Polecane posty

mati1990    0

Wniosek o płatność złożony 19 grudnia w Lublinie dzisiaj byla poprawka ze dzierżawa na zbyt krotki czas i dalej trzeba czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

A jak to jest jak ojciec przekazał mi ciągnik a ja chce go sprzedać czy trzeba te zmiany nanosić w biznes planie czy w ARiMR. Bo planuje zakup większego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey2645    1

Witaj z tymi zmianami w tym biznesplanie to jakieś chore, to i maszyny trzeba zmieniać chyba nie, bo zwierzęta i uprawy na pewno , do teraz miałem tylko świnie a teraz mam jeszcze kilka opasów i muszę to zgłosić tylko jak to rozpisać.

Będąc MR można użyczyć budynek ojcu bo może bym te bydło na niego pisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

a jak to jest z ubezpieczeniem w KRUS a mianowicie jego skróceniu, wnioski o pomoc składałem w 2010 a kasę dostałem w 2011, dostałem pismo ze okres obowiązkowego ubezpieczenia uległ skróceniu do roku i że trzeba złożyć zaświadczenie z KRUS ale dotyczy to tych co wnioski składali w 2011 więc teraz sam nie wiem czy ja tez muszę to złożyć czy nie bo przecież wnioski składałem w 2010 ale z drugiej strony jakbym nie musiał składać to by mi tego pisma nie przysłali, pomóżcie

 

Jestem dokładnie w tej samej sytuacji. Papiery załatwiałem w 2010roku, Kase dostałem w styczniu 2011r. Pismo do mnie również przyszło. Dzwoniłem do ARiMR i powiedzieli że mam dowieźć zaświadczenie z KRUS. No to dobra, jak chcą to zawiozę. W końcu 75tys. dostałem w zamian za masę biurokracji i papierkowej roboty, więc trzeba to dociągnąć do końca. Przy okazji zawiozę im jeszcze faktury za maszyny zakupione w 2011roku. Bo doczytałem, że należy je dostarczyć do końca stycznia roku następnego po otrzymaniu kasy. Ja im zawiozę, oni będą zadowoleni, ja będę zadowolony i gitarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1916    1

Jestem dokładnie w tej samej sytuacji. Papiery załatwiałem w 2010roku, Kase dostałem w styczniu 2011r. Pismo do mnie również przyszło. Dzwoniłem do ARiMR i powiedzieli że mam dowieźć zaświadczenie z KRUS. No to dobra, jak chcą to zawiozę. W końcu 75tys. dostałem w zamian za masę biurokracji i papierkowej roboty, więc trzeba to dociągnąć do końca. Przy okazji zawiozę im jeszcze faktury za maszyny zakupione w 2011roku. Bo doczytałem, że należy je dostarczyć do końca stycznia roku następnego po otrzymaniu kasy. Ja im zawiozę, oni będą zadowoleni, ja będę zadowolony i gitarka.

ja faktury im zawiozłem zaraz po świętach, mówili że nie trzeba do końca stycznia tylko że jest na to 3lata ale lepiej dmuchać na zimne i mieć to z głowy, te z KRUSU też wolę im osobiście zwieść wiadomo jak działa poczta polska


pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33

Jeśli chodzi o KRUS to sam się nad tym zastanawiałem (jestem z naboru 2010 r.), bo przecież prawo nie działa wstecz niby. No ale w kodeksie karnym jest jeden wyjątek - jak nowe prawo łagodzi karę za jakiś czyn, to stosuje się to także do już skazanych. Idąc tym tropem Sawicki (Księżyc w pełni :P ) złagodził nam wszystkim 'wyrok' z 3 lat do jednego roku. Z resztą każdy dostał powiadomienie z ARiMR.

 

Swoją drogą to ciekawe dlaczego? Czy ZUS już naprawdę tak się sypie, że za chwile będą zmuszać młodych, żeby do niego przechodzili i zlikwidują skądinąd bardziej stabilny KRUS? Tak mi się wydaję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

Jestem z naboru 2010.Papiery łatwiłem jakoś w sierpniu,gdzieś na początku 2011 czy to koniec 2010 dostałem powiadomienie o przyznaniu pomocy...no a resztę tj. kompletacja załączników+wniosek o wypłatę pieniędzy (jak pisałem wyżej)załatwiłem w marcu 2011.

Ta zmiana o czasie obowiązkowego ubezpieczenia w KRUS weszła jakoś na początku października 2011.

Jeżeli ktoś już miał ten roczny staż przed wprowadzeniem tej poprawki to składa ten kwit w ARiMR-patrz mój post wyżej,a jak nie (np.ja)to -tez patrz mój post wyżej. pzdr. :)


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Wniosek o płatność złożony 19 grudnia w Lublinie dzisiaj byla poprawka ze dzierżawa na zbyt krotki czas i dalej trzeba czekac

 

O ... czyli jest szansa ,że nie będę miał poprawki skoro już z 19 rozpatrują ...

 

 

 

Ktoś pytał o kwestie sprzedaży ciągnika - myśle ze to nie jest takie ważne , a w razie kontroli pokażesz im umowę kupna-sprzedazy i git . Z reszta chyba w BP nie masz wyszczególnione jaki to ciągnik z marką modelem i numerem rejestracyjnym ?

Jeśli nie to nie ma sie MOIM ZDANIEM czego bać , bo był ciągnik i jest ciągnik tylko inny - sztuka=sztuka .

 

 

Żeby mi @Bobek zaraz czegoś nie wypomniał to zaznaczam ,że to moje zdanie , nie potwierdzone żadnym przepisem - tak jak większość zamieszczonych tutaj przez wszystkich wypowiedzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

Witam:)chciałbym się poradzić jakiegoś użytkownika co pracuje w ARIMR czy moja sytuacja kwalifikuje się abym miał szanse na Premie (Mlody Rolnik) , w przyszłości:).Otóż Moja Mama w grudniu 2011 skończyła 55 lat,chciałaby przejść na wcześniejsza emeryturę(KRUS) i przepisać i gospodarstwo na Mnie ,o powierzchni ponad 10ha ale uważa ze ja nie kwalifikuje się na tą premie.Po stracie Ojca jak bylem niepełnoletni został przeprowadzony podział majątku na 3 części , miedzy moja mamę , siostrę i mnie, i od razu mamie z siostra wydzierżawiliśmy z data pewna w Gminie naszą ziemie na X lat powiedzmy( nadal trwa).I teraz pytanie czy mam szanse na Premie ( jeżeli będzie ), nadmienię ze skończone mam technikum rolnictwa i co najmniej 3 lata ubezpieczony w Krusie., później skończyłem studia wyższe w trybie zaocznym , ale teraz postanowiłem przejąc gospodarstwo i zainwestować w sprzęt ( ciągnik,prasa).Ogólnie gospodarstwo jest nastawione na produkcje mleczna i opas Bydła.Pisze o takowej sytuacji bo nie wiem czy czekać na następny nabór ( Młody Rolnik )czy przepisywać gospodarstwo teraz i skorzystać z PROW bądź brac kredyt na maszyny z Lini Mlody Rolnik na 10 lat o 2% oprocentowaniu. Prosze o konkretne odpowiedzi na pw badz GG ludzi związanych z tematem:)

Edytowano przez rafffffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

2 lata temu wiedziałem ze nie mam szans ,ale w tym roku weszło nowe rozporządzenie na stronie ARiMR które brzmi:

— pkt 6 otrzymuje brzmienie:

„6) w przypadku osób fizycznych, które nabyły

gospodarstwo w drodze spadku wydzierżawiły

to gospodarstwo nie później

niż w terminie 12 miesięcy od dnia

nabycia — dzień rozwiązania albo wygaśnięcia

umowy dzierżawy, pod warunkiem

że umowa dzierżawy została zawarta

w formie aktu notarialnego albo ma

pewną.”,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trusvip    0

Panowie a ja mam takie pytanie .

dostałem premie na MR i w biznesplanie miałem zapisane ze kupuje nowy ciagnik i wykorzystam cała sume premi ( 75 tys.) czyli w 100% , bo ciągnik i tak bedzie kosztował ponad 100.000 tys.

i chciałem zakupic razem z nim ładowacz z osprzetem.

Pytanie brzmi czy moge zrobić zakup z wkładem własnym 50 tys i reszta podeprzeć sie kredyt.na 2% ??

I czy nie doczepia sie ze nie bedzie wkładu własnego w postaci całości czyli 75 tys. tak jak miałem zapisane w bizesplanie ????????

PROSZE O PEWNE ODPOWIEDZI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś gadałem z gościem co mi wypełniał wniosek to powiedział mi wyrażanie ze musze przeznaczyć na inwestycje 75% dofinansowania czyli 50 tys. A reszte to nawet mogę przepić a najlepiej to z nim:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekalf    0

witam panie i panów

sprawa jest taka że decyzje dostałem we wrześniu czas mam do końca marca

jeszcze nic nie załatwiałem

niech ktoś mądry powie ile mu sie zeszło zdąże do marca??

bo chyba notariusz potem krus i te papiery do arimr?? czy coś jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@traktorzysta25 - jak już cos podajesz to dokładnie ;) nie 50.000 a 52.500zł to 70% z 75.000zł .

 

@dareklaf - Mi to zeszło długo , bo prawie miesiąc papiery szły od notariusza do starostwa , drugi miesiąc to wydanie decyzji o ubezpieczeniu w KRUS ;) Bili tutaj tacy , którym udawało się załatwić wszystko w dwa dni , bo urzędnicy byli im przychylni i bardziej ludzcy .

 

Także myśle ,że góra 2 miesiące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trusvip    0

Panowie a ja mam takie pytanie .

dostałem premie na MR i w biznesplanie miałem zapisane ze kupuje nowy ciagnik i wykorzystam cała sume premi ( 75 tys.) czyli w 100% , bo ciągnik i tak bedzie kosztował ponad 100.000 tys.

i chciałem zakupic razem z nim ładowacz z osprzetem.

Pytanie brzmi czy moge zrobić zakup z wkładem własnym 50 tys i reszta podeprzeć sie kredyt.na 2% ??

I czy nie doczepia sie ze nie bedzie wkładu własnego w postaci całości czyli 75 tys (jak zostało zapisane w biznesplanie) ????????

PROSZE O PEWNE ODPOWIEDZI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Tutaj pewnej odpowiedzi nie dostaniesz ;) każdy urzędnik ARIMR może Ci inaczej odpowiedzieć , bo zależy na kogo trafisz , a co dopiero "My" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@pawlus224 nie bój nie bój...

 

 

 

W BP masz stan początkowy, a to co zrobi się potem nie ma znaczenia. Byleby wydać pieniądze na to co się wpisało i żeby osiągać ESU. Kolega mial wpisany BP oprsykiwacz i wały, jednak opryskiwacz był na tyle drogi, że zabrakło na wały to ich nie kupił. Nikt mu problemów nie robił z tego powodu, złożył fakturę i jest spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Pisał ktoś przy rozliczaniu się z MR oświadczenie czy się jest na vacie czy nie? Inaczej czy się rozlicza z urzędem skarbowym czy też nie.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey2645    1

ponawiam pytanie czy będąc młodym rolnikiem mogę użyczyć budynek ojcu, wiem że młody rolnik nie może mieć współwłasności ale użyczenie to nie współwłasność. dodam że posiadam 3 chlewnie i w jednej zamiast świnek postanowiłem chować opasy a że nie mam ich w biznesplanie to były by na ojca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam takie pytanie .

dostałem premie na MR i w biznesplanie miałem zapisane ze kupuje nowy ciagnik i wykorzystam cała sume premi ( 75 tys.) czyli w 100% , bo ciągnik i tak bedzie kosztował ponad 100.000 tys.

i chciałem zakupic razem z nim ładowacz z osprzetem.

Pytanie brzmi czy moge zrobić zakup z wkładem własnym 50 tys i reszta podeprzeć sie kredyt.na 2% ??

I czy nie doczepia sie ze nie bedzie wkładu własnego w postaci całości czyli 75 tys (jak zostało zapisane w biznesplanie) ????????

PROSZE O PEWNE ODPOWIEDZI

 

Pewnie że możesz bo kto ci sprawdzi że akurat z pieniędzy z MR nie kopiłeś ciągnika tylko z Kredytu.

Możesz wziąć kredyt do 80% wartości to jak ciągnik kosztuje 120 tyś możesz wziąć 100 tyś kredytu a 20 tyś dać z premii a im i tak pokażesz fakturę na 120 tyś i kto ci udowodni że akurat wydałeś kredyt czy MR. W Banku też pokażesz fakturkę na 120 tyś i w ARIMR do MR także.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Też mi się tak wydaje, ważne jest aby wydać te 52500 na maszyny, z reszta pieniędzy przecież i tak może zrobić co chcesz, np.na wakacje poleciec :P

Więc nie wydaje mi się aby mieli do czego się przyczepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj