Polecane posty

turtojs    436

emil902 mylisz się, że można jedna tylko kupic, bo np. przyczepa 6 tonowa około 30 tys, agregat talerzowy 2,5 m 15 tys., wał posiewny 8 tys, mieszalnik + śrutownik 10 tys., rozsiewacz nawozu jakiś 800l z renomowanych marek koło 15 tys, pozostałe 22 tys np. zakup używanego auta bądź remont domu bądź dwa wyjazdy z rodziną na wypasione wczasy zagraniczne :) pytam się czy to jest mało rzeczy, które można zrobić za 100 tysi ?? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak kolega wyżej pisze za 100 tyś można już coś kupić wiadomo że nie jakieś nowe zachodnie ale na parę naszych krajowych nowych maszyn wystarczy. Ja tak zrobiłem i mam nadzieję że przejdzie a za reszte czyli te 30% na zakup ciągnika także nie wiem czy na jakeś wczasy zostanie ale jak już dostanę kasę na konto to na pewno się tupnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242
Napisano (edytowany)

A ja mam takie pytanie: jak tam z punktacją u was/znajomych? Dziś pytałem jednego z robiących biznesplan to mówił że ludzi co mają 12-15 ha odsyła do domu bo szkoda kasy i czasu bo i tak nie dostaną...

 

Ciekawe, co on bierze... I czy naprawdę odsyła ludzi, którzy chca u niego robić Biznesplan ??

Na podstawie 12-15 ha odsyła ludzi a nie bierze pod uwagę innych kryteriów... Prorok jakiś albo inny szaman...

Edytowano przez Shaun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ciekawe, co on bierze... I czy naprawdę odsyła ludzi, którzy chca u niego robić Biznesplan ??

Na podstawie 12-15 ha odsyła ludzi a nie bierze pod uwagę innych kryteriów... Prorok jakiś albo inny szaman...

 

Może przyśnił mu się już ranking.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Jeśli z powiatu gdzie za bezrobocie dostaną 1-1,5pkt i bez wykształcenia są to co tu się dziwić że odsyła? Dostaną max 12-13pkt. A zobaczcie jakie zainteresowanie.... Szok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

924 wnioski złożone na dzień 21.05.2014. Info ze strony Arimr.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21
Napisano (edytowany)

ale kolego BomV wymyślasz, w rozporządzeniu jest wszystko opisane, jak już posiadał gospodarstwo nawet jak by sprzedał, czy komuś odpisał, czy kupił drugie w innej wsi, to i tak w przyszłości nie może się starać o MR

 

sporo wniosków, pewnie najwięcej będzie pod koniec

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44
Napisano (edytowany)

Powierzchnia ma duże znaczenie ale nie aż takie żeby z 12 czy 15ha nie dostać premii. Wszystko zależy też od województwa i średniej. Ja mając 12-13ha mam ok12pkt + 10 za wykształcenie i bezrobocie, czyli 22 na 26.

 

 

ja ziemi mam przeszło 42 ha, czyli 4 średnie krajowe - ale w województwie ze średnią 22,9 ha. czyli za powierzchnię prawie 2 średnie wojewódzkie ok. 14 pkt.

 

wykształcenie wyższe, pokrewne z rolnictwem, ale dodatkowo ponad 4 lata stażu, jako domownik - 5 pkt.

 

w moim powiecie bezrobocie wyższe, niż w województwie - także 2,5-3 pkt.

 

 

w sumie powinno być 21-22 pkt.

 

 

trzeba spróbować - najwyżej nie przyznają MR... a nowszy ciągnik przydałby się.

 

924 wnioski złożone na dzień 21.05.2014. Info ze strony Arimr.

 

czyli średnio 231 wniosków dziennie jest składanych dotychczas (4 dni robocze).

Edytowano przez jaroWM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

ja ziemi mam przeszło 42 ha, czyli 4 średnie krajowe - ale w województwie ze średnią 22,9 ha. czyli za powierzchnię prawie 2 średnie wojewódzkie ok. 14 pkt.

 

wykształcenie wyższe, pokrewne z rolnictwem, ale dodatkowo ponad 4 lata stażu, jako domownik - 5 pkt.

 

w moim powiecie bezrobocie wyższe, niż w województwie - także 2,5-3 pkt.

 

 

w sumie powinno być 21-22 pkt.

 

 

trzeba spróbować - najwyżej nie przyznają MR... a nowszy ciągnik przydałby się.

 

Nie spróbujesz, nie zobaczysz :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

jaroWM niby nic nie jest pewne, ale ty to już możesz myśleć na co wydasz pieniądze, punktów na pewno ci starczy, chyba że jakiegoś innego wymogui nie spełnisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24
Napisano (edytowany)

1000% że dostanie kasę. Myślę że wszyscy od 20 punktów mogą spać spokojnie. Ale za bezrobocie w warmińsko mazurskim dostaniesz mniej. 5 pkt /21 powiatów = 0,24 pkt za miejsce. Masz piąte od końca czyli ok 1,2pkt. Razem ok 20 pkt.

Edytowano przez dzikijohn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

924 wnioski złożone na dzień 21.05.2014. Info ze strony Arimr.

 

daje to dziennie 231 wniosków * 27 dni naboru = 6237 wniosków czyli jest szansa ze wszyscy dostaną :P ale jest jedno małe ale, pewnie najwięcej wniosków wpłynie pod koniec naboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

 

daje to dziennie 231 wniosków * 27 dni naboru = 6237 wniosków czyli jest szansa ze wszyscy dostaną :P ale jest jedno małe ale, pewnie najwięcej wniosków wpłynie pod koniec naboru

 

Zasadniczo Polak wszystko zostawia na ostatnią porę.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

Ale sądząc po pytaniach zadawanych tu na forum trzeba wziąć poprawkę że jakaś część wniosków zostanie odrzucona. Mi pani która przygotowuje wniosek powiedziała że dużo osób będzie tracić punkty z powodu nie uzupełnionego wykształcenia i to może być szansa dla mniejszych gospodarstw i ludzi z wyższym rolniczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil0012    2

Witam. Chciałbym kupić ziemię za pieniądze z MR. Nie wiem tylko jak to sie przelicza w agencji. Czy oni maja jakieś swoje stawki ustawione za 1 ha w danym województwie czy może liczy się cena jaka została wpisana na umowie u notariusza? Poprostu nie chciałbym się wkopać zakładając w biznesplanie że kupię np 4 ha ziemi i wydam na nie 100tyś a agencja policzy mi za te 4 ha 60 tyś ( bo bedzie brała średnią cene 1 ha w województwie) i bede musiał jeszcze dołożyć ze swoich na zakup np jakiejś maszyny żeby okazać faktury na te min 70% dotacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy_1233    0

Jak to w końcu jest z tą ziemią? Można przeznaczyć 100% na zakup ziemi? Wszędzie dostaje sprzeczne informację. Temat był wałkowany też na forum ale tam też jedni mówili tak, inni inaczej. Może teraz ktoś już zrobił biznesplan z założeniem tylko zakupu ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak to w końcu jest z tą ziemią? Można przeznaczyć 100% na zakup ziemi? Wszędzie dostaje sprzeczne informację. Temat był wałkowany też na forum ale tam też jedni mówili tak, inni inaczej. Może teraz ktoś już zrobił biznesplan z założeniem tylko zakupu ziemi?

Tak. Możesz wydać 100 % premii na zakup ziemi.

 

Witam. Chciałbym kupić ziemię za pieniądze z MR. Nie wiem tylko jak to sie przelicza w agencji. Czy oni maja jakieś swoje stawki ustawione za 1 ha w danym województwie czy może liczy się cena jaka została wpisana na umowie u notariusza? Poprostu nie chciałbym się wkopać zakładając w biznesplanie że kupię np 4 ha ziemi i wydam na nie 100tyś a agencja policzy mi za te 4 ha 60 tyś ( bo bedzie brała średnią cene 1 ha w województwie) i bede musiał jeszcze dołożyć ze swoich na zakup np jakiejś maszyny żeby okazać faktury na te min 70% dotacji.

 

"Grunty rolne, kupione przez beneficjenta za premię dla młodego rolnika muszą być wykorzystywane do działalności rolniczej w gospodarstwie, na które przyznano pomoc przez okres pozostający do dnia upływu 5 lat od dnia wypłaty tej pomocy. Cena zakupu za 1 ha gruntu nie może rażąco odbiegać od ceny rynkowej"


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

1000% że dostanie kasę. Myślę że wszyscy od 20 punktów mogą spać spokojnie. Ale za bezrobocie w warmińsko mazurskim dostaniesz mniej. 5 pkt /21 powiatów = 0,24 pkt za miejsce. Masz piąte od końca czyli ok 1,2pkt. Razem ok 20 pkt.

 

oj kolego abyś sie nie zdziwił a to jest wielce prawdopodobne

 

 

daje to dziennie 231 wniosków * 27 dni naboru = 6237 wniosków czyli jest szansa ze wszyscy dostaną :P ale jest jedno małe ale, pewnie najwięcej wniosków wpłynie pod koniec naboru

 

he fajne obliczenia tylko ze to tylko obliczenia :P na MGR rok temu po zakonczeniu naboru było ok 13tys wioosków a po ok 18tys . A zobacz Kolego na sytuacje z wnioskami na dopłąty obszarowe co roku to samo :P

 

---------------------------------------------------

 

Ogólnie ja obstawiam ok. 20tys wniosków na MR2014 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

W Polsce jest ok 50 tysięcy wsi, z moje wniosek składa 5-6 rolników :P z sąsiedniej też kilku, a przecież nawet mogę nie wiedzieć o wszystkich :D 20 tys to moim zdaniem mocno optymistyczne liczby :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

oj kolego abyś sie nie zdziwił a to jest wielce prawdopodobne

 

 

 

he fajne obliczenia tylko ze to tylko obliczenia :P na MGR rok temu po zakonczeniu naboru było ok 13tys wioosków a po ok 18tys . A zobacz Kolego na sytuacje z wnioskami na dopłąty obszarowe co roku to samo :P

 

---------------------------------------------------

 

Ogólnie ja obstawiam ok. 20tys wniosków na MR2014 :P

Głupot większych nie słyszałem. Sądzisz że młodych rolników będzie więcej niż wniosków na MGR? Śmieszne. Tak samo jeśli chodzi o punkty. W 2011 w mazowieckim dostał każdy kto miał średnią krajową gruntów a szkołę do uzupełnienia. Gdyby 20 punktów było zbyt małą liczbą to nie wiem kto to dostanie.. ktoś kto ma 16 za ziemię i wykształcenie wyższe....

W Polsce jest ok 50 tysięcy wsi, z moje wniosek składa 5-6 rolników :P z sąsiedniej też kilku, a przecież nawet mogę nie wiedzieć o wszystkich :D 20 tys to moim zdaniem mocno optymistyczne liczby :D

 

U mnie składają 2 osoby, w sąsiedniej wsi 0, w kolejnej 0 , 2 km dalej 0, 3km dalej 0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

z moich 2 wiosek powiedzmy łącznie 8, co razem z twoimi nadal daje nam średnią 2 osoby na wioskę :) realnie patrząc, to jedyna dotacja jaka jest możliwa do wzięcia od ok roku, i nie wiadomo kiedy będą możliwości uzbroić się w kase z programów z PROW 2014-2020. więc nadal twierdzę że wniosków będzie dużo, dużo więcej jak w poprzednich naborach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj