Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szejk2    7

odczep sie człowieku.... zajmij sie tematem zamiast rozliczac kogos za błędy w pisowni.

Język i pisownię trzeba pielęgnować, bo nieużywane umiejętności zanikają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian20    2

Panowie pocieszę was Wiem że jest pozytywna decyzja o przesunięciu środków Przez Komisarza nabór ma być ogłoszony najprawdopodobniej około czerwca -lipca na straych zasadach .. Proszę nie pytać z kąd to wiem bo powiedzieć nie mogę lecz są to pewne źródła z ARIMR :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

możesz założyć firmę nawet pozyskać fundusze z "różnicowania w kierunku działalności pozarolniczej" i być w KRUS z tym że płacisz go podwójnie ale tylko do momentu w którym twój dochód nie przekroczy chyba 3 tys...( nie jestem pewien kwoty) jak przekroczysz to przechodzisz na ZUS. tak że chyba z tym tylko trzeba by uważać.. dopytaj

 

z tą agencja to jest 3 światy.... chociaż jak widzę to ta mazowiecka bije te inne na głowe

 

Dzwoniłem do Agencji 3x w różne dni, i w końcu trafiłem na osobę będącą w temacie, i sprawa się wyjaśniła:

- można założyć własną działalność, ale trzeba być na krusie przynajmniej przez okres 12 miesięcy. W przypadku jednoosobowej firmy gdy przekroczy się dochód 3tys netto (z działalności oczywiście), podatnik automatycznie przechodzi na ZUS, i musi zwrócić premie młodego rolnika.

- Receptą jest założenie działalności gospodarczej w formie spółki - jedno bądź wieloosobowej. W takim przypadku "właścicielem" zysku jest spółka, nie osoba fizyczna, więc nawet przy dochodzie 100tys nadal można pozostać płatnikiem KRUS :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ben87    1

 

Dzwoniłem do Agencji 3x w różne dni, i w końcu trafiłem na osobę będącą w temacie, i sprawa się wyjaśniła:

- można założyć własną działalność, ale trzeba być na krusie przynajmniej przez okres 12 miesięcy. W przypadku jednoosobowej firmy gdy przekroczy się dochód 3tys netto (z działalności oczywiście), podatnik automatycznie przechodzi na ZUS, i musi zwrócić premie młodego rolnika.

- Receptą jest założenie działalności gospodarczej w formie spółki - jedno bądź wieloosobowej. W takim przypadku "właścicielem" zysku jest spółka, nie osoba fizyczna, więc nawet przy dochodzie 100tys nadal można pozostać płatnikiem KRUS :)

dla chcącego nic trudnego;) "albo po prostu nie przekraczaj tych 3tys;)" - ale do złego ni8e namawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajac28    0

Z tego co się orientuję to w PROW 2007-2014:

- aby skorzystać z "Różnicowania w kierunku działalności nierolniczej" trzeba było być w KRUS przez okres przynajmniej 12 miesięcy a gospodarstwo musi otrzymywać dopłaty bezpośrednie.

- jednak dopiero okres 3 lat w krusie powoduje że możemy prowadzić działalność na KRUS (płacimy podwójne składki zdrowotne), w innym przypadku po założeniu działlności przenoszeni jesteśmy do ZUS

-jak już jesteśmy 3 lata w KRUS i prowadzimy działalność gospodarczą to aby nas przerzucili nas na ZUS to musimy zapłacić ok 3 tysięcy podatku dochodowego a nie uzyskać 3 tysiace przychodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

 

Dzwoniłem do Agencji 3x w różne dni, i w końcu trafiłem na osobę będącą w temacie, i sprawa się wyjaśniła:

- można założyć własną działalność, ale trzeba być na krusie przynajmniej przez okres 12 miesięcy. W przypadku jednoosobowej firmy gdy przekroczy się dochód 3tys netto (z działalności oczywiście), podatnik automatycznie przechodzi na ZUS, i musi zwrócić premie młodego rolnika.

- Receptą jest założenie działalności gospodarczej w formie spółki - jedno bądź wieloosobowej. W takim przypadku "właścicielem" zysku jest spółka, nie osoba fizyczna, więc nawet przy dochodzie 100tys nadal można pozostać płatnikiem KRUS :)

 

Tak jak kolega pisze wyżej żeby założyć działalność na KRUSie musisz 3 lub 5 lat płacić KRUS (pełną stawkę) a to wyklucza premie MR, chyba że weźmiesz premie MR a później po 3latach dopiero założysz działalność na KRUSie

Chyba musisz firmę założyć na kogoś innego na tatę mamę czy brata


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdyby ktoś nie zdał egzaminu zawodowego to zwraca całą premię z odsetkami czy tylko jakąś karę dostaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Coś kojarzę przypadek, że ktoś nie zdążył ukończyć studiów na czas, bo w ARiMR wpisali błędna datę i musiał zwracać całą kwotę plus odsetki. Było więcej takich przypadków, ale Sawicki coś tam zdziałał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

mam pytanko, być może było już o tym pisane ale nie mogę znalesc, chodzi mianowicie o uzupełnienie szkoły, jest na to bodajże 3 lata, teraz pytanie , czy musi to być szkola srednia(rolnicza) czy wchodzi w gre tez jakiś kurs, bo w poprzednim naborze cos takiego miało miejsce. będę wdzięczny za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

działka(kawałek ziemi uprawnej, kawałek lasu, kawałek nieużytku) łącznie hektar (0,40, 0,50, 0,10) przeszłaby na młodego? w ostatnim naborze przechodziła?

 

z góry dziękuję

Edytowano przez TOME11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

działka(kawałek ziemi uprawnej, kawałek lasu, kawałek nieużytku) łącznie hektar (0,40, 0,50, 0,10) przeszłaby na młodego? w ostatnim naborze przechodziła?

 

z góry dziękuję

he he :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarz12    21

Co do wykształcenia to dotychczas liczyło się średnie + 3 lata ubezpieczenia w krusie jako domownik, lub ukończenie kursu (KKZ R3) Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy Rolnik. Lub Inne kierunki związane z rolnictwem.

Wątek był już nieraz poruszany w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik92    0

Żeby mieć technika rolnika to trzeba trochę do szkoły pochodzić a nie tak łatwo byś chciał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

po to chyba jest ten kurs, chyba dwuletni żeby taki tytul uzyskac, to jest trochę jak szkola zaoczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

działka(kawałek ziemi uprawnej, kawałek lasu, kawałek nieużytku) łącznie hektar (0,40, 0,50, 0,10) przeszłaby na młodego? w ostatnim naborze przechodziła?

 

z góry dziękuję

ponawiam pytanie, oczywiście chodzi mi o zakup takiego kawałka na kasę z premii bo niektórzy widocznie nie zrozumieli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ja aktualnie chodzę na taki kurs. Na początek masz dwa semestry i u mnie w szkole trwa to od października do kwietnia. w czerwcu egzamin i jest ten kurs R-3 czyli mamy wykształcenie jakby po zawodówce. Potem jest jeszcze jeden semestr i egzamin i mamy wtedy tytuł technika. Spotykamy się w weekendy a kurs jest za darmo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarz12    21

Ja również chodzę na takowy Kurs (KKZ R3) w Barlewiczkach koło Sztumu, Kurs trwa 2 semestry 120zł za semestr, spotkania co 2 weekend, Po ukończeniu i zdaniu egzaminów praktycznych jak i teoretycznych mam tytuł Rolnika.

By mieć tytuł Technik Rolnik trzeba zapisać się na kolejny kurs (KKZ R16) Dla jasności Musisz najpierw mieć kwalifikacje R3 by móc przystąpić do kwalifikacji R16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj