Polecane posty

Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Traktorzysta25 to powiedz prawdę w ARIMR że ci tak kazano i powinni się odczepić bo 18 miesięcy nie ma od tego czasu jak masz numer producenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

O każdej zmianie w biznes planie trzeba informować agencję, nawet jak obszar się zwiększy o 1ha, Oni porównują biznes plan z wnioskami o dopłaty. Kolega miał przez to problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

moje pytanie jest nastepujace a co jesli mam dzierzawe od sasiada ale nie na pismie i on nie bierze doplat tylko ja?

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

wielkopolska

lista krajowa nr 9xx

decyzja dostarczona wczoraj :) teraz tylko jeżdzić jeżdzic i zalatwiać papierki.

 

otóż mam pytanko dla osób juz obcykanych z załatwianiem formalności a wiec gdzie udać sie w pierwszej kolejności aby to odbywało sie sprawnie bylbym wdzieczny za pomoc.

wniosek składałem na dzierżawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

janczar810

 

1 Notariusz

2 Krus

3-ARIMR

4- Składać wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

dzieki

marekfarmer

 

czyli tak:

1 Notariusz przepisanie nieruchomości /w moim przypadku wystarczy umowa dzierżawy? prawda?

2 KRUS ubezpieczenie sie jako rolnik jakie papiery nalezy mieć? czy umowa dzierżawy wystarczy czy trzeba isc do gminy aby naliczyli podatek?

3 Agencja nadanie numeru gosp.?

4 Wniosek o płatność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

dziwne... bo ja mam w biznesplanie 11 ha a składam na o wiele więcej... i pani mi powiedziała że to wogóle nie przeszkadza że więcej więc nie wiem kto szuka na siłe problemów?? bo jak jest więcej ha to tylko lepiej a nie gorzej, bo co przez 5 lat mam posiadać tylko 11 ha?? i się nie rozwijać bo mi agencja nie pozwoli??? ja nie wiem kto wam takie rzeczy przekazuje ale u mnie w AR Lublin nie ma takich dziwnych pomysłów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekalf    0

wniosek składałem 2 tygodnie temu akurat w 180 albo 179 dzień zależy jak liczyć od przyznania

ciekawe kiedy sie odezwą , i czy jakieś pismo przychodzi czy czekać tylko na pieniądze

późno sie zabrałem za złożenie wniosku ale sezon sie zaczyna i przydałoby sie kupić sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

dziwne... bo ja mam w biznesplanie 11 ha a składam na o wiele więcej... i pani mi powiedziała że to wogóle nie przeszkadza że więcej więc nie wiem kto szuka na siłe problemów?? bo jak jest więcej ha to tylko lepiej a nie gorzej, bo co przez 5 lat mam posiadać tylko 11 ha?? i się nie rozwijać bo mi agencja nie pozwoli??? ja nie wiem kto wam takie rzeczy przekazuje ale u mnie w AR Lublin nie ma takich dziwnych pomysłów

i kolejny nie doinformowany, możesz jak najbardziej powiększać areał, jak i zmniejszać, byle byś ten fakt zgłosił w terminie 150dni od daty zakupu, dzierżawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

ciekawe to co mi piszesz, aż dowiem się w agencji jak będę składał o dopłaty.. np z nie formalnych dzierżaw

Edytowano przez nhfan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@Nhfan - dasz znać na forum , ok. ?

 

... zgłaszać ,że wzięło sie dzierzawę czyli znów zmieniać dane w bp. czyli strony te które sie zmieniają ? czy tylko zgłaszac ? - pytam póki co tylko teoretycznie bo będę sie też o to dowiadywał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

no problem :P w tym temacie zazwyczaj wszystko pisze ze źródeł z agncjii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

Każdą zmianę w areale trzeba zgłosić Agencji. W uprawach, jeśli zmiana przekracza 30%, ale tu nie jestem pewien(ja wykreśliłem całkowicie ziemniaka). Wcześniej wystarczyło zmienić w Biznesplanie te strony, których poprawka dotyczyła. Teraz trzeba dostarczyć cały Biznesplan. Do tego, jak się zmieni ESU, a raczej na pewno, to również trzeba poprawić Wniosek. Przerabiałem to w Lutym w mazowieckim oddziale ARiMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

ciekawe to co mi piszesz, aż dowiem się w agencji jak będę składał o dopłaty.. np z nie formalnych dzierżaw

ty się nie pytaj w powiatówce, tylko tam gdzie składałeś wniosek MR, nie może być czegoś takiego że w BP wpisałeś 11ha, a np w tym roku kupiłeś, wziąłeś w dzierżawę 1 ha, lub okroili ci PEG o 0,9ha, i masz więcej lub mniej niż w wniosku o dopłaty, ja w ARIMR Gorzów Wlkp. musiałem wysłać tylko wyjaśnienie na piśmie dlaczego ,

coś mi się wydaje że ,,co kraj to obyczaj,'', zależy od agencji , ja również nie pisze co mi się przyśniło, , przeczytałem kilka stron wstecz i każdemu co innego nakazują, najlepiej niech każdy niech się pilnuje i dowiaduje w swoim oddziale,

Edytowano przez suzuki21l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

I oddział Ci nic nie da bo każda "pani z okienka" będzie twierdziła inaczej -> Ja już nie wiem ? może nagrywac dyktafonem informacje z ARIMR :lol:

 

 

Jęli jest tak jak piszesz kolego @Jarecki to sami młodzi rolnicy swoimi zmianami wniosków "zaj**@liby" nie jeden oddział ARIMR swoimi poprawkami ...

Wszystkiego się już w tym kraju można spodziewać , ale wydaje mi się ,że takie zgłaszanie każdego ara jest niedorzecznością -_-

 

Takie jest polskie/unijne prawo pełne furtek i głupot , zamiast zrobić ,żeby te 30% zmian dotyczyło tylko wartości ESU i wszystko byłoby jasne byłby spokój a tak ile pracowników agencji tyle wersji ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

kolego ja akurat tak mam że wszystkie sprawy na bieżąco załatwiam w regionalnym a nie powiatowym oddziale... także tam mam dostęp do wszystkich swoich spraw zwiazanych z dofinansowaniami na bieżąco... także będę wszystko wiedział z pierwszej ręki co do tej sprawy jak tam podjadę w wolnej chwili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

A wg mnie wygląda to tak:

 

- nabór 2011 - składacie wniosek o przyznanie premii, w którym podajecie wielkość przejmowanego gospodarstwa; oni na tej podstawie przydzielają punkty i wysyłają decyzję. Wy (z różnych względów) przejmujecie mniejsze lub większe gospodarstwo i jest problem, bo zmienia się liczba punktów, co za tym idzie kolejność przyznawania premii (dziś już wiemy, że nie ma to większego znaczenia). Więc w ciągu 150 dni od otrzymania decyzjimusicie zmienić wielkość przejmowanego gosp.

 

- wcześniejsze nabory - nie było punktów, decydowała kolejność składania, nie było terminu 150 dni.

 

Po przejęciu deklarowanego (we wniosku o przyznanie premii) gospodarstwa i po otrzymaniu premii, można (a nawet trzeba) zwiększać swoje areały i nie ma konieczności wprowadzania zmian w BP (mowa o zmianach do 30%).

Edytowano przez pierre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

 

Jęli jest tak jak piszesz kolego @Jarecki to sami młodzi rolnicy swoimi zmianami wniosków "zaj**@liby" nie jeden oddział ARIMR swoimi poprawkami ...

Wszystkiego się już w tym kraju można spodziewać , ale wydaje mi się ,że takie zgłaszanie każdego ara jest niedorzecznością -_-

 

Niestety w mazowieckim oddziale tak to wygląda. To była moja druga zmiana Biznesplanu, więc jakieś doświadczenie z "nimi" mam. Pierwszy raz zmieniałem w grudniu. Wziąłem więcej dzierżawy niż napisałem we wniosku, a z planu rozwoju musiałem wykreślić jedną maszynę. Wtedy wystarczyło poprawić kilka stron Biznesplanu i Wniosku. Wszystko trwało, wraz z decyzja pozytywną, około 2 tygodni. Druga zmiana była w lutym. Chodziło o uprawę ziemniaka, którego kompletnie musiałem wykreślić z planu produkcji. W sumie też od złożenia podania do decyzji minęły jakieś 2 tygodnie, ale nie wystarczyło dowieźć kilka stron. Tym razem trzeba było dostarczyć nowy komletny Biznesplan oraz nowy Wniosek. Dobrze, że uprzedziła mnie o tych zmianach znajoma z ODRu , dlatego byłem przygotowany. Dwa miesiące różnicy, a tu takie zmiany. Sztucznie napędzają sobie biurokrację, a o petencie nikt nie pomyśli. Identyczną sprawę, za każdym razem trzeba załatwiać inaczej. Wychodzi na to, że My jesteśmy dla Agencji a nie Agencja dla Nas, i zamiast robić w polu trzeba będzie co chwila jezdzić z najmniejszą głupotą do Biura Regionalnego, bo nigdy w 100% przez te 5 lat nie będzie się zgadzać co jest w papierach a co w realu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Zaraz , zaraz czyli te zmiany robiłeś przed otrzymaniem pieniędzy i przed złożeniem wniosku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

Pierwszą zmianę robiłem po złożeniu wniosku o płatność, ale przed otrzymaniem pieniedzy, druga już po otrzymaniu pieniędzy . Przelew dostałem w grudniu tuż przed Wigilią.

Edytowano przez jarecki01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

Wszystkich zainteresowanych proszę o rozróżnianie terminów:

- składanie wniosku o przyznanie płatności;

- decyzja o przyznaniu płatności;

- przejęcie gospodarstwa;

- wniosek o płatność;

- otrzymanie płatności

 

Bo robi nam się miszmasz, kogelmogel, czyli galimatias :P

Edytowano przez pierre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Moim zdaniem jest tak ,że gdy wielkość gospodarstwa z wniosku o przyznanie pomocy nie zgadza się z wnioskiem o przyznanie płatności -> wtedy trzeba zgłaszac każdą zmianę czy też tłumaczyć sie .

 

Gdy zaś jesteśmy już po wypłacie premii , gospodarzymy już jakiś czas i przybędzie nam z nienacka ziemi -> wtedy nie ma potrzeby "latać" z każdą zmianą areału do ARIMR .

 

@nhfan - w woli ścisłości takie informacje uzyskałeś w regionalnym biurze ARIMR w Elizówce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Panowie mam pytanie. czy ktoś z was czekał tak długo na jakikolwiek odzew z agencji? 16 lutego wysłałem papiery i do tej pory cisza.. nic nie slychac.. długo to może jeszcze tak trwać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur7    0

A ja mam pytanie odnośnie zmian w działkach. Czy przed zapisem gospodarstwa i złożeniem wniosku o płatnośc można zmienić działkę we wniosku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Panowie mam pytanie. czy ktoś z was czekał tak długo na jakikolwiek odzew z agencji? 16 lutego wysłałem papiery i do tej pory cisza.. nic nie slychac.. długo to może jeszcze tak trwać?

 

To zależy co masz na myśli mówiąc "papiery" jesli wniosek o płatność to nie odezwą się do Ciebie gdy wszystko jest ok. z Twoim wnioskiem - maksymalny czas z tego co tu ludzie piszą to 3 miesiące , 2 na rozpatrzenie wniosku przez ARIMR 1 na zrealizowanie płatności .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj