Polecane posty

Witek2010    33

Jak się dostanie decyzję to potem trzeba jeszcze składać wnosek o płatność ale to już można powiedzieć z górki :D


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo1013    0

A ja mam pytanie w sprawie wykształcenia rolniczego:

premie dostałem dwa lata temu i trzeba było mieć wykształcenie rolnicze średnie (technik rolnik) czyli świadectwo oraz dyplom z egzaminu

i za rok mam sie rozliczyc z mlodego rolnika i teraz czy wystarczy samo swiadectwo bez tego dypolomu (bo takie sa te nowe przepisy)

czy bede rozliczany według tych przepisów co była 2 lata temu??

 

pytam bo w odr nic nie wiedza a nie mam tego egzaminu:(

 

 

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superman    0

WItam ojciec mi przepisze 10,55ha ziemi i moje pytanie na jaki ciagnik maxymalnie moge zlozyc ( chodzi mi o KM) ?? bo chyba na 150 KM mi nie dadza na 10 ha, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Pytanie po co Ci taki duży ciągnik na ten areał ?

Czy aż taki duży Ci przejdzie to nie wiem ale wiem że chłopaki pobrali zetory forterry na MR , ograniczeń hektary na km nie ma ale może zdazyć się nadgorliwy urzędnik który nie przepuści Ci takiego wniosku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek29    24

Możesz wziąć nawet i 200KM. W przypadku młodego rolnika NA PEWNO nie będą się czepiać. Na modernizację owszem ale na MR możesz brać co chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Nie prawda. Na MR i na modernizacje są takie same wymogi dotyczące wielkości sprzętu od posiadanego areału. W poprzednim naborze MR mój kuzyn na 11,5ha mógł brać nie więcej niż 110KM


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek29    24

Nie do końca się z tym mogę zgodzić bo czytając rozporządzenie ministra rolnictwa odnośnie młodego rolnika nie znalazłem informacji by zakupiona maszyna spełniała te "warunki ekonomiki"... chociaż może i przeoczyłem to dlatego nie będę się sprzeczał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Jak sie nie myle ktoś tu wcześniej pisał że bierze opryskiwacz jakis tam i nie pozwolili mu brać takiego dużego jak chciał

 

Ja na 20ha biorę opryskiwacz 2000l, 18m belka i się nie czepiali że duży..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z tego co się orientuję nie ma ograniczeń, są tylko wytyczne na co można ową premię można przeznaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Nie do końca się z tym mogę zgodzić bo czytając rozporządzenie ministra rolnictwa odnośnie młodego rolnika nie znalazłem informacji by zakupiona maszyna spełniała te "warunki ekonomiki"... chociaż może i przeoczyłem to dlatego nie będę się sprzeczał

 

 

Dokładnie ;)

Najwyżej jeli się trafi na kogos kto sprawdza wniosek i jemu sie nie spodoba bo maszyna jest za duża na areał , ale na dobrą sprawę można by się w tym temacie kłócić jesli urzędnik arimr upierałby się ze są ograniczenia .

 

MDsidor - 110 km na kilkanascie ha ? to też jest nie pojętę mimo ,że jak sądzisz jest limit mocy , to jesli miałby isc w parze z "zasadami ekonomiki" to powinien wynosic sporo mniej .

 

 

Jest na AF temat w którym ktoś kiedys napisał ,ze przy programach unijnych jest limit mocy 4km=1ha - bujda na resorach <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz16    9

By dostać pieniądze z tytuły MR wystarczy mieć tylko skończoną szkołę średnią rolniczą czy trzeba mieć zdany egzamin zawodowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EMEK    1

Egzamin zawodowy nie jest wymagany, wystarczy miec swiadectwo ukonczenia szkoly rolniczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Dokładnie ;)

Najwyżej jeli się trafi na kogos kto sprawdza wniosek i jemu sie nie spodoba bo maszyna jest za duża na areał , ale na dobrą sprawę można by się w tym temacie kłócić jesli urzędnik arimr upierałby się ze są ograniczenia .

 

MDsidor - 110 km na kilkanascie ha ? to też jest nie pojętę mimo ,że jak sądzisz jest limit mocy , to jesli miałby isc w parze z "zasadami ekonomiki" to powinien wynosic sporo mniej .

 

 

Jest na AF temat w którym ktoś kiedys napisał ,ze przy programach unijnych jest limit mocy 4km=1ha - bujda na resorach <_<

Jeżeli chodzi o wielkość sprzętu w MR to pracownik zachodniopomorskiego odziału ARiMR oznajmił, że są takie same wymagania jak w Modernizacji.

Więc wychodzi na to, że każdy pracownik interpretuje przepisy jak mu się widzi.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobiecho    0

Witam. mam takie pytanie. Na stronie ARiMR jest taka informacja że mogą przyznać większe zaliczki na inwestycje z PROW 2007-2013. Czy ktoś wie na czym to polega? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W dokumencie o tytule: Zasady doboru maszyn rolniczych, wyraźnie napisano, że dotyczy ono wyłącznie MGR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

Dobór wielkości maszyn nie dotyczy MR problem w tym że najczęściej wnioski na modernizacje i MR sprawdzają te same osoby. Ja wpisałem cagnik i facet mi powiedział że dobrze że wpisałem ciągnik 80 km bo na moje 20 ha taki będzie pasował. Bo mówi że liczą 4 km na ha. Ja mu mówie że co gdybym chciał większy to stwierdził że w sumie na MR to nie istotne ale na modernizacje to już musiał bym sie wytłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superman    0

no ja na 10,5ha na młodego chcialem opryskiwacz 1600l i mi nie dali powiedzieli ze za duzy jak na te ha to zmienilem na 1200l i to samo, chcieli mi dac 800l to taki to sobie moga ... Zamiast opryskiwacza napisalem brona wirnikowa 3m i mi nie dali. wiec chyba jakies ograniczenia sa chyba ze ja trafilem na jakas nie ogranieta osobe która rozpatruje mój wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

Chyba miałes pecha. Mi najpierw babka sprawdzała, urzędniczka jak z czasów komuny, nic sie dogadać nie dało. Później na szczęście przejął mój wniosek facet i z nim to była bajka. Sam mi kazał dopisać wyższą cene do ciągnika i po zmieniac inne rzeczy żeby sie nie mieli potem czego czepiać a żeby było po mojemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie, jeśli otrzymam decyzje lub znajdę się na liście to kiedy musze przerwać prace? mam umowe na czas określony z wypowiedzeniem 2 tygodniowym,

Edytowano przez przemek1025a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

no ja na 10,5ha na młodego chcialem opryskiwacz 1600l i mi nie dali powiedzieli ze za duzy jak na te ha to zmienilem na 1200l i to samo, chcieli mi dac 800l to taki to sobie moga ... Zamiast opryskiwacza napisalem brona wirnikowa 3m i mi nie dali. wiec chyba jakies ograniczenia sa chyba ze ja trafilem na jakas nie ogranieta osobe która rozpatruje mój wniosek.

Miałeś kolego cholernego pecha z tym wnioskiem. Trzeba było napluć w gały temu baranowi co się czepiał. Niech ci pokaże, gdzie te ograniczenia są napisane, bo ci urzędnicy to mnie dobijają. Jedne się czepia, że nie ma egzaminu zawodowego, a drugi twierdzie, że jest zbędny, jeden się czepia za dużego sprzętu, a drugi mówi, że jest git to o co kaman? A ja wiem o co kaman. Jak ktoś chce w łape to się czepia. A to jest tak egzamin zawodowy nie jest potrzebny, a na maszyny nie ma ograniczeń oprócz zdrowego rozsądku, a jak ktoś się będzie czepiał to dajcie nazwisko i numer i się to załatwi po mojemu. Jak opieprz nie pomaga to się robi skargę na pracownika tylko trzeba się przygotować argumentami, bo tak to będą bronić jeden drugiemu rączkę umyje i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

ja podobnie jak koledzy, mój wniosek prowadzi Babka ( nawet fajna z wyglądu ;) ) w Olsztynskim oddziale agencji, wezwała mnie abym zamienił przedni TUZ od ciagnika, bo to nie jest maszyna rolnicza, tylko osprzet, a ja się spytałem a Tur to też nie maszyna?? bo przecież nie jeden kupował Tura na MR... <_< a dodam, że we wniosku mam wpisana Finnkę jako mój ciągnik, bo jestem współwłaścicielem... a faktycznie chciałem zamontowac go do 1224... no i musiałem zamienić na wał dogniatajacy... w odr ta co mi wypełniała powiedziała że nie powinienem brać sprzetu do zielonki bo nie mam użytków zielonych, a chcąc kupić rozrzutnik T088(po odbudowie) to musze brac jako przyczepe objętościową do QQ...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucio    1

Witam jak ktoś będzie miał już informacje lub stronę o liście osób która dostała Mr to niech poda bo każdy teraz tylko wyczekuje tego momentu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj