Polecane posty

2xandrzej360    66

witam wydaje mi się ze moge miec problem otóz przymierzam się do rozliczenia inwestycji czekam tylko na dowód rejestracyjny i przeglądałem polecenie przelewu w którym są wypłacone pnieniądze dilerowi tytułem zakupu maszyn rolniczych i są one wymienione tylko z grubsza niema podanych pełnych nazw ani symboli ale są one za to wymienione poprawnie na faktórze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Jak będziesz rozliczał ten ciągnik w agencji to nie zapomnij zabrać ze sobą karty gwarancyjnej, bo będą jej też potrzebować.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

ja na przelewie mam wpisane numer faktury Vat i powinno im to wystarczyć bo jak by inaczej wypisywać maszyny bezsens by to byl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

pierw dokonałem przelewu a fakture otrzymałem przy odebiorze maszyn takze ma na przelewie w tytule napisane tylko maszyny rolnicze i z grubsza wymienione bez symboli i marek typu przyczepa rozrzutnik agregat uprawowy sadzarka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Panowie mam pyt. jak mi ojciec przepisywal gosp itp to w wniosku mialem zaznaczone ze mi przepisze ciagnik. Czy ten ciągnik moge sprzedać po roku czy musze go trzymać te 5 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Ale jak ma możliwość kupna ziemi tymbardziej rolnej , z nadzieją na przeobrazenie w budowlane to lepszego interesu zrobić nie można za te pieniądze jak kupić , po 6 latach sprzedac i inwestowac w gospodarstwo bez łaski unii .

 

I właśnie to samo mam na myśli :) i nie ogladania sie na UE i robienie tego co człowiek kocha mając jednocześnie wystarczajace środki. Ale mam nadzieje ze wszystko potoczy sie tak jak sobie zakłądam ale jednocześnie spoglądając na to co sie dzieje wokół chyba mogę liczyc na owe upłynnienie nieruchomości nie predziej niż za ok. dekade :( conajmniej.

 

Wie może ktoś gdzie mogę znaleźć "stare" rozporządzenie dt. Zawodów klasyfikując się jako wykształcenie rolnicze

 

takie jak np.

technik architektury krajobrazu itd. :D

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Mógłby ktos wstawic wzór podania o aneks do wniosku młodego rolnika dotyczący zmiany w biznesplanie chce zmienic z prasy na ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jak będziesz rozliczał ten ciągnik w agencji to nie zapomnij zabrać ze sobą karty gwarancyjnej, bo będą jej też potrzebować.

 

W lubelskim ARIMR nie pytali nawet o gwarancję :)

 

Dziś sie rozliczyłem z zakupu ciągnika :) były potrzebne :

- faktura (stęplują i sami kserują)

- polecenie przelewu (ksero we własnym zakresie)

- wyciąg z homologacji (stęplują i sami kserują)

- dowód rejestracyjny (ksero we własnym zakresie)

 

musiałem wypełnić orzeczenie ,że nie zawarłem umowy kupna sprzedazy z wstępnymi i zstepnymi członkami rodziny oraz wypełnić formularz danymi z faktury (jesli ktoś ma kilka inwestycji - maszyn to musi wiedziec która maszyna odpowiada któremu punktowi z tabeli 5.2 z biznesplanu - ja nie wiedziałem ale z racji zakupu tylko ciągnika strzeliłem ,że "1" później w domu sprawdziłem i okazało się ze dobrze napisałem.

 

Rozliczałem też dzierżawę , a raczej uzupełnienie powierzchni gospodarstwa do sredniej krajowej z tym ,że miałem ją uzyskac w 2014 roku a uzyskałem w tym roku , potrzebne było :

- pismo do kierownika opisujące sytuację

- orginał umowy potwierdzonej w starostwie z pieczątkami starostwa i geodety (ktoś kiedyś pisał ze musi być okreslone jakiej wysokości czynsz dzierzawny jest ustalony , u mnie w umowie tego nie było ale mimo to przeszła taka umowa ) Co ważne orginał zabierają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

Powie mi ktoś jak to jest z pójściem do pracy...chodzi mi o nabór w 2010 r. w 2011 r. była pozytywna decyzja i na początku roku 2012 przyszła informacja by złożyć zaświadczenie z KRUS o okresach podleganiu ubezpieczeniu...zna ktoś ten temat w pełni? proszę o opisanie go i wyjaśnienie. Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

zgodnie z obowiązującymi Cię zobowiązaniami powinieneś podlegać ubezpieczeniu społecznemu w KRUS z mocy ustawy przez 12 miesięcy, jeśli już wypełniłeś to zobowiązanie (zawiadamiając o tym OR ARiMR) możesz śmiało "iść do pracy" i podlegać ubezpieczeniu w ZUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

zobowiązania się nie zmieniają w związku ze zmianą/rozszerzeniem źródeł utrzymania, także pozostałe pozostają bez zmian

 

natomiast ubezpieczeniu w KRUS (jeśli spełnia się określone w ustawie warunki) można podlegać dopóty, dopóki nie będzie się podlegało ubezpieczeniu w ZUS, obowiązku odprowadzania składek do ZUS nie powoduje umowa o dzieło oraz umowa zlecenie (dla osób uczących się do 26 roku zycia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Z tym ,że z tym ubezpieczeniem to nikt nie zagwarantuje ,że kolejne programy unijne (modernizacja i temu podobne) nie będzie wymagał ,że rolnik musiał być przez ileś ubezpieczony w krus i wtedy takie osoby które po roku przeszły na zus będą zdyskwalfikowane do udziału w takim programie - to tylko domniemania o których było mówione x stron temu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

KRUS jest obowiązkowy jedynie w MR i umożliwia skorzystanie z pomocy dla działania Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej, a w przyszłości należy raczej oczekiwać połączenia KRUS oraz ZUS i utworzenie jednego uniwersalnego systemu ubezpieczenia społecznego, chyba że PSL zagrozi zbyt duże bezrobocie, ale trudno wróży się z fusów

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Dokładnie tak jak mówisz to tylko spekulacje i rządy tych na górze napewno jeszcze nie raz nas zaskoczą coraz bardziej absurdalnymi przepisami , działaniami , ustawami ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam.i co z tym naborem wiadomo cos bo dzwoniłem do agencji to powiedzieli zeby dowiadywac sie za dwa miesiace a tu czytalem ze ma w lipcu ruszyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Teraz naborem nie będzie miał się kto zająć przez zawirowania polityczne ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikuss    0

Cześć, to mój pierwszy post na forum?

Mam takie pytanie (wybaczcie, jeśli naiwne). Czy jako rolnik, który właśnie założył DG muszę wykupywać ubezpieczenie OC? Bo w tego serwisu: http://ocubezpieczenie.pl/ zrozumiałem, że (chyba) tak, ale chciałbym się dowiedzieć, zanim polecę do firmy ubezpieczeniowej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Macie może jakieś informacje co jest TERAZ planowane na 2014-2020 w sprawie młodego rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Człowiecze , a kto Ci coś sprawdzonego może napisać skoro "oni" sami jeszcze nie wiedzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

wczoraj po 4 miesiącach oczekiwania przyszły akceptacje zmian w BP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

witam, mam pytanie. jednym z warunkow na przyznanie mojej osobie premii mlody rolnik, jest to ze uzupelnie wyksztalcenie. zapisalem sie do Żaka na kierunek technik agroturystyki wiejskiej, gdyz moje obecne wyksztalcenie to średnie inne niz rolnicze. i niby wszystko fajnie, ale jak dzwonilem do agencji zapytac sie o jakies zmiany to pani powiedziala mi ze bez problemu moge robic jakies kursy, ze nie musze do policealnej chodzić. Orientuje się ktoś dokładniej? Dzięki za info!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

Jeżeli jesteś zapisany do szkoły to lepiej ją skończ bo zrobisz jakieś kursy które puźniej okażą się nieprzydatne i w agencji powiedzą ci że takie kursy u nich się nie liczą. Szkoła to szkoła papier dostaniesz i będziesz pewny że będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszek    0

Od ilu hektarów przysluguje premia dla mlodego rolnika w powiecie kujawsko pomorskim? Słyszałem, ze coś się zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj