Polecane posty

majkel207    21

punktacja to już jest wklejana na każdej stronie, ludzie zamiast zadawać durne pytanie, to czytajcie najpierw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_afro    0

A czy można ubezpieczyć się w krusie wstecz jako domownik np 3 lata aby dostać pkt za staż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś było można, teraz chyba już nie przejdzie.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11732    0

A czy można ubezpieczyć się w krusie wstecz jako domownik np 3 lata aby dostać pkt za staż?

 

Nie można, jak nie masz wykształcenia rolniczego i stażu to masz 3 lata i 9 msc, na uzupełnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli deklaruje że za 3 lata uzupełnię wykształcenie do wyższego rolniczego to we wniosku mi dają punkty jakbym je już miał tak? I tak samo z powierzchnią: gdy zadeklaruję że w 3 lata będę miał ponad dwu krotność średniej wojewódzkiej to dostaje max punktów?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

Nie - liczy sie to co masz w chwili składania wniosku.

tyczy to sie również do wykształcenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsza12345    5

tak, wykształcenia też się to tyczy.

Powiedzcie czy mogę przejąć w dzierżawę notarialną od rodziców 10,5 ha i starać się o MR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

czyli jak dopiero uzupełnisz wykształcenie to otrzymasz 0 pkt a jak ziemie przepiszesz po złożeniu wniosku to tez 0 pkt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Nie, wykształcenie jakieś masz, więc dostaniesz odpowiednie za to punkty. Ziemię musisz przepisać po załapaniu się na listę, bo inaczej nie dostaniesz kasy. Tak samo z KRUSem, musisz się ubezpieczyć, i dopiero idziesz z kwitem do agencji, żeby przelali Ci kasę.

Wsza, od rodziców nie możesz mieć ziemi w dzierżawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

dexter00 co do ziemi to jeśli we wniosku deklarujesz wymaganą przez przepisy powierzchnię do przejęcia to wtedy otrzymujesz te cenne punkty w wysokości zależnej od paru czynników. Ziemie najlepiej przepisać po otrzymaniu pozytywnej decyzji z ARiMR. Jeśli chodzi o wykształcenie to gdy nie masz wymaganego to we wniosku deklarujesz uzupełnienie i dostajesz 0 pkt. Później ( o ile dostaniesz premie ) musisz uzupełnić i jeśli to zrobisz to już żadne pkty nie potrzebne a jeśli nie uzupełnisz wykształcenia w ciagu 3 lat to oddajesz pieniądze.

Polus0 za "jakieś wykształcenie" to sie chyba punktów nie dostaje tzn. musi być związane z rolnictwem

Edytowano przez Shaun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabaczek89    4

Witam, wiecie moze ile bedzie wynosila premia dla MR w kolejnym prowie 2014-2020, nie chce na razie brac tej premii z tego prowu gdyz chce ja przeznaczyc na wykup dzierzawy, a nie wiadomo kiedy wlasciciele beda ja sprzedawac, wiecie jak to jest, glowny wlasciciel umarl a reszta nie potrafi sie pogodzic, ta srednia krajowa 10,5 ha jest wynikiem zeszlorocznym czy to jest to srednia dla prowu 2007-2013 sprzed 7 lat? pozdrawiam koledzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

@

Mlooody

 

rzeczywiście LLU znaczy tyle co Ludzie Lekko Upośledzeni :D

 

A ty do czego pijesz?

Edytowano przez Mlooody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Witam, wiecie moze ile bedzie wynosila premia dla MR w kolejnym prowie 2014-2020, nie chce na razie brac tej premii z tego prowu gdyz chce ja przeznaczyc na wykup dzierzawy, a nie wiadomo kiedy wlasciciele beda ja sprzedawac, wiecie jak to jest, glowny wlasciciel umarl a reszta nie potrafi sie pogodzic, ta srednia krajowa 10,5 ha jest wynikiem zeszlorocznym czy to jest to srednia dla prowu 2007-2013 sprzed 7 lat? pozdrawiam koledzy

100000, tak samo jak przy tym naborze, nie wiem czy wiele wykupisz dzierżawy za 30 tys bo więcej nie możesz przeznaczyć na ziemię, śrdnia krajowa jest aktualizowana corocznie, przez 7 lat to się jednak trochę za dużo by zmieniło

a tu widzę kolejne nieprzemyślane działanie, jaki sens czekania z wzięciem premii? bierzesz, kupujsz sprzęt a sam z gospodarstwa odkładasz kasę i wykupisz... po co czekać jak jest darmowa kasa? poza tym tylko 70% musisz rozliczyć resztę możeszsobie włożyć na konto i arimr nie ma nic do tego, to co planujesz po prostu nie ma sensu

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

dexter00 co do ziemi to jeśli we wniosku deklarujesz wymaganą przez przepisy powierzchnię do przejęcia to wtedy otrzymujesz te cenne punkty w wysokości zależnej od paru czynników. Ziemie najlepiej przepisać po otrzymaniu pozytywnej decyzji z ARiMR. Jeśli chodzi o wykształcenie to gdy nie masz wymaganego to we wniosku deklarujesz uzupełnienie i dostajesz 0 pkt. Później ( o ile dostaniesz premie ) musisz uzupełnić i jeśli to zrobisz to już żadne pkty nie potrzebne a jeśli nie uzupełnisz wykształcenia w ciagu 3 lat to oddajesz pieniądze.

Polus0 za "jakieś wykształcenie" to sie chyba punktów nie dostaje tzn. musi być związane z rolnictwem

 

Są wymienione wszystkie możliwe wykształcenia: podstawowe, średnie, wyższe - to miałem na myśli pisząc "jakieś". Fakt, jeżeli nie ma stażu w przypadku wykształcenia innego niż rolnicze, to pkt nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W tym roku na MR cala kase mozna przeznaczyc na zakup ziemii tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mosull    0

A czy ktoś wie: czy np: zaświadczenie z KRUS, z Urzędu Skarbowego wymagane jako dokumenty można już teraz zbierać, jaka musi być data wydania takowego "świstka"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Przedstawię swoją sytuację. Mój ojciec ma 51 lat także do emerytury mu trochę brakuje. Połowy gospodarstwa mi nie może przepisać ponieważ miał w 2012 brane maszyny na modernizację i nie może przez 5 lat zmniejszyć powierzchni. Co zrobić by dostać Mr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jxp    8

 

Są wymienione wszystkie możliwe wykształcenia: podstawowe, średnie, wyższe - to miałem na myśli pisząc "jakieś". Fakt, jeżeli nie ma stażu w przypadku wykształcenia innego niż rolnicze, to pkt nie będzie.

Jeżeli nie mam wykształcenia i chcę uzupełnić to nieważne jakie zrobię w ciągu tych 3 lat i tak dostanę 0 pkt? Czy jeżeli zobowiązuję się uzupełnić, powiedzmy wykształecnie średnie to za nie dostaje pkt i uzupełniam,a jak nie uzupełniot to zwrot? Wie ktoś jak to jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj