Polecane posty

marek4514    0

może ktoś się orientuje ile trzeba czekać na zatwierdzenie zmian w biznes planie odnośnie zakupowanych maszyn? ile trzeba czekać na odpowiedź woj. podlaskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgilek1    0

może ktoś się orientuje ile trzeba czekać na zatwierdzenie zmian w biznes planie odnośnie zakupowanych maszyn? ile trzeba czekać na odpowiedź woj. podlaskie

 

Na to nie ma zasady... jeden czeka tydzień inny miesiąc. Ja na papier o zatwierdzeniu zmiany biznesplanu czekałem miesiąc, a już kiedy przyszedł 27.01, zauważyłem datę wydania 28.12:(, a podanie złożyłem 12.12. A może wie ktoś ile czasu mija od zatwierdzenia przelewu przez Warszawę do wypłaty premii???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Dzwoniłem do wa-wy i jutro mam przelew więc związku z tym gdyby ktoś mnie szukał to w najbliższym czasie będę pod sklepem:D

22grudnia wniosek o płatność, dwie poprawki i kasa


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Tez dzisaj dzwonilem do Warszawy i tez mam niby jutro miec przelew:D:D Wniosek zlozony 12.12.2011 a 20.01.212 zostal wyslany z agencji do wa - wy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregson    0

a ja mam takie pytanie: po co od notariusza mam isc do starostwa? przeciez oni tam i tak mi zadnego zaswiadczenia ani nic nie dadza. czy sie myle??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ty nigdzie nie musisz chodzić. Notariusz nie da Ci do ręki tych dokumentów, bo skąd ma pewność, że nie znikną po drodze, a jeśli ktoś sam zanosił to trafił chyba na niezbyt rozgarnięta i roztropną osobę. To notariusz lub jego ładna sekretarka zanosi dokumenty o sądu i starostwa. Po kilku tygodniach(max 4) geodezja wysyła zaświadczenie do gminy w celu obliczenia podatku rolnego. W geodezji też nic nie przyspieszysz, dając swój akt notarialny. Pozostaje Ci jedynie ładnie poprosić w starostwie i geodezji i pośpiech, bo to pilne. U mie poskutkowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamusx    0

witam.

Koledzy zamiast zadam kilka pytan przedstawie swoja sytuacje.

mam 22 lata. moj ojciec w lutym 2013 roku osiągnie 55 lat. ma gospodarstwo kilkunasto hektarowe i bedzie chcial mi je przepisac.

z tego co wiem to na rente strukturalna dlaniego to nie ma co liczyc juz bo nie ma na to srodkow.

 

1. ale czy gdy gospodarstwo bedzie moje bedzie jeszcze mozliwosc uzyskania kasy na Mlodego rolnika??

2. i jesli mi przepisze to przyszłość ojca...jego emerytura beda jakos zagrozone? i czy ewentualnie da sie cos zrobicz zeby nie była??

 

wiem ze te pwszystkie projekty dobiegoja konca i zadje sobie spprawe ze moze byc juz po ptakach

 

z gory dziekuje za pomoc. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76
Napisano (edytowany)

ad.1

Pewnie będziesz musiał poczekać z tym wszystkim do 2014r.Jakiś czas temu w Agrobiznesie był temat MR to mówili wtedy,że w tym roku nabór ma być ograniczony-bo brak kasy,a w przyszłym to można zapomnieć.Najlepiej to podjedź do ARiMR-u to może Ci coś więcej powiedzą.Najgorsze w tym wszystkim jest to,że Oni tam(w Brukseli) mają teraz wymówkę w postaci kryzysu i całego tego bałaganu ze strefą euro...wg.mnie to sytuacja po 2014 dotycząca rolnictwa( tj. budżetu na ten dział) może być nie ciekawa.Kaska zapewne jakaś tam będzie,lecz dostęp do niej może okazać się utrudniony po przez :

-zwiększone zainteresowanie...wynikające z przerwy,

-zawyżone kryteria przyznawania pomocy(przykład MR)-obym się mylił.Moja rada musisz stale obserwować sytuację,powodzenia.

aha podobno renty tez mają ruszyć w 14 ale co włączę TV to za każdym razem mówią coś innego... <_<

Edytowano przez Cinek8541

Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate02    0

Ty nigdzie nie musisz chodzić. Notariusz nie da Ci do ręki tych dokumentów, bo skąd ma pewność, że nie znikną po drodze, a jeśli ktoś sam zanosił to trafił chyba na niezbyt rozgarnięta i roztropną osobę. To notariusz lub jego ładna sekretarka zanosi dokumenty o sądu i starostwa. Po kilku tygodniach(max 4) geodezja wysyła zaświadczenie do gminy w celu obliczenia podatku rolnego. W geodezji też nic nie przyspieszysz, dając swój akt notarialny. Pozostaje Ci jedynie ładnie poprosić w starostwie i geodezji i pośpiech, bo to pilne. U mie poskutkowało.

 

to prawda notariusz tych papierów Ci nie da bo one tam w jakies teczce specjalnej muszą isc czy cos przynajmniej mi tak tłumaczył :P ale możesz pójść z swoim aktem do geodezji zrobic maślane oczy i moze pani da Ci te zaświadczenie np. za godzinkę przynajmniej u mnie tak było tylko kosztowało mnie to czekoladę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkuspinex    0

w geodezji nic nie załatwisz bo po przekazaniu ziemni jest zakładana nowa księga wieczysta a NR KW nie masz w swoim akcie notarialnym także lipa ja nic nie załatwiłem czekam już dwa tygodnie i nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ari321    0

Ile trzeba minimum miec ha zeby mozna bylo wziac kredyt namlodego rolnika ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

a ja mam takie pytanie: po co od notariusza mam isc do starostwa? przeciez oni tam i tak mi zadnego zaswiadczenia ani nic nie dadza. czy sie myle??

 

 

ja mam dla ciebie radę idź po prostu do gminy z aktem notarialnym i z ojcem (podejrzewam że od niego masz przepisane, lub z osobą która ci przepisywała) i jeśli cię znają lub tą osobę to wydadzą ci zaświadczenie o ha przeliczeniowych i fizycznych do KRUSU i jedziesz się na tej podstawie ubezpieczyć. A zmiany w księgach wieczystych przyjdą ci później pocztą......

 

ja tak zrobiłem może udało mi się dlatego że większość w gminie mnie zna wójt uczył mnie w szkole także może miałem ułatwione zadanie i nie czekałem na żadne zmiany w geodezji bo to strata czasu, ale i Tobie nie zaszkodzi spróbować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1916    1

a ja mam takie pytanie: czy muszę informować agencję jeżeli planuję budowę nowej obory???jeśli tak to w jaki sposób


pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamusx    0

ad.1

Pewnie będziesz musiał poczekać z tym wszystkim do 2014r.Jakiś czas temu w Agrobiznesie był temat MR to mówili wtedy,że w tym roku nabór ma być ograniczony-bo brak kasy,a w przyszłym to można zapomnieć.Najlepiej to podjedź do ARiMR-u to może Ci coś więcej powiedzą.Najgorsze w tym wszystkim jest to,że Oni tam(w Brukseli) mają teraz wymówkę w postaci kryzysu i całego tego bałaganu ze strefą euro...wg.mnie to sytuacja po 2014 dotycząca rolnictwa( tj. budżetu na ten dział) może być nie ciekawa.Kaska zapewne jakaś tam będzie,lecz dostęp do niej może okazać się utrudniony po przez :

-zwiększone zainteresowanie...wynikające z przerwy,

-zawyżone kryteria przyznawania pomocy(przykład MR)-obym się mylił.Moja rada musisz stale obserwować sytuację,powodzenia.

aha podobno renty tez mają ruszyć w 14 ale co włączę TV to za każdym razem mówią coś innego... <_<

 

no dzieki

tak tez cos podobnego czytalem

no nic bede pytal i czekal

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Dzisaj dostalem pieniadze na konta;) wniosek o platnosc skaldalem 12.12.2011 mialem 2 poprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregson    0

Dziś zerknąłem sobie w papiery od wniosku i jest tam coś w stylu spełnienia standardów. Jest ich sporo i są podobne do tych z wymogów wzajemnej zgodności. Odpowiedzi to: TAK, NIE, ND. Ale są tak takie brednie, że w głowie się nie mieści mn tabliczka na drzwiach obory. Miejsca na leki, środki ochrony. Szereg dokumentów, rejestrów itp. I to będzie sprawdzane, a jak nie przejdzie się tej kontroli to co wtedy?? ehh kara

 

Po 3latach chcą od nas sprawozdanie z realizacji BP, a gospodarkę mamy pędzić 5lat. Na moją głowę to 3lata trzeba sie pilnować, będą kontrole itp. a po tym okresie czyli pozostałe 2 lata można już żyć na luzie i nie patrzeć w BP.

 

 

mam takie pytanie, gdzie mozna znalezc konkretna liste tych wymogow i standarow?? chcialbym sie z nia zapoznac zeby wiedziec na co zwrocic w szczegolnosci uwage..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego z tymi ha przeliczeniowymi ić po prostu do gminy z numerami działek i aktem notarialnym i jak kolega wyżej pisał powinni ci to wystawić zaświadczenie bez problemu ja tak dzisiaj zrobiłem. A co do żółtej listy to gościu w agencji powiedział mi ze prawdopodobnie wszyscy dostaną kase ale już nie będzie zadnego nowego naboru do 2014r. podkreślam ze to nic pewnego bo powiedział ze w Polsce to wszystko jest możliwe dopóki nie ma tego na papierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Po 3latach chcą od nas sprawozdanie z realizacji BP, a gospodarkę mamy pędzić 5lat. Na moją głowę to 3lata trzeba sie pilnować, będą kontrole itp. a po tym okresie czyli pozostałe 2 lata można już żyć na luzie i nie patrzeć w BP.

żebyś się tylko nie zdziwił jak w roku docelowym sprawdzą sobie, czy spełniasz warunek minimum wielkości ekonomicznej gospodarstwa założonej w planie rozwoju gospodarstwa, między innymi czy niektórzy sieją tą marchew i pietruszkę co ją wpisali do planu. Pewnie doskonale się orientujesz który to rok docelowy.


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

nabór 2010, który rok ma docelowy?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atosibodzio    0

Ile trzeba minimum miec ha zeby mozna bylo wziac kredyt namlodego rolnika ???

 

Żeby się starać o kredyt z lini ,,Młody Rolnik" trzeba mieć min. średnią krajową, tak więc zależy w jakim województwie mieszkasz. Ale jak na razie o kredycie nic nie słychać żeby go wznowili bo jak zawsze pieńiędzy nie ma, ale może coś bedzie miejmy taką nadzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

w geodezji nic nie załatwisz bo po przekazaniu ziemni jest zakładana nowa księga wieczysta a NR KW nie masz w swoim akcie notarialnym także lipa ja nic nie załatwiłem czekam już dwa tygodnie i nic

 

To czy jest zakładana nowa księga czy nie zależy tylko od ciebie w przypadku jeśli nie przejmujesz całego gospodarstwa, notariusz zapisze tak jak będziesz chciał. A jeśli była przekazana całość to żadna nowa księga nie jest tworzona.

 

 

Żeby się starać o kredyt z lini ,,Młody Rolnik" trzeba mieć min. średnią krajową, tak więc zależy w jakim województwie mieszkasz. Ale jak na razie o kredycie nic nie słychać żeby go wznowili bo jak zawsze pieńiędzy nie ma, ale może coś bedzie miejmy taką nadzieje

 

Kredyty są dostępne cały czas i nie ma z nimi problemu. Chyba, że ktoś nie odróżnia kredytu od premii :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atosibodzio    0

 

To czy jest zakładana nowa księga czy nie zależy tylko od ciebie w przypadku jeśli nie przejmujesz całego gospodarstwa, notariusz zapisze tak jak będziesz chciał. A jeśli była przekazana całość to żadna nowa księga nie jest tworzona.

 

 

 

Kredyty są dostępne cały czas i nie ma z nimi problemu. Chyba, że ktoś nie odróżnia kredytu od premii :P

Zrobiłem błąd pisząc że trzeba mieć średnią krajową a chodziło mi o średnią województwa, a jeśli chodzi o dostępność kredytu to masz limity na dany rok, a na 2011 pieniądze się skończyły a na 2012 nic nie słyszałem żeby ruszyły. Tak mi się wydaje ale mogę się mylić

 

W sprawie kredytu Młody rolnik udajesz się do banku, wipisujesz wniosek, robisz biznesplan dołączasz jeszcze pare dokumentów i czekasz czy ci bank zatwierdzi. Bank musi mieć jeszcze podpisaną umowe z agencją na takie kredyty.Sęk w tym że jak zawsze agencja nie ma pieniędzy. Jak jest inaczej to proszę o podzielenie się waszymi informacjami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faryy    0

Czy miał ktoś taką sytuację ..żeby kontrola w gospodarstwie wyszła negatywnie? :huh: i co w tedy się dzieje z taką osobą. Jest już przekreślona? czy dało by radę się jakoś z nimi dogadać jeśli by czegoś nieprawidłowego się dopatrzyli ..Ps chodzi mi przed wypłatą premii ...bo spodziewam się ich niebawem i mam trochę stracha :unsure: ..i jeszcze jedno pytanie takie małe czy te osoby co na tych listach są zapisane drukowanymi literami ...to one idą do kontroli ? czy to tylko taki zbieg okoliczności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj