Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
darkuspinex    0

U mnie tak samo ...

 

A co kolego rozumiesz pod pojęciem "załatwiłem krus" ? ubezpieczyli cię tak szybko ? to teraz tylko zaswiadczenie ci potrzebne i wypisami nie ma co sobie głowy zawracać (najwyżej wezwą Cię do poprawek a wtedy już może papiery do starostwa dojdą) .

 

 

 

załatwiłem KRUS i mam to zaświadczenie o podleganiu jako rolnik dlatego że dzierżawę ziemię jakoś 5.01.2012 i już KRUS mam z głowy bo wczoraj tylko musiałem te zaświadczenie odebrać i opłacić składkę. o tym że ten wypis z rejestrów gruntów jest potrzebny wiem stąd że na decyzji o przyznaniu pomocy była kartka o tym. nie wiem może nie jest potrzebne ale tam pisało że jest to potrzebne w celu złożenia prawidłowego wniosku o płatność. no spróbuję wysłać bez wypisu na tą darowiznę a na dzierżawy mam już wypisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ekstra ;)

 

 

kiedy składałeś wniosek , poprawki ?

 

24 listopada wniosek o płatność, do tego jedna poprawka złożona 20 grudnia, a 29 grudnia miałem już zatwierdzony wniosek do realizacji płatności. smile.gif

 

Ja się cieszę, bo maszynę już mi produkują, więc gotówka się przyda. biggrin.gif

 

 

 

Pozostałym młodorolnym życzę szybkich wypłat i realizacji BP. cool.gif

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgilek1    0

Dzwoniłem przed chwilą do oddziału regionalnego w Białymstoku, do pani która prowadziła mój wniosek i dowiedziałem się że mój wniosek został wysłany do Warszawy. Powiedziała też, żeby już tylko czekać na pieniądze i sprawdzać konto. No to ja zadzwoniłem do Warszawy, podałem swój nr identyfikacyjny gospodarstwa i powiedzieli mi, że jeszcze w ewidencji wypłat mnie nie ma. Ale myślę że do wypłaty premii już niedaleko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@darkuspinex - mój błąd , chyba dobrze mówisz ,że jest Ci potrzebny wypis ,a nie akt bo dzierżawisz hektary a nie tak jak w moim przypadku przejąłem gospodarstwo i trzeba było akt a o wypisach cisza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

witajcie młodzi rolnicy ile wynosi wasze ubezpieczenie w Krusie ?? dopiero co załatwiłem u nich wszystkie formalnisci a już dostałem pierwszą składkie wysokości 1290zł dodam ze ubezpieczam jako domowników mamę i tatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Dzwoniłem przed chwilą do oddziału regionalnego w Białymstoku, do pani która prowadziła mój wniosek i dowiedziałem się że mój wniosek został wysłany do Warszawy. Powiedziała też, żeby już tylko czekać na pieniądze i sprawdzać konto. No to ja zadzwoniłem do Warszawy, podałem swój nr identyfikacyjny gospodarstwa i powiedzieli mi, że jeszcze w ewidencji wypłat mnie nie ma. Ale myślę że do wypłaty premii już niedaleko:)

Podasz numer tel do wa-wy?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

witajcie młodzi rolnicy ile wynosi wasze ubezpieczenie w Krusie ?? dopiero co załatwiłem u nich wszystkie formalnisci a już dostałem pierwszą składkie wysokości 1290zł dodam ze ubezpieczam jako domowników mamę i tatę.

Ja za siebie i Żonę mam do zapłaty 690zł.

Edytowano przez jarecki01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkuspinex    0

@darkuspinex - mój błąd , chyba dobrze mówisz ,że jest Ci potrzebny wypis ,a nie akt bo dzierżawisz hektary a nie tak jak w moim przypadku przejąłem gospodarstwo i trzeba było akt a o wypisach cisza ;)

 

 

 

tak wypisy do dzierżawy mam bo dzierżawię dwie działki jedna 6ha druga 7ha i w dodatku mam darowiznę 20ha od rodziców na którą mam akt notarialny i do tego potrzebuję wypis z rejestru gruntów czy nie??? czy sam akt starczy i wypis na moich rodziców. z tego co mi wiadomo to musi być ten wypis od darowizny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

rodzice przepisali ci gospodarstwo u notariusza??? jak na to akt notarialny i umowy dzierżawy na resztę gruntów to składasz to do agencji i już...

 

jak nie jesteś pewien czy tyle wystarczy to powtarzam zadzwoń do swojego oddziału agencji i zapytaj czy wymagają do młodego rolnika wypisów z rejestru gruntów i nie będziesz miał problemów, zamiast się dopytywać na forum jak każdy ci powie co innego bo w większości każdy oddział wojewódzki ARIMR wymaga co innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub21    20

Dowiedziałem się po moich 40 próbach do dzwonienia się do Arimr Warszawa iż 31.01.2012 wyjdzie do mnie przelew jak myślicie powinien w tym samym dniu znaleść się na moim koncie ?? Mój bank to Sgb (spółdzielczy) ?? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

jak przyjdzie to będzie i go zobaczysz a jak nie to 1 lutego:) a tak na serio to zależy o jakiej porze wyślą jeśli z rana to powinien być po południu u ciebie, a jak nie to dopiero następnego dnia..

 

a spieszy ci się z kasą, że chcesz tego samego dnia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk90    5

Dowiedziałem się po moich 40 próbach do dzwonienia się do Arimr Warszawa iż 31.01.2012 wyjdzie do mnie przelew jak myślicie powinien w tym samym dniu znaleść się na moim koncie ?? Mój bank to Sgb (spółdzielczy) ?? :rolleyes:

a kiedy składałeś wniosek o płatnośc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub21    20

Tak kolego @chomik111 bardzo zależy bo mam maszyny do odbioru :rolleyes:

Wniosek składałem 30 listopada a poprawka 18 grudnia <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

To widze że jak na razie jestem rekordzistką z szybkością dostania kasy od momentu złożenia wniosku...

 

A co do maszyn, złozyłam zamówienie, w tym tygodniu będę miała fakturę więc w przyszłym, najpóxniej za 2 tygodnie maszyna na podwórku - a cena, taka sama jak przed nowym rokiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

No u was nie ma takich sprzedawców, że przywożą maszyny a zapłata później? :)


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

Tak kolego @chomik111 bardzo zależy bo mam maszyny do odbioru :rolleyes:

Wniosek składałem 30 listopada a poprawka 18 grudnia <_<

 

 

a jakie maszyny i kiedy termin odbioru???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregson    0

Cos nie tak w akcie notarialnym było i potrzebowali oświadczenia mojej babci że nie będzie jakiejś tam części mojej ziemi nikomu dzierżawci i że ona jest w całości moja, babcia podpisała oświadczenie->zrobiłam skan->wysłałam maila do Pani która mi wniosek rozpatrywała i jak to dostała to tego samego dnia wysłała wniosek do Warszawy. A 3 stycznia zawiozłam orginał i wypełniając papiery pisałam datę z 30 grudnia :D

 

 

Madzia20, a o co chodzi z tym oswiadczeniem? co miałaś nie tak w akcie ze potrzebowali oswiadczenia babci? pytam bo obawiam sie ze bede mial podobny problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Dowiedziałem się po moich 40 próbach do dzwonienia się do Arimr Warszawa iż 31.01.2012 wyjdzie do mnie przelew jak myślicie powinien w tym samym dniu znaleść się na moim koncie ?? Mój bank to Sgb (spółdzielczy) ?? :rolleyes:

 

 

Daj nam Panie Boże ,żebyśmy tylko takie problemy mieli w tym temacie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Nie chcę Cię zmartwić ale wczoraj znalazłem na http://poradnik.net.pl/ Jest tam do pobrania "wywiad z ministrem Sawickim i np. jest coś takiego:

 

– Czy w 2012 roku będą jeszcze nowe nabory wniosków, chodzi o premie dla młodych

rolników, modernizacja gospodarstw, różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej,

programy rolnośrodowiskowe?

 

– Nie będzie nowego naboru na modernizację gospodarstw i premie dla młodego rolnika, a

także na różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej. Jedynie w tym ostatnim działaniu,

jeśli jakieś nieznaczne środki zostaną, ogłosimy jeszcze tzw. nabór czyszczący. W działaniu

premie dla młodego rolnika planujemy wyjście z ram wojewódzkich i otwarcie koperty na cały

kraj, aby rozdysponować wszystkie środki.Na najbardziej popularne działania, złożone wnioski

znacznie przekraczają zaplanowany budżet. Jesteśmy w trakcie negocjacji z Komisją

Europejską o możliwość przesunięcia z innych mniej popularnych działań PROW kolejnych 100

mln euro na modernizację gospodarstw. W sumie będzie to łącznie zwiększenie o 1,5 mld

złotych w stosunku do pierwotnego budżetu na to działanie. Chcę zaznaczyć, że modernizacja

gospodarstw jest priorytetowym działaniem i jeśli pojawią się sygnały, że w innych działaniach

PROW jest słabe zainteresowanie, to będziemy starać się o kolejne przesunięcia na rzecz

modernizacji. 

To będzie ten nabór w 2012 czy nie, bo Pan minister sam sobie przeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

Powiem tak..

 

nie ma nad czym myśleć tylko trzeba poczekać jak będzie to będzie a jak nie to trzeba czekać do 2014 roku jak nowa WPR ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Ano pasowałoby mi wiedzieć, bo mam trochę ziemi do kupienia i nie wiem czy na siebie kupować czy nie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj