Polecane posty

janczar810    302

no tak ale chyba jedni dostali predzej pieniądze w okreslonej kolejnosci i od tej daty licząc 1rok jednym mija dzis a drugiemu np. za 6mce

 

Wiec i teraz wezykiem co dnia przybywa kolejnych interesantów pod drzwi gmachu ARiMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

A składając wniosek o płatność, akt notarialny kserowaliście sobie gdzieś tam czy na miejscu w ARiMR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

wszystko wyjaśnione-premie rozliczamy w kwotach brutto.

informacja od dyrektor ds.rozliczeń wniosków a tamte moje poprzednie wypowiedzi wynikały nie ze złej woli ale z niedoinformowania pracowników agencji,któży mają zostać jeszcze raz poinformowani,żeby w przyszłości nie było takich nieporozumień bo inaczej tego nazwac nie można

Masz może do niej numer???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

A składając wniosek o płatność, akt notarialny kserowaliście sobie gdzieś tam czy na miejscu w ARiMR?

Ja kserowałem w ARIMR ale babka dosadnie powiedziała że tak się nie robi bo oni nie są od tego i ma być wszystko kserowane przez nas ale skserowała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Ja kserowałem w ARIMR ale babka dosadnie powiedziała że tak się nie robi bo oni nie są od tego i ma być wszystko kserowane przez nas ale skserowała:)

 

W zasadzie to oni powinni skserować ale jak to z urzędnikami bywa jak i dla własnej wygody lepiej mieć wszystko skserowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

a jak to wyglada jezeli mam ziemie tylko w dzierzawe na 11lat zrobiona w starostwie z ich pieczatka czyli data pewna jest. Trzeba do tego miec jakies wypisy czy wyrysy do agencji??Bo dzwonilem do ARiMR to niby to wystarczy ale wiadomo jak to jest z nimi. Pojade a tu jeszcze to a tu tamto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

A składając wniosek o płatność, akt notarialny kserowaliście sobie gdzieś tam czy na miejscu w ARiMR?

Ja kserowalem u mnie w domu a w ARiMR tylko potwierdzili za zgodnosc z orginalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

a jak to wyglada jezeli mam ziemie tylko w dzierzawe na 11lat zrobiona w starostwie z ich pieczatka czyli data pewna jest. Trzeba do tego miec jakies wypisy czy wyrysy do agencji??Bo dzwonilem do ARiMR to niby to wystarczy ale wiadomo jak to jest z nimi. Pojade a tu jeszcze to a tu tamto.

Według ich przepisów powinna przejść ta dzierżawa, ale najlepiej zrobić notarialnie jak ja zrobiłem i mieć spokój


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak to wyglada jezeli mam ziemie tylko w dzierzawe na 11lat zrobiona w starostwie z ich pieczatka czyli data pewna jest. Trzeba do tego miec jakies wypisy czy wyrysy do agencji??Bo dzwonilem do ARiMR to niby to wystarczy ale wiadomo jak to jest z nimi. Pojade a tu jeszcze to a tu tamto.

 

Na decyzji masz napisane jakie załączniki musisz dołączyć do wniosku o płatność. Zwykle jest to dokument stwierdzający własność lub użytkowanie gruntów, czyli akt własności albo umowa dzierżawy. Wszystkie te wypisy z rejestru gruntów to wymysł pracowników ARIMR bez poparcia w Rozporządzeniu Ministra (...) które jest tu dokumentem precyzującym co mogą wymagać. Informacje o problemach z różną interpretacją przepisów przez odziały agencji powinny dotrzeć do centrali i zostać odgórnie rozwiązane, bo przepisy są takie same dla całego kraju. Ja wypisów nie załączyłem i nie chcieli ich, w innych województwach chcą i to jest idiotyczne.


www.westernriding.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuszt20    0

Witam wszystkich jestem z łódzkiego i też

składałem wniosek o młodego rolnika dzisiaj wróciłem

od notariusza i powoli będę składał

wniosek o płatność . A dodatkowo jestem w trakcie zmiany biznesplanu

i mówię wam że to prawdziwa męka ryja w całym wniosku

i wynajdują jakieś cuda

pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Witam wszystkich jestem z łódzkiego i też

składałem wniosek o młodego rolnika dzisiaj wróciłem

od notariusza i powoli będę składał

wniosek o płatność . A dodatkowo jestem w trakcie zmiany biznesplanu

i mówię wam że to prawdziwa męka ryja w całym wniosku

i wynajdują jakieś cuda

pozdrawiam wszystkich :)

Witam. Opisz dokładniej tą zmianę BP. Co i jak robiłeś. Dali Ci odpowiedz?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuszt20    0

Zmiana biznesplanu polegała na zamianie kilku maszyn

1) rozrzutnik obornika na przenośnik pneumatyczny

2) ładowacz czołowy mechaniczny na hydrauliczny

3) bin z 20t na 28t

 

Nie powiem z tymi maszynami dopiero co wyprostowałem

sprawę . Ale jakiś gość ryje w tabeli nr.6 i ciągle

szuka a to prosiaków a to byczków a przecież

wniosek został zatwierdzony to po co ryje w tym co jest dobrze.

A odpowiedzi na zmianę biznesplanu nie dostałem bo ciągle

coś wynajduje i wszystko się opóźnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes91    0

Ja jeszcze nic nie załatwiłem ws zmian.Jedynie zadzwoniłem na informacje i powiedzieli mi że jeśli chodzi o zmianę wymiarów to może ale nie musi wystarczyć samo podanie bez tabelki 5,2 ,jednak najlepiej wysłać razem z tabelką,także mogli nie wysłać odpowiedzi zgody na zmianę jeśli chodziło o zmianę wymiarów.Co do zmian jednej maszyny na inną to tabelka + podanie ,jeśli się dostarcza osobiście to może wystarczyć sama tabelka,odpowiedź czy jest zgoda na zmiany pocztą to chyba 15 lub 30 dni,dokładnie nie wiem.

Edytowano przez jankes91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ketrab    3

Koledzy może któryś mi pomoże, i wyjaśni co robić...

mam w jednym kawałku pole o powierzchni 8 ha jednak na tej działce leży także całe gospodarstwo (tz. obora, magazyny, silosy, garaże, dom, stodoła) we wniosku na MR wpisałem że przejmę to wszystko jednak nie będę prowadził żadnej produkcji zwierzęcej(ponieważ planowałem likwidować), jednak teraz chciałbym to zostawić na takiej zasadzie że chciałbym wydzierżawić ojcu obore i stodole, i żeby on prowadził produkcje zwierzęcą, bo nie chce się pakować w zwierzęta i zmieniać wszystko we wniosku. Przejdzie takie coś jak wydzierżawię część gospodarstwa odrazu po przepisaniu, czy lepiej rozdzielić gospodarstwo od pola i wogólę się nie pakować w budynki??

jak zrobić żeby było najlepiej?? pomóżcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pazdzioch87    0

A składając wniosek o płatność, akt notarialny kserowaliście sobie gdzieś tam czy na miejscu w ARiMR?

A nie można dołączyć do wniosku wypisu aktu notarialnego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie można dołączyć do wniosku wypisu aktu notarialnego??

Można tylko za odpis się płaci, na pewno więcej niż za ksero, a ksero wystarczy.

Edytowano przez WesternRiding

www.westernriding.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

ja też dzis wysłałem zmiane naszyn i zobaczymy co z tego będzie...

jak do połowy grudnia nic nie przyjdzie to sam bede sie dobijał :) bo w styczniu musze maszyny kupić a w kwietniu rozliczyć,więc czas nagli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Koledzy może któryś mi pomoże, i wyjaśni co robić...

mam w jednym kawałku pole o powierzchni 8 ha jednak na tej działce leży także całe gospodarstwo (tz. obora, magazyny, silosy, garaże, dom, stodoła) we wniosku na MR wpisałem że przejmę to wszystko jednak nie będę prowadził żadnej produkcji zwierzęcej(ponieważ planowałem likwidować), jednak teraz chciałbym to zostawić na takiej zasadzie że chciałbym wydzierżawić ojcu obore i stodole, i żeby on prowadził produkcje zwierzęcą, bo nie chce się pakować w zwierzęta i zmieniać wszystko we wniosku. Przejdzie takie coś jak wydzierżawię część gospodarstwa odrazu po przepisaniu, czy lepiej rozdzielić gospodarstwo od pola i wogólę się nie pakować w budynki??

jak zrobić żeby było najlepiej?? pomóżcie:)

 

 

Musisz napisać umowę dzierżawy z tatą - że dzierzawisz mu budynki , wyszczególnij jakie (jesli miałes napisane jak ja w BP ,że budynki będą stanowiły zaplecze do produkcji roślinnej to najlepiej zostaw "sobie" stodołę/magazy/garaz a wydzierzaw tylko oborę/paszarnię/budynki do produkcji zwierzęcej) , niech "papier" lezy w domu a w razie kontroli okażesz go i tyle .

 

Przynajmniej mi tak poradzono (osoba która sprawdzała mi 1 wniosek) .

 

Chyba ,że ktoś zna inny sposób ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

Ja wysłałem zmianę BP w zeszły poniedziałek,jeszcze żadnego odzewu nie ma. Zanim wysyłałem pytałem się jak mam to zrobić. To Pani mi powiedział że ma w kilu zdaniach uzasadnić nie rozpisywać się. I jeszcze powiedziała że oni wszystkie zmiany akceptują, ciekawe jak będzie w rzeczywistości, może przyjdą jakieś poprawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ketrab    3

skoro temat jest o zmianie BP to jak sądzicie jak wpisałem we wniosku że kupie pług 4 obracany Akpila i bronę wirową tej samej firmy, a teraz chciałbym kupić tylko pług tylko zachodniej produkcji za ok 75tys to co zgłaszać to czy nie, w sumie kupie pług.... chyba ich nie interesuje jakiej firmy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Dodam, że duże sprzęty na małe areały nie akceptują wiem to po koledze (mazowieckie).

A co do pytania ketrab to najlepiej zrób zmianę BP i zdejmij z niego te budynki a z ojcem napisz umowę dzierżawy na kolanie i bajki.

jankes91 wejdź w swoje prywatne wiadomości.

 

A tak wg to czy komuś udało się zmienić BP?Ja o żadnym przypadku nie słyszałem

 

 

 

Mi kazali dołączyć cały zmieniony wniosek+ cały BP+podanie. I tak zrobiłem

Edytowano przez in2dex

To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Mi się udało zmienić tylko że można powiedzieć że to była kosmetyczna zmiana. Miałem przejąć 2 działki a 3 kupić za premie a we wniosku wpisałem że przejmuje 3 i później to zmieniałem. Na odpowiedz czekałem 2 tygodnie i wszystko dobrze sie zakończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misza001    0

Elo wszystkim!

Czy jest już jakaś osoba która dostała przelew z naboru 2011?

Jeśli tak to ile się czeka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pazdzioch87    0

Można tylko za odpis się płaci, na pewno więcej niż za ksero, a ksero wystarczy.

Wypis całe 12zł ale teraz to już przepadło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

4tyg i kasa na koncie ale z początku listy, miejsce w rankingu chyba też ma się trochę do wypłacania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj