzie miała więcej pt. za powierzchnię użytków rolnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

4585 wniosków do 2 czerwca.

 

Sawicki już pewnie kasę szykuje z rezerw.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

czyli średnia dzienna 352 złożone wnioski. z każdym dniem coraz większa niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati15196    2

a jest mozliwosc zadzwonic do agencij do warszawy czy wniosek napewno doszedl do nich? bo poczta wyslalem i roznie to moze byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

a jest mozliwosc zadzwonic do agencij do warszawy czy wniosek napewno doszedl do nich? bo poczta wyslalem i roznie to moze byc

 

A jak wysyłałeś? Jeśli poleconym za potwierdzeniem odbioru to powinna Ci zwrotka przyjść, że odebrali.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

a jest mozliwosc zadzwonic do agencij do warszawy czy wniosek napewno doszedl do nich? bo poczta wyslalem i roznie to moze byc

 

Kancelaria BWI (biuro wsparcia inwestycyjnego) 22 5365870. Nie dziękuj, ja już to przerobiłem (zapytaj kto ma twój wniosek, to podadzą Ci do niej/niego numer telefonu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj