Polecane posty

faryy    0

Ja zrobiłem taki sam bajer i to najlepsze wyjście dla wielu organów w tym również US.

 

Dostałem kasę na konto 7 stycznia, czy przyślą mi jakiś papier, ze została kasa wypłacona?

 

Długo czekałeś na pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregson    0

panowie, mam takie pytanie: o co chodzi z tym zgłaszaniem zmian w biznes planie powyzej 30%??? bo kiedys cos o tym słyszalem a teraz tak szukam i nigdzie takiego zapisu nie widze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtal    0

Potwierdzeń nie wysyłają a kasa zwykle od ostatniej poprawki po miesiącu jest. Tak było u mnie i od wielu osób słyszałem że w ok miesiąc i kasa na koncie. Może coś się teraz pozmieniało bo ja rok jak dostałem kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33

panowie, mam takie pytanie: o co chodzi z tym zgłaszaniem zmian w biznes planie powyzej 30%??? bo kiedys cos o tym słyszalem a teraz tak szukam i nigdzie takiego zapisu nie widze..

 

Było o tym napisane tylko w instrukcji wypełniania Planu Rozwoju Gospodarstwa i w samym PGR w naborze 2010r., kiedy składałem. Nie wiem jak było w 2011 r., może ktoś napisać? Generalnie myslę, że nie powinno być wielkiego problemu, szczególnie jeśli zwiększyło się hodowlę w końcu to chyba dobrze jeśli stado się powiększa i żaden urzędas chyba nie myśli, że jeśli napisało się np. 100 tuczników w roku 2015, to tak będzie z dokładnością do 1 sztuki. Ale nigdy nie wiadomo.

 

Ja na przykład trzymam 2 krówki i w PGR napisałem dość przypadkowe liczby od 1 do 3 w poszczególnych latach, bo przy tak małym stadzie wiadomo, że nie przewidzisz jak się ułoży sytuacja. Obecnie mam 6 sztuk razem z młodzieżą i jeszcze nie zgłaszałem żadnych zmian, choć teoretycznie powinienem, ciekawe czy będą się czepiać przy jakiejś kontroli .

 

Przy małym stadzie jest to szczególnie bzdurny przepis, bo mając np 2 sztuki, to gdy ubędzie lub przybędzie choćby jedna sztuka to jest to teoretycznie zmiana powyżej 30 % i trzeba by zgłosić. Szkoda im mieszać w papierach, bo oni sami mają tam niezły sy.. porządek znaczy się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Potwierdzeń nie wysyłają a kasa zwykle od ostatniej poprawki po miesiącu jest. Tak było u mnie i od wielu osób słyszałem że w ok miesiąc i kasa na koncie. Może coś się teraz pozmieniało bo ja rok jak dostałem kasę.

Potwierdzam.

Ja wniosek o płatność składałem 22grudnia, a kasę dostałem 7lutego, a w miedzy czasie 2poprawki.

 

A co do BP to najważniejsze aby zgadzały się zasiewy i to czy hodujemy coś czy nie, reszta jest mało znacząca


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

jutro zadzwonię do ministerstwa to wam podam świeże informacje odnośnie kasy dla wszystkich z naboru 2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

jutro zadzwonię do ministerstwa to wam podam świeże informacje odnośnie kasy dla wszystkich z naboru 2011

 

czekamy z niecierpliwoscia, luty sie konczy najwyzsza pora NA JAKIES DOBRE WIADOMOSCI ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxor    0

Ja tez czekam jak tylko sie czegos dowiesz pisz niezwlocznie. Z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

napisze napisze spokojnie ok 12:00 będę dzwonić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faryy    0

ma ktoś z was numer do Warszawy do centrali ??

 

Numery do Warszawy do tego Departamentu Księgowości 225950120 ... 225950100 Ps. dzwoniłem już kilka razy i ten drugi numer szybciej odbierają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leinad8    0

Wydaje mi się że w dziale Departamentu Księgowości niczego się nie dowiemy. Bardziej odpowiadało By dzwonić na któryś z numerów w Departamencie Finansowym. Tylko że tam dzwoniłem dziś już chyba z 15 razy i zero odzewu. jak by mieli jakiś zakaz rozmawiać z beneficjentami.

 

Już zaczyna mnie to drażnić bo opłat tyle z każdej strony się zawala a teoretycznie taki młody rolnik skoro zaczyna dopiero gospodarzyć to z czego ma na to wszystko brać zwłaszcza że musi sporo zainwestować. A Agencja niby ma nam pomóc tylko ze coś słabo im to idzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Najnowsze wieści z Ministerstwa są takie :

Nowelizacja ustawy uwalniająca koperty wojewódzkie jest na ostatnim etapie i jak nikt nie zgłosi żadnych poprawek to maksymalnie do końca marca wyjdzie w życie i w tedy w ciągu 14dmi ARIMR musi wydać nam pozytywne decyzje.

Także jeszcze miesiąc trzeba czekać może będzie to szybciej ale to wątpliwe.

I co najważniejsze starczy najprawdopodobniej kasy dla wszystkich ale to nie jest pewne w 100%

 

Także jeszcze trochę cierpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolus    0

witajcie ;) zlozylem wniosek o platnosc 28 grudnia i nikt do mnie nie dzwonil ze mam jakis blad itp itd ... Pani w okienku powiedziala ze na pieniadze bede czekal 6 tygodni maxymalnie... pieniedzy jeszcze nie mam na koncie ;/ kiedy moge sie ich spodziewac ? orientujecie sie ? odzial lubelski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leinad8    0

"lolus" poczekasz sobie jeszcze trochę. ja już 62 dni czekam i nic. A dzwonić możesz tak długo aż Ci się bateria wyładuje a i tak nikt nie odbierze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

witajcie ;) zlozylem wniosek o platnosc 28 grudnia i nikt do mnie nie dzwonil ze mam jakis blad itp itd ... Pani w okienku powiedziala ze na pieniadze bede czekal 6 tygodni maxymalnie... pieniedzy jeszcze nie mam na koncie ;/ kiedy moge sie ich spodziewac ? orientujecie sie ? odzial lubelski

 

około 90 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

Kto miał w biznesplanie kupno ziemi a przejął się przepisami które ogłaszali że trzeba w tym samym dniu kupić ziemie, nie muszą się już przejmować. Oto najnowsze info:

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/mlody-rolnik-ma-3-lata-na-zakup-gruntow,34561.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz319    0

Najnowsze wieści z Ministerstwa są takie :

Nowelizacja ustawy uwalniająca koperty wojewódzkie jest na ostatnim etapie i jak nikt nie zgłosi żadnych poprawek to maksymalnie do końca marca wyjdzie w życie i w tedy w ciągu 14dmi ARIMR musi wydać nam pozytywne decyzje.

Także jeszcze miesiąc trzeba czekać może będzie to szybciej ale to wątpliwe.

I co najważniejsze starczy najprawdopodobniej kasy dla wszystkich ale to nie jest pewne w 100%

 

Także jeszcze trochę cierpliwości

 

 

w połowie marca mija mi półtora roku od przejęcia gospodarstwa..czyli już bez szans jestem ? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz319    0

To jest premia dla osób bez gospodarstwa.

 

nie wypowiadaj się jak nie znasz przepisów z naboru 2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YanYsz    6

Kto miał w biznesplanie kupno ziemi a przejął się przepisami które ogłaszali że trzeba w tym samym dniu kupić ziemie, nie muszą się już przejmować. Oto najnowsze info:

http://www.agrofoto.pl...ntow,34561.html

 

 

No i GITARA :D

Ta wcześniejsza interpretacja to był skrajny idiotyzm!!!

Pozdro dla Departamentu Działań Społecznych i Środowiskowych, akurat w tym dziale pracują osoby kompetentne, które chcą i potrafią pomagać w nietypowych przypadkach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszNowak    6

Fakt z 2011 nie znam bo w 2010 składałem wniosek i nie wiedziałem że coś się zmieniło. Mógł byś być bardziej uprzejmy.

Edytowano przez TomaszNowak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

tak komu minęło 12 miesięcy od przejęcia niema co liczyć na kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj