Polecane posty

olimpik111    1

muszę mieć budynki w gospodarstwie na siebie czy mogą stać na rodzica a on mi użycza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faryy    0

a skad ta pewnosc ze niebawem bedziesz mial ta kontrol??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati1990    0

wniosek złożony 21.12 jedna poprawka i dzisiaj juz kasa na koncie woj lubelskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faryy    0

Byłem w Agencji jak składałem poprawkę i zapytałem się tej babki co przyjmowała mój wniosek do sprawdzenia tak z ciekawości...czy będzie jakaś kontrola? ona spojrzała w papiery swoje i powiedziała że będzie :( normalnie ręce mi opadły bo myślałem ze najpierw się tą forsą naciesze a teraz się zastanawiam czy ją w ogóle dostanę ...ale jak nikt nic nie pisze o kontrolach które nie przeszły pozytywnie to może po prostu takich nie ma :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur7    0

jak nikt nic nie wie dzisiejszy Agrobiznes potwierdził moje i innych wyczekiwania... Wszyscy z naboru 2011 otrzymają premię... wkoncu się coś ruszy w te lutowe chłody... teraz trzeba czekać na dalszy zwrot wydarzeń..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

w agrobiznesie znow dzis mowili ze bedzie kasa dla wszystkich z naboru 2011 a nowy nabor jesli bedzie to dopiero za 2 lata wie ktos moze konkretniej kiedy agencja zacznie wysylac pozytywne decyje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

powaznie mogli by sie tam ogarnac w koncu i zaczac dzialac wiadomo czas to pieniadz im szybciej beda decyzje i kasa tym mniej na tym stracimy

Edytowano przez karste85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2

I znowu wystąpiło magiczne słówko "powinno" wystarczyc, jestem przewrazliwiony na takie sformułowania, bo kilku moich znajomych na studiach pracowało na infoliniach i tam to słowo było święte, jesli coś mogło zadziałac albo było pewne ze bedie działac to i tak oni nie mogli powiedziec do klienta tak od jutra bedzie miał Pan juz wszystkie kanały, tylko zawsze mieli mowic powinno od jutra zadzialac, wiec jak zobacze w koncu nowe listy to uwierze. Swoją drogą ponad 5 tygodni temu mowili juz ze podzielą reszte pieniedzy i do dzisiaj nie zdazyli tego jeszcze zrobić, rozumiem ze urzednicy pracują w specyficzny sposób, ale to jest lekkie przegięcie. No chyba ze wolą się zajmowac wprowadzeniem podatku dochodowego dla rolnikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxor    0

Mowili że powinno starczyć dla wszystkich ale ja to czarno widze jakos. Jak znam zycie to pewnie starczy dla jakis 80% tych ktorzy nie dostali w 2011. Chociaz ladnie by bylo dolozyc i dac wszystkim i wiecej naboru nie robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz319    0

tylko kiedy coś się ruszy.. bo na razie od początku stycznia to cisza. Może w przyszłym tygodniu opublikują liste :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalwoj    0

Witam wszystkich, mam takie pytanie czy korzystał ktoś lub ma zamiar skorzystać z usług firm doradczych, pytam bo mam zamiar zawrzeć taką umowę i czy możecie podpowiedzieć na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy, i o co chodzi z pełnomocnictwem którego się udziela firmie doradczej.Pozdrawiam<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

Ostatio wyczytałem w top agrar że jesdyn z warunków przyznania premi na młodego rolnika jest srednia powierzchnia gospodarstwa i jest tak na podlasiu jest ponad 12 ha a jeśli ja mam nie całe 9 to czy automatycznie moja decyzja jest odrzucona czy tylko zmniejsza szanse?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ja dzwoniłem do ministerstwa na początku stycznia to powiedzieli mi że minister opublikuje rozporządzenie w lutym ale czy na początku czy na końcu nie wiadomo wtedy w ciągu 2 tygodni dostaniemy decyzje pisalem już to wam na początku stycznia Nie macie poco dzwonić do ARIMR bo jak niema rozporządzenia to oni nic nie zrobią.

trzeba śledzić kiedy rozporządzenie wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Witam wszystkich, mam takie pytanie czy korzystał ktoś lub ma zamiar skorzystać z usług firm doradczych, pytam bo mam zamiar zawrzeć taką umowę i czy możecie podpowiedzieć na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy, i o co chodzi z pełnomocnictwem którego się udziela firmie doradczej.Pozdrawiam<

 

Jakie są kompetencje takiej firmy?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalwoj    0

 

Jakie są kompetencje takiej firmy?

 

Prowadzą całą dokumentacje związana z prowadzeniem gospodarstwa, Plan rolno-środowiskowy, przygotowują dokumenty do dopłat itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

To ciekawe.. a koszt takiej firmy?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

ogolnie kontrole przed wyplata premi to sprawdzenie papierkow i pokazanie pol ktore podales w wniosku.ogolnie do staraja sie jak najwiecej takich kontroli robic Nie ma co sie bac jesli masz dane swoje dobrze wpisane i pola nie leza ugorem:D. Z tego ci mi powiedzieli to mlody rolnik bedzie bardzo kontrolowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

umowy notarialne czy to dzierzawy ziemi podanej w biznesplanie, jakies zaswiadczenie podlegania ubezpieczeniu w krus i to chyba tyle z grubsza. no moze to akurat u nas tak trzepia ale kazdego kogo znam z okolicy co wzieli mr to mieli kontrole. Podobno nie ma takiej mozliwosci zeby osoby z naborow 2010 i 2011 nie mialy chociaz jednej kontroli w ciagu 3 lat ale jak to sie ma do rzeczywistości to nie wiem:D ale pocieszyli mnie ze wiekszosc kontroli jest dzieki innym milym i zazdrosnym ludziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

Czyli lepiej się nie chwalić z kąd np. "nowy ciągnik" ... ;)

Lepiej zostawić takie informacje dla siebie :D

Edytowano przez jarecki01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj