Polecane posty

adam0122    25

Jeśli ktoś mieszka w wojewódzctwie gdzie średnia wojewódzka jest mniejsza od średniej krajowej to w tedy nie uwzględnia się w ogóle średniej krajowej, próg stanowi srednia wojewódzka, nie ma to zastosowania gdzy średnia woj. przekracza średnią krajową, ukłon agencji w stronę rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alero099    0

Czyli po 3 latach gdy dojdzie do rozliczenia to wystarczy mi średnia wojewódzka w moim przypadku 5,5 ha a nie 10 z hakiem tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Witam

Mam pytanie dla nie ktorych to sie pewnie okaze błache :)

Potrzebowal bym odnosnika co dokladnie potrzeba dla programu mlody rolnik

Jakie wymogi trzeba spelniac itp na malopolske .

A najlepiej kontakt z osobą ktora sie ubiegala i otrzymala dofinansowanie

Pozdrawiam i czekam na cenne wskazowki

 

 

Już ktoś na stronie wcześniej przedstawił wymogi i kryteria przyznawania punktów. Chyba wszystko o MR jest także w najnowszym Top Agrarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Jeśli ktoś mieszka w wojewódzctwie gdzie średnia wojewódzka jest mniejsza od średniej krajowej to w tedy nie uwzględnia się w ogóle średniej krajowej, próg stanowi srednia wojewódzka, nie ma to zastosowania gdzy średnia woj. przekracza średnią krajową, ukłon agencji w stronę rolnika.

Jesteś pewny tego ? Według mnie możesz wziąć młodego rolnika jak masz średnią wojewódzką, jednak potem musisz itak osiągnąć średnią krajową. Nie zapominajcie jeszcze wszyscy o wymogu osiągnięcia 4 ESU, mając nawet 10 ha to z upraw zbóż nie jest się w stanie tego osiągnąć. za nie osiągnięcie tych 4 ESU w ciągu 5 lat grozi sankcja w wysokości 50000 tysięcy lub nawet 75.

Edytowano przez Bartek72511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
holeryk    0

Nie zapominajcie jeszcze wszyscy o wymogu osiągnięcia 4 ESU, mając nawet 10 ha to z upraw zbóż nie jest się w stanie tego osiągnąć. za nie osiągnięcie tych 4 ESU w ciągu 5 lat grozi sankcja w wysokości 50000 tysięcy lub nawet 75.

 

Mógłby ktoś w prosty sposób wytłumaczyć to pojęcie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Po przejęciu gospodarstwa, oprócz tych wymagań powierzchni, KRUSu, wykształcenia musisz osiągnąć w ciągu 5 lat 4 ESU. 1 ESU to 5181 zł. są tabelki w których znajdziesz ile daje 1 ha danej uprawy, ile jedna krowa itd i musisz sobie wyliczyć .

Edytowano przez Bartek72511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Jeśli jestem w trakcie robienia wykształcenia rolniczego, mam szanse ubiegać się już w tym roku o premię MR?


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
holeryk    0

Tak. Masz bodajże 3 lata na uzupełnienie wykształcenia, od momentu przyznania pieniędzy z MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Senkjuuuu za szybką odpowiedź;) Czyli raczej zbyt dużo sie nie zmieniło...


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam0122    25

Bardziej łopatologicznie się nie da, zkoro temat jest o MR i zasadach przyznawania to piszę o warunkach które trzeba spełnić w momencie składania wniosku by go pozystywnie zatwierdzic, nie wspominam w swoich postach o warunkach które muszą być spełnione na koniec programu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Ale warto to zaznaczyć, bo ktoś stwierdzi, że dostanie premię na swoje 5 ha. Tymczasem po otrzymaniu premii musi dobić do średniej krajowej, inaczej będzie zwrot.

Tak czy siak znowu się z tematu kibel zrobił, każdy zamiast popatrzeć parę stron wcześniej zadaje te same głupie pytania. Ludzie, od czego sa strony ministerstwa czy Agencji? Każdy chyba umie czytać i logicznie analizować tekst

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoNiU4718    10

Panowie, bo zazwyczaj jest tak, że MR jest przeznaczany na zakup maszyn. A jak to jest w przypadku chęci np. rozbudowy gospodarstwa czyli np. dobudowa kawałka obory/założenie wyciągu/budowa płyty lub zakup bydła? Czy w przypadku otrzymania MR, przy tego typu pracach gromadzimy wszelkie faktury za róznego rodzaju pierdoły potrzebne do wykonania tych inwestycji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238

panowie chciałbym skorzystać z MR i mam taką możliwość tata mugłby mi przepisać tylko tyle ha co średniawojewódzka ale nastarcie mam takie pytanie czy mają takie wykształcenie jak ja mgr ochrony środowiska czy musiał bym coś w tej kwesti zmieniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
holeryk    0

Panowie, bo zazwyczaj jest tak, że MR jest przeznaczany na zakup maszyn. A jak to jest w przypadku chęci np. rozbudowy gospodarstwa czyli np. dobudowa kawałka obory/założenie wyciągu/budowa płyty lub zakup bydła? Czy w przypadku otrzymania MR, przy tego typu pracach gromadzimy wszelkie faktury za róznego rodzaju pierdoły potrzebne do wykonania tych inwestycji?

 

Co najmniej 70% tej kwoty beneficjent powinien przeznaczyć na realizację

inwestycji określonych w biznesplanie. Mogą one obejmować wydatki:

1) określone jako „koszty kwalifikowalne” w działaniu „Modernizacja gospodarstw rolnych” objętego PROW 2007-2013. Są to koszty:

- budowy, przebudowy remontu połączonego z modernizacją budynków lub budowli wykorzystywanych do produkcji rolnej oraz do przechowywania, przygotowania do sprzedaży lub sprzedaży bezpośredniej produktów rolnych,

- zakupu maszyn, urządzeń, wyposażenia do produkcji rolnej, przechowalnictwa, suszenia, magazynowania, przygotowywania produktów rolnych do sprzedaży bezpośredniej, wraz z kosztami transportu i montażu,

- zakładania lub wyposażania sadów lub plantacji wieloletnich, z wyłączeniem zakładania plantacji choinek, wiśni, malin, truskawek, porzeczek oraz roślin na cele energetyczne,

- zakupu, instalacji lub budowy elementów infrastruktury technicznej wpływających bezpośrednio na warunki prowadzenia działalności rolniczej, w tym utwardzania placów manewrowych, zakupu i instalacji urządzeń do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych;

2) na zakup gruntów rolnych, które przez okres 5 lat od dnia wypłaty pomocy beneficjent będzie wykorzystywał do działalności rolniczej;

3) na zakup stada podstawowego zwierząt hodowlanych - związany z rozpoczęciem produkcji zwierzęcej lub postępem genetycznym w zakresie prowadzonej produkcji.
Edytowano przez holeryk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamild324    0

Mam takie pytanko jak ktos pracowal przez okres 8 miesiecy i byl ubezpieczony w ZUS(ale juz nie pracuje od wrzesnia) bedzie mogl ubiegac sie o MR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoNiU4718    10

Co najmniej 70% tej kwoty beneficjent powinien przeznaczyć na realizację

inwestycji określonych w biznesplanie. Mogą one obejmować wydatki:

1) określone jako „koszty kwalifikowalne” w działaniu „Modernizacja gospodarstw rolnych” objętego PROW 2007-2013. Są to koszty:

- budowy, przebudowy remontu połączonego z modernizacją budynków lub budowli wykorzystywanych do produkcji rolnej oraz do przechowywania, przygotowania do sprzedaży lub sprzedaży bezpośredniej produktów rolnych,

- zakupu maszyn, urządzeń, wyposażenia do produkcji rolnej, przechowalnictwa, suszenia, magazynowania, przygotowywania produktów rolnych do sprzedaży bezpośredniej, wraz z kosztami transportu i montażu,

- zakładania lub wyposażania sadów lub plantacji wieloletnich, z wyłączeniem zakładania plantacji choinek, wiśni, malin, truskawek, porzeczek oraz roślin na cele energetyczne,

- zakupu, instalacji lub budowy elementów infrastruktury technicznej wpływających bezpośrednio na warunki prowadzenia działalności rolniczej, w tym utwardzania placów manewrowych, zakupu i instalacji urządzeń do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych;

2) na zakup gruntów rolnych, które przez okres 5 lat od dnia wypłaty pomocy beneficjent będzie wykorzystywał do działalności rolniczej;

3) na zakup stada podstawowego zwierząt hodowlanych - związany z rozpoczęciem produkcji zwierzęcej lub postępem genetycznym w zakresie prowadzonej produkcji.

 

Dziękuje, dużo mi tym wyjaśniłeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Rozumiem,że MR nie dostanę na plantację malin, ale na maszynę na tą tlantację mam szansę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to tu sie robi już sajgon jeden mówi co ine drugi co ine a jeszcze ktoś pyta 100 razy o to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Rozumiem,że MR nie dostanę na plantację malin, ale na maszynę na tą tlantację mam szansę?

 

 

A to zależy co artysta miał na myśli pisząc:

 

- zakładania lub wyposażania sadów lub plantacji wieloletnich, z wyłączeniem zakładania plantacji choinek, wiśni, malin, truskawek, porzeczek oraz roślin na cele energetyczne,

 

Ale wydaje sie, że maszyną wyposażasz gospodarstwo a nie plantację lub sad także szanse są i to duże wg mnie. Wyposażyć plantację/sad możesz np. drutami, podporami (maliny letnie) czy innym systemem nawadniającym itp., także możesz smiało próbować, przynajmniej jak to tak widzę.

 

Mam od siebie też pytanie do Was:

- mam inżyniera (kierunek nie rolniczy) i co moge dorzucić do wykształcenia żeby spełniać wymóg w tym zakresie na MR ?? Może jakiś szybki kurs albo egzamin czy coś ?? Ktoś wcześniej pisał, że ma średnie lub wyższe nie związane z rolnictwem i chyba płacił KRUS przez jakiś czas i mu uznali w ARiMR. Wiem też, że moge uzupełnić później (o ile dostane premie) ale przy składaniu wniosku byłoby to pomocne .

- jestem w KRUS jako domownik od marca 2013r. ale to raczej nie ma żadnego znaczenia negatywnego a chyba nawet na mały plus.

 

Świadomy off top: Co chcesz kupić do malin ?? Kombajn, opryskiwacz ?? Mam troche tych badyli dlatego pytam

Pozdro

Edytowano przez Shaun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian20    2

A może by Moderator Coś zadziałał po ptk poleciał bo co drugi post to [czy ja dostanę premię] ? po co takie pytania ? Raczej lepiej porozmawiać kiedy będzie nabór a nie pytać o to samo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

A może by Moderator Coś zadziałał po ptk poleciał bo co drugi post to [czy ja dostanę premię] ? po co takie pytania ? Raczej lepiej porozmawiać kiedy będzie nabór a nie pytać o to samo ...

Rozmawiałem wczoraj z osobą, która pracuje w ARiMR i pytałem o MR ale ona nic nie wie kiedy będą działania, może dlatego, że zajmuje się innym działem agencji. Znam też osobę, która zna prezesa oddziału agencji na moje województwo ale w takie podchody raczej sie nie pobawie.

A czy Ty Damianie masz może jakieś info z pewnego źródła ??

Fajnie by było gdyby jeszcze w zimie póki prace nie ruszą...

Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian20    2

Hmm na ostatnim zebraniu Prezes ARIMR wypowiedział się że na czerwiec ale teraz już widzę wiecej spekulacji na ten temat np szostek1515 Powiedział że piewszy kwartał no właśnie dobrze by było żeby w pierwszym bo Teraz troszkę więcej czasu .. A o dokładniej dacie to nawet Kalemba nic nie mówił w Niedzielę w programie TYDZIEŃ A Top Agrar napisał żę na początku roku wiec raczej by się zgadała wypowiedz szostka .. Ale jak by ktoś Faktcznie coś wiedział na 100 % to podawał by i dokładną datę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj