Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lew908    210

A mam pytanie jeżeli w przyszył roku ukończę szkołę średnią i bym chciał rozpocząć studia, a rodzice przepiszą na mnie gospodarstwo to czy będę mógł się starać o MR ? Będę miał skończone wtedy technikum mechanizacji rolnictwa i będę chciał iść na jakieś studia związane z rolnictwem, ale nie wiem jak to wtedy będzie z ubezpieczeniem. Czy będę mógł opłacać krus, który trzeba opłacać przez rok żeby móc się ubiegac o MR czy będę musiał płacić ZUS ?


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Mam nadzieje że zdam :P A z tym ubezpieczeniem jak będzie ?

Edytowano przez lew908

"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Potrzebny jest egzamin zawodowy ? czy wystarczy tylko ukonczyc szkole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondynka    403

Egzamin zawodowy jest podstawa :-) mozesz go poprawiac przez 5 lat jak mature, lecz wraz z nowym programem nauczania zmienia sie tez egzamin zawodowy, bo beda go pisac juz w trzeciej klasie. Takze lepiej sie juz teraz przylozyc i zdac :-)

 

Musisz oplacac KRUS :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Egzamin zawodowy wiąże się z ukończeniem szkoły :P Jeżeli byś zdał mature a nie zdał byś egzaminu to tak jak byś ukończył liceum. Nie masz papierka uzyskania zawodu


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4t3usz    31

Nie trzeba mieć żadnego egzaminu zdanego. Wystarczy mieć ukończoną szkołę rolniczą, nawet bez matury i tytułu. Możliwe, że potem trzeba to uzupełnić. (Chodzę do technikum agrobiznesu)

Edytowano przez M4t3usz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Egzamin zawodowy jest podstawa :-) mozesz go poprawiac przez 5 lat jak mature, lecz wraz z nowym programem nauczania zmienia sie tez egzamin zawodowy, bo beda go pisac juz w trzeciej klasie. Takze lepiej sie juz teraz przylozyc i zdac :-)

 

Musisz oplacac KRUS :-)

 

nawet jak bys nie zdał egzaminu za pierwszym razem to i tak poprawiasz egzamin na starych zasadach. No chyba ze zaliczysz powtórke klasy rocznik 95 to juz będziesz pisał na nowych zasadach


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to krus przed skladniem wniosku sie opłaca czy dopiero jak sie dostanie juz decyzje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondynka    403

Jesli wezniesz MR i w ciagu bodajże pieciu lat nie zdasz egzaminu musisz okreslana pule zwrocic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

to krus przed skladniem wniosku sie opłaca czy dopiero jak sie dostanie juz decyzje

 

 

No włascie jak to z tym jest . Przejmniejsz gospodarstwo to automatycznie musisz zacząć opłacać krus. A o MR można się starać chyba do 18 miesięcy od przejęcia gospodarstwa. A krus trzeba chyba oplacac przynajmniej rok to jak to jest z tym ubezpieczeniem ?


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

No własnie a z nimi to nigdy nie wiadomo :P


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo44    10

dokładnie, jak nie spełnisz wymaganych dokumentów, wykształcenia, ziemi, to nie dość że zwracasz premie to jeszcze karę 25 000 zł czyli 100 tyś musisz odać więc lepiej się kontrolować i mieć od razu spełnione warunki na starcie, chyba że jesteś na 100% pewny że je spełnisz. ;)

Kolega nie spełnił i kieszeń zabolała. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

W ostatnim naborze wymagano jedynie dyplomu ukończenia szkoły np zaoczne technikum rolnicze. Zdany egzamin nie był wymagany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

na te infolinie to szkoda nerwów lepiej się osobiście juz pofatygować do oddziału ARiMR i dopytać co i jak


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Czyli jeśli ojciec mi odpisze całe gospodarstwo, to będę miał dużo większe szanse niż gdybym przejął tą min średnią krajową, dobrze rozumiem?? :P


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pedro2 to zalezy od tego jakie będą wymogi i punktacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pedro2 a to niewiem ale kuzynka przy 12 ha dostala odrazu na podkarpacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

nie potrafie znalezc jaka dokladnie punktacja byla dla wnioskow z 2011. Wiem, ze za ziemie bylo 6-15punktow, ale np. ile by sie dostalo za 30ha, a ile za 60ha, to juz nie umialem znalezc :( Wie to ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam0122    25

Z tego co pamiętam to z punktacją jest tak że 10 pkt. dostaje się jeśli gospodarstwo ma tyle co średnia wojewódzka, jesli ma mniej to proporcjonalnie mniej, a jak więcej to też proporcjonalnie więcej aż do 15 pkt, 15 dostaje się jeśli nasze gospodarstwo ma powierzchnię podwójnej średniej wojewódzkiej. Maksymalniemozna zdobyć 21 pkt, bo aż 6 można urwać na wykształceniu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj