Polecane posty

freetaxi    947

Wystarczy takie cos ?

 

"Łąka która planuje nabyć w formie dzierżawy będzie produkcja towarowa. Plon zostanie sprzedany ze względu na brak produkcji zwierzęcej w moim gospodarstwie"

 

Coś w ten deseń.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol23    1

Składając wniosek na MR trzeba mieć oryginały wypisów z rejestru gruntów czy wystarczają kopie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

jeżeli stan średni liczby tuczników z tabeli 3.5 mam = 10 ( zakładam że przez cały rok zakupie 60 prosiąt i sprzedam 60 tuczników) to do tabeli nr 6 przyjmuje tylko po 10szt prosiat i 10szt tucznikow ( tak zwany stan srednioroczny)?

wydaje mi sie ze nie wiele to zwieksza wartsosc gospodarstwa licząc stany srednioroczne..

czy ktoś może mi odpowiedzieć na zadane pytanie?

ewentualnie jak inaczej uzyskać 4 ESU ze średniej krajowej pow. gruntów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

Nasuwa mi się kolejne pytanie

Z premii na MR chciałbym utwardzić plac manewrowy kostka brukowa. Jednak gdy brałem wypis z rejestru gruntów to zostały pobrane tylko działki rolne. Natomiast nie została wyciągnięta jeszcze działka z zabudowaniami. Wiem ze jeśli chce robić coś trwałe przy zabudowaniach to muszą one byc przepisane na mnie lecz na tej działce co mamy budynki to na mapce nie ma ich naniesionych i co w takim przypadku robić ? czy to nie przeszkadza ze na mapce nie sa naniesione ? i kiedy muszą zostać te zabudowania przepisane na mnie ? oraz jak to ma wyglądać w biznesplanie ? ze planuje utwardzić plac manewrowy w roku 2017 i w tym roku zostaną na mnie przepisane całe zabudowania ?

 

Proszę o rade gdy miał ktos taka sytuacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

a jak wygląda sprawa w przypadku współwłasności? jak to ma wpływ na mój areał jak w jednej działce mam udział 1/4 z ok 6h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nuito    0

Padło tutaj wiele kwesti odnośnie maszyn. Jak stare mogą one być. Przeważnie mówicie tu, by nie były starsze niż 5 lat.

Otóż całkiem niedawno, bo 13 maja 2014 byłem na spotkaniu odnośnie Młodego Rolnika w agencji w Zielonej Górze. Nic na temat owych 5 lat nie mówiono. Padło tylko stwierdzenie z ust prowadzących, by nabywane maszyny nie były reliktami, powinny być sprawne, w rozsądnej cenie (byle by C-360 50000zł nie kosztowała). Tyle.

 

Mam pytanko:

Obecnie prowadzę działalność gospodarczą, opłacam ZUS. Czy w momencie gdy dostanę dotację i będę musiał opłacać KRUS wystarczy firmę zawiesić czy całkowicie wyrejstrować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Padło tutaj wiele kwesti odnośnie maszyn. Jak stare mogą one być. Przeważnie mówicie tu, by nie były starsze niż 5 lat.

Otóż całkiem niedawno, bo 13 maja 2014 byłem na spotkaniu odnośnie Młodego Rolnika w agencji w Zielonej Górze. Nic na temat owych 5 lat nie mówiono. Padło tylko stwierdzenie z ust prowadzących, by nabywane maszyny nie były reliktami, powinny być sprawne, w rozsądnej cenie (byle by C-360 50000zł nie kosztowała). Tyle.

 

Mam pytanko:

Obecnie prowadzę działalność gospodarczą, opłacam ZUS. Czy w momencie gdy dostanę dotację i będę musiał opłacać KRUS wystarczy firmę zawiesić czy całkowicie wyrejstrować?

 

 

Prowadzący sobie może gadać. Przeczytaj rozporządzenie to się przekonasz.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GUTO91    0

 

 

Mam pytanko:

Obecnie prowadzę działalność gospodarczą, opłacam ZUS. Czy w momencie gdy dostanę dotację i będę musiał opłacać KRUS wystarczy firmę zawiesić czy całkowicie wyrejstrować?

 

 

mam ten sam problem, tyle że jestem udziałowcem w spółce z.O.o. podpowie ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris-str    0

Ponawiam moje pytanie:

 

Czy jeżeli ja otrzymuję samą ziemię to obowiązuje mnie to zobowiązanie o higienie i ochronie środowiska? Czy nie? Budynki i maszyny na umowę użyczenia.

To samo brat, otrzyma ziemię, ale bez budynków i maszyn, on z tym wyjątkiem, że w 2016 planuje uruchomić produkcję zwierzęcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GHC24    0

 

 

mam ten sam problem, tyle że jestem udziałowcem w spółce z.O.o. podpowie ktoś?

 

 

Witam.

Jeśli płaci Pan ZUS to automatycznie wyrzuca z KRUSu. W naszym porządkuprawno-podatkowym ZUS zawsze ma pierszeństwo przed KRUSem.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Składając wniosek na MR trzeba mieć oryginały wypisów z rejestru gruntów czy wystarczają kopie?

 

Wypisy z rejestru gruntów nie są załącznikami do wniosku.

 

czy ktoś może mi odpowiedzieć na zadane pytanie?

ewentualnie jak inaczej uzyskać 4 ESU ze średniej krajowej pow. gruntów?

 

Kolego proszę o kontakt telefoniczny albo e-mail. Pomyślimy coś nad doborem odpowiednich upraw w celu osiągnięcia odpowiedniego ESU.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukie250    3

Witam. A jeśli w moim przypadku mineło 2 lata od przekazania pola czy jest sens złożyc wniosek?

Edytowano przez lukie250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

wie ktoś jak znaleźć "Nr arkusza mapy" na portalu "Geoportal" ?

 

A nie lepiej zadzwonić sobie do Starostwa i poprosić?

 

Czy w roku bazowym czyli 2014 przy zlozeniu wniosku wymagane jest osiągniecie 4 esu czy dopiero w roku docelowym?

 

Rok docelowy minimum 4 ESU.

 

 

 

Prowadzący sobie może gadać. Przeczytaj rozporządzenie to się przekonasz.

 

Co tym ludziom mówią na tych spotkaniach to głowa mała.

 

 

 

mam ten sam problem, tyle że jestem udziałowcem w spółce z.O.o. podpowie ktoś?

 

To kolega pewnie składki ZUS opłaca, nieprawdaż?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norbert_88    1

Jestem tu nowy, więc wypadałoby się przywitać.

Zwracam się do Was z zapytaniem (jeśli jest to niepoprawne miejsce, z góry przepraszam). Rozpoczynając projekt MŁODY ROLNIK chcę przejść na VAT. Czy w momencie zakończenia projektu, po 5 latach, i powrotu na ryczałt będę zmuszony zwrócić podatek VAT z okresu prowadzenia projektu?

Czy wiecie coś na temat dodatkowych projektów dotyczących powiększenia gospodarstwa?

Edytowano przez Norbert_88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na spotkaniach to nic, ale w ministerstwie mówią co innego a w ARIMR co innego w niektórych kwestiach.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jestem tu nowy, więc wypadałoby się przywitać.

Zwracam się do Was z zapytaniem (jeśli jest to niepoprawne miejsce, z góry przepraszam). Rozpoczynając projekt MŁODY ROLNIK chcę przejść na VAT. Czy w momencie zakończenia projektu, po 5 latach, i powrotu na ryczałt będę zmuszony zwrócić podatek VAT z okresu prowadzenia projektu?

 

Podatek VAT a Ułatwienie startu młodym rolnikom to inna bajka :)

 

Na spotkaniach to nic, ale w ministerstwie mówią co innego a w ARIMR co innego w niektórych kwestiach.

 

Sugerować się rozporządzeniem, itd. Czytać i jeszcze raz czytać. Ostatnio dzwonił do mnie klient, któremu powiedziano w ODR, że musi wydać 70 % kwoty do końca czerwca 2015 roku bo to PROW 2007-2013 a tam pieniądze muszą być wydatkowane właśnie do tej daty.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy faktura Vat jest konieczna przy zakupie maszyn używanych czy wystarczy umowa kupna sprzedaży?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GUTO91    0

 

 

 

 

 

To kolega pewnie składki ZUS opłaca, nieprawdaż?

 

zgadza się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

 

zgadza się.

 

To w momencie składania wniosku o płatność to z ZUS musimy zrezygnować.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

w momencie składania wniosku czy otrzymania premii?

 

W momencie składania wniosku o płatność o ile wcześniej dostaniesz decyzję o otrzymaniu pomocy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

bo rozumiem, że po otrzymaniu premii mam dopiero przejść na krus..

 

Źle kolego rozumiesz. Teraz składasz wniosek o pomoc. Jeśli dostaniesz decyzję to masz 180 dni na uzyskanie tytułu prawnego do działek, ubezpieczenie się w KRUS. Wtedy składasz wniosek o płatność i dostaniesz premię.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj