Polecane posty

GrzesiekK4    0

Ja jak zmieniałem BP to wymagali w Warszawie całego wniosku, bp i podania. Dziś miałem małe poprawki zmienionego bp to już wysyłałem mailem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio3trek    1

to znaczy ze jeżeli są inne zasiewy niż w BP na rok 2012 to co trzeba zrobić jeżeli już dostałem kaskę korekta wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzewoj    0

A czy mial ktos z was zmiane w BP zwiazana ze zmiana polozenia wiekszosci gospodarstwa w innym wojewodztwie? bo zmiane mi zatwierdza ale wniosek o platnosc mam skladac juz w tym innym nowym wojewodztwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bEaTkA    0

Witam wszystkich:) dawno mnie tu nie było więc nie wiem czy już ktoś o to pytał ale moze ktoś wie ile mniej więcej czeka sie na kase w województwie małopolskim??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtal    0

Myśle że nie ma to różnicy jakie jest województwo. Ustawowo jest 2 miesiące ale to zalerzy czy poprawek nie mniałaś. Z regóły po miesiącu kasa jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam145    0

padałem działkę której jestem współwłaścicielem. nie mogłem jej wyrzucić bo by się zmieniła powierzchnia. musiałem znaleźć inna (dzierżawa lub kupić ) o tej samej powierzchni lub większa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

kolega miał kontrole z ARiMR , sprawdzali dokumentację , i w pewnym momencie poprosili o dyplom potwierdzający kwalifikacje rolnicze, on im pokazał tylko świadectwo ukończenia szkoły TECHNIKUM ROLNICZEGO, ( egzaminu nie zdał ale się tym nie martwił bo i tak dostał pieniądze MR składając wniosek tylko z świadectwem) postraszyli go że jeżeli nie dostarczy w terminie 3lat od wypłaty pomocy owego dyplomu, będzie musiał zwrócić premię z naliczonymi odsetkami. kumpel przyleciał do mnie cały roztrzęsiony o poradę a ja mu mogłem tylko poradzić że co roku ma możliwość przystąpienia do egzaminu , drodzy koledzy jak to jest niby świadectwo nie było wymagane. całe szczęście że ja zdałem i mam ten dyplom TR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Myśle że nie ma to różnicy jakie jest województwo. Ustawowo jest 2 miesiące ale to zalerzy czy poprawek nie mniałaś. Z regóły po miesiącu kasa jest.

 

 

Ustawowo to jest 2 miesiące dla ARIMR i miesiąc dla działu płatności w Wrszawie ;)

 

 

To nieźle skur**syny nas podchodzą z tymi kwalfikacjami , łatwo dają kasę ale później ile to ludziom krwi na psują :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tym dyplomie to kiedyś w telewizji było dosyć głośno a mianowicie kilku rolników zdało technikum a nie zdało egzaminu i musieli oddać premie. I mówili tez z tego co dobrze pamiętam ze mają to znieść i wystarczy jak tylko skończysz się szkołe. I trzeba by to sprawdzić czy nie weszło to w rzycie.

Ja na szczęście tez mam zdany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
egal    22

Suzi, a Ty ciagle o tym samym- tak gratulujemy Ci, ze zdales egzamin, w moich oczach jestes geniuszem!

 

A tak naprawde, skonczcie dupcyc, bo mam oficjane pisamo z arimr, z odpowiedzia, ze swiadectwo ukonczenia szkoly spelnia wymagania dot. wyksztalcenia.

Koniec, kropka- jakdlamnie temat skonczony!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Opublikuj je aby reszta się przekonała, że tak jest naprawdę :) bo tak naprawdę to zależy na kogo się trafi


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregson    0

kolega wyzej ma racje, jesli na decyzji nie ma ze trzeba uzupelnic wyksztalcenie w ciagu trzech lat to wszystko jest kryte i samo swiadectwo wystarczy w zupełnosci..

 

ale opublikowac mozesz, tak dla jasnosci zeby bylo czarno na białym..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1984    25

To jeśli osoba, która otrzymała premię i planuje rozpoczęcie nauki w policealnym studium dla dorosłych w zawodzie technik-rolnik (2 lata), musi mieć zdany państwowy egzamin, czy wystarczy jak skończy samą szkołę bez egzaminu, pomóżcie koledzy bo każdy mówi mi co innego.

Czyli jeśli jest na decyzji, że musi uzupełnić wykształcenie to musi być zdany państwowy egzamin?

Edytowano przez adam1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Wystarczy, że jestes po szkole rolniczej!!! Fakt, warto mieć papier, że ma się zawód ale dla ARiMR starczy sam papier, że skończyles szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1984    25

Dzięki za odpowiedź, ale sam widzisz, że są różne zdania na ten temat np. post suzuki21l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Dyplom jest zbedny, aczkolwiek ladnie wyglada


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

japiernicze co wy macie za problemy z tym dyplomem jak to by był jakiś cud zdać egzamin zawodowy ale pierw trzeba chodzić te 4 lata do technikum.... wystarczy trochę wiedzy ze szkoły i praktyki we własnych gospodarstw i każdy sobie z nim poradzi!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

I co z tego ,że ktoś dostał oficjalne pismo ,że dyplom nie potrzebny ? jak ktoś iny kto nie dostał takiego pisma , nie ma dyplomu , a trafi na idiotę który go będzie sprawdzał i twierdził ,że jednak jest potrzeny ?

 

Ja tu czysto teoretycznie bo Technika rolnika mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

Mam małe pytanie. W Bp miałem napisane że przejmuję ciągnik po ojcu. Czy muszę go mieć koniecznie na stanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

czy przy MR beda mi potrzebne faktury za wywoz nieczystosci z gospodarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@czita - a kto Cię sprawdzi czy go np. nie sprzedałeś itp. ?

 

qba333 - w odr (który mało wie) mówią ,że tak ... Swoją drogą jesli wywożę smieci na smietnik do kontenera zamias mieć umowę na wywóz to co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj