Polecane posty

farmer_89    20

jeżeli do biznesplanu trzeba wypisac wszystkie budynki i ich wymiary a do jednego budynku nieposiadam zadnych planow ani pozwolenia (jest to stary budynek z lat 70) czy nie będą się tego czepiac? a jeżeli za rok postawie na podworku garaz blaszak a nieuwzglednie tego w biznesplanie czy to będzie problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

jeżeli do biznesplanu trzeba wypisac wszystkie budynki i ich wymiary a do jednego budynku nieposiadam zadnych planow ani pozwolenia (jest to stary budynek z lat 70) czy nie będą się tego czepiac? a jeżeli za rok postawie na podworku garaz blaszak a nieuwzglednie tego w biznesplanie czy to będzie problem?

 

Liczy się stan na dzień składania wniosku więc jeśli garażu nie ma to go nie piszemy. Zdarzyło mi się, źe mierzyli budynki w trakcie kontroli. Ale jaki problem? Metrówka i mierzyć.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

freetaxi umiesz tylko bezmyslnie cytowac skrawki z regulaminu? zadalem ci konkretne pytanie , osmieszyles mnie ze nie umiem czytac ze zrozumieniem w takim razie ty blysnij wiedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

freetaxi umiesz tylko bezmyslnie cytowac skrawki z regulaminu? zadalem ci konkretne pytanie , osmieszyles mnie ze nie umiem czytac ze zrozumieniem w takim razie ty blysnij wiedza

 

Nikogo nie ośmieszyłem. Poszło pw


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

ale jeżeli postawie ten blaszak za rok czy dawa lata to musze jakas wzmianke w biznesplanie robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Liczy się stan na dzień składania wniosku. Garażu na tą chwilę nie ma.

 

ale jeżeli postawie ten blaszak za rok czy dawa lata to musze jakas wzmianke w biznesplanie robic?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

rozumiem ale wrazie kontroli ten garaz się pojawi

 

Ale na tą chwilę nie masz garażu. Albo go zbudujesz albo nie. Różnie bywa.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

zbuduje go na pewno raczej postawie bo to blaszak

 

Instrukcja wypełniania PRG. Strona 20. Tam masz wszystko na temat budynków.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199
Napisano (edytowany)

http://m.arimr.gov.p..._pomoc_2011.pdf

Strona nr 4 punkt 66, czy to jest aktualny formularz?? Rent strukturalnych nie ma o ile mi wiadomo, planuję przejąć gospodarstwo rolne od ojca, ale nie w ramach działania renty strukturalne... to co zaznaczać b ??

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Napisano (edytowany)

http://m.arimr.gov.p..._pomoc_2011.pdf

Strona nr 4 punkt 66, czy to jest aktualny formularz?? Rent strukturalnych nie ma o ile mi wiadomo, planuję przejąć gospodarstwo rolne od ojca, ale nie w ramach działania renty strukturalne... to co zaznaczać b ??

 

http://www.arimr.gov...m-rolnikom.html tu masz aktualne wzory wniosków. Wszystko na temat wypełniania wniosków jest w instrukcji także dostępnej na stronie ARiMR. Jeśli zaznaczysz b to wyjdzie na to, że posiadasz już gospodarstwo, które przejąłeś w formie spadku lub darowizny przed ukończeniem 18 lat.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

freetaxi mam pytanie. mam srednie nierolnicze, jestem na zootechnice czyli kierunku studiów który łapie sie na MR i wtedy mam wyzsze rolnicze. Czy w tym momemcie moge ubiegac sie o MR? z tego co ja rozumiem to nie bo jest brane pod uwage to srednie nierolnicze(ktore posiadam) a nie wyzsze(ktore deklaruje uzupelnic) i potrzebuje staz ktorego nie jestem w stanie udokumentowac bo nie jestem na krusie. dobrze rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W tej chwili masz średnie nierolnicze i to jest brane pod uwagę. Liczy się wykształcenie na dzień składania wniosku.

 

freetaxi mam pytanie. mam srednie nierolnicze, jestem na zootechnice czyli kierunku studiów który łapie sie na MR i wtedy mam wyzsze rolnicze. Czy w tym momemcie moge ubiegac sie o MR? z tego co ja rozumiem to nie bo jest brane pod uwage to srednie nierolnicze(ktore posiadam) a nie wyzsze(ktore deklaruje uzupelnic) i potrzebuje staz ktorego nie jestem w stanie udokumentowac bo nie jestem na krusie. dobrze rozumiem?

 

W tej chwili masz średnie nierolnicze i to jest brane pod uwagę. Liczy się wykształcenie na dzień składania wniosku.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

http://www.arimr.gov...m-rolnikom.html tu masz aktualne wzory wniosków. Wszystko na temat wypełniania wniosków jest w instrukcji także dostępnej na stronie ARiMR. Jeśli zaznaczysz b to wyjdzie na to, że posiadasz już gospodarstwo, które przejąłeś w formie spadku lub darowizny przed ukończeniem 18 lat.

Nie

66 tylko 67 kur... sorki omyłeczka ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzaa    1

Co należy wpisać w tabeli 1.3 PRG "Planowane etapy rozwoju gospodarstwa"?

Przykład:

W ramach inwestycji planuję zakupić tylko dojarkę.

W tabeli 6 "Wielkość ekonomiczna" uprawy pozostawiam na tym samym poziomie co w roku bazowym. Z kolei nastąpi wzrost krów w roku docelowym (jednakże w ramach PRG nie wpisuję, że planuję zakupić krowy).

 

Czy w związku z powyższym w tabeli 1.3 mogę wpisać, że będzie 1 etap, w którym kupię dojarkę, a następnie rozszerzę działalność poprzez zakup krów?

Czy też nie mogę pisać tu o zakupie krów, skoro nie ma ich w planowanych inwestycjach wymienionych w tabeli 5.2 PRG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Właśnie skończyłem samodzielnie wypełniać wszystkie dokumenty :rolleyes: Wie ktoś czy Biura Powiatowe przyjmują czy nie ?


„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Ja też przed chwilą skończyłem to było wolne konanie ale jeszcze muszę załatwić wypis z rejestru gruntów aktualny bo mam tylko z roku 2003.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wygląda sytuacja z określaniem ostatniego roku objętego planem i uzupełnieniem tabeli 2.2 w BP?

W instrukcji wypełniania Biznes Planu na 3 str. jest tabelka pomocnicza 1, która to określa...

Jak już wcześniej pisałem, zaczynam przygodę z rolnictwem od zera (nie byłem ubezpieczony w KRUSie)

 

Poprawcie mnie jeśli się mylę:

*rokiem bazowym jest rok 2014, natomiast ostatnim rokiem objętym planem dla mnie byłby rok 2020? (wypłata premii w 2015r.)

*w Biznes Panie - Tabela 2.2. Powierzchnia upraw w plonie głównym - podaję uprawy aż do 2020 roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

dokladnie przyszly rolnik

do tego musisz podac strukture upraw na te lata i tego sie trzymac

odchylenia od tej struktury beda grozily kara

polecam http://zbmwegorzewo.pl/

profesjonalnie i tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

Witam a czy na mlodego rolnika można kupić maszyny takie jakie się chce czy jest nażucone odgórnie z jakiej firmy można kupić i jakiej mocy lub szerokości napszyklad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13
Napisano (edytowany)

Witam kończyłem zawodówke 3 letnią jako ślusarz potem poszłem do 3 letniego technikum uzupełniającego rolniczego świadectwo otrzymałem w tym roku ale na nim nie pisze jakie technikum kończyłem a dyplom potwierdzający kwalfikacje jako technik rolnik pisze dopiero 24 czerwcza czy moge sie teraz już ubiegać o premie młody rolnik czy wystarczy samo świadectwo ?

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Napisano (edytowany)

Witam a czy na mlodego rolnika można kupić maszyny takie jakie się chce czy jest nażucone odgórnie z jakiej firmy można kupić i jakiej mocy lub szerokości napszyklad

 

Oferty cenowe nie są załącznikiem do wniosku więc nie ma takiej potrzeby. Możesz kupować skąd chcesz aby miało to pokrycie z PRG.

 

Witam kośczyłem zawodówke 3 letnią jako ślusarz potem poszłem do 3 letniego technikum uzupełniającego rolniczego świadectwo otrzymałem w tym roku ale dyplom potwierdzający kwalfikacje jako technik rolnik pisze dopiero 24 czerwcza czy moge sie teraz już ubiegać o premie młody rolnik czy wystarczy samo świadectwo ?

 

Możesz. Jeśli nie masz informacji na świadectwie jakie technikum kończyłeś to udaj się do sekretariatu szkoły po odpowiednie zaświadczenie.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

no dobra to jak kots tu mówi kary za strukture zasiewó w 5 roku to pierw co sie stanie jesli np zima zrobiła kasacje z rzepakiem lub czym inym i drugie jak to sie ma do tego jak ktoś bedzie mial w 2015 np 8 ha a w 20 juz np 16 to wtedy jedno do drugiego troche nie pasuje i za to kary jakieś

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj