Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
suzuki21l    5

Przecież to jest chore, jak powierzchnia nie może się zwiększyć? Przecież nie moze byc tak ze przez 5 lat nikt nie moze sie rozwijac, znaczy powiekszac arealu, w koncu ta premia ma pomoc w rozpoczeciu gospodarowania a nie w zakonczeniu. Pytanie dla ludzi z wlkp czy ktos z was jeszcze nie dostał listu po tym jak ogloszono info ze dla wszystkich wystarczy srodkow. A i jeszcze jedno o ile awansowaliscie na liscie, bo wedlug mnie w moim przypadku chyba byl bląd, na poczatku bylem na samym koncu a w chwili obecnej jestem na 1xx miejscu, przeciez to przeczy sobie, jezeli wczesniej w wlkp bylo ponad 500 "lepszych" ode mnie osob a teraz w calym kraju tylko sto kilka osob, zastanawiam sie jak to ugrysc w moim przypadku jesli ktos zle mi podliczyl na poczatku punkty, to stracilem 2tys netto, bo o tyle podrozal opryskiwacz.

powiększać możesz jak najbardziej, chodzi tylko i wyłącznie o zgłoszenie w ciągu 150dni, że ci przybyło, lub ubyło ha ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate02    0

ale jak np. ktoś już uzyskał ta średnią krajową czy tam woj. która jest wymagana i jeszcze teraz mu wpadło kilka ha dzierżawy której nie ujmował w bp to tego nie trzeba zgłaszać przynajmniej mi tak mówiono tylko to taki trochę plus bo gospodarstwo sie rozwija ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

ja nie rozumniem ludzi w ARiMR oczekuje abyśmy trzymali sie bezwglednie terminów a wobec NAS juz niestety podchodzą w wiekszasci z "olewnictwem" . Np. nie wiem jak jest u pozostałych ale domniemam iż w wlkp Agencja opierdziela sie na max decyzje dla dogrywkowiczów mialy byc wydane w przeciagu 14dni a tu juz miną termin i co cisza.

A teraz jak juz szerokie grono rolnów musi płacic tysiace wiecej za ten sam sprzet dzieki opieszałości urzedników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

info dla tych z wlkp z żółtej listy: kolega dostał dziś pismo z ARiMR także coś tam się ruszyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@zajączek171 - Co innego gdy powierzchnia przejmowanego/wydzierżawianego gospodarstwa się zwiększa(w porównaniu do bp. z pierwszego wniosku a wniosku o płatnośc) a co innego gdy przejmujemy gospodarstwo z taką samą powierzchnią jak deklarowaliśmy w bp , dostajemy pieniądze i trafia nam się okazja i zwiększamy areał :)

... przecież jak moglibyśmy zgłaszac zmianę areału która następuje po 150 dniach a której się nie spodziewamy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Potwierdzam że w wlkp coś się ruszyło. Dziś przyszła decyzja. Na liście wojewódzkiej byłem 10XX a na krajowej 3XX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal8705    0

mam pytanie

wczoraj dostałem decyzję o przyznaniu pomocy MR. Czy najpierw muszę spełnić te warunki w ciągu 180 dni

tj: przejęcie gospodarstwa, ubezpieczenie w KRUS-ie, wpis do ewidencji producentów itp a potem wysyłam wniosek o płatnośc. Czy ten wniosek mogę wysłać wcześniej?

Edytowano przez michal8705

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brudnicka    0

Po dwóch tygodniach od wysłania wniosku o przelew do Warszawy mam pieniądze już na koncie - Wielkopolska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

mam pytanie

wczoraj dostałem decyzję o przyznaniu pomocy MR. Czy najpierw muszę spełnić te warunki w ciągu 180 dni

tj: przejęcie gospodarstwa, ubezpieczenie w KRUS-ie, wpis do ewidencji producentów itp a potem wysyłam wniosek o płatnośc. Czy ten wniosek mogę wysłać wcześniej?

 

Pewnie,że najpierw musisz spełnić warunki-bo razem z wnioskiem odsyłasz im załączniki,które to potwierdzają...tj.papier z KRUS-u,itp.itp.


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kinimo    2

mam takie pytanie: czy umowe dzierzawy trzeba potwierdzic u notariusza ,czy teza mozna zrobic to w inny sposob?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajaczek171    0

witam.

od dłuższego czasu śledzę ten wątek. bardzo mi pomugł w drodze do MR . Wczoraj pojawiły sie nowe problemy:

złożyłem wniosek o płatność 16 lutego ,29 wezwanie do uzupełnienia braków formalnych , na początku marca braki uzupełnione, wniosek wysłany(przez lubelski LOR) do warszawy do działu płatnosci.wczoraj dostałem tel z Lublina że niestety ale dostanę decyzje odmowną ponieważ jest nowa interpretacja przepisów .Chodzi o to że nie złozyłem podania do dyrektora w terminie 150 dni o zniane do biznesplanu ale wcale nie musiałem ponieważ zapewniano mnie że złożyłem wszystkie wymagane dokumenty . czy ktoś spodkał sie z taką sytuacją ? co mam teraz zrobić?w lublinie powiedziano mi że jest dużo osób w podobnej sytuacji. proszę o pomoc...

 

Sam siebie cytuje bo dzisiaj doszły nowe fakty:

zapewniono mnie że płatność z powodów powyżej została wstrzymana.

A dziś zonk : na koncie 75 tyś wiecej. :D :D :D

Teraz to naprawdę nic nie rozumiemię

mam płakać czy mogę sie cieszyć

ale mają bałagan....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Lepiej idz to wyjaśnić ,żebyś za 5 czy 10 lat nie musiał tej premii oddawać z odsetkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajaczek171    0

10 lat to chyba lekka przesada bo wszystkie zobowiązania trwają 5 lat !

 

dzierżawe możesz potwierdzić u notariusza - postawi ładne pieczatki (ja tak zrobiłem) i weźmie ok 17 zł za dwa egemplarze . mozna podobno w urzedzie gminy i robia to podobno za darmo ale tego nie sprawdzałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

10 lat to chyba lekka przesada bo wszystkie zobowiązania trwają 5 lat !

 

dzierżawe możesz potwierdzić u notariusza - postawi ładne pieczatki (ja tak zrobiłem) i weźmie ok 17 zł za dwa egemplarze . mozna podobno w urzedzie gminy i robia to podobno za darmo ale tego nie sprawdzałem

 

Ja sprawdzałem co do gminy to zależy w sumie jak trafisz raz byłem pod koniec godzin pracy w gminie to było za darmo innym razem 18 zł także zależy :) Podbijają pieczątki i ma niby to być.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

Panowie a co do zobowiązań prowadzicie plan nawożenia i ewidencje ochrony roślin ?? jest to sprawdzane w waszej okolicy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Weterynaria się czepia, że zwierzęta są w tym samym pomieszczeniu co ma ojciec..


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej może mi ktoś doradzić bo przyszła mi poprawka żeby wyjaśnić dlaczego byłem zarejestrowany w ewidencji producentów w maju 2011 a gospodarstwo przejąłem w lutym 2012. przecie nr. Ewidencji producentów był potrzebny gdy składałem papiery o dotacje MR. Tez mam im tak napisać.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Traktorzysta25 pierwsze słyszę że przy składaniu wniosku o MR trzeba było taki numer posiadać ja jakoś go nie wpisywałem bo nie miałem a żadnej poprawki nie miałem. Wpisywali go tylko ci którzy posiadali już gosp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej stronie wniosku MR jest jak byk numer identyfikacyjny producenta rolnego (przynajmniej u mnie). Gościu który wypełniał mi wniosek mówił ze musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Zmieniał ktoś założenia w biznesplanie odnośnie upraw ?? Mam na ten rok 3 ha ziemniaków a 2 ha będą na mojej działce i 1 na działce mamy , jak to rozwiązać ?? Jakieś pismo czy cos ??


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj