Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wsza12345    5

Ponawiam pytanie kolegi, czy w tym roku, całą sumę można przeznaczyć na zakup ziemi? Wczoraj byłem w odr i mi powiedzieli że tylko 30 % sumy można na to przeznaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki...

Czy komuś udało się znaleźć sposób na zapisanie "wniosku aktywnego" na młodego rolnika na dysku? Nie można za cholerę zdjąć tego zabezpieczenia z pdf... ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba18l    0

Ja kupuje za 30% ziemi i resztę młodego rolnika łacze z modernizacją i buduje obore ;) i podobno ma być w tym roku 100 tys :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalNowak    0

nie można całej, dobrze ci powiedzieli w ODR

 

A gdzie jest taki zapis? O tych 30% to słyszałem ale to już w nowym naborze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie można całej, dobrze ci powiedzieli w ODR

Pokaż kolego zapis który to reguluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107
Napisano (edytowany)

z tego co mi wiadomo to nabór jest po staremu,czyli całą sumę można przeznaczyć na zakup ziemi.

w nowym naborze tak ma być.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie można całej, dobrze ci powiedzieli w ODR

 

Panowie co Wy za przeproszeniem pierd....ie? Pare stron wcześnej temat był juz poruszany!!

Ręce opadają...

Napisze jeszcze raz:

*w tym naborze czyli jeszcze PROW 2007-2013 można 100% premii przeznaczyć na zakup ziemi.

*w kolejnym naborze czyli PROW 2014-2020 na zakup ziemi nie można przeznaczyć więcej jak 30% premii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsza12345    5
Napisano (edytowany)

a skąd masz takie info? podaj jakieś konkrety. Tak jak mówię wczoraj byłem u głownego kierownika odr i tak mi powiedział, więć informacja jest chyba świerza i prawdziwa, mówił o tegorocznym naborze

Edytowano przez wsza12345

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Akurat informacje z ODR są na równi wiarygodne tym tu. ODR wiedzą tyle co i nic, albo wiedzą i nie chcą powiedzieć, może czekają na łapówę lub służą tylko swoim.

Jak by ktoś zapodał jakieś wytyczne lub rozporządzenia wtedy wiadomo by było na 100 % ile kasy i na co można wydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsza12345    5

Wiem czytałem, dlatego się zdziwiłem że mi tak powiedział, ale przecież nie będę się z nim kłócił, więc pytam się was jak to jest, ale k*wa żeby szef ODR był taki niedoinformowany? Powiedział mi że jak już wymyślę jaki sprzęt chce kupić to żeby wrócić i będziemy coś działać a ja właśnie chciałem przeznaczyć premię na zakup ziemi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazwnik    0
Napisano (edytowany)

Witam Panów. odnośnie dofinansowania dla młodego rolnika mam pytanie trzeba mieć juz wcześniej nabyta ziemie tą średnią krajowa czy mam na to jakis termin aby ja kupić od przyznania dofinansowania?Pozdrawiam.

Edytowano przez gazwnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orkidea    0

Witam,

 

Mam wątpliwości co do pola 71 dot. wykształcenia.

Posiadam wykształcenie wyższe nierolnicze oraz średnie rolnicze. Czy w takim razie powinienem zaznaczyć w kolumnie A wykształcenie wyższe i w kolumnie B wykształcenie rolnicze (co mogłoby być zrozumiane jako wykształcenie wyższe rolnicze) i w załącznikach dać dyplomy obu szkół? Czy po prostu zaznaczyć wykształcenie średnie i "nie chwalić" się ukończeniem studiów?

 

@Gazownik

W chwili składania wniosku możesz nie mieć nic wspólnego z gospodarstwem, ważne abyś po otrzymaniu decyzji w ciągu 180 dni nabył gospodarstwo o powierzchni deklarowanej we wniosku.

 

Polecam poczytać rozporządzenie. Uwierzcie mi to na prawdę nie boli.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xd_mati19    0

a powiedzicie mi jak jest ze spadkiem jak ktos dostał 5 lat temu mam z 1 hektar i czy mogę składac czy sobie odpuścić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy po prostu zaznaczyć wykształcenie średnie i "nie chwalić" się ukończeniem studiów?

 

 

Ja tak będę zaznaczał. Dyplom daję tylko ze średniej :)

Co mi z wyższego nierolniczego jak stażu i tak nie mam...

 

P.S.

Czy uzupelniasz wniosek ręcznie czy wniosek aktywny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orkidea    0
Napisano (edytowany)

@

Wnisek wypełniam ręcznie, wszystko zamierzam robić sam i ewentualnie z pomocą forum, zaświadczenia zbierać przy okazji, tak aby całkowity koszt nie przekroczył 30 zł, bo moje szanse na to, że rozpatrzą mój wniosek są izuloryczne.

 

Co do wykształcenia to pewnie masz racje. Tak sobie tylko pomyślałem, że jak zaznacze to wyższe to może przez przypadek dadzą mi 5 punktów zamiast 4 :)

 

Jeszcze mam pytanie o polu 73:

Jeśli mam trochę łąk to oprócz Uprawy Polowe zaznaczam też Uprawy Trwałe? Hoduję opasy, trzodę chlewną i trochę drobiu więc wystarczy zaznaczyć tylko Produkcja Mieszana bez Trzoda Chlewna i Drób?

Edytowano przez orkidea

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jeszcze mam pytanie o polu 73:

Jeśli mam trochę łąk to oprócz Uprawy Polowe zaznaczam też Uprawy Trwałe? Hoduję opasy, trzodę chlewną i trochę drobiu więc wystarczy zaznaczyć tylko Produkcja Mieszana bez Trzoda Chlewna i Drób?

 

Tak się składa, że nie prowadzę żadnej hodowli

Najważniejsze jest nie podawanie zbyt wielu informacji bo później ze wszytskiego będą Cię rozliczać.

Jeśli w biznes planie ująłeś hodowlę to zaznaczyłbym produkcję mieszaną.

 

Dlaczego myślisz, że nie masz szans? Ile wychodzi Ci pkt.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

a czy ktoś moglby się tutaj wypowiedzieć na temat kontroli MR czy jest to temat tabu???

chodzi mi o to co sprawdzają czy więcej papiery czy gospodarstwo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orkidea    0

Wielkość gospodarstwa - 6,37 pkt

Wykształcenie - 4 pkt

Stopa bezrobocia - 0 (może jakiś ułamek jeśli tu też liczy się do dwóch miejsc po przecinku i uwzględnia się powiaty miejskie)

 

Suma - 10,37 pkt

 

Co ciekawe gdybym mieszkał w sąsiedniej miejscowości miałbym 3 pkt więcej za bezrobocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ate    36

Mam do was pytanie. Jako osoba która zdobędzie dopiero wykształcenie na młodego rolnika, we wniosku co mam wpisać? Zastanawiam się pomiędzy szkołą policealną a studiami. Musze podjąć jednoznaczną decyzję, czy mogę wpisać wykształcenie niższe, a zdobyć wyższe i tez będzie się liczyło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11732    0

we wniosku musisz napisać jak masz zamiar uzupełnić wykształcenie(3lata i 9msc), ważne żebyś miała rolnicze, i tak nie otrzymasz punktów za wykształcenie, bo liczy się to co ma, a nie będzie miało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalNowak    0

Mam pytanie dotyczące biznes planu, otóż za rok bazowy przyjmuję rok 2014, (planowana wypłata premii 2015) więc docelowy rok, to będzie rok 2020 czy 2021? Mnie się wydaje, że powinien być 2020, ale we wzorze biznes planu jest tabela do 2021 roku. Jak to wypełnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Ja kupuje za 30% ziemi i resztę młodego rolnika łacze z modernizacją i buduje obore ;) i podobno ma być w tym roku 100 tys :)

to taka tania ziemia u cb ze za 30 procent czyli 30 tys kupisz cos to hektar ile 30 to masz za***iscie u nas zeby tak bylo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj