Polecane posty

Marcin349    26

Witam mam bardzo ważne pytanie mianowicie bo nie ma u nas w okolicy szkoły rolniczej to idę do technikum mechaniki no ale logiczne że jeśli tu piszę to chcę zostać na gospodarstwie no i czy musiałbym robić jakąś szkołę czy jest jakieś inne wyjście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam szukałem wszędzie na stronach arimr ale nie mogę znależć wniosku o zmianę biznesplanu w młodym rolniku ? ma ktoś wzór albo link do tego dokumentu będę bardzo wdzięczny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego wniosku o zmiany, należy wypełnić ten sam wniosek który był złożony z tym że zaznacza się że jest to "Zmiana wniosku" , oprócz tego zmienia się strony które chce się podmienić. Trzeba wydrukować pierwszą i ostatnią stronę wniosku oraz wszystkie strony wniosku i PGR które się zmieniły. Dobrze jest też napisać podanie do Dyrektora odpowiedniego oddziału ARiMR z wyjaśnieniem co i dlaczego się zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1916    1

a czy mogę dokument o ukończeniu szkoły dostarczyc do Agencji wczesniej czy musze w ciagu 60 dni od dnia otrzymania decyzji o przyznaniu dofinansowania?bo na decyzji jest napisane tak a przeciez w oświadczeniu o uzupełnieniu wykształcenia wpisana była inna data


pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Witam,

Rodzice chcą wziąć kredyt preferencyjny na modernizację obory. Jak tylko wejdzie nowy MR będę składał na niego wniosek (do tego czasu kredyt nie będzie jeszcze w całości spłacony), a gospodarstwo zostanie przepisane na mnie.

Czy orientujecie się, jak wyglądała kwestia otrzymania premii MR jeżeli gospodarstwo było obciążone kredytem - czy było to jakimś problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

W poprzednim naborze nie było problemu. Ojciec miał kredyt klęskowy, spisalismy tylko aneks dla banku i po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam inny problem. Właścicielem jest moja matka, ma dopiero 49 lat a również chciałbym ubiegać się o premie na MR. Ktoś mi kiedyś podpowiedział że wystarczy przekształcić ziemię na dzierżawę i byłoby po kłopocie dla mnie bo sam tak zrobił. Tylko pytanie czy tak można. Ktoś słyszał również o czymś takim???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

wiem, że nowych wymogów jeszcze nie ma i długo nie będzie ale chciałbym się dowiedzieć jak to było z KRUS'em teraz. czy jest możliwość opłacenia składki w tył za wymagany okres? tylko proszę o odpowiedzi tych co wiedzą na pewno a najlepiej tych którzy sami doświadczyli tego problemu i opłacili bądź próbowali to zrobić. bo ja sam słyszałem o takim czymś, jednak wiem też, że za ten sam okres rozliczeniowy nie mogą wpływać składki do ZUS'u i KRUS'u. ja studiuje więc moja składkę odprowadzają rodzice, którzy są ubezpieczeni w ZUS'ie. pomoże ktoś rozwiać wątpliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

KRUS w Rzeszowie nie robi żadnych problemów i wiem to na 100%, bo sam skorzystałem z takiej możliwości. Do dzisiaj opłacam zaległe składki, które rozłożyli mi na raty. Z wypowiedzi kolegów z forum wynika, że nie wszędzie jest tak łatwo. Musisz się przejść do swojego oddziału i spytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

okej dzięki bardzo. pytanie pojawiło się stąd, że przy zakładaniu firmy ojciec usłyszał od urzędnika, że za dany okres rozliczeniowy nie mogą wpłynąć składki do dwóch różnych zakładów ubezpieczeń. na razie pytam się orientacyjnie bo ze wstępnych zapowiedzi wynikało, że nowy MR nie ma być uzależniony od KRUS'u(bo i z jakiej racji...?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

jest lub będzie nabór na młodego rolnika? Trzeba mieć średnią krajową może być ona z dzierżawami czy tylko własność?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

witam, mam pytanie, czy agencja dzwoni i informuje o kontroli w MR? czy przyjezdzaja sobie na kontrol bez wczesniejszego powiadomienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam na imię Mateusz mam 22 lata skończyłem szkolę ZSZ mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych. obecnie pracuje a wcześniej miałem własną działalność czyli cały czas opłacany ZUS. Od roku jestem żonaty i dziecko w drodze. Moi rodzice posiadają 3,5 h pola głównie jest to dodatek do pensji bo oboje pracują jednak mama opłaca KRUS. Mam pytanie odnośnie młodego rolnika na lata 2014-2020 jakie warunki muszę spełnić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Ja mam z kolei inne pytanie. Czy mogę wziąć MR, po czym prowadzić swoje gospodarstwo i jednocześnie pracować na umowę o pracę? Na roli pracowałoby się po godzinach. Czy jest to dozwolone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Byle nie być ubezpieczonym w ZUSie przez pierwsze 12 miechów (dopuszczalna umowa o dzieło).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

mam pytanie czy przy złożeniu potwierdzenia o ubezpieczeniu w KRUS dostaliście jakieś potwierdzenie?? ja składałem osobiście i babka przyjęła zaświadczenie podała mi wniosek w którym potwierdziłem złożenie dokumentu z KRUS podałem nr gospodarstw i tyle dla mnie żadnego dokumentu, jak to wyglądało u Was??

Edytowano przez nhfan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek161    3

hej mam pytanie

po otrzymaniu premi MR 75tys na ile musze miec faktury na 53 tys a np moge za reszte kupić co chce np jakiś agregat lub samochód do gospodarstwa lub srodki do produkcji prosze o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

52 500 czyli 70% premi musisz udokumentować a reszte i ARiMR nic nie obchodzi byle nie sprzet starszy nic 5lat idt, dt. ziemi i innych dóbr zwiazanych z wydaniem premii

 

mam pytanie czy przy złożeniu potwierdzenia o ubezpieczeniu w KRUS dostaliście jakieś potwierdzenie?? ja składałem osobiście i babka przyjęła zaświadczenie podała mi wniosek w którym potwierdziłem złożenie dokumentu z KRUS podałem nr gospodarstw i tyle dla mnie żadnego dokumentu, jak to wyglądało u Was??

 

nie wiem jak to wyglada w innych oddziałach ale w Poznianiu co nie za wiozę wszystko jest wpisane na karte jak to nazwac hmmm karta przekładanych dokumentów i na tej karcie pisze co dostarczam nastepnie Panie jak by nie była ( a pare razy juz dam byłem bo poprawek miałem mase) bierze orginał robi ksero pieczątka z datą i godziną dostarcznia na org. i ksero jedna dla ARiMR a jedna dla mnie a wiec zawsze jakis tam dokument potwierdzajacy jest.

 

PS, ja w pazdzieniku bede wiuzł to zaświadczenie i tak to widze jak poprzednie dostarczane przezemnie dokumenty abym był pewien ze dostarczyłem i spokojnie spał a nie mysłał o sankcji 15% czy ile tam jest.

 

 

Witam. Mam na imię Mateusz mam 22 lata skończyłem szkolę ZSZ mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych. obecnie pracuje a wcześniej miałem własną działalność czyli cały czas opłacany ZUS. Od roku jestem żonaty i dziecko w drodze. Moi rodzice posiadają 3,5 h pola głównie jest to dodatek do pensji bo oboje pracują jednak mama opłaca KRUS. Mam pytanie odnośnie młodego rolnika na lata 2014-2020 jakie warunki muszę spełnić ?

 

nikt nie zna zasad przyznawania wsparcia w w/w działania moze to byc jak do tej pory powierzchnia cos w okolicy 11-12ha nie pamietam dokładnych danych ale cos mi sie zdaje ze to kryterium sie nie zmieni jedynie co moga poprawic to czas od upływu przejecia gosp. tak jak do tej pory z 12msc na cos wiec aby nie wyli pokrzywdzeniu Ci co przejeli gospodarstwa w czasei gdy nie było naboru MR a z reszta ja taki pionek w tej marnej Rzeczypospolitej Polskiej tak bym zrobił a znając zycie Ci co uczcuwie i "bezmyślnie" [rzejeli gospodarstwa rodzinne na których sie wychowali zostana odprawieni z kwitkiem

z tego co mi widomo z zarysu budzetowego to na pewno raczej premia bedzie wypłacana w conajmniej w 2 transzach co do kwot to nic nie wiadomo moze byc wiecej na co wszyscy zdecydowanie liczą i ja takze tak uwazam ale nie koniecznie, Musicie sie z tym liczyc iż cała chołota ustawiajaca paragrafu czyt. rozporzadznia nie zrobi czego pod siebie aby tylko "wybrańcy" dostali "łatwą" kaske a cała reszte o uczciwych wyeliminować nie łapiących sie w np. 12msc przekazania gospodarstwa.

.

 

pozdrawiam

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody21    0

Witam,Jestem tu nowy wiec proszę o wyrozumiałość.Mam 21 lat,ojciec ma gospodarstwo 15,5 ha woj mazowieckie.Czy wiecie cos aby w tym roku dawano 75 tys zł na tzw wsparcie młodych rolników.Czy moge te pieniądze wydac na bydło mleczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

W wieku 21 lat, powinieneś umieć czytać a przynajmniej oglądać obrazki (w TV też to jest). Poczytaj kilka postów wcześniej, jest mnóstwo razy o tym wspomniane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

powinno byc w regulaminie ze zanim sie zada pytanie trzeba poszukac odpowiedzi na forum :) bo widze ze co 3 post to "kiedy bedzie nowy nabor"

 

A ja od siebie dodam ze jezeli idziecie do agencji zeby sie rozliczyc z jakiegos programu TO BIERZCIE POTWIERDZENIE ZE ZOSTAWILISCIE DOKUMENTY!!!! w kazdej zgencji maja bajzel i tylko czekaja az sie komus moze jakis papierek zawieruszyc. Przyklad: bylem zostawic zaswiadczenie z KRUS i inne dokumenty a dzien przed uplywem terminu dzwonia zdziwieni czemu im jeszcze zaswiadnia nie przedstawilem. Jak wyjasnilem ze wszystko bylo przekazane i mam na to potwierdzenie gosciu nie wiedzial co po wiedziec i po chwili wymyslil ze moze sie w kancelari zapodzialo <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj