Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jakub16    122

Niech idzie na studium rolnicze jak zrobi mature kończy się ono egzaminem na technika. Taka szkoła trwa 2 lata ;)

Edytowano przez jakub16

Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geronimo    2

Ostatnia poprawka 8 lutego kasa wczoraj na koncie :lol: :D B)

Mazowiecki oddział ARiMR

Edytowano przez Geronimo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

ja wczoraj dostałem list jestem z pierwszej 90 na liście. W piątek chyba składam o płatność wniosek i zmiany w BP :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

dostal juz ktos decyzje z kuj-pom?

 

Tak ja wczoraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

 

 

a który na liście byłeś i z jakiego województwa przenieśli cię na listę krajową?

w pierwszej 270 byłem ... jestem z kujawsko -pomorskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

ja jestem z kuj-pom na liscie bylem w pierwszej 30 i narazie cisza wiecie ile maja czasu na wyslanie decyzji ktos wspominal o 14 dniach od opublikowania listy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

Już odechciewa mi się młodego rolnika to czekanie mnie wykańcza :( moja sprawa ciągnie się już od końca grudnia były już z 3 poprawki z czego 2 z niedbałości urzędników powiedzcie jak to robicie ze dodzwaniacie się do departamętu księgowości ja dzwonie i dzwonie i się do dzwnić nie mogę ...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajaczek171    0

witam.

od dłuższego czasu śledzę ten wątek. bardzo mi pomugł w drodze do MR . Wczoraj pojawiły sie nowe problemy:

złożyłem wniosek o płatność 16 lutego ,29 wezwanie do uzupełnienia braków formalnych , na początku marca braki uzupełnione, wniosek wysłany(przez lubelski LOR) do warszawy do działu płatnosci.wczoraj dostałem tel z Lublina że niestety ale dostanę decyzje odmowną ponieważ jest nowa interpretacja przepisów .Chodzi o to że nie złozyłem podania do dyrektora w terminie 150 dni o zniane do biznesplanu ale wcale nie musiałem ponieważ zapewniano mnie że złożyłem wszystkie wymagane dokumenty . czy ktoś spodkał sie z taką sytuacją ? co mam teraz zrobić?w lublinie powiedziano mi że jest dużo osób w podobnej sytuacji. proszę o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek17    0

Zerknij sobie tu, taką szkołę można zrobić w rok i jest ona zgodna z wymogami ilości godzin ze wszystkich przedmiotów ( czyli produkcja rolna, zwierzęca itp) poczytaj i szukaj u siebie coś podobnego, dwa semestry 100 zł na miesiąc http://www.etat.edu.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

witam.

od dłuższego czasu śledzę ten wątek. bardzo mi pomugł w drodze do MR . Wczoraj pojawiły sie nowe problemy:

złożyłem wniosek o płatność 16 lutego ,29 wezwanie do uzupełnienia braków formalnych , na początku marca braki uzupełnione, wniosek wysłany(przez lubelski LOR) do warszawy do działu płatnosci.wczoraj dostałem tel z Lublina że niestety ale dostanę decyzje odmowną ponieważ jest nowa interpretacja przepisów .Chodzi o to że nie złozyłem podania do dyrektora w terminie 150 dni o zniane do biznesplanu ale wcale nie musiałem ponieważ zapewniano mnie że złożyłem wszystkie wymagane dokumenty . czy ktoś spodkał sie z taką sytuacją ? co mam teraz zrobić?w lublinie powiedziano mi że jest dużo osób w podobnej sytuacji. proszę o pomoc...

a co tam ze niby ci się nie zgadzało ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pig    18

witam.

od dłuższego czasu śledzę ten wątek. bardzo mi pomugł w drodze do MR . Wczoraj pojawiły sie nowe problemy:

złożyłem wniosek o płatność 16 lutego ,29 wezwanie do uzupełnienia braków formalnych , na początku marca braki uzupełnione, wniosek wysłany(przez lubelski LOR) do warszawy do działu płatnosci.wczoraj dostałem tel z Lublina że niestety ale dostanę decyzje odmowną ponieważ jest nowa interpretacja przepisów .Chodzi o to że nie złozyłem podania do dyrektora w terminie 150 dni o zniane do biznesplanu ale wcale nie musiałem ponieważ zapewniano mnie że złożyłem wszystkie wymagane dokumenty . czy ktoś spodkał sie z taką sytuacją ? co mam teraz zrobić?w lublinie powiedziano mi że jest dużo osób w podobnej sytuacji. proszę o pomoc...

ja tez zmieniałem biznesplan i powiedziano mi ze pismo przewodnie(list do dyrektora)to podstawa, musi byc. W liscie musi byc napisane co zmieniasz,dlaczego, jakie dokumenty itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemasboss    3

witam.

od dłuższego czasu śledzę ten wątek. bardzo mi pomugł w drodze do MR . Wczoraj pojawiły sie nowe problemy:

złożyłem wniosek o płatność 16 lutego ,29 wezwanie do uzupełnienia braków formalnych , na początku marca braki uzupełnione, wniosek wysłany(przez lubelski LOR) do warszawy do działu płatnosci.wczoraj dostałem tel z Lublina że niestety ale dostanę decyzje odmowną ponieważ jest nowa interpretacja przepisów .Chodzi o to że nie złozyłem podania do dyrektora w terminie 150 dni o zniane do biznesplanu ale wcale nie musiałem ponieważ zapewniano mnie że złożyłem wszystkie wymagane dokumenty . czy ktoś spodkał sie z taką sytuacją ? co mam teraz zrobić?w lublinie powiedziano mi że jest dużo osób w podobnej sytuacji. proszę o pomoc...

Zapewne chodzi o powierzchnię gospodarstwa. U mnie się nie zgadza o 1 ar bo rowu ni wliczyłem do gruntów rolnych a w zasadzie się doradca a nie ja. Mam wstrzymany wniosek bo tak jak piszesz nie zmieniłem pow. w przepisowych 150 dniach. W tym tyg. ma się okazać czy premia dalej mi przysługuje. Mam nadzieję że będzie pozytywna bo jak nie to śmiech na sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajaczek171    0

To jesteśmy w podobnej sytuacji, tylko że ja nie zdołałem przejąć wszystkich działek z biznes planu , przejąłem inne, powierzchnia jest nieco wieksza niż zakładał pierwszy biznes plan( i to jest ważne żeby nie była mniejsza i żeby nie zmieniła sie więcej niż o 30% mam to na piśmie ) zapewniono mnie że takie wnoiski jak mój przechodzą na 100% i od 3 tyg sobie czekałem na kase a tu zonk ( tel z agencji) Co proponujecie zrobić ??Bo błąd nie leży po mojej stronie tylko urzedników . Dodam że wniosek o płatność składałem przed upływem 150dni i nikt wtedy nie mówił że powinienem w moim wypadku złożyć prosbę do dyrektora o zmiane do bp

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Panowie mam mały dylemat Chodzi mi o to że w biznesplanie na ten rok miałem samą pszenice. Niestety całość likwiduję bo wszystko mi wymarzło i teraz chwasty wychodzą. Będę siał jęczmień. Zmianę oczywiście niedługo zgłoszę ale przecież w przepisach jest że musi być zgoda Presesa Agencji na zmianę a przecież już teraz muszę talerzować i siać a jak przed wysłaniem zmian będe miał kontrolę ?. Przecież do dzisiejszego dnia nie wiedziałem dokładnie co będę siał po pszenicy a paręnaście dni temu miałem nadzieję że pszenica odbije i co teraz? Trochę dziwne mam nadzieje że nie będzie z tym problemów. Parę miesięcy temu składałem zmianę o maszynę (na opryskiwacz) do dziś zero odpowiedzi. Jedynie co udało mi się dowiedzieć to to że mogą być problemy ze zgodą (za duży opryskiwacz na moje hektary). W sobotę kupiłem więc używany ( bo w mojej okolicy były zaledwie 2 wartę obejrzenia) bo przecież nim dostanę zgodę (na piśmie) i złoże zamówienie to zdążę pewnie na jesień pryskać he he I znowu będe musiał zmienić biznesplan W sumie to wszystko to śmiechu warte Fakt pieniądze się przydadzą ale zabawy z papierami to bardzo dużo i teraz jeszcze te nerwy z tym wymarznięciem pszenicy Nie wiem poprostu co o tym wszystkim myśleć Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

zajaczek171 u mnie tez powierzchnia się zmieniła o ponad 1 ha z winy ODR-u bo źle mi sporządzili wykaz działek i zle podliczyli powierzchnie no ale byłem wezwany i wszystko jakoś wyprostowałem

 

Piechu u mnie jak pytałem się o maszyny to pani powiedziała ze ich wielkość niema znaczenia i nie wtrącają się co do parametrów tez robiłem zmianę maszyn ponad miesiąc temu i zero odzewu jak i kasy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

moje pytanie jest podobne czy maszyny ktore zamierzam kupic musza byc dopasowane do mocy ciagnika ktory obecnie posiadam czy moga byc wieksze bo zamierzam kupic wiekszy ciagnik ale za swoja kase czy mial ktos taka sytuacje i czy byly jakies problemy? dodam ze na forum pojawiaja sie odpowiedzi zarowno na tak jak i na nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemasboss    3

To jesteśmy w podobnej sytuacji, tylko że ja nie zdołałem przejąć wszystkich działek z biznes planu , przejąłem inne, powierzchnia jest nieco wieksza niż zakładał pierwszy biznes plan( i to jest ważne żeby nie była mniejsza i żeby nie zmieniła sie więcej niż o 30% mam to na piśmie ) zapewniono mnie że takie wnoiski jak mój przechodzą na 100% i od 3 tyg sobie czekałem na kase a tu zonk ( tel z agencji) Co proponujecie zrobić ??Bo błąd nie leży po mojej stronie tylko urzedników . Dodam że wniosek o płatność składałem przed upływem 150dni i nikt wtedy nie mówił że powinienem w moim wypadku złożyć prosbę do dyrektora o zmiane do bp

Najlepiej napisać jakieś odwołanie, chyba tylko to Ci pozostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajaczek171    0

napisałem do ciebie na pw

też mi sie wydaje że powinienem złożyć odwołanie lub pujść z tym do sądu...

bo mi to przypomina podobny absurd jak z zakupem ziemi w dniu przelewu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brudnicka    0

Mój wniosek wysłano do działu płatności do Warszawy 16 marca, jak do tej pory cisza,. Trochę się niepokoję o to pismo do dyrektora o zmianę biznesplanu.Otóż moja zmiana polegała tylko na uwzględnieniu domu i działki na której on się znajduje (7 arów), gdyż pierwotnie nie było w planie przepisywania domu ale później się okazało, że dom również będzie przekazany notarialnie.Osoba, która prowadziła mój wniosek zaakceptowała tą zmianę pozytywnie i powiedziała, że mój wniosek odsyła do działu płatności. Więc czy moje obawy są uzasadnione jeżeli chodzi o otrzymanie premii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj