Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
luki15146    13

witam. A jak tam sprawa przedstawia się w kujawsko-pomorskim? Wie ktoś coś może? Ja składałem 17 czerwca, do tej pory cicho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

tak jak wyżej olimpik111 napisał pkt za wykształcenie są jeśli to wykształcenie przy składaniu wniosku jest, jeśli natomiast nie ma to po prostu nie dostaje sie pkt, a uzupełnienie wykształcenia nie jest do pkt tylko to jest wymóg dostania premi i jest odgórnie określony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekrolnik    0

A wedlug mnie nie ma mozliwosci abys nie dostal punktow za wyksztalcenie, poniewaz jest od 1 do 5 pkt a nie od 0!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

no napewno dostać możesz jakieś na obecna chwilę ale nie dostaniesz 5pkt jak zadeklarujesz że za 3lata będziesz miał magistra z rolnictwa to tak samo jak by dawali pkt za to że idziesz z jednym hektarem pola ale deklarujesz że w ciągu 3lat uzupełnisz do 25ha i dostaniesz za to 16 pkt za podwójną średnia krajową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala123    0

ciekawe czy jeśli dałam zaświadczenie z uczelni że kończę w tym roku studia rolnicze to dadzą mi za to punkty czy nie. Jeśli nie to dowiozę w sumie dyplom bo po niedzieli mam już obronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek29    24

Są pieniądze dla 6,5tys Rolników ,a ciekawe ile z tego zabiorą ci dla których zabrakło pieniędzy w poprzednim naborze ;[Denerwujące jest to że dostaną premię bez punktacji.

 

Z tego co ja słyszałem to oni nie są brani pod uwagę w tych 6,5tyś. Oni już decyzje dostali. Przynajmniej w mazowieckim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucio    1

a wie ktos ile osub złozyło wnioski w mazowieckim i ile jest miejsc w mazowieckim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekalf    0

mazowieckie nie przekroczyło limitu więc kto spełnia warunki to mi sie zdaje że napewno dostanie

szybko sprawdzają bo już do mnie dzwonili o poprawki i w poniedziałek jadę do wa-wy może coś sie dowiem jak to z kaską bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagunia    0

witam:) czy wie ktoś może jaki jest limit wniosków w zachodniopomorskim? i czy pula jest przekroczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

a w kujawsko-pomorskim dużo przekroczone? Ma ktoś jakieś informację?

 

 

Kujawsko pomorskie ma kasy dla 50% z nas czyli dla 360 wnioskodawców a jest unas kolo 750. 180 czy więcej wniosków poszlo na tych z 2010 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Pytanie czy dają punkty za już posiadane wykształcenie czy za deklarowane ? jesli to drugie to nasze wnioski będą gdzies w poblizu ;) miałes juz poprawki ?

 

 

Nie poprawek jeszcze nie miałem bo gdzieś 15czerwce złożyłem wniosek. nie wiem jak to z tym wykształceniem będzie ale pewnie 0 no bo w sumie średnie mam ale z rolnictwem wspólnego to nic nie ma a zaoczne rok juz rolniczej skończyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucio    1

mazowieckie nie przekroczyło limitu więc kto spełnia warunki to mi sie zdaje że napewno dostanie

szybko sprawdzają bo już do mnie dzwonili o poprawki i w poniedziałek jadę do wa-wy może coś sie dowiem jak to z kaską bedzie

 

to jest pewna wiadomosc ze Mazowieckie nie przekroczyło puli wniosków jak tak to fajnie wszyscy sie załapią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimpik111    1

Znaczy ja planuje zakup sprzętu, ogólnie do uprawy jakąś prasę itp., bo na nowy ciągnik nie starczało, a nie chciałem białoruski,a tak to z upraw to przeważnie połowa zboża, resztę maliny truskawki i jeszcze trochę sadu, ziemniaków więc taka mieszanka.;) Ale co z tego jak to nic nie da a tak było by łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

A jest tak np że ktoś ma za mało ha albo jak to było na modernizacje gospodarstw że musi być np 4esu? Czy to nie ma znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

do młodego rolnika nie liczy się esu na starcie, liczy sie końcowe, nie może być mniejsze niż 4 i nie mniejsze niż w roku podczas składania wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hej mam do was pytanie w tym roku skonczyłem technikum pod kirunkiem technik rolnik i czy wystarczy mi tylko swiadectwo ukonczenia szkoly by miec wykszałcenie rolnicze czy musze zdac egzamin zawodowy by miec uzupełnione wykształcenie na młodego rolnika. informuje ze w tym roku na swiadectwie nie pisze swiadectwo ukonczenia technikum rolnicczego tylko ŚWIADECTWO UKONCZENIA SZKOŁY ŚREDNIEJ, a jakiej to nic na nim nie ma, nawet w ODR nie wiedza czy musze uzupelnic je czy nie , wie ktos jak to jest??

Jestem z woj.podlaskiego i złożyłem wniosek 9 czerwca naraziwe nic nie piszą heh . pisałem w tym roku dyplom potwierdzajacy kwalifikacje zawodowe ale wiem ze go obleje i dlatego to pytanie czy jest on potrzebny .

piszcie jak wiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Znaczy ja planuje zakup sprzętu, ogólnie do uprawy jakąś prasę itp., bo na nowy ciągnik nie starczało, a nie chciałem białoruski,a tak to z upraw to przeważnie połowa zboża, resztę maliny truskawki i jeszcze trochę sadu, ziemniaków więc taka mieszanka.;) Ale co z tego jak to nic nie da a tak było by łatwiej.

 

 

U większosci taka mieszanka ;)

 

Ja to przemyślałem pod takim względem : "jaka maszyna ma u mnie największe wykorzystanie ? - rozrzutnik obornika , ale ze szkoda mi tyle kasy na maszynę którą kupić mogę używaną w idealnym stanie za cwierc albo mniej sumy nowej , to wydumałem ,że decyduję się na ciągnik , myslałem o belarusie ale ostatnie podwyzki to przesada i wolę pomocnika w tej cenie a nowoczesniejszego ;) "

 

 

@roger - To Ja będę wczesniej jesli wierzyc temu ,że "w przypadku takiej samej ilosci punktów decyduje data złożenia POPRAWNEGO wniosku " .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

Pawlus ja tez raczej decyduje się na ciągnik a nie myślałeś nad jakimś używanym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

A jak będę chciał kupić jedna maszynę(opryskiwacz 2500l) to nie będą robić problemów z zakupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

A jak będę chciał kupić jedna maszynę(opryskiwacz 2500l) to nie będą robić problemów z zakupem.

 

Sprawdzą pewnie czy Ci się należy taki czy na twój areał nie jest za duży. Poszukaj na kilka stron wcześniej ktoś miał taki przypadek z opryskiwaczem. Dla mnie to jest śmieszne jak już dają kasę to co ich obchodzi jaki ty sobie np. kupisz opryskiwacz. Kupuje co mi jest potrzebne do rolnictwa daje im potem faktury jako dowód i się tak z nimi rozliczam. A to co się dzieje to jest dziwne więcej problemów robi i przez to tyle mięsięcy wszystko trwa. :( Chcą każdym decydować


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

A jak będę chciał kupić jedna maszynę(opryskiwacz 2500l) to nie będą robić problemów z zakupem.

A na ile hektarów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj