Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mlody2010    0

A czemu to byłaby dla ciebie strata czasu uważasz,że jak wypełniłeś samodzielnie swój wniosek to wiesz już wszystko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

Pewnie chodzi mu o to że kupę wątków się powtarza praktycznie co 2-3 strony, dodać do tego jakieś niesnaski i kłótnie użytkowników+to że temat ciągnię się już jakieś 2 lata to po co czytać to wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Zgadza się luki15146, poza tym tyle tych postów że nawet nie mam czasu aby wszystkie przeczytać...

A poza tym mlody2010 wiem na ten temat może nie wszystko, ale jak czegoś nie wiem to zaraz się dowiaduje czytając na stronie ARiMR lub ewentualnie pytając w ich oddziałach. ..


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek32    1

witam.

złożyłem wniosek 23.05 (wysłałem listem poleconym). dzisiaj otrzymałem wezwanie do poprawki. jutro zajdę do swojej regionalnej placówki i zapytam. myślicie, ze obejdzie się bez jazdy do ich głównego oddziału w Białymstoku? (ok 140km)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

9 czerwca składałem wniosek i dziś przyszły poprawki.

Skoro są poprawki to może coś z tego będzie. ;)


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

9 czerwca składałem wniosek i dziś przyszły poprawki.

Skoro są poprawki to może coś z tego będzie. ;)

 

Mi się wydaje że poprawki może dostać każdy a kasę potem nie :( Trochę to dziwne bo tracą czas na tym ale każdy wniosek musi być "poprawnie złożony".


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Dokładnie , przecież bez sprawdzania wniosku (i automatycznego wyłapywania błędów) nie opracują punktacji danego wniosku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

Dzisiaj dostałem poprawki. Drobnostki do poprawy, muszę usunąć symbol i nazwę producenta sprzętu.

 

Mam pytanie. Użytków zielonych nie wpisuje się do obliczenia ESU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Jeśli są przeznaczone na pasze dla gospodarstwa to nie liczą się do ESU. Jak chcesz, żeby sie wliczały to musisz im dostarczyć albo jakaś pseudo-umowę z sąsiadem, że on będzie od Ciebie kupować siano czy tam zielonke, albo plan sprzedaży siana/zielonek w latach 2011-2017. Ja byłem w takiej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Jeśli hodujesz "przeżuwacze" to przy obliczaniu ESU nie wpisuje się upraw przeznaczonych na pasze, tylko w tej tabelce z planowanymi zasiewami trzeba je uwzględnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misterof    0

Witam wszystkich. mam pytanie a mianowicie,potrzebne mi są papiery ukończenia szkoły rolniczej.wiecie może jak je zdobyć i jakie tego koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Witam wszystkich. mam pytanie a mianowicie,potrzebne mi są papiery ukończenia szkoły rolniczej.wiecie może jak je zdobyć i jakie tego koszty.

 

Musisz się udać do szkoły, jeśli masz średnie wykształcenie to zrobisz 2 letnią policealną lub technikum uzupełniające. Z tego co się dowiedziałem nie wymagają jeszcze dyplomu zdania egzaminu zawodowego tylko jakieś zaświadczenie że się chodziło do danej szkoły i ją ukończyło - raczej zaocznie chyba ludzie chodzą.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jeśli hodujesz "przeżuwacze" to przy obliczaniu ESU nie wpisuje się upraw przeznaczonych na pasze, tylko w tej tabelce z planowanymi zasiewami trzeba je uwzględnić.

 

Hm... a Ja wpisałem uprawe koniczyny czerwonej , trawy ,(wliczone do esu) a nie mam na siebie zwierząt i to przeszło bez poprawek ;) Mi mówiono ,że jest wolny rynek i nie muszę mieć zadnych umów ani np. zbóż sprzedawac do zakładów które wystawią mi kwitek , tylko mogę sprzedac "chłopu na targu" i nie mogą się przyczepic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

pawlus224 ja podobnie i też 0 poprawek a wpisałem kuku na kiszonkę trawy i nikt się nie przyczepił. To by było idiotyczne jakby mieli się przyczepić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

a ja wpisałem że mam ziemniaki i trwałe użytki zielone i mam poprawkę, napisali że to się nie liczy do esu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

mi też właśnie dziś poprawki przyszły, a myślałem że jednak obędzie sie bez :P ale widąć w lubelskim pracują ostro skoro po 3tyg sprawdzili :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Mnie się niby tych użytków zielonych nie czepiali, ale powiedzieli mi, że ta umowa nie będzie przeszkadzać, a może później będzie dzięki niej jedną poprawkę mniej przy dalszej weryfikacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Widać w Polsce niema równych przepisów hehe w jednym woj jest tak w drugim inaczej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

ja składałem koło 15 wniosek i na razie żadnych poprawek lubelskie trochę dziwne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

panowie własnie ja mam problem z tymi użytkami... bo mi wpisali że mam im niby umowę jakąś sprzedaży przedstawić... widzę mieliście z tym problem także proszę o pomoc z tym... bo z sasiadem mam umowe spisać czy o co to chodzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Ja składałem też 15 w lubelskim i juz poprawkę miałem

Edytowano przez BartekM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj