Polecane posty

Witam,pochodzę z warmińsko mazurskiego,obecnie studiuję geodezję w Warszawie i jestem zainteresowany programem 'młody rolnik'. Mam 21 lat i rodzice jeszcze nie przepisali na mnie ziemi. Jak duża powierzchnia ziemi jest wymagana?

Pobieram również rentę z tytułu niepełnosprawności jednak nie mam stwierdzonej całkowitej niezdolności do pracy. Czy to mnie mimo to dyskwalifikuje? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Edytowano przez termometr123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gal    3

Mi się wydaję, że na razie to mało wiadomo na ten temat. Jak będzie nowy nabór to i pewnie nowe zasady, trzeba czekać. A zwłaszcza czytać wcześniejsze posty tam się można dużo dowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

Czy zootechnika zalicza się do wymaganego wykształcenia na MR ?

Edytowano przez lamboEVO100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek851    8

Witam,

 

Proszę o odpowiedź. Jeżeli ojciec posiada gospodarstwo o pow. 60 ha czy może przepisać mi 12h. ziemi jeżeli 2 lata temu korzystał z MGR. Bo z tego co wiem jest tam zapis że nie może zmniejszyć pow. gospodarstwa.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Niech ojciec napiszę o zgodę do agencji i wtedy będziesz miał czarno na białym czy może ci przepisać.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Nie prawda, może zmniejszyć powierzchnię gospodarstwa, u mnie tak było. Ojciec pisał do agencji o zgodę i agencja się zgodziła na odpisanie ziemi.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek851    8

Kolego myślę że w kolejnym roku będzie taki nabór i wole mieć czarno na białym na czym stoję. Do kogo z tej agencji trzeba napisać podanie kolego? i jak to zargumentować najlepiej? Dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1989    2

Witam

Koledzy moze to banalne pytanie ale chcem kupic prase nie starsza niz 5 lat, i tu jest pytanie z ktorego to roku jeszcze sie łapie 2008 czy 2009? Bo z ludzmi z agencji to pozniej roznie jest i tak pytam jak ktos juz miał moze taka sytuacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

hej, chciałem się zapytać o jedną rzecz ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć jasnej odpowiedzi. Otóż chciałem się dowiedzieć czy do tej pory z premii młody rolnik mogły korzystać osoby, które zanim przejeły gospodarstwo były ubezpieczone w ZUS-ie. oczywiście rozumie, że musiałyby zrezygnować najpierw z ubezpieczenia w zus i przejść do krus, ale chodzi mi o to czy w ogóle była taka możliwość, czy może jednak wcześniejsze ubezpieczenie w zus przekreślało możliwość ubiegania się o premię pomimo spełniania pozostałych warunków oczywiście?

dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

kolego z tym to nie ma problemu.

 

widzę, że nikt nie odpowiedział inaczej. A ty jesteś tego pewien? znasz taki przypadek?

wielkie dzięki za pomoc. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareoo    6

koledzy, czy ktoś przerabiał teamt premii młodego rolnika dla małżonki, jeżeli ja również dostałem premię jeszcze przed wstąpieniem w związek małżeński?? Jeżeli ktoś coś wie na ten temat to proszę o p/w. Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

 

widzę, że nikt nie odpowiedział inaczej. A ty jesteś tego pewien? znasz taki przypadek?

wielkie dzięki za pomoc. pozdrawiam

 

 

to kwestia posiadania odpowiedniego wykształcenia lub zastąpienia/połączenia go ze stażem ubezpieczenia w krusie.

 

a ja mam inne pytanie. ile macie u siebie lat zobowiązania? tzn. od czasu wypłacenia premii jest to 5 lat. ja dostałem 29.06.2009 i powinno mi się skonczyć w 2014 jak nie patrzyć a raczej liczyć ale zostałem "zmuszony" przez pracownika agencji przy tworzeniu biznesplanu do wpisania roku 2015, jako roku docelowego. cos mi tu nie gra. jak jest u was???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

czyli tak samo. jutro dzwonie na infolinie bo ludzie którzy się tym zajmują w oddziale reg są na urlopie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

5 lat trwa biznesplan + rok tgzw. kontynuacji czyli razem 6 lat - przynajmniej ja tak mam również .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelek   
Gość pawelek

zgodnie z rozporządzeniem obowiązek prowadzenia gospodarstwa osoba otrzymująca premię ma przez okres 5 lat od DNIA WYPŁATY pomocy. np. Pani A otrzymała na konto premię dnia 01.12.2010, to ma obowiązek prowadzenia gospodarstwa do dnia 01.12.2015 r. Dnia nastepnego może to gospodarstwo zbyc lub wydzierżawić i nikt z ARiMR nie będzie robił z tego tytułu problemów, jeśli Pani A będzie miała taki kaprys aby 02.12.2015 r sprzedać sąsiadowi gospodarstwo.

 

Wg mnie to że w PRG jest rok następny wynika z faktu że często nabycie gosp moze się przeciągnąć (MR ma na to 180 dni od daty odbioru decyzji) że o samym rozpatrywaniu wniosku nie wspomnę :P. Tak więc nie widzę powodów do paniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

po wykonaniu kilku telefonów do arimr i na infoilnie arimr mogę stwierdzić że obowiązuje 5 lat od dnia wypłacenia premii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek161    3

pytanie na jakich zasadach można było dzierżawić ziemie (mam za mało ziemi i muszę wydzierżawić żeby osiągnąć MR) umowa musi byc przez notariusza czy między gospodarzami i na ile lat minimum? za odp dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farm    84

Nie wiem dokładnie ale słyszałem że jak ktoś jest już w trzeciej klasie technikum rolniczego to wnioski już przechodzą to odnośnie do wykształcenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj