Polecane posty

farmer_89    20

ciekawe z jakiej daty jest ta wypowiedz tej pani która się wypowiadala dziś w agrobiznesie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

@jimmy871, niestety nie ma nic za darmo żeby dostać trzeba dać coś od siebie , nie wiadomo komu nie dadzą nie chcą by to były pieniądze w błoto tylko przemyślała inwestycja na lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Witam. Mam pytanie. Mam wykształcenie średnie (technik rolnik) pozytywnie ukończone egzaminy zawodowe i mature. Od dziecka pracuje na gospodarstwie ale dodatkowo od 6 lat pracuje poza gospodarstwem i jestem na ZUSie i chciałbym się starać o premie. Czy wystarczy jeśli w trakcie składania wniosku zwolnie się i przejde na KRUS czy już kilka lat wstecz powinienem opłacać składki KRUS ?

Zwolnić się musisz po wydaniu decyzji. Masz 180 dni na ubezpieczenue się w Krus w pełnym zakresie jako rolnik. Wcześniej nie trzeba a wrecz nie można być w krus jako rolnik.
  • Like 1

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15
Napisano (edytowany)

będziesz musiał się zwolnic z miesiąc wcześniej za czym wniosek złożysz , dlatego ze do wniosku jest potrzebny dokument z Krus. Przynajmniej tak było we wcześniejszych naborach

 

Możesz to jakoś rozwinąć?

Według mnie składasz wniosek otrzymujesz pozytywną decyzję o przyznaniu pomocy i dopiero przepisujesz gospodarstwo, rejestrujesz się w KRUS itd.

Jak ja mam się miesiąc wcześniej zarejestrować jak nie mam 10arów ziemi na siebie, do tego rzucić prace, a po 2 miesiącach powiedzą sorry ale jednak się Pan nie załapał może Pan iść zarejestrować się do pośredniaka.....

 

Edit:

Endriu42 Właśnie o to mi chodziło, nie którzy co raz większe zamieszanie wprowadzają w temacie.

Edytowano przez Toru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Masz rację Toru niektórzy chyba nie do końca wiedzą co piszą, albo piszą byle jak i wychodzą bzdury.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

ostatnio Kalemba wypowiadal się ze będzie na młodego w 2014 100 tys zl a dziś mówili o 75tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

to co mówili w agrpbiznesie dzisiaj to były tylko możliwości jakie moga być dokonane a kiedy i ile to jeszcze nic nie wiadomo nie mówili że na 100% będzie 75 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Masz rację Toru niektórzy chyba nie do końca wiedzą co piszą, albo piszą byle jak i wychodzą bzdury.

 

wrecz przeciwnie @Toru nie ma racji z krusu było potrzebne zaświadczenie że nie jest sie płatnikiem a dopiero jak dostaniesz decyzje pozytywna z agenci to masz 180 dni na przejecie gospodarstwa i płacenie krus


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Ech...

To jak nie mam racji jak mam, sam mówisz że było potrzebne zaświadczenie że NIE jest się płatnikiem KRUS czyli nie rejestrujesz się przed decyzją tylko po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Dokładnie czytać należy ze zrozumieniem a nie co drugie słowo.:-)


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie to mój pierwszy post prosze o wyrozzumiałośc

 

trzy miesiące temu przejelem gospodarstwo rodziców mam wykształcenie rolnicze jestem ubezpieczony w krus jako rolnik czy mam szanse na młodego rolnika gospodarstwo o pow 10 ha woj podlaskie ? prosze o odpowiedz

Dzięki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11
Napisano (edytowany)

Masz szansę jeżeli nabór będzie przed tym jak minie Ci rok od przejęcia gosp. i nie zmienią dotychczasowych zasad przyznania pomocy. Tylko troche brakuje Ci do średniej krajowej 10,42ha ur

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

będziesz musiał się zwolnic z miesiąc wcześniej za czym wniosek złożysz , dlatego ze do wniosku jest potrzebny dokument z Krus. Przynajmniej tak było we wcześniejszych naborach

Takie wypisywanie bzdur powinno być karane bo mogą kogoś wprowadzać w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w mojej lokalnej gazecie ukazał się wywiad z dyrektorem biura powiatowego arimr w rykach i wyczytałem że nabór ma być w 2 kwartale tego roku i na ten cel ma być przeznaczone 10 miliardów złotówek. Tyle zostało środków z prow 2007-2013.

Także teraz pozostało tylko czekać na decyzję brukseli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

10 mld to w zaleznosci od wysokosci dofinansowania od 133,33 do 100 tys. zadowolonych beneficjentow daj boze tyle ale cos mi sie wydaje tych zlotowek troche duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

co wam się chyba pomylilo była mowa już nie raz w mediach ze pieniędzy wystarczy dla 7-8 tys mlodych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

akurat media to najmniej wiarygodne zrodlo informacji co chwila slychac cos innego w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nawiązując do tematu nie orientujecie sie czy pieniądze z młodego rolnika można wykorzystać na budowę domu alu kedyt za pośrednictwem młodego rolnika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Niektóre pytania niszczą system :)

 

Kolego Mariuszu, składaj wniosek teraz przy najnowszym naborze bo za rok będzie za późno. A na budowę domu możesz z puli 75.000 złotych przeznaczyć dokładnie 22.500 złotych, gdyż agencję obchodzi to, co zrobisz z 70% tej kwoty, a resztę ma w d*pie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub5080    3

Witam

Mam takie pytanie odnośnie do premii dla młodego rolnika. A więc tak mój brat chodzi do technikum agrobiznesu (druga klasa), w czerwcu ma egzamin zawodowy z kwalfikacji rolniczej, i jeśli zda egzamin, to może starać się o młodego rolnika czy musi czekać aż skończy szkołę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ;)

Mam do was pytanie, mój ojciec podpisał umowę na modernizację z naboru w 2013r, czy może mi przepisać część gospodarstwa żebym mógł załapać się na młodego rolnika jeśli zostanie ogłoszony nabór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Dzisiaj w mojej lokalnej gazecie ukazał się wywiad z dyrektorem biura powiatowego arimr w rykach i wyczytałem że nabór ma być w 2 kwartale tego roku i na ten cel ma być przeznaczone 10 miliardów złotówek. Tyle zostało środków z prow 2007-2013.

Także teraz pozostało tylko czekać na decyzję brukseli.

 

Jakiś czas temu Kalemba opowiadał w TV że nabór zostanie ogłoszony w pierwszym kwartale tak więc jak widzimy wypowiedzi naszych władnych można traktować z dużą dozą marginesu.

 

Witam wszystkich ;)

Mam do was pytanie, mój ojciec podpisał umowę na modernizację z naboru w 2013r, czy może mi przepisać część gospodarstwa żebym mógł załapać się na młodego rolnika jeśli zostanie ogłoszony nabór?

 

Teoretycznie może po złożeniu odpowiedniego aneksu do wcześniejszego wniosku jednak może również okazać się że po owej "transakcji" ojciec wypadnie z zielonej listy więc należy się zastanowić czy warto. Co więcej u sąsiada był identyczny przypadek po którym syn otrzymał premie aczkolwiek ojciec został skreślony z zielonej listy! Nie przeniesiony na białą, skreślony! Powiem szczerze że wydaje mi się to bardzo dziwne wręcz niezrozumiałe ale sytuacja miała miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj