Polecane posty

freetaxi    947

Proszę o informacje czy muszę informować agencje o zmianie właściciela dzierżawionego użytku rolnego?

 

A na jakim etapie zmieni się właściciel?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakers16    2

Witam , mam pytanie jesli Studiuje na 2 roku Techniki Rolniczej i Lesnej , to jaka date mam wpisac przy. " W zwiazku w powyzszym zobowiazuje sie w okresie od ........... do.......... podjac nauke. Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Witam , mam pytanie jesli Studiuje na 2 roku Techniki Rolniczej i Lesnej , to jaka date mam wpisac przy. " W zwiazku w powyzszym zobowiazuje sie w okresie od ........... do.......... podjac nauke. Prosze o pomoc

 

Wpisujesz datę ukończenia szkoły.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Date rozpoczecie szkoly i ukonecznie tak?

 

Tak.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A gdzie ta checkliste moge znalesc? czy sam musze ja napisac?

 

http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/wnioski/wnioski-z-dzialania-ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom.html

 

Jeśli sam wypełniasz wniosek to proponuję najpierw zapoznać się z rozporządzeniem a następnie instrukcją wypełniania wniosku oraz instrukcją wypełniania PRG.

 

Ponowie pytanie bo nie bylo odpowiedzi czy do wniosku musze dołączyć oświadczenie o spełnianiu standardów w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt.

W agencji mowili ze musze to doslac a koles ktory mi wypelnial wniosek powiedzial ze to jest nie potrzebne .

 

To ciekaw jestem czy "koleś" dobrze Ci wypełnił resztę dokumentów. Wezwanie dostaniesz, będziesz musiał dostarczyć w/w oświadczenie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jakie papiery bede musial przedstawic aby udowodnic ze nie miałem przerwy w nauce do tej pory?

 

Zaświadczenie ze szkoły. A po co Ci to potrzebne?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie koleś tez mówił że nie trzeba, skoro gospodarstwo jeszcze nie jest przepisane.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakers16    2

poniewaz majac 6 lat otrzymalem darowizne w postaci gruntow , ale zaswidczenia z jakich szkol podstwowki , gimnazjum, liceum, studiow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

U mnie koleś tez mówił że nie trzeba, skoro gospodarstwo jeszcze nie jest przepisane.

 

Oświadczenie dotyczy gospodarstwa rolnego o którym mowa w biznesplanie. Według mnie powinno być załącznikiem do wniosku. Zawsze składam.

 

poniewaz majac 6 lat otrzymalem darowizne w postaci gruntow , ale zaswidczenia z jakich szkol podstwowki , gimnazjum, liceum, studiow?

 

Ze szkół do których chodziłeś mając skończone 18 lat.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@fretaxi Też mi się tak wydaje. Zobaczymy jak to będzie, przy składaniu w ARIMR dopytam.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy93    2

Witam mam pytanie odnośnie wydatkowania dotacji ile mogę wydać na kupno pola ?

Edytowano przez siwy93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego w tym naborze na młodego rolnika nie ma progu procentowego odnośnie kupna ziemi także możesz wydać całą kwotę na zakup ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVBOL    0

W aktualnym naborze najsensowaniej wydac cala premie na zakup ziemii albo polaczyc z Modernizacja przyszloroczną jako wklad wlasny, moim zdaniem zakup sprzetu za premie MR to glupota, bo zaplacisz np 100tys za sprzet ktory moglbys kupic przy skorzystaniu z modernizacji za np 50tys, czyli reasumujac dostajesz 100tys i kupujaesz za 100tys sprzet ktory mozna miec za 50... Moim zdaniem glupota ostatnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

 

A na jakim etapie zmieni się właściciel?

przykładowo za 3 lata wykupie dzierżawe albo ktoś inny zakupi po terminie wypłaty srodków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W aktualnym naborze najsensowaniej wydac cala premie na zakup ziemii albo polaczyc z Modernizacja przyszloroczną jako wklad wlasny, moim zdaniem zakup sprzetu za premie MR to glupota, bo zaplacisz np 100tys za sprzet ktory moglbys kupic przy skorzystaniu z modernizacji za np 50tys, czyli reasumujac dostajesz 100tys i kupujaesz za 100tys sprzet ktory mozna miec za 50... Moim zdaniem glupota ostatnia :D

 

 

Nie wiadomo narazie nic na temat możliwości łączenie MR z przyszłym PROW.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jak z poaczatku sklada sie na sprzxet a pozniej trafi sie ziemia do kupna to do kiedy mozna zmienic ta decyzje czy mozna zmienic jak sie dostanie te pieniadze czy przed dostaniem pieniedzy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

przykładowo za 3 lata wykupie dzierżawe albo ktoś inny zakupi po terminie wypłaty srodków

 

Jeśli ktoś Cię "oszuka" w sensie, że sprzeda działkę, którą podałeś we wniosku to najlepiej będziesz musiał poszukać sobie nowej działki o takiej samej powierzchni użytków rolnych lub większej.

 

a jak z poaczatku sklada sie na sprzxet a pozniej trafi sie ziemia do kupna to do kiedy mozna zmienic ta decyzje czy mozna zmienic jak sie dostanie te pieniadze czy przed dostaniem pieniedzy ??

 

Można zmienić w każdej chwili.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

jeżeli stan średni liczby tuczników z tabeli 3.5 mam = 10 ( zakładam że przez cały rok zakupie 60 prosiąt i sprzedam 60 tuczników) to do tabeli nr 6 przyjmuje tylko po 10szt prosiat i 10szt tucznikow ( tak zwany stan srednioroczny)?

wydaje mi sie ze nie wiele to zwieksza wartsosc gospodarstwa licząc stany srednioroczne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

Mam pytanie

 

Przy składaniu wniosku będę miał 4.7 ha a w następnych dwóch latach powiększę areał do jakiś 6,9 ha tylko ze w tym drugim roku będzie 1 hektar łąki wzięty w dzierżawę a w trzecim roku kolejny 1 hektar łąki

Czy nie będzie ta łąka przeszkadzać jeśli nie będę miał żadnej produkcji zwierzęcej ? Bo będę miał tylko produkcje roślinna głownie warzywa. Czy może być ta łąka ?

Będzie to wpisane jako łąka ekstensywna i czy będzie się liczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj