Polecane posty

luki15146    13

a ja mam takie pytanie: W biznesplanie było napisane że 40 tys włożymy w budowę obory. Czy mogę do tych 40 tys dobrać kredyt preferencyjny np 100 tys i wybudować ową oborę? Czy agencja się nie zgodzi bo dwie pomoce na jeden cel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Wg mnie powinni się zgodzić do jak w zeszłym roku miałem składać na Młodego (a składałem w tym) to doradca mi mówił żeby najlepiej połączyć to z Modernizacja i Młodego uznać jako wkład własny więc wg mnie można to połączyć z kredytem preferancyjnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

ja tez się zastanawiam w jakiej kolejności lecą decyzję z lubelskiego bo jestem w pierwszej dziesiątce i decyzji nie widać.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzewoj    0

wlkp numer okolo 280, decyzja z 16.09, data nadania 19.09, otrzymana 20.09

i tez mam pytanie, a nawet dwa- czy mozna zmienic biznesplan? bo zamiast maszyny chcialbym kupic nową ziemię, i czy premie mozna wykorzystac jako wklad wlasny do kredytu preferencyjnego. Czy jest to mozliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

I wie już ktoś może konkretnie czy na MR wystarcza świadectwo ukończenia szkoły rolniczej samo czy jeszcze trzeba egzamin mieć zdany bo to jednak jest prawda, że pytając na infolini czy w odr są różne odpowiedzi. W większości że nie trzeba egzaminu ale trafia się że ktoś mówi że trzeba. Trudno powiedzieć.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemasboss    3

Orientuje się ktoś czy jeśli miało się wpisane we wniosku że ziemia będzie nabyta przez darowiznę to można zmienić na dzierżawę? I jeszcze czy można zmienić działki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy jeśli miało się wpisane we wniosku że ziemia będzie nabyta przez darowiznę to można zmienić na dzierżawę? I jeszcze czy można zmienić działki?

Można zmienić działki. Zgodnie z paragrafem 21 Rozporządzenia Ministra Rolnictwa składasz w terminie nie przekraczającym 150 dni od daty otrzymania decyzji zmieniony biznes plan, tabelę 14 wniosku oraz uzasadnienie zmiany do ARMIR. Dyrektor regionalny w ciągu 14 dni odpowiada w formie decyzji. Generalnie się zgadza jeżeli zmiana nie wpłynie na uzyskaną punktację czyli areał będzie podobny oraz gospodarstwo w sumie będzie wielkości min. 10,23ha.


www.westernriding.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

ja tez się zastanawiam w jakiej kolejności lecą decyzję z lubelskiego bo jestem w pierwszej dziesiątce i decyzji nie widać.....

 

 

Oni chyba tam śpią :o jak bedziesz miał decyzję daj znac w temacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arku3060    74

Wniosek o płatność się skład w tym samym miejscu co wniosek na młodego rolnika czy w biurze powiatowym tam gdzie wniosek o dopłaty?? i czy jakieś papierki są jeszcze dodatkowo potrzebne jeżeli już mam gospodarstwo od pół roku na siebie????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Takie same papierki jak wszyscy składasz ;)

 

Takie same papierki jak wszyscy składasz ;)

 

Takie same papierki jak wszyscy składasz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

dostał ktoś z was negatywną decyzje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzewoj    0

wracam tutaj do pytania czy premie mozna wykorzystac jako wklad wlasny do kredytu preferencyjnego- w lini nMR na pewno tak, nie wiem co z innymi liniami

i przy okazji pytanko- jak obliczyc oprocentowanie preferencyjne? W "regulaminie" tych kredytow jest napisane, że:

 

Oprocentowanie kredytu jest zmienne i nie może wynosić więcej niż 1,6 stopy redyskontowej w stosunku rocznym. Należne bankowi odsetki płacone są przez:

 

1) kredytobiorcę w wysokości 0,25 powyższego oprocentowania, nie mniej jednak niż 2%,

2) Agencję- w pozostałej części

 

Czyli:

aktualne redyskonto wynosi 4,75%.

A wiec 4,75 * 1,6= 7,6

0,25 * 7,6= 1,9 i tutaj należy wziąć poprawkę do 2, ponieważ jest napisane nie mniej niż 2%

Edytowano przez rzewoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Premia MR może być wkładem własnym do kredytu na zakup ziemi.

Banki chyba zawsze biorą sobie właśnie te 2% od nas + prowizja od całkowitej sumy kredytu też ok 2%.

Edytowano przez Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wader881    0

Czy umowa dzierżawy na część gruntów jakie zamierzam przejąć na młodego rolnika może być sporządzona na zwykłym druku z internetu tylko pomiędzy mną a osobą od której będę dzierżawił czy musi to być potwierdzone w gminie lub u notariusza? :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian1025    56

Mam dla was dobrą nowine(mam nadzieje ze sie tak stanie). W 10 numerze Top Agrar Polska piszą ze wg. nieoficjalnych zródeł mają dorzucić kasy na Mlodego Rolnika i dostaną wszyscy którzy złozyli wnioski ;) cale 8600 wniskodawców ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Czy umowa dzierżawy na część gruntów jakie zamierzam przejąć na młodego rolnika może być sporządzona na zwykłym druku z internetu tylko pomiędzy mną a osobą od której będę dzierżawił czy musi to być potwierdzone w gminie lub u notariusza? :unsure:

 

 

Tak między sobą nie można ;) notariusz lub gmina tak jak mówisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

a czy w gminie na 100% będzie się liczyć taka dzierżawa ? brat dostał MR i pani która mu wniosek pisała twierdziła, że tylko notariusz się liczy ??


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Mam dla was dobrą nowine(mam nadzieje ze sie tak stanie). W 10 numerze Top Agrar Polska piszą ze wg. nieoficjalnych zródeł mają dorzucić kasy na Mlodego Rolnika i dostaną wszyscy którzy złozyli wnioski ;) cale 8600 wniskodawców ;)

 

 

oby to się sprawdzilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek29    24

Jeśli chodzi o dzierżawę to mi powiedziano w ODR że tylko dzierżawa trwała u notariusza!!! ale jak to ktoś wcześniej napisał że wszędzie mówią co innego....

Jeśli chodzi o dołożenie pieniędzy to jest prawie pewne, bo programu MR już ma nie być w PROW 2007-13 więc będzie chciał minister dać wszystkim tak jak to robi z modernizacją której już na pewno miało nie być a pieniędzy cały czas dorzuca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

jak to jest prawie PEWNE?? ze minister dorzuci kaski i wystarczy dla wszsystkich.

A z jakich zródeł masz te informacje. Bo jak to słyszaleś od znajomego rolnika itd. to chyba nic z tego nie wyjdzie :( sądze ze jesli Sawicki mialby dołożyc kase dla MR to napewno by sie pochwalił w mediach a tu cisza

trudno i tak juz sie z tym pogodzilem ze sie nie załapie :D

 

pozdrawiam całą wlkp.

i nie pomijajajac inne woj. także :D

 

 

ps.Coś w to nie wierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj