Polecane posty

archi106    11

924 wnioski złożone na dzień 21.05.2014. Info ze strony Arimr.

 

 

 

Gdzie na stronie można znaleźć takie informacje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

z moich 2 wiosek powiedzmy łącznie 8, co razem z twoimi nadal daje nam średnią 2 osoby na wioskę :) realnie patrząc, to jedyna dotacja jaka jest możliwa do wzięcia od ok roku, i nie wiadomo kiedy będą możliwości uzbroić się w kase z programów z PROW 2014-2020. więc nadal twierdzę że wniosków będzie dużo, dużo więcej jak w poprzednich naborach.

 

A wypełniający wnioski mówią że sporo osób poległo na wykształceniu i za to im punkty uwalą... 15pkt i premia jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

Wydaje mi się, że te wasze prorokowania są znacznie przesadzone. 50 tyś. wniosków to liczba nierealna. W 2010 roku było złożonych ok 13000 wniosków i jest to największa liczba. W 2011 było już tylko 8600 wniosków a w poprzednich latach jeszcze mniej. To jak teraz będzie nawet 15 tyś. wniosków to max.

Tabela poniżej

http://www.arimr.gov.pl/uploads/media/24042014_MR_7-13.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

We wszystkich dotychczasowych naborach przyznano premie 23 tys wniosków, więc 50 tys. to fikcja. Wiele osób ma problemy z ziemią bo rodzice brali mgr i nie mogą przekazać na młodego. Przy tym tempie napływu wniosków myślę że 10-12 tys no maks. 15 więcej mało prawdopodobne.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVBOL    0
Napisano (edytowany)

Przepraszam bardzo ze sie wtrace, ale zadam tylko jedno pytanie. Jaki sens ma prorokowanie ilu bedzie kandydatow? Czy naprawde juz nie ma czym zasmiecac sobie glowy? Przyjdzie czas beda wyniki. A narazie wszyscy co zlozyli juz dokumenty niech pilnują czy nie beda musieli czegos uzupelnić we wniosku, przypominam ze na dostarczenie poprawek tym razem ARiMR dalo bardzo malo czasu, wiec oby sie przez taka glupote samemu nie wykluczyć z listy chetnych.

Edytowano przez DEVBOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalNowak    0

Witam, mam pilne pytanie, czy powierzchnie w tabeli 2.1 i 2.2 muszą się zgadzać. Czy w tabeli 2.2 wpisuje takie wielkości jakie są podawana na wniosku o dopłatę? Bo praktycznie każde pole jest trochę pomniejszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

1000% że dostanie kasę. Myślę że wszyscy od 20 punktów mogą spać spokojnie. Ale za bezrobocie w warmińsko mazurskim dostaniesz mniej. 5 pkt /21 powiatów = 0,24 pkt za miejsce. Masz piąte od końca czyli ok 1,2pkt. Razem ok 20 pkt.

 

rzeczywiście - zbyt optymistycznie przeliczyłem sobie bezrobocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Napisano (edytowany)

Witam, mam pilne pytanie, czy powierzchnie w tabeli 2.1 i 2.2 muszą się zgadzać. Czy w tabeli 2.2 wpisuje takie wielkości jakie są podawana na wniosku o dopłatę? Bo praktycznie każde pole jest trochę pomniejszone.

 

Użytki rolne a powierzchnia do dopłat nie musi być taka sam bo np. ARiMR zmniejszyła każdą działkę do dopłat o 0,02 ha i już masz różnicę.

 

Przepraszam bardzo ze sie wtrace, ale zadam tylko jedno pytanie. Jaki sens ma prorokowanie ilu bedzie kandydatow? Czy naprawde juz nie ma czym zasmiecac sobie glowy? Przyjdzie czas beda wyniki. A narazie wszyscy co zlozyli juz dokumenty niech pilnują czy nie beda musieli czegos uzupelnić we wniosku, przypominam ze na dostarczenie poprawek tym razem ARiMR dalo bardzo malo czasu, wiec oby sie przez taka glupote samemu nie wykluczyć z listy chetnych.

 

Też jestem za tym. Najpierw popatrzmy na tabelkę wyżej, w której znajdziemy dokładne dane. Złożony wniosek nie równa się otrzymaniu premii. Są różne wypadki losowe (czego nikomu nie życzę) lub ktoś się po prostu rozmyśla. Ja w naborze 2011 miałem sytuację, gdzie aż 16 moich wnioskodawców, którym pisałem wnioski ostatecznie zmienili plany życiowe i nie zdecydowali się na złożenie wniosku o płatność. Tak więc wydaję mi się, że cytowane tu liczby osiągające nawet 20 tyś są lekko przesadzone.

Dzisiaj napisałem dwa wnioski. Jeden z klientów powiedział, że składa bo ojciec kazał a on i tak ucieka za granicę za chlebem i żadnej premii nie chce. Być może zrobił to dla świętego spokoju. Zresztą popatrzcie w tabelkę nabór 2011. Ilość złożonych wniosków 8600. Wydane decyzje - 7173.

 

 

 

 

Gdzie na stronie można znaleźć takie informacje ??

 

Kolego w aktualnościach masz na stronie arimr, gdzieś na temat MR pod zdjęciem jakieś Pani.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszgg    6

Zależy kto kiedy przejmie gospodarstwo moim rokiem docelowym będzie 2019.

docelowym rokiem u wszystkich będzie rok 2020

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

a ja mam takie pytanie czy jakbym przepisał gospodarstwo na swoją żonę to ona moga by wziąć MR??? Z tego co słyszałem to musiałbym odczekać 12miesięcy abym i ja i ona z gospodarstwem nie mieli nic wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

kolego freetaxi, kreujesz sie na wybitnego fachowca

jakis czas temu zapytalem czy jak mam tytul zawodowy rolnik , nie mam stazu, to czy musze uzupelnic wyksztalcenie. bezmyslnie przepisales regulke z rozporzadzenia i kazales mi nauczyc czytac sie ze zrozumieniem. nie mialem czasu na odpisywanie i nie chcialo mi sie wchodzic w dyskusje. teraz mam chwile wiec naswietle temat, ale przeciez ty jako wybitny fachowiec napewno znasz odpowiedz.

dodam ze nie raczyles odpowiedziec mi na pw w korespondencji ktora sam zaczales. tylko chciales moj nr, z tekstem ze zadzwonsiz tylko nie bardzo wiedzialem po co, bo bylo to proste pytanie

latwo jest sie madrzyc, wklejac fragmenty z rozporzadzenia i udawac wielkiego fachowca, jednak kolego sugerujac mi zebym czytal ze zrozumieniem zle trafiles

wracajac do tematu napewno zauwazyles niescislosc w postepowaniu agencji w temacie posiadania kwalifikacji i tytulu zawodowego rolnik. wg rozporzadzenia jezeli posaidam tytul rolnik, a nie mam stazu, to nie mam rowniez wyksztalcenia rolniczego i w ciagu 3 lat bede musial uzupelnic. i tu dochodzimy do paradoksu, poniewaz agencja przypomina osobom ktore juz dostaly premie mr o uzupelnieniu wyksztalcenia i podaje mozliwosc skonczenia kursu , zdania egzamin , dzieki ktoremu uzyskaja tytul rolnik. i wtedy wyksztalcenie maja uzupelnione. a ja skladajac teraz, dysponujac dokladnie takim samym tytulem wyksztacenia nie mam:) ale ty freetaxi wypelniajac wnioski tak duzej liczbie ludzi, napewno zwrociles na to uwage prawda?

http://www.arimr.gov.pl/pytania-i-wnioski-do-arimr/arimr-przypomina-mlodym-rolnikom-o-uzupelnieniu-wyksztalcenia.html

http://www.izbarolnicza.pl/files/653279607.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

kolego freetaxi, kreujesz sie na wybitnego fachowca

jakis czas temu zapytalem czy jak mam tytul zawodowy rolnik , nie mam stazu, to czy musze uzupelnic wyksztalcenie. bezmyslnie przepisales regulke z rozporzadzenia i kazales mi nauczyc czytac sie ze zrozumieniem. nie mialem czasu na odpisywanie i nie chcialo mi sie wchodzic w dyskusje. teraz mam chwile wiec naswietle temat, ale przeciez ty jako wybitny fachowiec napewno znasz odpowiedz.

dodam ze nie raczyles odpowiedziec mi na pw w korespondencji ktora sam zaczales. tylko chciales moj nr, z tekstem ze zadzwonsiz tylko nie bardzo wiedzialem po co, bo bylo to proste pytanie

latwo jest sie madrzyc, wklejac fragmenty z rozporzadzenia i udawac wielkiego fachowca, jednak kolego sugerujac mi zebym czytal ze zrozumieniem zle trafiles

wracajac do tematu napewno zauwazyles niescislosc w postepowaniu agencji w temacie posiadania kwalifikacji i tytulu zawodowego rolnik. wg rozporzadzenia jezeli posaidam tytul rolnik, a nie mam stazu, to nie mam rowniez wyksztalcenia rolniczego i w ciagu 3 lat bede musial uzupelnic. i tu dochodzimy do paradoksu, poniewaz agencja przypomina osobom ktore juz dostaly premie mr o uzupelnieniu wyksztalcenia i podaje mozliwosc skonczenia kursu , zdania egzamin , dzieki ktoremu uzyskaja tytul rolnik. i wtedy wyksztalcenie maja uzupelnione. a ja skladajac teraz, dysponujac dokladnie takim samym tytulem wyksztacenia nie mam:) ale ty freetaxi wypelniajac wnioski tak duzej liczbie ludzi, napewno zwrociles na to uwage prawda?

http://www.arimr.gov...sztalcenia.html

http://www.izbarolni...s/653279607.pdf

 

Alfą i omegą nie jestem, do wybitnego fachowca mi jeszcze daleko :) Kolego proponuję jeszcze przedzwonić do ministerstwa.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

co do kursów to jest jeszcze kwestia tego jaki kurs, ja jak rozmawiałem w agencji to się dowiedziałem, że muszę skończyć 2 kursy, r3 i r16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

docelowym rokiem u wszystkich będzie rok 2020

 

Zależy od osoby weryfikującej wniosek.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalNowak    0

Złożyłem dziś wniosek w Arimr w Łodzi, mój nr to 71, za mną jeszcze dwie osoby, także jest spora liczba chętnych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Złożyłem dziś wniosek w Arimr w Łodzi, mój nr to 71, za mną jeszcze dwie osoby, także jest spora liczba chętnych ;)

 

Ale Ty byłeś dzisiaj numer 71 czy ogólnie od początku naboru? Doprecyzuj.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Mam pytanie: posiadam 5ha łąk, uprawa intensywna. Czy mogę w opisie gospodarstwa napisać iż będę sprzedawał siano i sianokiszonkę bo nie mam hodowli? Wliczą mi to w ESU czy muszę mieć hodowlę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Raczej niemożliwe żeby do godziny 9.45 wpłynęło 70 wniosków, więc to na pewno numer od początku naboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Napisano (edytowany)

Mam pytanie: posiadam 5ha łąk, uprawa intensywna. Czy mogę w opisie gospodarstwa napisać iż będę sprzedawał siano i sianokiszonkę bo nie mam hodowli? Wliczą mi to w ESU czy muszę mieć hodowlę?

 

Ja bym pisał. Nie masz zwierząt więc musisz coś z tym zrobić. Więc sprzedasz. Opisz dobrze sytuację i tyle. A i tak wszystko w rękach osoby weryfikującej wniosek. Najlepiej od razu skontaktować się z Oddziałem Regionalnym i zapytać takie osoby.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalNowak    0

 

Ale Ty byłeś dzisiaj numer 71 czy ogólnie od początku naboru? Doprecyzuj.

 

Od początki naboru ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Ja chciałem się pochwalić,że PRG i wniosek już mam napisany. Zajeło mi to kilka dni i skonsultowałem się z kolegą Freetaxi czy wszystko dobrze zrobiłem. Także, polecam każdemu kontaktować się z Freetaxi kto chce zlecić napisanie wniosku albo ma jakieś pytania/wątpliwości . Ja jestem bardzo zadowolony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

a ja mam takie pytanie czy jakbym przepisał gospodarstwo na swoją żonę to ona moga by wziąć MR??? Z tego co słyszałem to musiałbym odczekać 12miesięcy abym i ja i ona z gospodarstwem nie mieli nic wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj