Polecane posty

Gość   
Gość

 @Pawlus to nie ploty u mnie w okolicy są też takie osoby, które skorzystały z MR i kupili sobie samochody, czy wyremontowali domy. Żaden nie kupił jakiejkolwiek maszyny. Zwracać nie musieli.

 

Co do zmian w biznesplanie otrzymałem informację z ARiMR, że zmiany można dokonywać przed zakupem i tego się trzymam. Jak dostanę pieniądze to wtedy zmienię, więc i ty @Majzol możesz poczekać na targi i zmienić. Głowy za te informację nie daję i chyba zadzwonię jeszcze raz i sprawdzę prawdziwość tej informacji, aby nie było za późno.

 

Sprawdzam konto co dzień, ale pieniędzy jak na razie nie ma. Jeśli w tym tygodniu nie przeleją to zadzwonię po niedzieli spytać się czy wniosek został sprawdzony, może osoba prowadząca mój wniosek będzie następnym razem rozmowniejsza.

 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

czy aby dostać kredyt preferencyjny trzeba mieć wykształcenie rolnicze ????a my MR którzy mamy uzupełnić wykształcenie dostaniemy taki kredyt ???

Edytowano przez Kamis2010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

@Kamis2010

Rozdział II. Podmioty mogące ubiegać się o kredyt

 

1. O kredyt mogą ubiegać się osoby fizyczne, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, podejmujące lub prowadzące działalność określoną w rozdziale I ust. 1, które:

1) w dniu złożenia wniosku o przyznanie kredytu nie ukończyły 40 roku życia,

2) posiadają wykształcenie rolnicze lub mają udokumentowany 3-letni okres pracy w gospodarstwie rolnym lub dziale specjalnym produkcji rolnej o kierunku zgodnym z działalnością, na którą zostanie przeznaczony kredyt,

3) mogą być rencistami, o ile prawo do renty ustalone zostało z tytułu innego niż niezdolność do pracy lub z tytułu częściowej niezdolności do pracy na podstawie przepisów innych niż przepisy o ubezpieczeniu społecznym rolników,

4) nie są emerytami.

 

2. Jeżeli o kredyt ubiegają się małżonkowie, pomiędzy którymi istnieje wspólność majątkowa, przynajmniej jedno z nich musi spełniać warunki określone

w ust. 1.

 

3. Potwierdzeniem posiadania wykształcenia rolniczego jest świadectwo lub dyplom ukończenia szkoły lub uczelni na kierunku, w zawodzie lub specjalności w zakresie rolnictwa lub dokument potwierdzający uzyskanie tytułu kwalifikacyjnego w zakresie rolnictwa. Szczegółowy wykaz kierunków studiów rolniczych, zawodów i specjalności oraz tytułów kwalifikacyjnych w zakresie rolnictwa określony został w załączniku nr 1.

 

4. Udokumentowaniem 3-letniego okresu pracy w gospodarstwie rolnym może być:

1) zaświadczenie z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego stwierdzające okres płatności składki,

2) zaświadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych stwierdzające okres płatności składki z tytułu zatrudnienia w gospodarstwie rolnym lub dziale specjalnym produkcji rolnej,

3) zaświadczenie rolniczej spółdzielni produkcyjnej o pracy w gospodarstwie zespołowym,

4) poświadczenie dokonane przez bank prowadzący przez okres co najmniej 3 lat rachunek bieżący rolnika lub bank, w którym rolnik co najmniej przez okres 3 lat obsługiwał kredyty inwestycyjne lub kredyty obrotowe,

5) zaświadczenie Urzędu Gminy o posiadaniu gospodarstwa rolnego i płaceniu podatku rolnego,

6) zaświadczenie Urzędu Skarbowego o płaceniu podatku od działów specjalnych produkcji rolnej,

7) oświadczenie rodziców bądź innych osób, które prowadzą lub prowadziły gospodarstwo rolne, zawierające poświadczenie własnoręczności podpisu składającej je osoby dokonane przez właściwy Urząd Gminy lub notariusza, o co najmniej trzyletnim okresie pracy w gospodarstwie, przy czym wiek rolnika, od którego można liczyć okres pracy w gospodarstwie rolnym wynosi 15 lat. Do tego okresu zaliczać można czas nauki w szkole dziennej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2

Podali właśnie w Agrobiznesie informację od Agencji że w tych województwach w których zabrakło kasy,przełożą z innych województw i teraz dostaną wszyscy.:D

 

 

marek uprzedziłeś mnie. :P

Hola hola, oglądam właśnie sobie powtorke programu i nikt nic nie mówi, że starczy dla wszystkich. Słysze tylko że przesuną pieniądze z tych rejonow gdzie kasa została w miejsca gdzie zabrakło środków. I kluczowe podsumowanie pieniedzy powinno wystarczyć dla wszystkich, a nie że wystarczy. Wiec lepiej jeszcz trochę poczekac, tym bardziej że listy na arimr jeszcze nie sa zmienione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

A ja mam pytanie z innej beczki. Otóż kiedy mija czas na złóżenie wniosku o płatność czy to jest dokładnie 180 dni od dostania decyzji o przyznaniu MR.

23 grudnia 2011 mialem zapis. Dopiero z powodu wielu problemów ale do rzeczy. Pojechałem z aktem do KRUS-u ale pani nie chce mi wydać zaswiadczenia o ubezpieczeniu jako rolnik bo nie ma decyzji! Pytałem kiedy bedzie ta decyzja? bedzie w ciągu 30dni. Byłem u kierowniczki dzisiaj i ona nie wyda decyzji przed upływe m 29dni. Czyli d*pa!!

No to mówie załatwie przynajmniej wypisy z rejestru gruntów. POjechałem do starostwa.Daje kobicie akt (ale ona mówi że akt to ona ma gdzies). Kobita nie chce mi wydać wypisów bo nie ma tego w komputerze bo są jeszcze naa starego właściciela! Pytam co dalej. Ona mówi że musza przyjść do niej papiery z sądu rejonowego o zmianie własciciela. Jadę do sądu. Bardzo miła pani daje mi te potrzebne dokumenty i karze zawieść do starostwa. Tak robie. Ale kobita mówi w starostwie nie chce ode mnie tych papierów bo one muszą przyjść pocztą bezpośrednio z sądu!! I witki mi opadły!! Co dalej poradzcie?


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

A po co ci wypisy z rejestru gruntów? Przynajmniej mi nie były do niczego potrzebne..

A co do KRUS to ja Ci nic nie poradzę, miałam tak samo, tylko tyle że ub.się około 20 listopada i decyzja przyszła po tygodniu bo mi Pani powiedziała że zawsze do końca miesiąca muszą wysyłać decyzję. No ale teraz początek stycznia to może i 30 dni będziesz czekał...

Potem po otrzymaniu decyzji pojechałam po zaświadczenie to nie chcieli mi wydać bo nie było prawomocne..

Ale tutaj niektórzy mówili że z KRUS-em bardzo szybko pozałatwiali, ale chyba trafili na b.dobrych urzędników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Cytałem właśnie jak niektórzy otrzymali zaświadczenia od ręki. W moim powiecie nie ma takiej możliwości.

Co do wypisów z rejestru to któryś z kolegów pisał kiedys że dobrze je dołączyć do wniosku o opłatność. To samo powiedziała mi kobitka która pisała mi wniosek na MR. I tak czekam za dziadowskim Krusem także może wypisy też zdarze dostać i wszystko razem wyśle.

Własnie wyciągnąłem moją dezyzje dostałem ją 17.09.2011r. czyli do kiedy max muszę złożyć wniosek o płatność bo już sie boję że przez to grzebanie sie urzędasów zasranych braknie mi czasu!


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Zdążysz spokojnie. Zobacz czy na wypisach masz takie same powierzchnie UR itp. jak w Bp. Jak nie to zrób aneks do BP ,lub dołącz pisemne wyjaśnienie do wniosku o płatność i spodziewaj się kontroli.

 

Jeżeli przejmowaliście zwierzęta to wymagali o od was jakiś papier potwierdzający to?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Ja przejąłem całe gospodarstwo. Więc wielkość się nie zmieniła ale sprawdzę chociaż na ojca wypisach wszystko się zgadzało wię licze że na moich też tak będzie. A co do kontroli to mnie teraz wystraszyłeś. A dlaczego miałbym mieć kontrole? I co mieliby sprawdzac? trzeba się przygotować.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

otóż mam pytanie co do artykułu w Agrobiznesie z dnia 3.I.2012 http://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/agrobiznes/wideo/03012012-1210/5907551

a więc na początku reportażu o MR2011 redaktor mówi o tym iż

 

"pieniądze bedą przesuniete z województw tam gdzie zostało na te 6woj gdzie zabrakło ,ale i tak pieniedzy nie wystarczy dla wszystkich"

 

natomiast lektor na końcu reportażu wspomina fakt:

 

"oznacza to iż pieniedzy wystaczy dla wszystkich starających sie o premie MR2011"

 

Czyli moze mnie ktos oświecic co do tych informacji i co mieli na mysli redaktor jak i lektor czy chodzi o to ze pieniedzy nie wysztarczy dla wszystkich co chcą wziąć premie w przyszłych latach czyli 2012 i 2013?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Tak chodzi oto że z naboru 2011 powinno starczyć dla wszystkich. Ale zabraknie dla innych bo nie będzie naborów więcej.

 

Ja to tak zrozumiałem ale okaże się czy dobrze za tydzień dwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Powracając do tematu odnośnie VAT.

W instrukcji wypełniania PRG (MR) jest zapisane:

Beneficjent, który otrzymał premię, będzie zobowiązany do zaangażowania przynajmniej 70% kwoty pomocy (52 500 zł) w proces modernizacji i rozwoju gospodarstwa. Kwota ta odnosi się do wydatków brutto (łącznie z podatkiem VAT) i może być m.in. przeznaczona na:[...]

To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

mówili o tym w agrobiznesie czy z jakiś protokołów to wywnioskowałeś

bo jakoś w agrobiznesie o zadnych "chyba liczbach nie bylo mowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub21    20

Dziś po moich wielu telefonach dowiedziałem się iż wniosek trafił do działu przelewów :rolleyes: Ktoś wie co już dostał ile się czeka mniej więcej gdy wniosek już tam trafi ?? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

Dziś po moich wielu telefonach dowiedziałem się iż wniosek trafił do działu przelewów :rolleyes: Ktoś wie co już dostał ile się czeka mniej więcej gdy wniosek już tam trafi ?? :rolleyes:

 

Ja czekałem prawie miesiąc na przelew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Ja czekałem prawie miesiąc na przelew.

Miesiąc od czego? Od wniosku o płatność?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzewoj    0

Mozecie mi powiedziec, co w sytuacji jesli w BP napisalem, ze przejme czesc gruntow od rodzicow a w miedzyczasie wystartowalem i kupilem w przetargu inna ziemie -czy na zmiany w BP jest 150 dni od ogloszenia listy czy doreczenia poczta listu z decyzją? Problem w tym, iż zgubilem ten list a od 2 dni nie moge sie dodzwonic do faceta, ktory prowadzi moj wniosek.. Lista ogloszona byla 8 wrzesnia + 150dni =118 dni, zas list doszedl kila-kilkanascie dni pozniej wiec jeszcze wiekszy zapas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub21    20

Miesiąc od czego? Od wniosku o płatność?

Właśnie miesiąc od czego ?? Pewnie od wysłania wniosku o płatność. Dopiero po jego sprawdzeniu wniosek wędruje do Warszawy do działu przelewów ale o tym my nie jesteśmy informowani listownie czy coś tylko jak ktoś sam zadzwoni a jakaś szanowna Pani mu odpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdy dzwoniłem w sprawie swojego wniosku, to usłyszałem, że muszę jeszcze poczekać i dostanę oficjalne pismo, czy muszę robić korektę lub z informacją, że pieniądze zostały przelane na konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy od momenty przesłania zlecenia płatności z oddziału regionalnego do centrali, czyli Warszawy, do otrzymania pieniędzy na konto mija ok 2-3 tygodni. Można zadzwonić do departamentu księgowego (co dziwne bo myślałem, że zajmuje się tym finansowy) tu link z numerami telefonów i uzyskać tam informację kiedy wyślą przelew. Należy podać imię, nazwisko, adres, nr gospodarstwa i ewentualnie nip. Pani jest w miarę miła, więc bez obaw :D

 

Piszę z własnego doświadczenia bo dzisiaj dzwoniłem i dowiedziałem się kiedy dostanę przelew, dokładną datę podali. Oczywiście warunkiem jest, że odział regionalny wysłał już zlecenie do centrali.

Edytowano przez WesternRiding

www.westernriding.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

Doradźcie mi jak się zastosować w wniosku o przelew do tabeli z Zobowiązaniami w punkcie 5 pisze ze po wpłacie na moje konto kasy mam 3 lata i 60dni na dostarczenie zaświadczenia z krus czyli moge złożyć wniosek o płatnosc bez zaświatczenia ?? bo jestem świeżo po zapisach i mam problemy z KRUSEM a czas mi się kończy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

Miesiąc od czego? Od wniosku o płatność?

Dokładnie to minęły jakieś 3 tyg. Wniosek wysłałem po 20 listopada. Korekta wniosku z Biznesplanem 2 grudnia. Po tygodniu Decyzja. Koło 15 grudnia po rozmowie telefonicznej z pracownikiem Agencji, otrzymałem informację, że zostało już wysłane zlecenie o płatność do Centrali. Pieniądze na koncie pojawiły się 31 grudnia.

 

Doradźcie mi jak się zastosować w wniosku o przelew do tabeli z Zobowiązaniami w punkcie 5 pisze ze po wpłacie na moje konto kasy mam 3 lata i 60dni na dostarczenie zaświadczenia z krus czyli moge złożyć wniosek o płatnosc bez zaświatczenia ?? bo jestem świeżo po zapisach i mam problemy z KRUSEM a czas mi się kończy :(

Do Wniosku musisz dołączyć zaświadczenie,że ubezpieczyłeś się w pełnym zakresie jako Rolnik. Ten punkt brzmi, że po upływie 3 lat (teraz jest 1 rok)od wpłaty pieniędzy na Twoje konto masz 60 dni, aby dostarczyć im zaświadczenie, że przez ten cały okres byłeś ubezpieczony w Krus.

Edytowano przez jarecki01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj