Polecane posty

brudnicka    0

Czy z tych postów wyżej wynika, że jeżeli wzięłam w dzierżawę dodatkowe 6 ha a nie ujęłam tego w biznesplanie, gdyż mój wniosek był już sprawdzany i nie chciałam przeciągać sprawy to to oznacza że będę miała problemy? Czy tylko to odnosi się do zmniejszenia się powierzchni gospodarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
egal    22

Przepis ten dotyczy zwiekszenia jak i zmniejszenia powierzchni upraw.

Mysle, ze ten temat jest tak skomplikowany, ze nawet urzednicy nie widza, co z tym poczac. Zreszta to nie pierwsza kwestia, ktora pracownicy ARiMR sobie nie potrafia poradzic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemasboss    3

Czy z tych postów wyżej wynika, że jeżeli wzięłam w dzierżawę dodatkowe 6 ha a nie ujęłam tego w biznesplanie, gdyż mój wniosek był już sprawdzany i nie chciałam przeciągać sprawy to to oznacza że będę miała problemy? Czy tylko to odnosi się do zmniejszenia się powierzchni gospodarstwa?

A kasę już dostałaś? Bo jak dostaniesz kasę to potem też możesz zmienić biznesplan. A najlepiej to żeby na te grunty ktoś inny brał dopłaty i sprawa załatwiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

u mnie sytuacja jest taka że czekam na decyzje i dopiero po jej podpisaniu bede zmniejszał powieższchnie... czyli poprostu zmienie biznesplan. W najnowszym numerze topagrar jest napisane tylko tyle że można zmniejszyć powierzchnie do średniej krajowej nie mniej... napewno konieczne jest właśnie pismo z prośbą do dyrektora oddziału terenowego o zmiane biznesplanu...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Bez przesady ;) biznesplan to przecież tylko "plan" a nie rygorystyczny regulamin .

 

Wydaję mi sie ,że jesli bierze się dodatkowe dzierzawy po przejęciu gospodarstwa (nie zmienia się początkowa wielkość gospodarstwa z tym co podane w bp , czyli powierzchnia w pierwszym i drugim wniosku jest taka sama ) to nie ma problemu , w końcu to by było chore lecieć z każdą nieprzewidywalną zmianą powierzchni na + do ARIMR , a esu wzrośnie a nie spadnie - więc taki rolnik widać ,że gospodarzy , a nie tylko wziął kasę i kombinuje jakby jej tu mu nie zabrali. Dopłaty młody rolnik przecież może też brac z dzierzaw "na gębę" kto mu zabroni ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Bez przesady ;) biznesplan to przecież tylko "plan" a nie rygorystyczny regulamin .

 

Wydaję mi sie ,że jesli bierze się dodatkowe dzierzawy po przejęciu gospodarstwa (nie zmienia się początkowa wielkość gospodarstwa z tym co podane w bp , czyli powierzchnia w pierwszym i drugim wniosku jest taka sama ) to nie ma problemu , w końcu to by było chore lecieć z każdą nieprzewidywalną zmianą powierzchni na + do ARIMR , a esu wzrośnie a nie spadnie - więc taki rolnik widać ,że gospodarzy , a nie tylko wziął kasę i kombinuje jakby jej tu mu nie zabrali. Dopłaty młody rolnik przecież może też brac z dzierzaw "na gębę" kto mu zabroni ?

 

No może bo agencja patrzy tylko na to kto złożył papiery na dopłaty.

 

Jeśli pierwszy raz bierze się od kogoś dzierżawę ale np. ten ktoś ma 10 ha nam daje 5 ha to on wysyła swoje mapki pisząc na nich "działka wycofana" a my je kserujemy i wysyłamy. Możliwe też że pierwszy rok można bez mapek ale tego nie jestem pewien.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Tak , może składać bez mapek jeśli robi to po raz pierwszy - tak jak piszesz .

 

.. to jest dziwne własnie , bo jak tak to chcą potwierdzenie dzierzawy umową notarialną/w starostwie/w gminie itp. a przecież samo przez się rozumie sie ,że jesli młody rolnik składa wnioski na dopłaty z nie swoich działek to je dzierzawi ...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dfb    0

dziwne u mnie jak byk stoi 180 dni ale daj znac czego sie dowiedziales

 

Dowiedziałem się, ze najprawdopodobniej w tym tygodniu dostanę drugie pismo z dalszymi wskazówkami (warunkowa decyzja?), bo wszystkie pisma zostały już wysłane. A więc wszystko jest/będzie OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brudnicka    0

To wszystko jest tak skomplikowane,że czasami odechciewa się tej premii. U mnie dzierżawa nastąpiła po upływie tych wymaganych 150 dni na zmianę powierzchni gospodarstwa więc chyba nie powinni się czepiać. Macie rację co do prowadzenia gospodarstwa bo przecież je powiększam a nie pomniejszam i stan jaki napisałam w biznesplanie jest a nawet uległ zwiększeniu. Więc rozwijam swoje gospodarstwo a nie czekam na gotową kasę. A tak na marginesie czy coś wiadomo na temat przelewów w Wielkopolsce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

:okej: Nie ma łatwo. Ja gdybym mógł to bym się wycofał


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
owczanuszka    0

Orientuje się ktoś, czy w przypadku zakupów nowych maszyn wymagana jest deklaracja zgodności? Czy wystarczy sama faktura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie obecnie mam 16 lat i w tym roku koncze gimnazjum i zastanawiam sie nad jedna rzeczą a wiec , chciałem isc do technikum rolniczego ale własnie sie dowiedzialem ze nie bedzie takiego kierunku w mojej okolicy a wiec zainteresowałem sie kierunkiem technik agrobiznesu i mam takie pytanie czy po technikum agrobiznesu mogłbym liczyc na srodki UE a najbardziej myslałem nad premia młodego rolnika czy ten kierunek nie kwalifikuje sie do pozyskiwania srodków z UE , niegdzie sie tego nie mogłem doczytac a wiec czekam na wasze odp ? : )

 

a moze ktos chodził czy moze chodzi to takiego technikum to mam pytanie jak tam jest czy trudno sie dostac , jak ciezko jest sie utrzymac a i dodam jeszcze ze ucze sie srednio , srednia jaka przewiduje na koniec gim to lekko powyżej 3 : )

czekam na wasze wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Orientuje się ktoś, czy w przypadku zakupów nowych maszyn wymagana jest deklaracja zgodności? Czy wystarczy sama faktura?

 

Chyba trzeba deklarację zgodności tak samo jak przy MGR. Wiadomo, że pewnie taniej kupić sprzęt bez takiej deklaracji ale prawdopodobnie jest wymagana też, przynajmniej tak mi mówili.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A ta deklaracja zgodności to w przypadku ciągnika homologacja czy coś jeszcze innego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate02    0

byłem dzisiaj w lubelskim ARiMR i pani z okienka powiedziała ze takie dziarzawy na gębę w niczym nie przeszkadzają i nie trzeba ich ujmować i zmieniać bp najważniejsze jest aby powierzchnia zadeklarowana w bp nie zmniejszyła się :)

 

a tak poza tym to ile sie czeka na przelew w lubelskim skoro zawiadomienie poszło do Warszawy 21 marca ?? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregson    0

technikum agrobiznesu jak najbardziej kwalifikuje sie do kierunkow rolniczych, sam do takiego chodzilem i jest spoko, abys sie tylko dostal to dasz rade..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

byłeś w oddziale lubelskim mogłeś się zapytać tam!! ja własnie tak zrobiłem i to nie czekasz w żadnym lubelskim i wielkopolskim czy na koncu

Polski to bez znaczenia bo to Warszawa robi przelewy. pani mi dziś powiedziała że od 2 do 3 tygodni od momentu wysłania wniosku przez nich do W-wa kasa na koncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate02    0

pytałem ale nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi ponieważ miła pani z okienka tego nie widziała :P ale dziękuje za rzetelną odpowiedź :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

większość kupuje za premie nowy sprzęt a orientuje się ktoś czy używany do 5 lat można kupić i jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

byłem dzisiaj w lubelskim ARiMR i pani z okienka powiedziała ze takie dziarzawy na gębę w niczym nie przeszkadzają i nie trzeba ich ujmować i zmieniać bp najważniejsze jest aby powierzchnia zadeklarowana w bp nie zmniejszyła się :)

 

a tak poza tym to ile sie czeka na przelew w lubelskim skoro zawiadomienie poszło do Warszawy 21 marca ?? :huh:

 

 

Miła pewna informacja i to jeszcze z lubelskiego arimr :D

 

 

@karol - można oczywiście , tylko chyba trzeba mieć opinię rzeczoznawcy (wycenę?) na taką maszynę ;) koledzy tutaj pewnie będą coś wiedzieć więcej w temacie .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajaczek171    0

to są stare interpretacje przepisow

u mnie powierzchnia ułegła zwiekszeniu i została wstrzymana płatność !!

Panienka z okienka wprowadza ludzi w bład!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2

Przecież to jest chore, jak powierzchnia nie może się zwiększyć? Przecież nie moze byc tak ze przez 5 lat nikt nie moze sie rozwijac, znaczy powiekszac arealu, w koncu ta premia ma pomoc w rozpoczeciu gospodarowania a nie w zakonczeniu. Pytanie dla ludzi z wlkp czy ktos z was jeszcze nie dostał listu po tym jak ogloszono info ze dla wszystkich wystarczy srodkow. A i jeszcze jedno o ile awansowaliscie na liscie, bo wedlug mnie w moim przypadku chyba byl bląd, na poczatku bylem na samym koncu a w chwili obecnej jestem na 1xx miejscu, przeciez to przeczy sobie, jezeli wczesniej w wlkp bylo ponad 500 "lepszych" ode mnie osob a teraz w calym kraju tylko sto kilka osob, zastanawiam sie jak to ugrysc w moim przypadku jesli ktos zle mi podliczyl na poczatku punkty, to stracilem 2tys netto, bo o tyle podrozal opryskiwacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

dziś po długim oczekiwaniu jakiego kolwiek odzewu z Agencji otrzymałem pismo w sprawie zmian maszyn w biznes planie i oto moje pytanie czy zmiana maszyn ma wpływ na to kiedy zostanie przesłany wniosek o płatność do Warszawy ??

w agencji byłem 7 marca a pismo akceptujące zmienione maszyny jest z 27marca i myśle ze jeśli nie nie wysłano wniosku 7 marca to na pewno 27 kurcze śpieszy mi się z zakupem maszyn a ci się ociagaja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj