Polecane posty

To w tym roku już można wnioski składać ? Jakie są wymagania ile trzeba mieć na siebie ha i przez jakiś czas ? Na krusie też jest trzeba być jakiś czas czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    294

Pytanie od sasiada: jeżeli składał wniosek na maszyny z prow i zakupił je w 2012 roku ale w 2013 cięzko zachorował, jest na rencie, to jego syn moze ubiegac sie o dofinansowanie na młodego rolnika w tym naborze? bo i tak przepisuje gosp. bo syn niczego nie moze załatwic sam a ojca po szpitalach tylko woza..

jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3

W agrobiznesie mówili że prow 2014-20 beda wnoski pod koniec tego roku a pieniadze zostana wydane na poczatku 2015. Z prow 2007-13 nie ma powiedzianej konkretnej daty przyjmowania wnioskow.

 

Mam takie pytanie czy jesli osoba konczy 18 lat we wrzesniu a załóżmy nabor ruszy w czerwcu to czy taka osoba moze sie ubiegac o taka pomoc. Zanim zostanie rozpatrzony wniosek potem kolejny wniosek o pomoc finansowa to mina te 3 miesiace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Z tego co mi wiadomo, beneficjentem w działaniu MR może być osoba która ukończyła 18-40 rok.

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Czy przy nowym PROW będzie można kupić tylko nowe maszyny?


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

To może żle zapytałem, czy przy starym można kupić używane maszyny?


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

mozna bylo kupic uzywane nie starsze niz 5 letnie i nie zakupione wczesniej ze srodkow unijnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KILEROW2    0

Hej.Zastanawiam się czy w 2018 roku gdy mój ojciec odda mi farmę dostane te dotacje.Rozmiar gospodarstwa 10 ha i wygląda tak jak większość małych gospodarstw w polsce czyli ursus i sprzęt z lat 1980-1990.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopser    0

Witam, to moj pierwszy wpis więc prosze o wyrozumiałość.Tata chce przepisać na mnie około 6 ha i moje pytanie brzmi czy to wystarczy aby starac sie o MR czy trzeba mieć średnia woj, na początek ( tj. mazowieckie) czy można dobrac w dzierżawie troche ziemi aby spełniac te wymagania do śr. wojwodzkiej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

średnia woj. nie wystarczy. Musisz dorównać do średniej krajowej. Obecnie to chyba ok. 13ha

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

Witam:-) Mam takie pytanie, a mianowicie czy korzystając z premii młodego rolnika można kupić używany ciągnik rolniczy, ale starszy niż 5 lat? Ponieważ w zasadach pomocy jest napisane, że maszyna nie może być starsza niż 5 lat, ale maszyna jako koszt kwalifikowany z modernizacji gospodarstw, a tutaj nie będzie łączenia MR z MG. Dokładnie jest napisane: Inwestycje, które uznaje się za kwalifikowalne w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Koszty kwalifikowalne w mr są takie same jak w modernizacji. Maszyny nie mogą być starsze nuż 5 lat w dniy zakupu

 

Witam, to moj pierwszy wpis więc prosze o wyrozumiałość.Tata chce przepisać na mnie około 6 ha i moje pytanie brzmi czy to wystarczy aby starac sie o MR czy trzeba mieć średnia woj, na początek ( tj. mazowieckie) czy można dobrac w dzierżawie troche ziemi aby spełniac te wymagania do śr. wojwodzkiej??

średnia woj. maz. to 8,51 później trzeba dorównać do średniej krajowej 10,42

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Witam:-) Mam takie pytanie, a mianowicie czy korzystając z premii młodego rolnika można kupić używany ciągnik rolniczy, ale starszy niż 5 lat? Ponieważ w zasadach pomocy jest napisane, że maszyna nie może być starsza niż 5 lat, ale maszyna jako koszt kwalifikowany z modernizacji gospodarstw, a tutaj nie będzie łączenia MR z MG. Dokładnie jest napisane: Inwestycje, które uznaje się za kwalifikowalne w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych”.

 

Oczywiście, że możesz legalnie kupić starą maszynę. Jednak z MRa możesz przeznaczyć tylko tą część premii której nie musisz "ofakturować", czyli to jest 25% premii. Wydatkowanie reszty premii, musisz mieć poparte fakturami.

Pytanie jest tylko, czy ciągnik podniesie ci esu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Przy zakupie ziemi z MR skąd biorą cenę ziemi? Czy tą zapisaną przy notariuszu jeżeli nie odstaje za bardzo od średniej z regionu czy mają jakieś swoje tabele? Jeszcze jedno pytanie. Jeżeli w biznesplanie planuję w pierwszej kolejności zakup ziemi za całą premię (ok.6-7ha) i w wyznaczonym czasie nie znajdę zadeklarowanej powierzchni, czy można uwzględnić w planie ewentualne przeniesienie środków na zakup nowych maszyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek161    3

mam pytanie czy w biznesplanie mogę napisać ze z własnych środków kupie np MTZ a z premie chce przeznaczyć na sprzęt do niego i np. tura pług itp

 

dodaje że przejmując gospodarstwo będzie tylko ziemia budynki bez sprzętu rolniczego

 

czy można tak napisać? z góry dziękuje za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

@Polus0

 

30% możesz mieć nie udokumentowane a nie 25% jak podajesz

 

Masz rację, machnąłem się. Miało być 30% przyznanej premii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

czy za kasę z młodego można zakupić nieużytek? i oczywiście go później doprowadzić do stanu używalności..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

Macie jakieś informacje czy w tym naborze na MR będzie można kasę włożyć jako wkład w modernizacje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

czy za kasę z młodego można zakupić nieużytek? i oczywiście go później doprowadzić do stanu używalności..

Kwalifikowalny jest zakup użytków rolnych. Więc jak zakupisz nieużytek to jak udokumentujesz zakup użytku rolnego, skoro kupisz nieużytek.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

krócej i prościej, zakup ugoru który stoi jako UR przejdzie?

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Ale wcześniej pisałeś nieużytek. No więc użytek czy nieużytek? Jako dowód zakupu musisz pokazać akt notarialny tam będzie opisane co kupiłeś i to jest najważniejsze. Masz kupić użytek rolny.

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj