Polecane posty

Gość   
Gość

Ja właśnie dzisiaj otrzymałem decyzje z agencji o przyznaniu wsparcia. Jak piszecie, że u notariusza płacicie 1800 zł za 4ha, to ciekawe ile ja będę musiał zapłacić za 15ha w 5 działkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Skoro dostałeś decyzje to byłeś na początku listy czy nie?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobiecho    0

Witam. Zamieniał ktoś BiznesPlan w MR? Ja chcę zmienić. Jakby to wyglądało? Trzeba do nich jechać czy telefonicznie/ pocztą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

Koszt przepisania zleży na ilu działkach jest gospodarstwo, u nas koszt przepisania około 2200zł.

U mnie tez nie ma szans na powiększenie gospodarstwa. Ciekawe co by się działo jak by zabrali dopłaty, wtedy ziemi by było pod dostatkiem i w niższej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja byłem na 197 spośród 402, ale to pewnie bez większego znaczenia jak numery miejsc na liście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Mieli decyzje wysyłać wg numeracji listy, ale najwidoczniej tak nie jest

 

Jakieś masakryczną kase płacicie za przepisy...mam nadzieję że u mnie tak nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

ja słyszałem że podatek od wzbogacenia czy tam od darowizny to płaci się tylko w przypadku domu mieszkalnego czyli jeśli przepisują ci dom to jakieś 7% chyba od wartości ale to tylko zasłyszane kiedyś tam informacje (kiedyś tam znaczy w marcu) a czy z kujawsko-pomorskiego ktoś dostał decyzje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Dzisiaj dostałem decyzję, byłem na początku listy w łódzkim.

 

U notariusza ojciec na wiosnę się pytał to za przepisanie 21ha wraz z budynkami chcieli 3000zł więc chyba nie drogo w porównaniu do tego co niektórzy tu płacili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimpik111    1

żaden podatek od wzbogacenia tu nie ma miejsca, bo jest to linia prosta w pokrewieństwie, a jak już to od wzbogacenia jest 2% podatek ale i tak go nie zapłaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

a wg mnie na pewno zapłaci podatek

jakaś tam ciocia nie zalicza się do grupy podatkowej zerowej.

Więc na pewno będzie podatek...jak się nie mylę to 7% powyżej ok9tyś

i chyba 9% powyżej 10tyś..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Napewno będzie jakiś podatek bo notariusz kazał oszacować wartość tego majątku do przepisania , oszacowano go na 50tys zł <w rzeczywistości jest wart więcej ale chyba właśnie za sprawa podatku sam notariusz kazał wartość zaniżyć> ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

a zastanawialiscie sie nad punktem "b' odnosnie użytkowania wieczystego??? moze to wychodzi taniej u notariusza?? a wiadomo moze za X lat zmienia sie przepisy i nie bedzie sie bulic kupe kasy za przepisanie???


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Hyyy do modernizajci znów kasa jest. PSL reklamuje się że dba o Młodych a to Nie prawda. Uwierzę w to jak do żuci kasy dla MŁODYCH ROLNIKÓW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Coś muszą zrobić a idą wybory to szansa jest. A jeśli nic nie zrobią i nie będzie naboru za rok to osoby z tego naboru które nie dostały będą najgorzej poszkodowane z wszystkich naborów jakie do tej pory były.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Teraz dali kase na MGR nawet dla tych co nie dostali w Wielkopolsce w 2009r. to jest jakiś chory system ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Teraz dali kase na MGR nawet dla tych co nie dostali w Wielkopolsce w 2009r. to jest jakiś chory system ;[

 

A wkurza mnie to że się chwalą że Rolnicy są zadowoleni z pracy ARIMR ciekawe kto jest zadowolony bo te osoby co ja znam to nikt nie jest zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuszt20    0

Witam wszystkich jestem z łódzkiego

w zeszłym tygodniu dostałem decyzje pozytywna na

młodego rolnika na liście byłem w pierwszej setce

mam do wszystkich pytanie co teraz mam kolejno

robić otóż przejmuje 10 działek na których

razem jest 11.43ha i ile może kosztować takie przepisanie

darowizną oczywiście

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj